SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Розробка уроку Я досліджую світ у 3 класі
Тема. Унікальні куточки моєї країни. Природна спадщина
України.
Мета.
Формування ключових компетентностей:
 уміння вчитися – формування вміння само організовуватися,
контролювати свою навчальну діяльність, орієнтуватися в часі та берегти
його, проявляти зацікавленість у навчанні;
 спілкування державною мовою – формувати вміння усно
висловлювати й тлумачити поняття, факти;
 математична компетентність – уміння застосовувати математичні
методи для вирішення приладних завдань у різних сферах діяльності;
 природнича – формувати допитливість, прагнення шукати, пізнавати
навколишній світ;
 інформаційно-комунікативна – розвивати вміння здобувати нові
знання, зв’язне мовлення, правильно формулювати висловлювання,
дотримуватися етичних норм мовлення;
 соціальна – виявляти ініціативу, докладати власні зусилля для
досягнення результату, позитивне ставлення до прекрасного;
 екологічна – формувати дотримання правил природоохоронної
поведінки, розуміння важливості природи.
Формування предметних компетентностей:
Навчальна.
Поглиблювати знання учнів про культурну спадщину України,
познайомити з природною спадщиною рідної землі, розширювати світогляд
учнів, знайомлячи їх з розмаїттям природного ландшафту, багатовіковою
історією та самобутніми культурними пам’ятками України, збагачувати
словниковий запас.
Розвивальна.
Розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, інтерес до пізнання історії
та природи свого краю і країни, естетичні смаки.
Виховна.
Виховувати бережливе ставлення до культурної та природної
спадщини України, почуття патріотизму, гордість за свою Батьківщину,
бажання вивчати і примножувати багатство рідного краю.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Форма проведення: онлайн.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Вступне слово вчителя
У всіх людей одна святиня
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніше їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей ,без Батьківщини.
2. Бесіда за змістом вірша
- Яку назву має Батьківщина в цьому вірші? (Святиня)
- Без чого немає рослини? (Без кореня)
- А без чого немає людини? (Без Батьківщини)
- Що є нашою Батьківщиною? (Україна)
- Знайдіть той прямокутник, та покажіть карткою відповідного кольору,
на якому зображено нашу Батьківщину?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- На останніх уроках Я досліджую світ, ми часто вживаємо слово
«культура», пригадайте, що воно означає?
- А що означає культурна спадщина?
- Які є скарби в Україні?
- Назвіть видатних письменників та поетів України.
- Назвіть видатних художників України.
- Назвіть видатні пам’ятки України.
- Про природні скарби ми сьогодні більш поговоримо більш
детально.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
- Заплющте очі. Ви зараз знаходитеся в селі Оскіл. Подумайте і
назвіть своє улюблене місце в ньому.
- Скільки людей, стільки і прекрасних місці, а можливо і більше.
Велика і прекрасна наша Батьківщина. Це безмежні колосисті поля, вишневі
та яблуневі сади, повноводні ріки та синьоокі озера, різнобарвні луки та
затишні гаї, мальовничі села та великі міста. Вона має чимало
всесвітньовідомих пам’яток та неперевершених краєвидів.
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
На сьогоднішньому уроці ми помандруємо унікальними куточками
України, адже тема нашого уроку «Унікальні куточки моєї країни. Природна
спадщина України»
IV. Сприймання та усвідомлення нових знань.
1. Фізкультхвилинка
- Нашу подорож з невеличкої гімнастики для очей
2. Подорож
Подорожувати ми будемо літаком. Пригадайте правила поведінки в
громадському транспорті. Молодці! Пристебніть паски безпеки ми вилітаємо
в Харківську область.
- Перша наша зупинка, а що це за прекрасний куточок нам
розповість Тимофій.
Перша зупинка
«Гомільшанські ліси»
(Розповідь учня)
- Дякуємо Тимофійкові, а ми мандруємо далі. Наступна зупинка
Хмельницька область. А заслухаємо ми Лізу.
Друга зупинка
«Подільські товтри»
(Розповідь учениці)
- Дякуємо Лізі за підготовлений матеріал і злітаємо. Наступна
зупинка Тернопільська область і підготував для нас інформацію Максим С.
Слухаємо…
Третя зупинка
«Кришталева печера»
(Розповідь учня)
- Дякуємо Максимкові і летимо далі. А на черзі у нас Івано-
Франківська область. Проведе нам екскурсію природним чудом Софійка.
Слухаємо…
Четверта зупинка
«Манявський водоспад»
(Розповідь учениці)
- Дякуємо Софійці і мандруємо далі Івано-Франківщиною, адже
тут не одне природне чудо. Увага на екран.
«Дністровський каньйон»
(Відео)
- Діти, ось така наша природна спадщина. Ну, що, готові
продовжувати мандрівку? Тоді летимо далі. Наступна зупинка Закарпатська
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайди 8 - 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайди 21 - 29
Слайд 30
Слайди 31
Слайд 32
область. І який унікальний тут є куточок ми дізнаємося з наступного відео.
Увага на екран.
П’ята зупинка
«Озеро Синевир»
(Відео)
- Ось таке озеро є в Україні. Хочу розповісти вам одну з легенд про
озеро Синевир.
- Легенда про озеро Синевир говорить, що кілька сотень років
тому жив в гірській місцевості багатий князь, на якого працювали всі місцеві
жителі. У графа була молода дочка Синь, очі якої відбивали небеса. Одного
разу дівчина поїхала з батьком у справах, і в долині гір почула незвичайну
гру сопілки. Вона побачила пастуха, їхні очі зустрілися - і вони більше не
могли розлучатися.
Раптово це стало відомо суворому князю, він був проти їхнього союзу.
Тоді він наказав убити Вира. Тоді слуги графа підстерегли пастуха і скинули
на нього камінь зі скелі. Дізнавшись про це, Синь прибігла на місце загибелі
улюбленого і довго, невтішно плакала. Від її сліз утворилося велике озеро,
вода в якому мала синій відтінок, схожий на колір очей бідної княжни. По
центру озера височів невеликий острівець, ніби верхівка каменю, який впав
на Вира.Тепер водойма носить назву озеро Синевир. Щоб увічнити пам'ять
закоханий Синевира, в 1984 році на березі озера були встановлені дві
тринадцятиметрові статуї Синь і Вира з червоного дерева. Близько них
мандрівники обов'язково фотографуються, а якщо загадати бажання, воно
обов'язково здійсниться! Ми з вами теж мандрівники, тому пропоную
загадати бажання, яке обов’язково здійсниться.
3. Фізкульхвилинка
4.Продовження подорожі
- Бажання загадали, розминку зробили і можемо вирушати далі у
дорогу. А на черзі у нас Волинська область з її краєвидами.
Шоста зупинка
«Озеро Світязь»
(Відео)
- Як ми можемо бачити, у різних куточках нашої держави можна
відвідати різноманітні озера, які є природною спадщиною України.
Завершуємо подорож західною частиною нашої держави Рівненською
областю. І символічним місцем для сьогоднішнього свята…Тунель кохання.
Увага на екран!
Сьома зупинка
«Тунель кохання»
(Відео)
Слайд 33
Слайд 34
Слайди 35 - 36
Слайд 37
Слайд 38
Слайд 39
Слайд 40
- Ось такий тунель є в Рівненській області. А нам час летіти далі.
На південь нашої країни. І на черзі Миколаївська область з її неповторною
красою. Увага на екран!
Восьма зупинка
«Кінбурнська коса»
(Відео)
- Викупавшись у морі, можна і полежати на теплому пісочку, для
цього летимо в Херсонську область. Адже там є справжнісінька пустеля, зі
справжніми дюнами, і рожеве озеро, яке ми обов’язково відвідаємо.
Дев’ята зупинка
«Олешківські піски»
«Озеро Лемурійське»
(Відео)
- Бажання загадали, хвороби вилікували, сподіваюсь у вас їх не
було, і все це біля незвичайних українських озер.
- А у нас на черзі ще один унікальний куточок. Ми летимо на схід.
Донецька область. Розповість нам про це місце Максимко П.
Десята зупинка
«Крейдова скеля»
(Розповідь учня)
- Дякуємо Максимкові, а нам час повертатися додому та зробити
висновки з нашої подорожі унікальними куточками України.
V. Підсумок уроку
- Порахуйте скільки ми відвідали областей?
- Скільки областей всього в Україні?
- Скільки залишилося ще відвідати?
1. Колесо фортуни
2. Бесіда про збереження культурної спадщини.
- Що потрібно робити, щоб зберегти культурну і природну спадщину
України?
3. Робота з Конституцією України.
- Прочитаємо, що записано у Конституції України про охорону
культури.
4. Слово вчителя.
- Треба не тільки шанувати те, що збереглося, а й прагнути відродити
втрачене, щоб культурна спадщина нашого народу збереглася і була передана
наступним поколінням.
Слайд 42
Слайд 40
Слайд 43
Слайд 40
Слайд 44
Слайд 40
Слайд 45
Слайд 40
Слайд 46
Слайд 40
Слайди 47 - 53
53
Слайд 40
Слайд 54
Слайд 40
Слайд 55
Слайд 40
Слайд 56
Слайд 40
Слайд 57
Слайд 40

More Related Content

Similar to 209,23.docx

1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
KnijekNet
 
мандрівка рідним краєм
мандрівка рідним краєммандрівка рідним краєм
мандрівка рідним краєм
tetyana35
 

Similar to 209,23.docx (20)

1
11
1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
 
5 7.7
 5 7.7 5 7.7
5 7.7
 
суфікси у прикметниках
суфікси у прикметникахсуфікси у прикметниках
суфікси у прикметниках
 
мандрівка рідним краєм
мандрівка рідним краєммандрівка рідним краєм
мандрівка рідним краєм
 
урок прісні водойми
урок прісні водоймиурок прісні водойми
урок прісні водойми
 
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
 
310,23.docx
310,23.docx310,23.docx
310,23.docx
 
Кириків дуб
Кириків дубКириків дуб
Кириків дуб
 
108
108108
108
 
Вивчення усної народної творчості у.docx
Вивчення  усної  народної  творчості  у.docxВивчення  усної  народної  творчості  у.docx
Вивчення усної народної творчості у.docx
 
Kirovogradschina
KirovogradschinaKirovogradschina
Kirovogradschina
 
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-23 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
3 klas-ukrainska-mova-chumarna-2020-2
 
62
6262
62
 
213,23.docx
213,23.docx213,23.docx
213,23.docx
 
1
11
1
 
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
Ukrajinska mova-3-klas-chumarna-2020-2
 
3 um var_2020-2
3 um var_2020-23 um var_2020-2
3 um var_2020-2
 

More from Репетитор Історія України

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
OASISENGLISHOFFICIAL
 

Recently uploaded (9)

Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з нимиХвороби картоплі та заходи боротьби з ними
Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними
 
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
80 років від часу депортації з Криму кримських татар і осіб інших національно...
 
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptxПасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
Пасивний будинок Енергоефективність ОБСБД.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
exam ЄВІ example of this exam for students for masters degree 2024
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 

209,23.docx

  • 1. Розробка уроку Я досліджую світ у 3 класі Тема. Унікальні куточки моєї країни. Природна спадщина України. Мета. Формування ключових компетентностей:  уміння вчитися – формування вміння само організовуватися, контролювати свою навчальну діяльність, орієнтуватися в часі та берегти його, проявляти зацікавленість у навчанні;  спілкування державною мовою – формувати вміння усно висловлювати й тлумачити поняття, факти;  математична компетентність – уміння застосовувати математичні методи для вирішення приладних завдань у різних сферах діяльності;  природнича – формувати допитливість, прагнення шукати, пізнавати навколишній світ;  інформаційно-комунікативна – розвивати вміння здобувати нові знання, зв’язне мовлення, правильно формулювати висловлювання, дотримуватися етичних норм мовлення;  соціальна – виявляти ініціативу, докладати власні зусилля для досягнення результату, позитивне ставлення до прекрасного;  екологічна – формувати дотримання правил природоохоронної поведінки, розуміння важливості природи. Формування предметних компетентностей: Навчальна. Поглиблювати знання учнів про культурну спадщину України, познайомити з природною спадщиною рідної землі, розширювати світогляд учнів, знайомлячи їх з розмаїттям природного ландшафту, багатовіковою історією та самобутніми культурними пам’ятками України, збагачувати словниковий запас. Розвивальна. Розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, інтерес до пізнання історії та природи свого краю і країни, естетичні смаки. Виховна. Виховувати бережливе ставлення до культурної та природної спадщини України, почуття патріотизму, гордість за свою Батьківщину, бажання вивчати і примножувати багатство рідного краю. Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань. Форма проведення: онлайн. Хід уроку І. Організаційний момент.
  • 2. 1. Вступне слово вчителя У всіх людей одна святиня Куди не глянь, де не спитай. Рідніше їм своя пустиня, Аніж земний в чужині рай. Їм красить все їх рідний край. Нема без кореня рослини, А нас, людей ,без Батьківщини. 2. Бесіда за змістом вірша - Яку назву має Батьківщина в цьому вірші? (Святиня) - Без чого немає рослини? (Без кореня) - А без чого немає людини? (Без Батьківщини) - Що є нашою Батьківщиною? (Україна) - Знайдіть той прямокутник, та покажіть карткою відповідного кольору, на якому зображено нашу Батьківщину? ІІ. Актуалізація опорних знань. - На останніх уроках Я досліджую світ, ми часто вживаємо слово «культура», пригадайте, що воно означає? - А що означає культурна спадщина? - Які є скарби в Україні? - Назвіть видатних письменників та поетів України. - Назвіть видатних художників України. - Назвіть видатні пам’ятки України. - Про природні скарби ми сьогодні більш поговоримо більш детально. ІІІ. Повідомлення теми уроку. - Заплющте очі. Ви зараз знаходитеся в селі Оскіл. Подумайте і назвіть своє улюблене місце в ньому. - Скільки людей, стільки і прекрасних місці, а можливо і більше. Велика і прекрасна наша Батьківщина. Це безмежні колосисті поля, вишневі та яблуневі сади, повноводні ріки та синьоокі озера, різнобарвні луки та затишні гаї, мальовничі села та великі міста. Вона має чимало всесвітньовідомих пам’яток та неперевершених краєвидів. Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4
  • 3. На сьогоднішньому уроці ми помандруємо унікальними куточками України, адже тема нашого уроку «Унікальні куточки моєї країни. Природна спадщина України» IV. Сприймання та усвідомлення нових знань. 1. Фізкультхвилинка - Нашу подорож з невеличкої гімнастики для очей 2. Подорож Подорожувати ми будемо літаком. Пригадайте правила поведінки в громадському транспорті. Молодці! Пристебніть паски безпеки ми вилітаємо в Харківську область. - Перша наша зупинка, а що це за прекрасний куточок нам розповість Тимофій. Перша зупинка «Гомільшанські ліси» (Розповідь учня) - Дякуємо Тимофійкові, а ми мандруємо далі. Наступна зупинка Хмельницька область. А заслухаємо ми Лізу. Друга зупинка «Подільські товтри» (Розповідь учениці) - Дякуємо Лізі за підготовлений матеріал і злітаємо. Наступна зупинка Тернопільська область і підготував для нас інформацію Максим С. Слухаємо… Третя зупинка «Кришталева печера» (Розповідь учня) - Дякуємо Максимкові і летимо далі. А на черзі у нас Івано- Франківська область. Проведе нам екскурсію природним чудом Софійка. Слухаємо… Четверта зупинка «Манявський водоспад» (Розповідь учениці) - Дякуємо Софійці і мандруємо далі Івано-Франківщиною, адже тут не одне природне чудо. Увага на екран. «Дністровський каньйон» (Відео) - Діти, ось така наша природна спадщина. Ну, що, готові продовжувати мандрівку? Тоді летимо далі. Наступна зупинка Закарпатська Слайд 5 Слайд 6 Слайд 7 Слайди 8 - 17 Слайд 18 Слайд 19 Слайд 20 Слайди 21 - 29 Слайд 30 Слайди 31 Слайд 32
  • 4. область. І який унікальний тут є куточок ми дізнаємося з наступного відео. Увага на екран. П’ята зупинка «Озеро Синевир» (Відео) - Ось таке озеро є в Україні. Хочу розповісти вам одну з легенд про озеро Синевир. - Легенда про озеро Синевир говорить, що кілька сотень років тому жив в гірській місцевості багатий князь, на якого працювали всі місцеві жителі. У графа була молода дочка Синь, очі якої відбивали небеса. Одного разу дівчина поїхала з батьком у справах, і в долині гір почула незвичайну гру сопілки. Вона побачила пастуха, їхні очі зустрілися - і вони більше не могли розлучатися. Раптово це стало відомо суворому князю, він був проти їхнього союзу. Тоді він наказав убити Вира. Тоді слуги графа підстерегли пастуха і скинули на нього камінь зі скелі. Дізнавшись про це, Синь прибігла на місце загибелі улюбленого і довго, невтішно плакала. Від її сліз утворилося велике озеро, вода в якому мала синій відтінок, схожий на колір очей бідної княжни. По центру озера височів невеликий острівець, ніби верхівка каменю, який впав на Вира.Тепер водойма носить назву озеро Синевир. Щоб увічнити пам'ять закоханий Синевира, в 1984 році на березі озера були встановлені дві тринадцятиметрові статуї Синь і Вира з червоного дерева. Близько них мандрівники обов'язково фотографуються, а якщо загадати бажання, воно обов'язково здійсниться! Ми з вами теж мандрівники, тому пропоную загадати бажання, яке обов’язково здійсниться. 3. Фізкульхвилинка 4.Продовження подорожі - Бажання загадали, розминку зробили і можемо вирушати далі у дорогу. А на черзі у нас Волинська область з її краєвидами. Шоста зупинка «Озеро Світязь» (Відео) - Як ми можемо бачити, у різних куточках нашої держави можна відвідати різноманітні озера, які є природною спадщиною України. Завершуємо подорож західною частиною нашої держави Рівненською областю. І символічним місцем для сьогоднішнього свята…Тунель кохання. Увага на екран! Сьома зупинка «Тунель кохання» (Відео) Слайд 33 Слайд 34 Слайди 35 - 36 Слайд 37 Слайд 38 Слайд 39 Слайд 40
  • 5. - Ось такий тунель є в Рівненській області. А нам час летіти далі. На південь нашої країни. І на черзі Миколаївська область з її неповторною красою. Увага на екран! Восьма зупинка «Кінбурнська коса» (Відео) - Викупавшись у морі, можна і полежати на теплому пісочку, для цього летимо в Херсонську область. Адже там є справжнісінька пустеля, зі справжніми дюнами, і рожеве озеро, яке ми обов’язково відвідаємо. Дев’ята зупинка «Олешківські піски» «Озеро Лемурійське» (Відео) - Бажання загадали, хвороби вилікували, сподіваюсь у вас їх не було, і все це біля незвичайних українських озер. - А у нас на черзі ще один унікальний куточок. Ми летимо на схід. Донецька область. Розповість нам про це місце Максимко П. Десята зупинка «Крейдова скеля» (Розповідь учня) - Дякуємо Максимкові, а нам час повертатися додому та зробити висновки з нашої подорожі унікальними куточками України. V. Підсумок уроку - Порахуйте скільки ми відвідали областей? - Скільки областей всього в Україні? - Скільки залишилося ще відвідати? 1. Колесо фортуни 2. Бесіда про збереження культурної спадщини. - Що потрібно робити, щоб зберегти культурну і природну спадщину України? 3. Робота з Конституцією України. - Прочитаємо, що записано у Конституції України про охорону культури. 4. Слово вчителя. - Треба не тільки шанувати те, що збереглося, а й прагнути відродити втрачене, щоб культурна спадщина нашого народу збереглася і була передана наступним поколінням. Слайд 42 Слайд 40 Слайд 43 Слайд 40 Слайд 44 Слайд 40 Слайд 45 Слайд 40 Слайд 46 Слайд 40 Слайди 47 - 53 53 Слайд 40 Слайд 54 Слайд 40 Слайд 55 Слайд 40 Слайд 56 Слайд 40 Слайд 57 Слайд 40