SlideShare a Scribd company logo
УСНИЙ ЖУРНАЛ
«СИМВОЛИ ДЕРЖАВИ ЗНАЄМО, ПАТРІОТАМИ ЗРОСТАЄМО»
Тема. Державні символи України
Мета. Розширювати, поглиблювати та закріплювати знання учнів про Україну
як незалежну державу, про народну символіку України, про виникнення
та історію Державної символіки. Виховувати повагу до державних
символів України, гордість за приналежність до української нації.
Обладнання. Запис гімну, оформлені назви сторінок журналу, кросворд, картки
з завданнями для гри «Карусель», фішки для самооцінювання, бажано
дібрати чи створити презентацію до заняття.
Хід заняття
І. Вступ
Добрий день! У добрий час,
З радістю вітаєм вас.
Розсипанку складаємо –
Гасло зустрічі читаємо.
Бажаємо всім добра –
Розпочати заняття пора.
 Розсипанка
- Отож, під яким гаслом пройде наше заняття?
Складіть гасло із розсипанки слів.
з н а т и. / п р а ц ю в а т и, / Д о б р е /х то / х о ч е / б а г а т о / з т и м и
(Добре з тими працювати, хто хоче багато знати)
- А ви хочете багато знати ?
- Діти, подумайте і скажіть, якою має бути наша зустріч? (Цікавою,
пізнавальною, навчальною, продуктивною, світлою, веселою, повчальною….)
- А ви якими повинні бути? (Дисциплінованими, уважними, зібраними,
активними, вправними, творчими, наполегливими )
- Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікаве, творче,
продуктивне заняття.
 Продовжіть речення:
Україна – це наша…( Батьківщина) - Що для вас Батьківщина?
 Складання «Павутинки».
Батьківщина
(Це Україна; земля наших батьків, дідів і прадідів; край, де звучить рідна мова і
материнська пісня; пшеничні лани, поля, сади; гори, моря, річки, шахти тощо.)
 Вірш «Що таке Батьківщина?»
Що таке Батьківщина? Під віконцем калина,
Тиха казка бабусі, ніжна пісня матусі
Дужі руки у тата, під тополями хата,
Під вербою криниця, в чистім полі пшениця.
Серед лугу лелека, і діброва далека,
І веселка над лісом, і стрімкий обеліск.
- Так, для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми
народилися, де живуть наші батьки, рідні, де поховані наші предки.
ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.
- Готуючись до зустрічі, ми здійснили велику пошукову роботу, побували в
місті Майстрів, де своїми руками створили справжні шедеври.
Наші загадки відгадайте, на нашу виставку завітайте,.
А як зумієте кросворд розгадати: то тему заняття будете знати.
 Робота над загадками, розгадування кросворду.
1. Символ нашої держави —
Це тризуб жовто-яскравий. (Герб)
2. Коли звучить він — всі встають,
До серця руку прикладають,
І вголос, й подумки співають,
І Україну прославляють.
(Гімн (України)
3. Синє небо, жовте жито —
Цю святиню знають діти. (Прапор)
 Виставка
3
2
1
- Зверніть увагу на виставлені дитячі роботи. Ці вироби діти виготовляли на
заняттях гуртків ПТМ, «Квілінг» і просто вдома, самостійно чи разом з мамою
або бабусею.
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Низько-низько поклоніться
Потім вгору потягніться.
Кругом себе оберніться.
Вправо, вліво нахиліться.
До підлоги доторкніться.
Два рази присядьте
І на місце тихо сядьте.
ІІІ. Основна частина
- Кожна країна має свої державні символи. Щоб
усім сьогодні було цікаво і кожен дізнався щось нове,
попередньо всі діти об’єдналися у 3 групи. Кожна з
груп одержала своє завдання: знайти цікаву
інформацію про історію одного із державних символів.
Саме про них учні і розкажуть на сторінках усного журналу, який так і
називається – «Державна символіка України». За підготовленими матеріалами
була створена відео презентація, яка також пропонується вашій увазі паралельно
виступам дітей.
Презентація усного журналу.
І сторінка
«З історії Герба України»
1 учень: Герб – офіційна емблема
держави, що зображується на
офіційних документах, вивісках
державних установ, навчальних
закладів, печатках, грошових знаках.
2 учень: Історія нашого Державного
Герба сягає дуже глибоко. Найперші
спогади про тризуб як символ держави
знаходимо на території України. І датовані вони першими століттями нашої ери.
3 учень: Тризуб зображувався на грошах князя Володимира, карбувався на
срібних монетах князів Святослава та Ярослава Мудрого. Був тризуб і в гербі
Анни Ярославни, королеви Франції.
4 учень: Є зображення герба – тризуба і на клеймі стародавньої цегли, яку було
знайдено при розкопках Десятинної церкви у Києві. Був Тризуб і відзнакою
українських січових стрільців.
5 учень: Головний секрет тризуба – сакральне число 3. Трійця, або триєдинство
супроводжують людство здавна. Як версія походження: руна – дерево, сокіл –
вісник справедливості.
6 учень: Протягом століть тризуб був поширеним по всіх князівствах Київської
Русі. За тривалий час зазнав певних змін, але все-таки зберіг свою первісну
основу в зображенні.
7 учень: Як державний герб Української Народної Республіки тризуб на синьому
тлі був схвалений 12 лютого1918 року. Зараз тризуб є Малиим Гербом України.
ІІ сторінка
«З історії прапора»
1 учень: Прапор, як
символ об’єднання людей ,
виник ще за античних
часів. Найдавніші прапори
були трикутними. Це було
сукно, вживане як символ,
або засіб сигналізації.
2 учень: Щодо своєї
приналежності прапори
поділяються на державні,
міжнародні, територіальні (прапори провінцій або міст), військові, прапори
цивільних організацій, церковні, родові та інші.
3 учень: Прапор Руської землі мав червоне поле із зображенням на ньому
золотого тризуба або двозуба, а на блакитному полотнищі Галицько-
Волинського князівства сяяв золотий лев.
4 учень: Більш поширеного розквіту набуває прапорництво в часи козаччини.
З’являються нові кольори: малинові, сині, зелені з золотими або червоними
хрестами та іншими знаками.
5 учень: На початку ХХ століття українські січові стрільці мали жовто-сині
прапори. У Західній Україні здавна зустрічалося розташування смуг і навпаки:
зверху – голубий, внизу – золотий.
6 учень: У геральдиці синя фарба означає чесність, вірність, це символ чистого
неба і живлющої води. А золото – це могутність, сила, багатство, справедливість,
символ сонця, пшениці, зерна.
7 учень: Державний Прапор України є синьо-жовтим. Коли вносять чи
піднімають Державний Прапор, треба обов’язково вставати. Усі мають стояти
обличчям до Прапора України.
ІІІ сторінка
«З історії Гімну України»
1 учень: Державний Гімн –
це офіційна урочиста пісня,
що поряд з Державним
Прапором і Державним
Гербом символізує державу
і є одним із атрибутів
державності країни.
2 учень: Існують гімни
державні, революційні,
військові, релігійні, на честь
видатних подій чи героїв. Їх виконують у свята, на державних прийомах,
військових парадах, спортивних змаганнях.
3 учень: Слова національного гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 60-тих
роках минулого століття Павло Чубинський, український поет, фольклорист,
етнограф.
4 учень: Вірш був настільки проникливим і брав за душу,що дуже швидко
розійшовся у рукописах і в друкованих текстах серед українців. Деякий час його
приписували перу Тараса Шевченка.
5 учень: На музику вірш поклав композитор Михайло Вербицький. Довгий час
доля Гімну України була такою ж трагічною, як і доля нашого народу. За його
виконання переслідували.
6 учень: У 1992 році постановою Президії Верховної Ради України було
затверджено лише музику Гімну. А в березні 2003 року затвердили його текст –
перший куплет і приспів пісні.
7 учень: Коли виконується Державний Гімн, треба припинити будь-який рух і
встати. Військові віддають честь. Цим виявляється особлива пошана до нашої
національної святині.
 Гра «Карусель».
- На закінчення нашої зустрічі пропоную цікаву гру, яка буде підсумком не
лише нашого заняття. Зараз ви зможете пригадати все, що знаєте про Україну, її
природу, народні і державні символи, звичаї, традиції, пісні, прислів’я та
приказки тощо. (Правила гри дуже прості. Для гри необхідно об’єднатися у дві
групи. Спочатку потрібно стати в коло, розрахуватись на перший-другий.
Потім діти, які під час розрахунку отримали №2, роблять крок вперед і
повертаються кругом. Таким чином, утворюється два кола з учнів, що стоять
обличчями один до одного. Діти, які опинилися у внутрішньому колі, отримують
на руки картки із запитаннями по темі «Україна». Їхнє завдання: задавати по
одному запитанню дитині, що стоїть навпроти. Якщо відповіді немає,
потрібно дати її самому. Діти із зовнішнього кола відповідають на одне
запитання і роблять крок вправо до іншої дитини. Таким чином, внутрішнє коло
дітей нерухоме, а зовнішнє рухається на крок вправо з кожним запитанням. Гра
продовжується до тих пір, поки всі діти не пройдуть по колу, або поки не
закінчаться запитання на картці. Гру можна ускладнити, якщо дитина із
внутрішнього кола буде давати відповідаючому фішку).
Картка 1
1. Як називається наша держава? (Україна)
2. Як в давні часи в Україні називали селян, які перевозили на волах
товари для продажу? (чумаки)
3. В якому місті була організована перша в Європі школа для дівчат? (у
Києві)
4. Як називали українського народного співця, що супроводив свій спів
грою на кобзі? (кобзар)
5. Як називається найвища гора Українських Карпат? (Говерла)
6. Пригадай і скажи прислів’я «Де не є добро, а вдома …». (краще)
Картка 2
1. Як називається наш обласний центр? (Дніпро)
2. Як називають походження, послідовність поколінь певного роду?
(родовід)
3. Де знаходиться Софійський собор, Золоті ворота та Києво-Печерська
лавра? (у Києві)
4. Як звати українського поета, автора збірки «Кобзар»? (Тарас Шевченко)
5. В якому місті знаходиться дерев’яна церква, збудована без жодного
цвяха? (в Новомосковську)
6. Пригадай і скажи прислів’я «Рідна земля і в жмені …». (мила)
Картка 3
1. Як називається столиця нашої держави? (Київ)
2. Хто автор рядків з «Повчання»: «Що вмієте, того не забувайте, а чого
не вмієте, того навчайтесь»? (Володимир Мономах)
3. В якому музеї можна побачити колекції зброї, одягу та інші реліквії,
знайдені під час розкопок? (в історично-краєзнавчому)
4. Як називається група людей, об’єднаних спільною історією,
культурою, законами, виробництвом? (суспільство)
5. Як називається головний убір з широкими полями? (бриль)
6. Пригадай і скажи прислів’я «За морем тепліше, а дома …». (миліше)
Картка 4
1. Як називається найбільше море, що омиває Україну? (Чорне)
2. Як називається опис найважливіших подій в історичній послідовності?
(літопис)
3. В якому місті знаходиться найстаріша в Україні Наукова бібліотека,
заснована в 1608 році? (у Львові)
4. Де знаходиться Ханський палац? (у Бахчисараї)
5. Як називають людину, яка постійно живе в державі, користується
правами і виконує обов’язки, установлені її законами? (громадянин)
6. Пригадай і скажи прислів’я «Без верби й калини нема …». (України)
Картка 5
1. Як називається найбільша річка-символ України? (Дніпро)
2. Як називається народний переказ про якісь події або життя людей?
(легенда)
3. В якому музеї можна побачити колекції картин та скульптур? (у
художньому)
4. Як звати українського поета, фольклориста, етнографа, автора тексту
Державного Гімну України? (Павло Чубинський)
5. Як називається давнє східнослов’янське плем’я? (сіверяни)
6. Пригадай і скажи прислів’я «Батьківська хата усім …». (багата)
Картка 6
1. Як називається офіційний символ держави: урочиста патріотична пісня,
яка уславлює країну? (Гімн)
2. Як називаються давні напівкочові племена? (хозари)
3. Де знаходиться Спаський собор, Іллінська та П’ятницька церкви? (в
Чернігові)
4. Як називається Основний Закон України, в якому записані права й
обов’язки кожного громадянина? (Конституція України)
5. Як називається кущ, народний символ України? (калина)
6. Пригадай і скажи прислів’я «Ліпша своя хата, як чужа …». (палата)
Картка 7
1. Як називається офіційний символ держави: золотий тризуб, що
зображується на грошових знаках, печатках, документах? (Герб)
2. Коли відмічають День Незалежності України? (24 серпня)
3. Де знаходиться Старий замок, Здвиженська церква та церква Різдва
Христового? (в Тернополі)
4. Яке дерево є символом столиці України, міста Києва? (каштан)
5. Якого кольору український прапор? (синьо-жовтий)
6. Пригадай і скажи прислів’я «До свого краю всі думки …».
(линуть)
Картка 8
1. Як називається офіційний символ держави: прямокутне полотнище, яке
складається з рівних за шириною горизонтальних смуг двох кольорів?
(Прапор)
2. Коли відмічають День Соборності України? (22 січня)
3. Де знаходиться Олеський замок? (на Львівщині)
4. В якому музеї можна побачити кістки мамонта та інших тварин? (у
природничому)
5. Що є оберегом українських дівчат? (вінок)
6. Пригадай прислів’я «Що країна, то родина. Що край, то …». (звичай)
Картка 9
1. Як називається один з найвідоміших українських символів, що став
Державним Гербом України? (тризуб)
2. Як називається найвідоміший у світі вид народного декоративного
розпису? (петриківський розпис)
3. В якій області росте найстаріше дерево в Україні – дуб, якому 1 тисяча
300 років? (в Рівненській області)
4. Хто з композиторів поклав на музику вірш, що став Державним Гімном
України? (Михайло Вербицький)
5. Як називається найбільше озеро в Україні? (Ялпуг)
6. Пригадай прислів’я «Людина без Вітчизни, як соловей без …». (пісні)
Картка 10
1. Як називається грошовий знак нашої держави? (гривня)
2. Коли відмічають День Конституції України? (28 червня)
3. В якому місті росте найвище дерево – модрина (54 метри? (в Рахові)
4. Як називається предмет – символ спільного шляху і долі для молодят?
(рушник)
5. Як називається область, в якій розташоване село Партизанське?
(Дніпропетровська область)
6. Пригадай і скажи прислів’я «Жити – Вітчизні …». (служити)
ІV Релаксація.
 - Якщо ви впевнені, що треба з повагою ставитись до Герба, Прапора і
Гімну, - встаньте.
- Якщо ви знаєте, що наша держава сильна, коли єдина - дайте один одному
руку.
- Якщо ви вивчаєте рідну мову, дбаєте про її чистоту - підніміть руки вгору.
- Якщо ви вважаєте, що кожен повинен любити і піклуватись про нашу
Батьківщину – Україну, - плесніть у долоні.
 Вірш-добавлянка
- Настав час скласти колективного вірша про Україну із щирих і теплих слів.
Я почну, а ви будете добирати останнє слово другого рядка в риму.
На землі великій є одна країна:
Гарна й неповторна, мила …(Україна).
І живуть тут люди добрі, працьовиті,
І скажу, до речі, ще й …(талановиті).
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші … (складають).
Щоб жила й раділа кожна родина,
Щоб була щаслива наша …(Батьківщина)!
- А тепер усі встаньте і візьміться за руки, щоб утворилося коло. Ми одна
дружна сім’я. Тому жити треба у мирі й злагоді, заступатися одне за одного,
дружити, ділити з усіма радість і смуток, щоб наше шкільне життя було цікаве і
змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями.
Ми усі – одна сім’я, неповторні – ти і я!
Будемо усі дружити, в злагоді і мирі жити.
Бо життя – це диво – казка! В ньому є любов і ласка!
Ми прийшли у світ, щоб жити й на Землі добро творити!
- Любі діти, наш урок добігає кінця. Дякую всім за роботу.
 Самооцінювання.
- Оцініть свою роботу на занятті, позначивши відповідний сегмент картки-
світлофора: «Мені все вдалося!», «Було складно, та я впорався!», «Потребую
допомоги!»

More Related Content

Similar to 137,23.docx

Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знайМій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знайЗШ №10 м.Світловодська
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №11978lena
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2KnijekNet
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2kreidaros1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2NoName520
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа іOlga Sokolik
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україниOlga Sokolik
 
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdfssuser59c0a2
 
це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.zoshnet1
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Ковпитська ЗОШ
 

Similar to 137,23.docx (20)

україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знайМій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
Мій Світловодськ, мій рідний край. Цінуй його і знай
 
перший урок
перший урокперший урок
перший урок
 
Батьківщина
БатьківщинаБатьківщина
Батьківщина
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
 
1 урок 2015
1 урок 20151 урок 2015
1 урок 2015
 
1
11
1
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
 
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
Ja doslidzhuju-svit-1-klas-grushchynska-2018-2
 
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-21 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
1 klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-2
 
Батьківщина
БатьківщинаБатьківщина
Батьківщина
 
проект символи УкраIни
проект символи УкраIнипроект символи УкраIни
проект символи УкраIни
 
8 9.4
 8 9.4 8 9.4
8 9.4
 
166
166166
166
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа і
 
110
110110
110
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україни
 
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
1_kl_Ya_doslid_svit_part_2.pdf
 
це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
 

More from Репетитор Історія України

онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестРепетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 

Recently uploaded

Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаРоберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаAdriana Himinets
 
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdfдод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdfssuser46127c
 
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуР.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуAdriana Himinets
 
Албанія
АлбаніяАлбанія
АлбаніяCupCakeDoo
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfssuser7541ef1
 
Стабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
Стабілізаційні графіки відключень світла у РівномуСтабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
Стабілізаційні графіки відключень світла у Рівному24tvua
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
 
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській областіГрафіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській області24tvua
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...santomihail264
 

Recently uploaded (12)

Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідкаРоберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
Роберт Льюїс Л.Стівенсон. Біографічна довідка
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdfдод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
дод._Е-брошура_«Азартні_ігри_розваги_чи_проблеми».pdf
 
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляхуР.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
Р.Л.Стівенсон. Презентація життєвого шляху
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Албанія
АлбаніяАлбанія
Албанія
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Стабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
Стабілізаційні графіки відключень світла у РівномуСтабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
Стабілізаційні графіки відключень світла у Рівному
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській областіГрафіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
Графіки стабілізаційних відключень у Рівненській області
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 

137,23.docx

  • 1. УСНИЙ ЖУРНАЛ «СИМВОЛИ ДЕРЖАВИ ЗНАЄМО, ПАТРІОТАМИ ЗРОСТАЄМО» Тема. Державні символи України Мета. Розширювати, поглиблювати та закріплювати знання учнів про Україну як незалежну державу, про народну символіку України, про виникнення та історію Державної символіки. Виховувати повагу до державних символів України, гордість за приналежність до української нації. Обладнання. Запис гімну, оформлені назви сторінок журналу, кросворд, картки з завданнями для гри «Карусель», фішки для самооцінювання, бажано дібрати чи створити презентацію до заняття. Хід заняття І. Вступ Добрий день! У добрий час, З радістю вітаєм вас. Розсипанку складаємо – Гасло зустрічі читаємо. Бажаємо всім добра – Розпочати заняття пора.  Розсипанка - Отож, під яким гаслом пройде наше заняття? Складіть гасло із розсипанки слів. з н а т и. / п р а ц ю в а т и, / Д о б р е /х то / х о ч е / б а г а т о / з т и м и (Добре з тими працювати, хто хоче багато знати) - А ви хочете багато знати ? - Діти, подумайте і скажіть, якою має бути наша зустріч? (Цікавою, пізнавальною, навчальною, продуктивною, світлою, веселою, повчальною….) - А ви якими повинні бути? (Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, вправними, творчими, наполегливими ) - Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікаве, творче, продуктивне заняття.  Продовжіть речення:
  • 2. Україна – це наша…( Батьківщина) - Що для вас Батьківщина?  Складання «Павутинки». Батьківщина (Це Україна; земля наших батьків, дідів і прадідів; край, де звучить рідна мова і материнська пісня; пшеничні лани, поля, сади; гори, моря, річки, шахти тощо.)  Вірш «Що таке Батьківщина?» Що таке Батьківщина? Під віконцем калина, Тиха казка бабусі, ніжна пісня матусі Дужі руки у тата, під тополями хата, Під вербою криниця, в чистім полі пшениця. Серед лугу лелека, і діброва далека, І веселка над лісом, і стрімкий обеліск. - Так, для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де поховані наші предки. ІІ. Повідомлення теми і мети заняття. - Готуючись до зустрічі, ми здійснили велику пошукову роботу, побували в місті Майстрів, де своїми руками створили справжні шедеври. Наші загадки відгадайте, на нашу виставку завітайте,. А як зумієте кросворд розгадати: то тему заняття будете знати.  Робота над загадками, розгадування кросворду. 1. Символ нашої держави — Це тризуб жовто-яскравий. (Герб) 2. Коли звучить він — всі встають, До серця руку прикладають, І вголос, й подумки співають, І Україну прославляють. (Гімн (України) 3. Синє небо, жовте жито — Цю святиню знають діти. (Прапор)  Виставка 3 2 1
  • 3. - Зверніть увагу на виставлені дитячі роботи. Ці вироби діти виготовляли на заняттях гуртків ПТМ, «Квілінг» і просто вдома, самостійно чи разом з мамою або бабусею. Фізкультхвилинка Встаньте, діти, посміхніться, Низько-низько поклоніться Потім вгору потягніться. Кругом себе оберніться. Вправо, вліво нахиліться. До підлоги доторкніться. Два рази присядьте І на місце тихо сядьте. ІІІ. Основна частина - Кожна країна має свої державні символи. Щоб усім сьогодні було цікаво і кожен дізнався щось нове, попередньо всі діти об’єдналися у 3 групи. Кожна з груп одержала своє завдання: знайти цікаву інформацію про історію одного із державних символів. Саме про них учні і розкажуть на сторінках усного журналу, який так і називається – «Державна символіка України». За підготовленими матеріалами
  • 4. була створена відео презентація, яка також пропонується вашій увазі паралельно виступам дітей. Презентація усного журналу. І сторінка «З історії Герба України» 1 учень: Герб – офіційна емблема держави, що зображується на офіційних документах, вивісках державних установ, навчальних закладів, печатках, грошових знаках. 2 учень: Історія нашого Державного Герба сягає дуже глибоко. Найперші спогади про тризуб як символ держави знаходимо на території України. І датовані вони першими століттями нашої ери. 3 учень: Тризуб зображувався на грошах князя Володимира, карбувався на срібних монетах князів Святослава та Ярослава Мудрого. Був тризуб і в гербі Анни Ярославни, королеви Франції. 4 учень: Є зображення герба – тризуба і на клеймі стародавньої цегли, яку було знайдено при розкопках Десятинної церкви у Києві. Був Тризуб і відзнакою українських січових стрільців. 5 учень: Головний секрет тризуба – сакральне число 3. Трійця, або триєдинство супроводжують людство здавна. Як версія походження: руна – дерево, сокіл – вісник справедливості. 6 учень: Протягом століть тризуб був поширеним по всіх князівствах Київської Русі. За тривалий час зазнав певних змін, але все-таки зберіг свою первісну основу в зображенні. 7 учень: Як державний герб Української Народної Республіки тризуб на синьому тлі був схвалений 12 лютого1918 року. Зараз тризуб є Малиим Гербом України.
  • 5. ІІ сторінка «З історії прапора» 1 учень: Прапор, як символ об’єднання людей , виник ще за античних часів. Найдавніші прапори були трикутними. Це було сукно, вживане як символ, або засіб сигналізації. 2 учень: Щодо своєї приналежності прапори поділяються на державні, міжнародні, територіальні (прапори провінцій або міст), військові, прапори цивільних організацій, церковні, родові та інші. 3 учень: Прапор Руської землі мав червоне поле із зображенням на ньому золотого тризуба або двозуба, а на блакитному полотнищі Галицько- Волинського князівства сяяв золотий лев. 4 учень: Більш поширеного розквіту набуває прапорництво в часи козаччини. З’являються нові кольори: малинові, сині, зелені з золотими або червоними хрестами та іншими знаками. 5 учень: На початку ХХ століття українські січові стрільці мали жовто-сині прапори. У Західній Україні здавна зустрічалося розташування смуг і навпаки: зверху – голубий, внизу – золотий. 6 учень: У геральдиці синя фарба означає чесність, вірність, це символ чистого неба і живлющої води. А золото – це могутність, сила, багатство, справедливість, символ сонця, пшениці, зерна. 7 учень: Державний Прапор України є синьо-жовтим. Коли вносять чи піднімають Державний Прапор, треба обов’язково вставати. Усі мають стояти обличчям до Прапора України.
  • 6. ІІІ сторінка «З історії Гімну України» 1 учень: Державний Гімн – це офіційна урочиста пісня, що поряд з Державним Прапором і Державним Гербом символізує державу і є одним із атрибутів державності країни. 2 учень: Існують гімни державні, революційні, військові, релігійні, на честь видатних подій чи героїв. Їх виконують у свята, на державних прийомах, військових парадах, спортивних змаганнях. 3 учень: Слова національного гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 60-тих роках минулого століття Павло Чубинський, український поет, фольклорист, етнограф. 4 учень: Вірш був настільки проникливим і брав за душу,що дуже швидко розійшовся у рукописах і в друкованих текстах серед українців. Деякий час його приписували перу Тараса Шевченка. 5 учень: На музику вірш поклав композитор Михайло Вербицький. Довгий час доля Гімну України була такою ж трагічною, як і доля нашого народу. За його виконання переслідували. 6 учень: У 1992 році постановою Президії Верховної Ради України було затверджено лише музику Гімну. А в березні 2003 року затвердили його текст – перший куплет і приспів пісні. 7 учень: Коли виконується Державний Гімн, треба припинити будь-який рух і встати. Військові віддають честь. Цим виявляється особлива пошана до нашої національної святині.
  • 7.  Гра «Карусель». - На закінчення нашої зустрічі пропоную цікаву гру, яка буде підсумком не лише нашого заняття. Зараз ви зможете пригадати все, що знаєте про Україну, її природу, народні і державні символи, звичаї, традиції, пісні, прислів’я та приказки тощо. (Правила гри дуже прості. Для гри необхідно об’єднатися у дві групи. Спочатку потрібно стати в коло, розрахуватись на перший-другий. Потім діти, які під час розрахунку отримали №2, роблять крок вперед і повертаються кругом. Таким чином, утворюється два кола з учнів, що стоять обличчями один до одного. Діти, які опинилися у внутрішньому колі, отримують на руки картки із запитаннями по темі «Україна». Їхнє завдання: задавати по одному запитанню дитині, що стоїть навпроти. Якщо відповіді немає, потрібно дати її самому. Діти із зовнішнього кола відповідають на одне запитання і роблять крок вправо до іншої дитини. Таким чином, внутрішнє коло дітей нерухоме, а зовнішнє рухається на крок вправо з кожним запитанням. Гра продовжується до тих пір, поки всі діти не пройдуть по колу, або поки не закінчаться запитання на картці. Гру можна ускладнити, якщо дитина із внутрішнього кола буде давати відповідаючому фішку). Картка 1 1. Як називається наша держава? (Україна) 2. Як в давні часи в Україні називали селян, які перевозили на волах товари для продажу? (чумаки) 3. В якому місті була організована перша в Європі школа для дівчат? (у Києві) 4. Як називали українського народного співця, що супроводив свій спів грою на кобзі? (кобзар) 5. Як називається найвища гора Українських Карпат? (Говерла) 6. Пригадай і скажи прислів’я «Де не є добро, а вдома …». (краще) Картка 2 1. Як називається наш обласний центр? (Дніпро)
  • 8. 2. Як називають походження, послідовність поколінь певного роду? (родовід) 3. Де знаходиться Софійський собор, Золоті ворота та Києво-Печерська лавра? (у Києві) 4. Як звати українського поета, автора збірки «Кобзар»? (Тарас Шевченко) 5. В якому місті знаходиться дерев’яна церква, збудована без жодного цвяха? (в Новомосковську) 6. Пригадай і скажи прислів’я «Рідна земля і в жмені …». (мила) Картка 3 1. Як називається столиця нашої держави? (Київ) 2. Хто автор рядків з «Повчання»: «Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того навчайтесь»? (Володимир Мономах) 3. В якому музеї можна побачити колекції зброї, одягу та інші реліквії, знайдені під час розкопок? (в історично-краєзнавчому) 4. Як називається група людей, об’єднаних спільною історією, культурою, законами, виробництвом? (суспільство) 5. Як називається головний убір з широкими полями? (бриль) 6. Пригадай і скажи прислів’я «За морем тепліше, а дома …». (миліше) Картка 4 1. Як називається найбільше море, що омиває Україну? (Чорне) 2. Як називається опис найважливіших подій в історичній послідовності? (літопис) 3. В якому місті знаходиться найстаріша в Україні Наукова бібліотека, заснована в 1608 році? (у Львові) 4. Де знаходиться Ханський палац? (у Бахчисараї) 5. Як називають людину, яка постійно живе в державі, користується правами і виконує обов’язки, установлені її законами? (громадянин) 6. Пригадай і скажи прислів’я «Без верби й калини нема …». (України) Картка 5 1. Як називається найбільша річка-символ України? (Дніпро)
  • 9. 2. Як називається народний переказ про якісь події або життя людей? (легенда) 3. В якому музеї можна побачити колекції картин та скульптур? (у художньому) 4. Як звати українського поета, фольклориста, етнографа, автора тексту Державного Гімну України? (Павло Чубинський) 5. Як називається давнє східнослов’янське плем’я? (сіверяни) 6. Пригадай і скажи прислів’я «Батьківська хата усім …». (багата) Картка 6 1. Як називається офіційний символ держави: урочиста патріотична пісня, яка уславлює країну? (Гімн) 2. Як називаються давні напівкочові племена? (хозари) 3. Де знаходиться Спаський собор, Іллінська та П’ятницька церкви? (в Чернігові) 4. Як називається Основний Закон України, в якому записані права й обов’язки кожного громадянина? (Конституція України) 5. Як називається кущ, народний символ України? (калина) 6. Пригадай і скажи прислів’я «Ліпша своя хата, як чужа …». (палата) Картка 7 1. Як називається офіційний символ держави: золотий тризуб, що зображується на грошових знаках, печатках, документах? (Герб) 2. Коли відмічають День Незалежності України? (24 серпня) 3. Де знаходиться Старий замок, Здвиженська церква та церква Різдва Христового? (в Тернополі) 4. Яке дерево є символом столиці України, міста Києва? (каштан) 5. Якого кольору український прапор? (синьо-жовтий) 6. Пригадай і скажи прислів’я «До свого краю всі думки …». (линуть) Картка 8
  • 10. 1. Як називається офіційний символ держави: прямокутне полотнище, яке складається з рівних за шириною горизонтальних смуг двох кольорів? (Прапор) 2. Коли відмічають День Соборності України? (22 січня) 3. Де знаходиться Олеський замок? (на Львівщині) 4. В якому музеї можна побачити кістки мамонта та інших тварин? (у природничому) 5. Що є оберегом українських дівчат? (вінок) 6. Пригадай прислів’я «Що країна, то родина. Що край, то …». (звичай) Картка 9 1. Як називається один з найвідоміших українських символів, що став Державним Гербом України? (тризуб) 2. Як називається найвідоміший у світі вид народного декоративного розпису? (петриківський розпис) 3. В якій області росте найстаріше дерево в Україні – дуб, якому 1 тисяча 300 років? (в Рівненській області) 4. Хто з композиторів поклав на музику вірш, що став Державним Гімном України? (Михайло Вербицький) 5. Як називається найбільше озеро в Україні? (Ялпуг) 6. Пригадай прислів’я «Людина без Вітчизни, як соловей без …». (пісні) Картка 10 1. Як називається грошовий знак нашої держави? (гривня) 2. Коли відмічають День Конституції України? (28 червня) 3. В якому місті росте найвище дерево – модрина (54 метри? (в Рахові) 4. Як називається предмет – символ спільного шляху і долі для молодят? (рушник) 5. Як називається область, в якій розташоване село Партизанське? (Дніпропетровська область) 6. Пригадай і скажи прислів’я «Жити – Вітчизні …». (служити) ІV Релаксація.
  • 11.  - Якщо ви впевнені, що треба з повагою ставитись до Герба, Прапора і Гімну, - встаньте. - Якщо ви знаєте, що наша держава сильна, коли єдина - дайте один одному руку. - Якщо ви вивчаєте рідну мову, дбаєте про її чистоту - підніміть руки вгору. - Якщо ви вважаєте, що кожен повинен любити і піклуватись про нашу Батьківщину – Україну, - плесніть у долоні.  Вірш-добавлянка - Настав час скласти колективного вірша про Україну із щирих і теплих слів. Я почну, а ви будете добирати останнє слово другого рядка в риму. На землі великій є одна країна: Гарна й неповторна, мила …(Україна). І живуть тут люди добрі, працьовиті, І скажу, до речі, ще й …(талановиті). Землю засівають і пісні співають, На бандурі грають і вірші … (складають). Щоб жила й раділа кожна родина, Щоб була щаслива наша …(Батьківщина)! - А тепер усі встаньте і візьміться за руки, щоб утворилося коло. Ми одна дружна сім’я. Тому жити треба у мирі й злагоді, заступатися одне за одного, дружити, ділити з усіма радість і смуток, щоб наше шкільне життя було цікаве і змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями. Ми усі – одна сім’я, неповторні – ти і я! Будемо усі дружити, в злагоді і мирі жити. Бо життя – це диво – казка! В ньому є любов і ласка! Ми прийшли у світ, щоб жити й на Землі добро творити! - Любі діти, наш урок добігає кінця. Дякую всім за роботу.  Самооцінювання. - Оцініть свою роботу на занятті, позначивши відповідний сегмент картки- світлофора: «Мені все вдалося!», «Було складно, та я впорався!», «Потребую допомоги!»