2. Всеукраїнський урок доброти про гуманне і відповідальне ставлення до
тварин
Квест-гра для учнів 2 класу
Тема:«Гуманнетавідповідальнеставленнядотварин»
Мета:навчальна: формувати у дітей гуманне ставлення до тварин та навички
правильного ставлення та поводження з ними; вчити діток взаємодіяти,
допомагатита підтримувати один одного.
розвиваюча: розвиватипізнавальний інтерес дітей до живої природита вміння
аналізувати, спостерігати, робитивисновки;закріплювати поняття про те, що
тварини вимагають до себе дбайливого та доброго ставлення;сприяти
налагодженню доброзичливості, сердечності, взаєморозуміння та взаємоповаги;
виховна: виховувати любов і чуйність до тварин, відповідальність за їх життя.
Обладнання:коробка– посилка, лист, карта, інформаційні картки «Правила
роботив групі», ребуси, «чарівна» коробка, кольоровакрейда, цікаві факти про
тварин (надруковані), логічні задачі (надруковані), «чарівний» мішечок,
надруковані зображення тварин, закладки-орігамі.
Тривалість:
Тип заняття: урок-квест, удосконалення знань, умінь, навичок.
Кількість учасників: 10-15 учнів
План
І. Організаційниймомент.
Отримання посилки від Сірка з притулку.
ІІ. Вступна частина. Мотивація навчальноїдіяльності. Повідомлення теми і
типууроку.
Читання листа від Сірка.
Ознайомлення з картою, де зазначений квест.
ІІІ. Основна частина. Квест-гра (по станціях) на подвір’ї школи.
Станція «Ребус»;
Станція «Цікаві факти про тварин»;
Станція « Без права на помилку»;
Станція «Логічні задачки»;
Станція «Зрозуміймене»;
Станція «Пізнайко».
3. IV. Узагальнення знань, умінь, навичок.
Станція «Вікторина»
V. Підведення підсумків квесту-гри.
Вручення подарунків дітям від Сірка.
Хід заняття:
І. Організаційний момент.
- Доброгодня, дітки!
Продзвенів для нас дзвінок,
Починати час урок,
Часу ми не гаймо,
І хутчіше починаймо!
- Дивлячись на дошку, Ви бачите, що сьогодні ми працюватимемо над темою,
яка пов`язана з тваринами, нашими меншими друзями.
Сучасний світ занадто жорстокий, тому важливо розуміти на скільки
наше доброзичливе, уважне, дбайливе ставлення та відповідальність до
домашніх тварин є необхідним. Ставлячись до тварин з любов’ю, ми вчимося
поважати тих, хто слабший і це допомагає нам стати гуманною людиною, яких
потребує сьогодення та суспільство.
(Чути стукіт у двері. До нас завітала завуч з навчально-виховної
роботи і повідомила, що для нашого класу прийшла посилка з притулку для
бездомних собак від Сірка.)
- Як несподівано! Дітки, давайте мерщій поглянемо що ж там? (Я відкриваю
коробку, де лежить лист від Сірка, картки для всіх учасників гри «Правила
роботив команді» і карта для квесту-гри)
- Дуже цікаво! Сірко прислав нам листа! І тут є ще дещо. Давайте
прочитаємо, що він нам написав.
ІІ. Вступна частина. Мотиваціянавчальноїдіяльності. Повідомленнятеми
і типу уроку.
4. Доброго дня, мої любі друзі! Зовсім недавно, Ви своїм чудовим
колективом вирішили потурбуватися промене та моїх приятелів, надіславши
до мого притулкучималосмакоти. Тепер у нас кожного дня свято, адженас
пригощають не лише кашею, а й сухим і мокрим кормом, який я просто
обожнюю . До речі, мої друзі передають Вам теж вітання і свою безмежну
вдячність!
У зв’язку з цим, ми підготували для Вас подарунки, алепросто так
відати не зовсім хочемо, тому що знаємо, що діти дуже люблять гратися.
Тому «ловіть» гру, але не просту, а квест-гру. Ви будете усі разом, тобто
командою, проходити різні станції, на яких потрібно виконувати цікаві
завдання. Виконавши все, ви знайдетесвої подарунки. Вам у цьому допоможе
карта, якумені допоміг намалювати друг, який ,доречі, живенеподалік Вашої
школи, а інколи навіть заходить у гості і діти частують його своїми
смаколиками. Так, як у Васбуде командна гра, я вирішив нагадатиВам
правила, якихпотрібнодотримуватись усім членам команди, щоб досягти
бажанихрезультатів.
Отож, ще раз дякую за Вашу небайдужість!Бажаюусім успіхів та
перемоги!
P.S.Сподіваюсь мої подарунки сподобаються Вам і стануть у нагоді!
Ваш друг Сірко.
- Як чудово!Сьогодніу нас із Вами буде не звичайний урок, а квест-гра на
тему «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Тому, мерщій
одягаймосяі ходімо у двір школи, там ознайомимосяіз картою та
правилами роботив команді.
(Виходимоу двір, ознайомлюємося із правиламироботи в команді. Розглядаємо
карту.)
5. ІІІ. Основна частина. Квест-гра(по станціях) на подвір’ї школи.
- Отож, наша гра проходитимепо станціях із цікавими завданнями. Перша
станція називається «Ребус». Ходімо до зазначеного місця.
(Діти знаходять на карті зазначене місце і відправляються туди. На місці
знаходять заховане завдання і виконують його.)
Станція «Ребус»
6. - Усі чудово справилися із завданням, тому ми можемо переходитидо
наступної станції (Пошук на картінаступної станції)
Станція «Цікаві факти протварин»
(Діти дістають із мішечка факти і читають)
1.Морськівидритримаються за лапи, коли сплять, щоб їх не віднесло течією.
2.Білки садять тисячінових дерев щороку, просто забуваючи, де вони сховали
свої жолуді.
3.Під час гри з цуценям-самкою щеня-самець часто дає виграти своїй
суперниці, навіть якщо він має фізичну перевагу.
4.У корів є найкращі друзі, з якими вони проводять більшу частину часу.
7. 5.Пінгвіни роблять пропозицію своїйобраниці, підносячикамінчик гальки.
6. У Швеції є змагання в стрибкахдля кроликів. Називається Канінхоппнінг.
7. Дельфіни дають одинодномуімена.
8.Птахи глухий кут вибирають собіпартнера на все життя. Вони споруджують
собібудинокв крутій скелі і навіть облаштовують туалет неподалік.
9.Снігові барсивкривають мордухвостом, коли сплять, щоб зберегтитепло.
8. 10.Японськімакаки грають в сніжки для розваги.
11.Морськіконики теж вибирають собіпартнера на все життя. А коли вони
пересуваються, то тримаються за хвостиодин одного.
12.До того, як пташеня вилуплюється з яйця, воно спілкується з мамою та
іншими пташенятами через шкаралупу з допомогою спеціальних звуків.
13.Воронинастільки розумні, що можуть жартувати одиннад одним.
14.Метелики відчувають смак ногами.
15.Білки всиновлюють чужих більчат, якщо ті були кинуті з якоїсь причини.
9. - Дізнавшись цікаву інформацію про тварин, ми можемо слідувати до
наступної станції. (Пошук на картінаступної станції)
Станція « Без права на помилку»
(На даній станції діти виконують завдання, намальованена асфальті
кольоровою крейдою. Завдання рухливе та цікаве, потрібно виконувати
уважно і послідовно. Потім за картоюпереходять до іншої станції)
Станція «Логічнізадачки»
(Діти знаходять завдання за картою, розв`язують цікавілогічні задачі)
1.
Правильна відповідь:2 (іа).
Цифри, пов’язаніз кількістю букв у звуках тварин. Отже, корова – му (2),
собака– гав (3), кішка – няв (3), півень – кука-ріку (8).
2. У чорної кицьки 10 кошенят. Троє кошенят сірих із сірими лапками, а решта
— білі з чорними лапками.
Скільки чорних лапок у цій родині? А скільки чорних лапок у кошенят?
4+ 28 = 32 (у родині)
4+4+4+4+4+4+4= 28
3. Під вікном най вродливішої кицьки міста було влаштовано котячийконцерт.
У концерті взяли участь: троєчорнихкотів, 10 смугастих, 5 рудих і б білих.
Скільки котів горлало під вікном?
3+10+5+6= 24
4. У пташнику живуть 4 качки, у кожної — по троє каченят. Скільки всього
птахів у пташнику?
4+3+3+3+3= 16
5. Поні в зоопаркуможе повезтиабо трьох дорослих, або шістьох дітей. Більше
він повезтине може — важко. До поні підійшли тато, мама та двоє дітей. Чи
зможепоні повезтиїх усіх разом?(Так)
Станція «Зрозуміймене»
(Розв`язавши логічні задачі, діти переходять до іншої станції, вказаної на
карті)
- Дітки, всі ви добрезнаєте вправу «Крокодил».Зараз ми з Вами пограємо у
гру «Зрозуміймене», суть якої полягає у тому, щоб 1 дитина показувала
10. якусь тваринку, а інші вгадали, про кого йде мова. Щоб знати, яку тварину
показувати, Сірко нам підготував чарівну коробкуіз завданнями.
(Діти мають показати корову, жирафа, свиню,лева, лисицю, півня, пінгвіна)
Станція «Пізнайко»
(На цій станції дітки відгадують загадки протварин)
У нашої бабусісидить дід у кожусі, протипечі гріється, без води
умиється. (Кіт)
Не баранчик і не кіт, носить шубу цілий рік. Шуба сіра – це для літа, а зимою
– інша свита. (Заєць)
Без рук, без ніг, а по землі ходить. (Змія)
Нам потрібні голки для шиття, а кому потрібні голки для життя? (Їжак)
Хто на своїйголовіліс носить? (Олень)
Взимку спить, влітку – вулики ворушить. (Ведмідь)
Сірий, ікластий, хоче вівцю вкрасти. (Вовк)
В лісі вогникрудуватий, шишки лускає завзято. (Білка)
Куди повзе– за собоюхату везе. (Черепаха)
По горах, по долинах, ходить шуба і свитина. (Вівця)
- Дорогімої учні, Ви дуже гарно справилися з усіма завданнями, тому до
отримання призів нам залишилося перевірити ваші знання про тварин, про
їх особливостіта вподобання. На гас чекає остання станція.
IV. Узагальнення знань, умінь, навичок.
Станція «Вікторина»
- Яка тварина була одомашнена першою? (Собака)
- Які птахи прилітають до нас першими? (Шпаки)
- Хто має гребінь, але не причісується?(Півень)
- Що робить їжаквзимку? (Спить)
11. - Чи уміють слони плавати?(Так)
- Чи косийзаєць? (Ні)
- Найбільша тварина на землі…(Синій кит)
- Найменша пташка у світі…(Колібрі)
- Найвища тварина на землі…(Жираф)
- Чим дихають риби? (Зябрами)
- Яка тварина може міняти свій колір? (Хамелеон)
- Який птах не висиджуєпташенят? (Зозуля)
- Найшвидша тварина на суші…(Гепард)
- Найбільша змія…(Анаконда)
- Найбільший птах у світі…(Страус)
- Яка з наземних тварин найкраще плаває? (Білий ведмідь)
- Яка тварина вилазить зі «шкури»? (Змія)
- Який птах є лісовим лікарем? (Дятел)
- Чи дихає курча у яйці? (Так)
V. Підведення підсумків квесту-гри.
- Дітки, у сьогоднішній нашій грі ми пригадали особливостібагатьох
тваринок, дізналися для себе щось нове, цікаве, те, що зможемо застосовуватиу
навчанні надалі, у житті. Але основнете, що ми зрозуміли, що природу,
зокрематварин, ми повинні берегти та цінувати, адже вони є невід`ємною,
неповторноючастиноюусього живого нанашій планеті. Ми знаємо, що все в
природіпов`язане, якщо забратихоча б одну ланку, зруйнується вся жива
природа, томущо ми є підтримкою, захистом і опорою однедля одного.
На цій станції Сірко заховав для Вас подарунки. (Вчитель дістає коробку
з подарунками – закладки-орігамі у вигляді собачкиі роздає усім учням.)
Сподіваюсь, що бажання Сірка здійсняться і подарунки Вам
сподобались, закладкибудуть Вам у нагодіі Ви ними користуватиметесь.
Дякую Вам за квест!