Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

конкурс юний читайлик. додаток є.

89 views

Published on

конкурс юний читайлик

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

конкурс юний читайлик. додаток є.

 1. 1. Додаток Є КОНКУРС «ЮНИЙ ЧИТАЙЛИК»
 2. 2. Конкурс «Юний читайлик» Звучить музика. Показ відео «Вислови про книги» Бібліотекар. Добрий день, любі діти! Сьогодні ми проведемо з вами незвичайний урок-конкурс «Юний читайлик». В цьому залі зібралися учні, які нерозлучні із книгою. Книга – одне з найбільших див, створених людиною, джерело знань, найкращий друг і порадник. Перед книгою вiками схиляло в шанобi голову людство, вважаючи її святинею. Книга - справжнiй маг. Читаючи, ви уявляєте себе чарiвниками, здатними розумiти мову речей, рослин i тварин; подорожуєте з героями книг. I герої творiв стають вашими друзями, i ви хочете бути схожими на них такими ж сильними, розумними, добрими i сміливими. Скiльки дивовижних таємниць вiдкривається завдяки книгам!. Тільки завдякикнигам можна стати освідченою, розумною людиною. Мені хотілося б, щоб для вас читання, як і повітря, було життєвою необхідністю, приносило задоволення, стало улюбленим заняттям. Тому сьогодніми проведемо конкурси, які, я сподіваюся, викличуть у вас ще більший інтерес до книги, бажання читати. Давайте поділимось на дві команди: «Читайлики» та «Книголюбчики». Потрібно відповідати по черзі. Результати конкурсу будуть оголошені вкінці. Бібліотекар. На сьогоднішній конкурс до нас завітали казкові герої. (Звучить музика) Вихід Королеви книг Королева книга Добрий день! Я рада зустрічі з вами, дорогі друзі. Ви, напевно, мене впізнали? Я — Королева книг, а це — моє королівство. Я дуже
 3. 3. рада зустрічі з вами. Сьогодні я поведу вас незвіданими стежками літератури, познайомлю з мешканцями моїх володінь. А живуть у ньому книжки. Королева книг: Я відібрала для вас, діти, «самі-самі» книжки: найвеселіші, самі розумні (Оглядається). Але де ж книжки? Вони щойно були тут. (Звучить музика) Вихід Баби Яги Баба яга : Ха - ха! Ніяких книжок ви не знайдете , і всі свята скасовуються. Не люблю я книги : вонивсі такі чисті, красиві , з яскравими картинками. Фу, гидотаяка! Королевакниг:Баба Яга, а як же діти? Адже ми зібралися тут на свято! Баба Яга:Ну і нехай розходятьсяпо домівках. Навіщо вам ці книги ? Який від них толк ? Ось я, наприклад , поки згадаю, що це за буква, так і попереднюзабуваю. Поки дочитаю, так і не пам'ятаю, що на початку книги було. А вже героїв:хто , звідки, як звали - це нікому не під силу запам'ятати! Королевакниг: Неправда ! Ми книжки любимо і читаємо уважно. Адже так, діти? Баба Яга:Ну що ж, це легко перевірити. Ось я зараз вам загадаю. Що б такого загадати ? Королевакниг: Як же ти , Баба Яга, зможеш перевірити знання дітей, якщо сама нічого не знаєш? Баба Яга:А для чого мені знати, коли я про все можу розказати жестами? Ось, наприклад, коли я захочу їсти – я кажу «ням-ням». Колизахочу пити – кажу «буль-буль». А коли захочу спати – «хрр..» Королева книг:Посидь , послухай краще, як наші діти будуть на запитання відповідати. Королева:Давайте зустрічати ще одну гостю. Хто це діти? (Входить Червона шапочка) (Звучить музика) Діти відповідають: «Червонашапочка!)
 4. 4. Королева:Правильно, це наша улюблена казкова героїня Червона Шапочка. Червона Шапочка:Привіт усім. Я дуже рада, що мене сьогодні запросилина свято. Але, крім вітання, у мене для вас є сюрприз. Відгадайте, що в моєму кошику? Я зараз буду показувати вам предмети, а ви будете по черзікожна команда відгадувати з якої це казки. Кожна команда піднімає руку і дає відповідь. За кожну правильну відповідь зараховується одинбал. І команда (Читайлики) Бинт – «Лікар Айболить» Золоте яєчко – «КурочкаРяба» Дзеркальце – «Сплячакрасуня» Шкарлупка з горіха – «Дюймовочка» Голка – Кощей Безсмертний ІІ команда (Книголюбчики) Рукавичка – «Рукавичка» Банка варення – «Карлсон, що живе на даху» Колосок – «Колосок» Квіточка – «Червоненькаквіточка Цибуля – «Цибуліно» (діти відгадують, кому можуть належати ці речі) Червона шапочка:Молодці діти, ви дуже уважні читачі: відгадали всі казки, впізнали усіх книжкових героїв, якіприбули до нас на свято. Королева книг:Але я хочу познайомитивас ще з одним казковим героєм. Хто це, любі друзі. (діти називають). Лікар Айболить: Так-так, діти, книжки також хворіють і я їх лікую.Тільки вони не чхають і не кашляють. Мої терплячі пацієнти не плачуть, не стогнуть, не жаліються, але вони страждають:якось непомітно починають
 5. 5. бліднути, жовтіти, сохнути, розсипатися наокремі аркуші. І ось тут на допомогуприходжуя і мої помічники. Ми підклеюємо книжки, розгладжуємо їх сторінки, робимо новіпалітурки. Королева Книг:Лікарю, наші учні уже знають знають правила поводження з книгою і їх виконують. Лікар Айболить:Сьогодніна наше свято надійшло багато телеграм. Деякі казковігерої не змоглиприйти на свято, вониприслали телеграми, але забули підписатися. Сподіваюся, що разом з вами ми відгадаємо, від кого ці телеграми. Спочатку відгадує перша команда, а потім друга. Телеграми: І команда (Читайлики) «Все закінчилося добре, тільки хвіст мій залишився в ополонці…» (вовк із казки «Лисичка-сестричката Вовк-панібрат») «Рятуйте! Нас з‘їв сірий вовк!… » (семеро козенят із казки «Вовкі семеро козенят») ІІ команда(Книголюбчики) «Надсилаю телеграму і дуже вас благаю: заспокойтедіда й бабу, нехай вони не плачуть. Знесу я їм яєчко не золоте, а просте» (курочкаРяба із казки «Курочкаряба») «Маю велику прикрість: ненароком розбилаяєчко» (мишка із казки «КурочкаРяба») (діти відгадують героїв казок)
 6. 6. Бібліотекар: В нашій бібліотеці найбільше книжок із казками, які всі ви із задоволенням читаєте. А тепер ми перевіремо, як ви знаєте казки, і чи можна вас назвати казкознавчиками. Конкурс «Чи знаєте ви казки». Цей конкурс проходитимеу вигляді бліц-турніру. За одну хвилину необхідно дати якнайбільше відповідей на запитання. Якщо ви не знаєте відповідь, швиденько кажіть «далі». (за кожну правильну відповідь – 1 бал ). І команда З якої рослинидобрафея зробилакарету для Попелюшки? (З гарбуза) Хто визволив Муху – Цокотуху? (Комарик) Як звати героя української казки, якомув скрутну хвилину допомогло гусеня ? (Телесик) Що використовував для свого польотуКарлсон? (Пропелер) Хто підібрав стрілу Івана – Царевича ? (Царівна – Жабка ) Хто в лісі найбільший боягуз ? (Заєць) Хто співав «Ойви, діточки - козеняточки»? (Вовк) Хто стояв на воротяху червонихчоботях? (Дід) Як називається жабка у казці «Рукавичка»?(Скрекотушка) Хто ніс бабусі пиріжки? (Червона шапочка) Що дід зробив Телесику? (Човник) Кого запхав у піч Телесик? (Зміючку) Який пан був чоловіком лисиці? (Коцький) Хто тягнув віз із Лебедем і Раком? (Щука) До кого в гості ходив журавель? (До лисиці) В якій казці взимку рослипідсніжники? (12 місяців) ІІ команда Улюблений предмет двірника і Баби Яги. (Мітла) На якій планеті побував Незнайко? (На місяці) У якій казці всі герої - овочіта фрукти? (Пригоди Цибуліно) Героїня якої казки постійно скаржилася дідові, що вона голодна? (Коза-Дереза)
 7. 7. Як звати чоловіка “Язикатої Хвеськи”? (Петро) Скільки казкових героїв у казці «Ріпка»? (Сім) Хто з казкових персонажів мав свою смерть в яйці? (Кощій Безсмертний) Скільки учасників складали музичну групу в казці братів Грімм “Бременськімузиканти”? (4) Як звати зеленого чоловічка з довгою бородою, якийживе у пеньку? (Ох) В якого птаха перетворилося Гидкекаченя? (Лебідь) Хто дав пір’я Кривенькій качечці? (Гуси) Що лисиця вимагала за палицю? (Курочку) Де згубив дід рукавичку? (В лісі ) Якою на зріст була Дюймовочка? (1дюйм-2.54см.) Чим пригощала Лисичка Журавля в казці «Лисиця і Журавель?» (Кашею) Хто народився з краплинок води? (Капітошка) Хто наділив звірів музичним слухом? ( Брати Грімм) Бібліотекар:А зараз ви маєте вгадати з якої казки малюнки. Кожній команді завдання будуть окремо. (Показ слайдів) Виходить Всезнайко Всезнайко:Привіт, мене звати Всезнайко. Я збираю цікаві записи про все, особливо,люблю про книги. Любі друзі! А чи знаєте яка найпоширеніша книга в світі? (Показ слайдів.) - Це «Біблія». Вона перекладена на 314 мов. - Найбільша книга – «Суперкнига» була видана в США у 1976 році. ЇЇ ширина – 2м74см, а довжина 3м10см. Вона важить – 252 кг 600г. - Однією з найменших книг є Т.Г.Шевченка «Кобзар»,якийстворив українськиймайстер Сядристий. Книгаскладається з 12 сторінок. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінцем людської волосини. Книгазшита павутинкою, обкладинка зробленаз пелюстки безсмертника. - А зараз я хочу з вами провести конкурс «Книголюб». Якакоманда знає відповідь - піднімає руку. Хто перший підняв руку, той і відповідає.
 8. 8.  Що було сторінками найдавніших книжок? (Сторінками найдавніших книжок ставали камені, стіни печер, вояцькі щити)  Спеціально обробленашкіра молодихтварин, яку колись використовувалидля письма. (Пергамент)  Як називається написана від руки книга? (Рукопис)  Майстерня, фабрика, де виготовляють книги (Друкарня).  Як називається зібрання творів Тараса Шевченка? (Кобзар).  Словники, у яких пояснюється написання слів? (Орфографічний).  Назвіть книгу, яка знає все (Енциклопедія)  Що захищає книжку від пошкоджень і надає їй охайного вигляду (Обкладинка)  Хто автор казки «Рукавичка?» (Народ)  Хто написав казки «Кресало», «Гидкекаченя»?(Г.-Х. Андерсен).  Що в перекладі з грецької означає слово «Біблія»? (Книга) Королева:Любі діти! Ми продовжуємосвою мандрівку разом з літературними героями. В наступному конкурсі ви маєте впізнати з якого твору уривокабо хто герой. Виходить Баба Хвеська (Показ слайдів) Завдання для І команди - «Ойкумонько, що я вам скажу! Пішли ми в ліс з чоловіком. А там риби! Під кожним кущем збирали. А як хмара бубликовапройшла, і бубликів багацько натрусили з груші. Ох, правду кажу, кумочко!Ще й зайця у річці спіймали. І що воно за день! І родилася, і хрестилася – такого дня не бачила: рибав лісі, заєць у верші, бублики на груші. Ой лишенько! Побіжу ще до куми Меланки та розкажу.» (Відповідь: українська народна казка «Язиката Хвеська») Завдання для ІІ команди Королева: «Не дуже любив книгу Василько. І не дуже чемно з нею поводився.І сниться Василькові, що він сам книжка. От бере його, книжку - Василька, Оленка, що теж не дуже поважає книжку, бере, читає і водночас
 9. 9. обідає. Борщіз ложки – кап! – та не Василька – книжку. Його пече, йому неприємно, що на нього борщ капає, та нічого не вдіє Василько, бо він – книжка… (Відповідь О.Вишня «Любіть книгу») Бібліотекар: Книга – найкращий друг і порадникна всі випадки життя. Вдячні люди склали про книги багато прислів’їв і приказок. Ми пропонуємо вам, любі діти, наступний конкурс під назвою «Продовж прислів’я».Отже, я зачитую початокприслів’я, а ви, шановні учасники, кінцівку. Хто перший підніме руку, той і має право відповідати. За правильну відповідь – 1 бал. Конкурс «Продовж прислів’я» (Показ слайду) Хто багато читає…( той багато знає) Книга вчить… (як на світі жить) Книга — … (ключ до знань) Книга твій друг… (без неї, як без рук) Навчання – сонце, а книга – … ( віконце ) Книгу читай, розуму … ( набирай ) Книги читати – усе … ( знати ) Дім без книги – день … ( без сонця ) Бібліотекар:А зараз переходимо до наступного конкурсу. Цей конкурс визначить, як часто ви відвідуєте бібліотеку і чи уважні ви читачі. Вам слід пригадати авторів, чиї твори є у нашій бібліотеці (1 бал за правильну відповідь). Відповідь давати кожній команді по черзі. (П. Павличко, Г.Бойко, В.Сухомлинський, Я. Стельмах, Л.Глібов, Л.Українка, Н.Забіла, М.Сингаївський, М.Носов, Нестайко В., Лінгрет, Карло Коллоді, Л.Забашта, Сухомлинський В., Л Українка, І Франко, Т. Шевченко, О.Іваненко, М.Коцюбинський, Р.Кіплінг, У.Дісней, Л.Глібов, Андерсен, Перро, брати Грімм…) Бібліотекар: Молодці! (Показ віртуальної подорожі).
 10. 10. «Презентація улюбленої книги» Бібліотекар: У кожного з вас є книга чи журнал, які ви дуже любите, і перечитували не одинраз. Ваше завдання – розповістипро них так, щоб і іншим захотілось прочитати. Хто бажає з кожної команди. На розповідь дається 3 хвилини. (максимальна оцінка – 5 балів). Бібліотекар: Для кожної командидається завдання скласти квітку, на кожній пелюстці якої написані відповіді (правильні і по 2 відповіді неправильні). Потрібно вибрати тільки правильні відповіді і скласти квітку. За кожну вірну відповідь команда отримує одинбал. (Діти шукають правильні відповідді і складать квіточку: Читайлики – «Для чого потрібно читати», а книголюбчики – «Правила поводження з книгою»). Квіточки приклеюють на дошці. Бібліотекар: Наступний конкурс називається «Літературний базар». (Робота в групах) На аркуші паперу написано імена персонажів з чотирьохказок(все переплутано) і один зайвий персонаж, який не належить до жодної казки. Вам потрібно знайти зайвий персонаж і назвати казки, які тут зашифровано. Давайте кожна команда поділиться по групах і отримає завдання. Кожній команді по три запитання. І команда 1) Осел, півень, качечка, собака, кіт, грабіжники – «Бременськімузиканти»; 2) принц, Попелюшка, мачуха, фея – «Попелюшка»; 3) кіт, лисиця, довгоносийхлопчик, поле Дурнів – «Буратіно»; (Зайве – качечка) ІІ команда 1) Вовк, мисливці, бабуся, рак-неборак, внучка – «ЧервонаШапочка»; 2) жаба, ластівка, миша, маленька дівчинка – «Дюймовочка»; 3) зміючка Оленка, човен, гусенятко, хлопчик, – «Івасик-Телесик (Зайве — рак-неборак) Відповідь дає бажаючий з кожної групи.
 11. 11. Конкурс капітанів Бібліотекар: Запрошуюкапітанів або одного з членів команди показати пантомімою назви відомих творів. На столі – картки, на яких написано назви казок: «Колобок», «Ріпка», «КурочкаРяба»,«Рукавичка», «Кривенькакачечка», «Кіт у чоботях»,«Лисиця та журавель». Я запрошую капітанів команд підійти до столу й узяти картку. За кожне відгадане слово – 1 бал. Одна команда показує це за допомогою жестів і міміки, а інша команда – відгадує. Бібліотекар:Переходимо до наступного завдання: І команда Назвіть казки в назвах яких згадуються тварини («Лис Микита) ІІ команда Назвіть казки з іменем людей («Івасик-телесик») Підрахунок балів. Музична пауза. Співає Перелигіна Діана. Бібліотекар: Наш конкурс закінчився. Але хочеться пригадатислова видатного українськогопедагогаВ. Сухомлинського:«Людина, для якої книжка в дитинстві стала необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною». Тому хочеться побажати вам, любі друзі, читайте більше, обов’язковоприходьтедо бібліотеки бо там ви знайдете багато цікавого та корисного. І нехай книги стануть вашими друзямине тільки під час навчання, а й на все життя. Якщо ви багато читатимете – станете освіченими, розумними. Намагайтеся щодня прочитатихоча б однусторінку з нової книги. Людина, яка любить і вміє читати – щаслива, тому що поруч з нею завжди найкращий друг і порадник- книга. Врученняграмот.

×