Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
131
1. Тема.Українапочинається з тебе …
Мета:розвиватисоціальну, комунікативну компетентності шляхом виконання завдань;
формування національної свідомості, виховання любові до рідної землі, дбайливого
ставлення до національного багатства країни, мови, культури, виховувати в учнів почуття
патріотизму, національної гордості, повагу до батьків, до природита рідної землі.
Обладнання:святково прикрашенийкабінет, комп’ютер,
Форма проведення: веб-подорож.
Любіть Українуу сні й на яву, вишневу свою Україну,
красу її вічно живу і нову і мову її солов’їну.
В. Сосюра.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доpогі мої українці, мої любі діти, мої дороcлі громадяни нашої квітучої
країни. Ще зовсім-зовсім недавно травневий дзвоник cповіщав кожному з вас, що
почалась пора веселого літнього відпочинку, а вже сьогодні ви знову, як і сотні тисяч
школяpів нашої деpжави вже вкотре розпочинаєте вкрай важливу і потрібну справу: ви
стаєте ще більш впевненими, оcвіченими, здібними і творчими людьми, які обов'язково
допоможуть нашій Україні міцно стати на ноги і зайняти достойнемісце у світі.
ІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності. Повідомленнятеми та мети уроку.
Є багато країнна землі
В них – озера, річки і долини.
Є країни великі і малі,
Та найкраща завждиБатьківщина.
Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним щемом згадує місце, де
народилася, де минуло її дитинство. Ту маленьку Батьківщину, де живуть її рідні люди. І
якщо скласти маленькі Батьківщини кожного з нас – перед очима з’явиться наша велика
держава Україна.
Український політик, публіцист, літературний критик писав: «Україна починається з
тебе …» - саме така і тема нашого першого уроку.
2. 1.Проблемнезапитання.
А що означає любити Батьківщину? (Радіти її успіхам, дбати про неї, намагатися своєю
працею, здібностями, вчинками, справами примножитиїї славу, добробут).
2. Вправа «Мікрофон»
Закінчіть речення «Я люблю Українутому, що…»
Як бачимо, діти, Україна – це яскравий, неповторний і такий рідний та близький нам
усім світ. Шануймо її, бережімо її, тому що тільки на своїй землі ми можемо відчувати себе
захищеними.
IIІ. Сприйняття та засвоєнняучнями нового матеріалу
Наш урок присвячений Україні. Поговоримо про неї на сторінках нашої веб-
подорожі. Долаючи етапи веб-мандрівки, сплетемо з вами віночок. Символ добра й
чудовий оберіг нашої української культури. А ще в ньому прихована чарівна сила любові
до рідної землі
Діти, а чи знаєте ви, як за легендою українці отримали свою рідну землю?! Я пропоную
вам переглянути відео і дізнатися про це.
1.Відеофрагмент «Легенда проУкраїну».
https://www.youtube.com/watch?v=6d_HBYyAEv0
Ось бачите, діти, яким скарбом ми з вами володіємо. Нам потрібно
берегти, примножувати те, що маємо, аби не втратити. І сьогодні наша
справа – відвойовувати і боронитивласні куточки.
2. Робота в парах
Створитиасоціативнийкущ до слова «Україна».(сердечки)
- Перша квітканашоговіночку - мальва. Символ віри, надіїта любові
Україна! Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок,
сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки, Карпатські верховини
і донецькіпростори, біленькі полтавські хати і київськікаштани.
І всі ці красоти описують у своїх віршах наші славні письменники. Пропоную вам відчути
любов поетів до своєї Батьківщини.
Учень1.
ДорогаБатьківщино,
3. Україно, моя.
Милий край тополиний
І степи і моря.
Пісня лине в Карпати
Від південних морів,
Щоб була ти багата
На дочокі синів.
Учень 2.
У цьому краї зростали
І батьки, і діди,
Рідний край відстояли
Від ганьбиі біди.
Серце радісно б’ється
У країні батьків,
Хай дитинство сміється,
Лине радісний спів.
Учень 3.
Щоб вишневі садочки
Навесні розцвіли,
Щоб синочкиі дочки
Твої в мирі жили.
На своїйУкраїні,
Серцю милій землі
Незалежній і вільній,
І в містах, і в селі.
Хай ти будеш здорова,
Україно моя,
І щаслива, і нова
Буде доля твоя.
Друга квітка– ромашка. Цесимвол доброти і ніжності.
3.Робота в групах «Склади пазл»
4. Гарна назва «Україна»
Сенс значнийв собітаїть.
«У» — то урожай в країні,
«К» — то Київ, що стоїть.
«Р» — рівнини під степами,
«А» — то армія міцна,
«Ї» сховалась за лісами,
«Н» — то ненька дорога.
«А» — то аґрус, абрикоси,
І акація струнка,
Що розпустить свої коси,
Коли прийде вже весна.
- Наступнаквітканашоговіночку – барвінок. Цесимвол життя.
Метод «Прес»
Чим українціможуть пишатися?
Я вважаю…
Тому що…
Наприклад…
Отже…
Переглянутивідео
- Наступнаквітканашоговіночку – незабудки. Це символ вічності.
IV. Закріпленнявивченогоматеріалу
Учитель: Ми сьогодні сплели свій вінок – оберіг. Вінок добра. Ми всі хочемо бачити нашу
Батьківщину сильною, багатою,славетною й квітучою. Нехай вона зараз на ваших очах
розквітне від нашої безмежної любові до неї! Хай кожен із вас «посадить» символічну
квітку, прикріпивши її до карти України. Нехай ваші гарні майбутні справи возвеличать
нашу сонячнуУкраїну.
5. Цікавемалювання. «Вінок любові до України»
Діти прикріплюють до контуру карти
України квітку, супроводжуючи
побажанням рідній Вітчизні (добра, миру,
безпеки, процвітання, мудрих людей тощо).
УКРАЇНА
Є у кожної стеблинки,
І в пташинки, і в дитинки
На весь світ одна-єдина,
Як матуся, — Батьківщина.
Є у нас своя родина,
Є верба і є калина,
Пісня, мова солов’їна—
Все це наша Україна.
Ти люби її, дитино,
І вишневу, й тополину.
А без нені, без Вкраїни
Будеш в світі сиротина.
Учитель: Україна – прекрасна країна. З кожним роком ми крокуємо все вище та вище,
здобуваємо нові перемоги та досягаємо успіху. Ви – українці, майбутнє нашої держави та
саме за вами будуть стояти нові відкриття, досягнення та перемоги.
V. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
Закінчить речення «Я мрію, щоб в Україні…»
VІ. Домашнє завдання
Розгадатионлайн-кросворд «Україна – рідний край»