SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Відділ освіти
Добропільської міської ради
Методичний кабінет
Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №9
Добропільської міської ради
«Це все зветься -
УКРАЇНА»
(гра-подорож)
Учитель 3 класу Сорокіна О.В.
Добропілля 2014 р.
Мета:
 поширити знання учнів про українськесуспільство, довкілля, в якому
живе дитина;
 формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу;
 розвиватитворчемислення уяву;
 виховувати патріотичні почуття.
Обладнання: малюнки хлопчика і дівчини українців, кросворд"Символи
держави", хатні речі для інсценізації легенди, 20 картоплин, костюм журавля,
музика для легенди та танцю.
Хід заняття
І.Організація початку уроку
1.Вірш
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
А ніж зелений в чужині край.
Ім красить все їх рідний край
Нема без кореня рослини
А нас,людей,без Батьківщини
2.Бесіда
Сьогодніми будемо подорожуватипо творчим куточкам нашої держави.
ІІ. Оголошення теми і мети заняття.
- Люби,шануй,оберігай усе,що зветься Україна.
ІІІ. Мотивація виховної діяльності.
1. Робота над прислів'ями.
З'єднатичастини прислів'я, щоб пояснитиїх значення.
Де рідний край,.....стіни гріють.
Де не є добро,........там і рай.
Вдома і ............а дома краще.
ІV. Основна частина
Отже, вирушаємо у подорож по нашій державі.
1.Зустріч з журавлем.
Облітав журавель
Облітав журавель сто доріг, сто земель
облітав,обходив,крила,ноги натрудив
ми спитали журавля: "Де найкращая земля?"
Журавель відповідає: "Краще рідної немає".
Журавель:А чия ж це Земля?
Дівчата:Це моя земля, це моя країна тут моя сім я, тут моя родина.
2.Танок "Українцітанцюють" (І.Фединішин "Моя Земля")
У кожного народу історія своя
і треба її знати,-так розумію я
Зі мною,мабудь,згодні: вона, і він, і ти
Розкажуть про минуле цікаві легенди.
А чи знаєте ви,звідки пішла назва нашої країни?
Послухайте і подивіться легенду (інсценування)
Легенда про Україну
Колись давним давно в одномуселі жила бідна вдова. Не було в неї ніякої
втіхи від життя, тільки одна важка робота. І ось настав радісний день. У неї
народилась дівчинка - маленька,крихітна,гарненька. І мати стала думати, яке
ім я дати своємудитяті. Тут, звідки - невідомо, осяянамаревом, з явилася в хаті
чарівниця. Вона з тривогоюі жалістю дивилася на немовля і сказала вдові: "Не
давай дитині імені, вона сама його знайде, а якщо даси, то вона помре".
Дівчина росла-підросла, була розумною, слухняною, але невеселою, часто
журилася тим, що у неї немає імені. І ось їй виповнилось 16 років. Задумала
вона вирушити у білий світ, щоб знайти своєім я. Мати ніяк не хотіла
розлучатися з донькою, але вона була невідступна і потайки вирушила в дорогу.
Бідна вдова чекала день, другий, не витримала розлукиі пішла своюдоньку
шукати.
Ішла, йшла і вийшла в чисте поле, жовте-жовте і пшеницею колоситься.У
чистомублакитному небі ластівки кружляють, світить ясне сонечко. І бачить
мати-спить на полі дівчина, її дочка, та така гарна, що вона мимоволі
замилувалась нею. Раптом потемніло синє небо, здійняв вітер куряву, полягла
до землі колосистапшениця. Почувався тупіт та іржання коней,брязкання
зброї,вигукичужоюмовою. Це були війська хана Батия. Попереду їхав син
хана.
Раптом він побачив красуню-дівчину, зупинився і вигукнув: "Укра-юина", що
на його мові означало "Дівчина молода". Дівчина прокинулась, хан схопив її і
забрав із собою. Мати, побачившице, опустилася на коліна і стала благати
ГосподаБогазахисту для своєї єдиної дитини. Раптом стало все чорне-чорне,
загримів грім, затряслася, здригнулася земля, а потому все стихло...По небу
пропливати ніжно-блакитні хмаринки. Лише курява здіймалась навкруги, і на
полі стояласамотня вдова.
Пішла вона плачуши по землі шукати своюдитину. А в пам яті лишилося
одне-Україна,Україна. Йшла....З очей падали сльози. І там, де на землю падали
сльозинки, проросталиквіти волошки. Мати йшла боса, колола ноги, і,де на
землю падала крапля крові, виросталимаки. Де пройшла мати по землі, так і
стала та земля зватись Україною.
Ми вдячні нашим предкам,
що історію нам зберегли,
і треба, щоб потомкам
ми їх передали.
3. Пісня "Їхали козаки" у виконанні учня на акардеоні.
Красивий, щадрий рідний край
і пісня лине солов їна
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься.... (Україна)
4. Розгадуваннякросворда
1. Символнашої держави -
Це тризуб жовто-яскравий.
2. Колизвучить він - всі встають,
до серця руку прикладають,
і вголос й подумки співають,
І Україну прославляють.
3. Синє небо, жовте жито-
Цю святиню знають діти.
5. Вікторина "Най,най..."
Найбільше місто України ?(Київ)
Найбільша річка України? (Дніпро)
Найглибше озеро?(Світязь на Волині)
Найбільше море, що омиває Україну? (Чорне море)
Найвища тварина? (Зубр, 1Т, у Карпатах)
Чемпіони з боксу? (брати Кличко)
Чемпіони зі стрибків у висоту ?(Сергій Бубка)
6. Ми всі різні. Що не край, то звичай. Роботав групах. Вправа "Картопля"
Нам може здаватися, що "всі китайці на одне лице", а фіни-мовчазні.
Однак,якщо ми ближче познайомимося з конкретноюлюдиною,більш
дізнаємося про її індивідуальність - неповторність бде очевидною. - Давайте
спробуємо показатиунікальність усього існуючого. Наврядчихто-небудь
уважає, що 1кг картоплі сповнений індивідуальністю.
Візьміть кожний по картоплині, роздивіться її уважно протягом 1хв.
(Потім картопля змішується. Кожнийповинен знайти своюкартоплю й описати
її)
Г І М Н
Е
Р
Б
П А П О Р
Висновок
Усі ми різні та живемо разом тому нам потрібно любити людей, іноді-терпіти,
але завждиповожати один-одного, прислухатисья до чужихдумок.
Іноді-наступити та своюгордість, іноді-відстояти своюправоту.
Словом, важко жити з людьми,а без людей - неможливо. Людисаме тому і
цікаві, що не схожі одинна одного.
І в кодній людині стільки всього самобутнього, хорошого,доброго,
справжнього,-слід тільки придивитися!
Людина без друзів, мов дерево ....(без коріння)
- Як ви розумієте це прислів я?
V. Заключна частина
1. Вірш
На ріднім полі шепчуть колоски,
я рад би знати тихі йї думки
я слухав, чув, як кожна колосинка
Шептала тихо слово:....(Україна)
М. Петров
2.Бесіда
- Як називається наша Батьківщина?
- А ви хто такі?
- Якоюми хочемо бачити Україну?
Відділ освіти Добропільської міської ради
Методичний кабінет
Білицької ЗОШ І-ІІІступнів №9
Добропільської міської ради
Виховна година в 3 класі
Гра-подорож
"Люби,шануй,оберігай
усе,що зветься
Україна"
Підготувала
вчитель початкових класів
Сорокіна Олеся Вікторівна
Добропілля - 2014

More Related Content

What's hot

Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Ковпитська ЗОШ
 
виховний захід україна моя країна (3 клас)
виховний захід україна  моя країна (3 клас) виховний захід україна  моя країна (3 клас)
виховний захід україна моя країна (3 клас) Helen Golovina
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Ковпитська ЗОШ
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.Helen Golovina
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скибаHelen Golovina
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Ковпитська ЗОШ
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Ковпитська ЗОШ
 
3 yds a_2020-1
3 yds a_2020-13 yds a_2020-1
3 yds a_2020-14book
 
зш№4 агафонова
зш№4 агафоновазш№4 агафонова
зш№4 агафоноваHelen Golovina
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Ковпитська ЗОШ
 
вих.година Писанка
вих.година Писанкавих.година Писанка
вих.година ПисанкаHelen Golovina
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОSchoolno1Kovel
 

What's hot (16)

Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
 
виховний захід україна моя країна (3 клас)
виховний захід україна  моя країна (3 клас) виховний захід україна  моя країна (3 клас)
виховний захід україна моя країна (3 клас)
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скиба
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
 
240
240240
240
 
3 yds a_2020-1
3 yds a_2020-13 yds a_2020-1
3 yds a_2020-1
 
зш№4 агафонова
зш№4 агафоновазш№4 агафонова
зш№4 агафонова
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
238
238238
238
 
вих.година Писанка
вих.година Писанкавих.година Писанка
вих.година Писанка
 
250 (3)
250 (3)250 (3)
250 (3)
 
Євдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. ОЄвдокимова Ж. О
Євдокимова Ж. О
 

Similar to гра подорож 3 клас

Моя творчість тобі, рідний краю!
Моя творчість тобі, рідний краю!Моя творчість тобі, рідний краю!
Моя творчість тобі, рідний краю!Ковпитська ЗОШ
 
Гра-мандрівка
Гра-мандрівкаГра-мандрівка
Гра-мандрівкаryabich1976
 
це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.zoshnet1
 
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАПришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАOksano4ka410
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україниOlga Sokolik
 

Similar to гра подорож 3 клас (20)

Моя творчість тобі, рідний краю!
Моя творчість тобі, рідний краю!Моя творчість тобі, рідний краю!
Моя творчість тобі, рідний краю!
 
Zemlya
ZemlyaZemlya
Zemlya
 
Гра-мандрівка
Гра-мандрівкаГра-мандрівка
Гра-мандрівка
 
це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.це моя україна. додаток к.
це моя україна. додаток к.
 
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНАПришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
Пришкільний табір ЧЕРВОНА КАЛИНА
 
1 urok
1 urok1 urok
1 urok
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна+ моя гордість – україна
+ моя гордість – україна
 
символи україни
символи українисимволи україни
символи україни
 
166
166166
166
 
цитати до табору 2016
цитати до табору 2016цитати до табору 2016
цитати до табору 2016
 
5 7.7
 5 7.7 5 7.7
5 7.7
 
310,23.docx
310,23.docx310,23.docx
310,23.docx
 
день гідності
день гідностідень гідності
день гідності
 
день гідності
день гідностідень гідності
день гідності
 
день гідності
день гідностідень гідності
день гідності
 
день гідності
день гідностідень гідності
день гідності
 

More from Руслан Симивол

фотоматеріали найкращий читач року 2015
фотоматеріали найкращий читач року 2015фотоматеріали найкращий читач року 2015
фотоматеріали найкращий читач року 2015Руслан Симивол
 
живопис у творчості тараса шевченка
живопис у творчості тараса шевченкаживопис у творчості тараса шевченка
живопис у творчості тараса шевченкаРуслан Симивол
 

More from Руслан Симивол (20)

шукаемо попелюшку
шукаемо попелюшкушукаемо попелюшку
шукаемо попелюшку
 
шевченко
шевченкошевченко
шевченко
 
читач
читаччитач
читач
 
фотоматеріали найкращий читач року 2015
фотоматеріали найкращий читач року 2015фотоматеріали найкращий читач року 2015
фотоматеріали найкращий читач року 2015
 
семінар вчителів хімії
семінар вчителів хіміїсемінар вчителів хімії
семінар вчителів хімії
 
презентация шевченко
презентация шевченко презентация шевченко
презентация шевченко
 
живопис у творчості тараса шевченка
живопис у творчості тараса шевченкаживопис у творчості тараса шевченка
живопис у творчості тараса шевченка
 
8 березня в ст.гр.
8 березня в ст.гр.8 березня в ст.гр.
8 березня в ст.гр.
 
черга для отправки садик22
черга для отправки садик22черга для отправки садик22
черга для отправки садик22
 
додаток 5садик 34
додаток 5садик 34додаток 5садик 34
додаток 5садик 34
 
шевченко
шевченкошевченко
шевченко
 
кращий читач в нвк№3
кращий читач в нвк№3кращий читач в нвк№3
кращий читач в нвк№3
 
зош №13 читач року 2015
зош №13 читач року 2015зош №13 читач року 2015
зош №13 читач року 2015
 
зош №13 семінар
зош №13 семінарзош №13 семінар
зош №13 семінар
 
зош №13 8 березня
зош №13 8 березнязош №13 8 березня
зош №13 8 березня
 
шевченко
шевченкошевченко
шевченко
 
кращий читач в нвк№3
кращий читач в нвк№3кращий читач в нвк№3
кращий читач в нвк№3
 
зош №13 читач року 2015
зош №13 читач року 2015зош №13 читач року 2015
зош №13 читач року 2015
 
зош №13 семінар
зош №13 семінарзош №13 семінар
зош №13 семінар
 
зош №13 8 березня
зош №13 8 березнязош №13 8 березня
зош №13 8 березня
 

гра подорож 3 клас

  • 1. Відділ освіти Добропільської міської ради Методичний кабінет Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 Добропільської міської ради «Це все зветься - УКРАЇНА» (гра-подорож) Учитель 3 класу Сорокіна О.В. Добропілля 2014 р.
  • 2. Мета:  поширити знання учнів про українськесуспільство, довкілля, в якому живе дитина;  формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу;  розвиватитворчемислення уяву;  виховувати патріотичні почуття. Обладнання: малюнки хлопчика і дівчини українців, кросворд"Символи держави", хатні речі для інсценізації легенди, 20 картоплин, костюм журавля, музика для легенди та танцю. Хід заняття І.Організація початку уроку 1.Вірш У всіх людей одна святиня, Куди не глянь, де не спитай, Рідніша їм своя пустиня, А ніж зелений в чужині край. Ім красить все їх рідний край Нема без кореня рослини А нас,людей,без Батьківщини 2.Бесіда Сьогодніми будемо подорожуватипо творчим куточкам нашої держави. ІІ. Оголошення теми і мети заняття. - Люби,шануй,оберігай усе,що зветься Україна. ІІІ. Мотивація виховної діяльності. 1. Робота над прислів'ями. З'єднатичастини прислів'я, щоб пояснитиїх значення. Де рідний край,.....стіни гріють. Де не є добро,........там і рай. Вдома і ............а дома краще. ІV. Основна частина Отже, вирушаємо у подорож по нашій державі. 1.Зустріч з журавлем. Облітав журавель Облітав журавель сто доріг, сто земель облітав,обходив,крила,ноги натрудив ми спитали журавля: "Де найкращая земля?" Журавель відповідає: "Краще рідної немає". Журавель:А чия ж це Земля?
  • 3. Дівчата:Це моя земля, це моя країна тут моя сім я, тут моя родина. 2.Танок "Українцітанцюють" (І.Фединішин "Моя Земля") У кожного народу історія своя і треба її знати,-так розумію я Зі мною,мабудь,згодні: вона, і він, і ти Розкажуть про минуле цікаві легенди. А чи знаєте ви,звідки пішла назва нашої країни? Послухайте і подивіться легенду (інсценування) Легенда про Україну Колись давним давно в одномуселі жила бідна вдова. Не було в неї ніякої втіхи від життя, тільки одна важка робота. І ось настав радісний день. У неї народилась дівчинка - маленька,крихітна,гарненька. І мати стала думати, яке ім я дати своємудитяті. Тут, звідки - невідомо, осяянамаревом, з явилася в хаті чарівниця. Вона з тривогоюі жалістю дивилася на немовля і сказала вдові: "Не давай дитині імені, вона сама його знайде, а якщо даси, то вона помре". Дівчина росла-підросла, була розумною, слухняною, але невеселою, часто журилася тим, що у неї немає імені. І ось їй виповнилось 16 років. Задумала вона вирушити у білий світ, щоб знайти своєім я. Мати ніяк не хотіла розлучатися з донькою, але вона була невідступна і потайки вирушила в дорогу. Бідна вдова чекала день, другий, не витримала розлукиі пішла своюдоньку шукати. Ішла, йшла і вийшла в чисте поле, жовте-жовте і пшеницею колоситься.У чистомублакитному небі ластівки кружляють, світить ясне сонечко. І бачить мати-спить на полі дівчина, її дочка, та така гарна, що вона мимоволі замилувалась нею. Раптом потемніло синє небо, здійняв вітер куряву, полягла до землі колосистапшениця. Почувався тупіт та іржання коней,брязкання зброї,вигукичужоюмовою. Це були війська хана Батия. Попереду їхав син хана. Раптом він побачив красуню-дівчину, зупинився і вигукнув: "Укра-юина", що на його мові означало "Дівчина молода". Дівчина прокинулась, хан схопив її і забрав із собою. Мати, побачившице, опустилася на коліна і стала благати ГосподаБогазахисту для своєї єдиної дитини. Раптом стало все чорне-чорне, загримів грім, затряслася, здригнулася земля, а потому все стихло...По небу пропливати ніжно-блакитні хмаринки. Лише курява здіймалась навкруги, і на полі стояласамотня вдова. Пішла вона плачуши по землі шукати своюдитину. А в пам яті лишилося одне-Україна,Україна. Йшла....З очей падали сльози. І там, де на землю падали сльозинки, проросталиквіти волошки. Мати йшла боса, колола ноги, і,де на землю падала крапля крові, виросталимаки. Де пройшла мати по землі, так і стала та земля зватись Україною. Ми вдячні нашим предкам, що історію нам зберегли,
  • 4. і треба, щоб потомкам ми їх передали. 3. Пісня "Їхали козаки" у виконанні учня на акардеоні. Красивий, щадрий рідний край і пісня лине солов їна Люби, шануй, оберігай Усе, що зветься.... (Україна) 4. Розгадуваннякросворда 1. Символнашої держави - Це тризуб жовто-яскравий. 2. Колизвучить він - всі встають, до серця руку прикладають, і вголос й подумки співають, І Україну прославляють. 3. Синє небо, жовте жито- Цю святиню знають діти. 5. Вікторина "Най,най..." Найбільше місто України ?(Київ) Найбільша річка України? (Дніпро) Найглибше озеро?(Світязь на Волині) Найбільше море, що омиває Україну? (Чорне море) Найвища тварина? (Зубр, 1Т, у Карпатах) Чемпіони з боксу? (брати Кличко) Чемпіони зі стрибків у висоту ?(Сергій Бубка) 6. Ми всі різні. Що не край, то звичай. Роботав групах. Вправа "Картопля" Нам може здаватися, що "всі китайці на одне лице", а фіни-мовчазні. Однак,якщо ми ближче познайомимося з конкретноюлюдиною,більш дізнаємося про її індивідуальність - неповторність бде очевидною. - Давайте спробуємо показатиунікальність усього існуючого. Наврядчихто-небудь уважає, що 1кг картоплі сповнений індивідуальністю. Візьміть кожний по картоплині, роздивіться її уважно протягом 1хв. (Потім картопля змішується. Кожнийповинен знайти своюкартоплю й описати її) Г І М Н Е Р Б П А П О Р
  • 5. Висновок Усі ми різні та живемо разом тому нам потрібно любити людей, іноді-терпіти, але завждиповожати один-одного, прислухатисья до чужихдумок. Іноді-наступити та своюгордість, іноді-відстояти своюправоту. Словом, важко жити з людьми,а без людей - неможливо. Людисаме тому і цікаві, що не схожі одинна одного. І в кодній людині стільки всього самобутнього, хорошого,доброго, справжнього,-слід тільки придивитися! Людина без друзів, мов дерево ....(без коріння) - Як ви розумієте це прислів я? V. Заключна частина 1. Вірш На ріднім полі шепчуть колоски, я рад би знати тихі йї думки я слухав, чув, як кожна колосинка Шептала тихо слово:....(Україна) М. Петров 2.Бесіда - Як називається наша Батьківщина? - А ви хто такі? - Якоюми хочемо бачити Україну?
  • 6. Відділ освіти Добропільської міської ради Методичний кабінет Білицької ЗОШ І-ІІІступнів №9 Добропільської міської ради Виховна година в 3 класі Гра-подорож "Люби,шануй,оберігай усе,що зветься Україна" Підготувала вчитель початкових класів Сорокіна Олеся Вікторівна