Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Україна - єдина країна

1,207 views

Published on

Україна - єдина країна

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Україна - єдина країна

 1. 1. Україна – єдина країна БАТЬКІВСЬКО-ДИТЯЧИЙ ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ КЗ «НВК «Єлисеївська ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» Вихователь Шутак Антоніна Михайлівна
 2. 2. Мета: сформувати уявлення дітей про садочок як країну знань, розширити кругозір дошкільників про рідну Україну, про народну символіку та державні символи, викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, її просторів, розвивати почуття патріотизму, заохочувати творити добро, здобувати знання, щоб бути гідним учнем своєї школи і громадянином своєї держави.
 3. 3. ЗІ СКАРБНИЧКИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ… Народні символи України
 4. 4. НАРОДНІ СИМВОЛИ – ЦЕ НАШІ СВЯТИНІ Кожен народ має народні символи. Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях.
 5. 5. Народні символи України є: рослинні тваринні
 6. 6. Ось верба - символ краси, неперервності життя. Вона дуже живуча: встромиш у землю гілочку, і виросте дерево, засип ранку порошком меленої вербової кори - і кров зупиниться. „Без верби і калини – нема України”, – говоритьсяв народній приказці.
 7. 7. Важко уявити нашу землю без верби. У нас її росте близько 30 видів. Говорять: „Де вода, там і верба”. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду. Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води. У відро з водою клали вербову дощечку, а на неї ставили кухлик для пиття води.
 8. 8. Освячені її гілочки служили оберегами полів від граду,під час грози їх викидали на двір, щоб, як казали, "град припинився", обкурювали хату від хвороб, клали у купіль немовляти. З давніх-давенна Україні вербу вважали святом деревом. Перед Великоднем шостий тиждень посту називався "Вербним". На Вербному тижні, у неділю, святили вербу.
 9. 9. Навесні калина вкривається білим цвітом і стоїть як наречена у білому вбранні, а восени палахкотить гронами червоних плодів. Калиною уквітчують весільний коровай, оселю, печуть смачні пироги, лікуються. Народ склав про неї багато легенд та пісень.
 10. 10. Завжди любили люди цілющу красуню калину,вона рослабіля кожної хати.Красивавонаі в пору цвітіння,і коли багряніє восени листя,і взимку,коли натлі білого снігу червоніютьїї ягоди.Дівчатавишивали насорочкахкалину,її вплітали у віночок. З гілочки калини батько синові робивсопілочку,а слабеньким дівчаткам-немовляткам робили колисочку із калини.
 11. 11. Тополя також є нашим народним символом.Зі стрункою тополею порівнювали гнучкий дівочий стан та нещасливу дівочу долю.
 12. 12. Матері своїм синам на сорочці вишивали листя дуба, щоб син був сильним,міцним.Спали на дубових меблях, які,за повір'ям, додавали під час сну сили. Символомсили, могутності, довголіттяє дуб. Дуб, як і інші наші народні символи,має лікувальні властивості. У дубовому лісі добре почувають себе люди, які страждають на серцеві захворювання.
 13. 13. Але найулюбленішими тваринними символами є птахи. Про зозулю в Україні ніхто ніколи не говорив погано. У народних піснях зозулю порівнювали з матір'ю, яка побивається за своїми дітьми, називали лагідно "зозуленькою-матінкою".
 14. 14. Улюбленим птахом на Україні є лелека. Його назвали на честь божества добра і кохання - Леля. Говорили колись, що Лель живе у душі доброї людини, а лелека мостить гніздо на подвір'ї добрих людей.
 15. 15. Символомтуги за ріднимкраєм є журавель.Це щемливевідчуття, яке чутиу курликанніжуравлів, відчуваєлюдина, коли вона далековід Батьківщини.
 16. 16. Символомматеріє ластівка.
 17. 17. Існує багато легенд, казок, пісень, віршів про дорогі і рідні нашому серцю символи. Вони відтворені у вишивках на сорочках, рушниках.
 18. 18. ВИШИВАНКА - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь- зв'язок, що не переривається віками
 19. 19. ПИСАНКА - ЦЕ СИМВОЛ СОНЦЯ; ЖИТТЯ, ЙОГО БЕЗСМЕРТЯ; ЛЮБОВІ І КРАСИ; ВЕСНЯНОГО ВІДРОДЖЕННЯ; ДОБРА, ЩАСТЯ, РАДОСТІ. КОЖЕН ОРНАМЕНТАЛЬНИЙ МОТИВ МАЄ ПЕВНЕ САКРАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ.
 20. 20. Вінок — символ життя, долі, життєвої сили; символ дівоцтва. Вінок є також символом довершеності:

×