SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Чи на світі є країна ще миліша за наш край? 
Вікова категорія: 6 клас 
Мета уроку: поглибити знання учнів про Україну; розвивати пізнавальну активність 
до своєї держави; формувати усвідомлення учнями себе як частки суспільства; виявляти 
індивідуальні особливості дітей; створювати умови для вдосконалення творчих здібностей 
учнів; виховувати в учнів любов до рідного краю, гордість за свою країну, шанобливе 
ставлення до неї; виховувати естетичний смак, почуття прекрасного. 
Обладнання: карта України; вишиваний рушник, колосся і калина; виставка малюнків 
«Україно моя…», створені презентації, вислови на дошці. 
Підготовчий етап: за декілька днів вчитель об’єднує учнів у групи: «історики», 
«журналісти», «читачі», «театрали» (кожна група отримує своє завдання і пам’ятку). (Див. 
додаток 1) 
Тип уроку: урок-конференція 
Структура уроку: 
І. Організаційний етап 
ІІ. Мотивація учбової діяльності 
ІІІ. Основна частина 
ІV. Підведення підсумків 
Перебіг уроку: 
І. Організаційний етап 
ІІ. Мотивація учбової діяльності 
Урок розпочинається піснею «Боже великий, єдиний» 
Слово вчителя: Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій 
землі – на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, 
тут корінь роду українського. Україна змогла вступити у третє тисячоліття як цивілізована 
й багата країна. Великі і складні завдання покладаються на кожного громадянина. А 
громадяни України – це ви і я, це люди, які живуть в Україні, є патріотами своєї Вітчизни, 
працюють в ім’я її розвитку. 
Бесіда. Вчитель: 
Кожна людина – патріот своєї держави, її свідомий громадянин. Як ви розумієте значення 
слова «патріот»? (Можливі відповіді дітей: Патріот – це людина, яка любить свою 
вітчизну, віддана своєму народові) А що 
означає слово «громадянин»? (Громадянин – той, хто належить до постійного населення 
якої-небудь держави, користується її правами і виконує обов’язки, встановлені законами 
цієї держави. Кожний справжній громадянин – це патріот, який працює на благо своєї 
країни, бореться за її незалежність, щастя і процвітання). 
Чи може школяр відчувати себе справжнім громадянином своєї вітчизни, її патріотом? Що 
для цього треба робити? (Головне завдання школярів – оволодівати знаннями, щоб у 
майбутньому давати користь своїй країні). 
-До уроку ви своїми руками створили виставку малюнків «Україно моя...», на яких 
показали неповторну красу української природи, мирну працю, звичаї нашого народу. 
Такою постала у вашій уяві Україна. (Учні розглядають виставку малюнків). 
ІІІ. Основна частина
1. Оголошення теми та мети уроку. 
Вчитель: Ми проведемо з вами не звичайний урок, а такий, де вам доведеться 
проявити свою творчість, фантазію, ерудованість……. Сьогодні у нас урок-конференція 
«Чи на світі є країна ще миліша за наш край?» 
2. Знайомство з учасниками конференції (учні працюють групами). 
Група істориків дасть нам цінну інформацію про історичне минуле нашої країни. 
Група читачів подарує нам насолоду від читання. 
Група журналістів покаже чому саме ми можемо пишатися своєю Батьківщиною. 
Група театралів продемонструє свої акторські здібності. 
3. Вчитель: Слово надається групі «істориків». 
«Історики» 
Історична довідка. Україна…. Золота, чарівна сторона! Україна – це історія народу, 
який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Тяжка доля випала 
нашій державі! Оглянешся у глиб століть, а там війни проти загарбників, повстання проти 
чужинців, боротьба за волю і незалежність. 
І ось нарешті: 24 серпня 1991 рік. Довгоочікуваний день! Саме тоді було прийнято 
Акт проголошення незалежності України, за яким Україна стала самостійною 
демократичною державою. Вистраждавши, виборовши волю, Україна має свої державні 
символи: герб, прапор, гімн, які уособлюють її історію, її сутність. Скільки років мільйони 
українців чекали цього дня?! Густо вкрили нашу землю тисячі тих, хто до останнього свого 
подиху боровся за свою країну. Чи маємо ми право забувати цих борців, які так і не 
дочекалися цього дня? І чи можемо ми нехтувати тим, що вже маємо, що повинні захищати 
і розвивати? Ми, і тільки ми, мусимо зробити все, щоб українцям жилося з кожним роком 
краще і краще. 
(Демонстрація слайдів) 
4. Вчитель: У кожного одна Батьківщина і кожний має любити її. Давайте зараз 
поговоримо про те, що являє собою наша Україна, що є в неї визначного, знаменитого, 
милого і рідного; за що її можна любити. Слово надається групі «журналістів». 
«Журналісти» 
Ми українці і пишаємось цим! 
Адже наша земля така багата на родючі землі, на різноманітність природи, на 
талановитих людей. Міста нашої країни прекрасні! І нам є що показати іноземним гостям. 
(Показ презентацій). 
5. Вчитель: А зараз у вас є можливість творити, а отже, наблизитися до краси й 
торкнутися своєю душею до натхнення. На це завдання вам надається 7 хвилин. Продовжте 
запропонований рядок:. 
Люблю степи, люблю лани і свою Україну… 
(Вчитель зачитує свій варіант) 
Люблю степи, люблю лани і свою Україну. 
Рідненьку хату на лугу і мову солов’їну. 
Вербу самотню край води, калину біля хати, 
Дитинство світле край села і свою рідну мати. 
Люблю послухати зрання як соловей щебече 
І як співають юнаки з дівчатами надвечір. 
Любіть і ви рідні краї своєї Батьківщини. 
Бо є вона у нас ОДНА – славетна Україна! 
А тепер слово надається групі «читачів».
«Читці» 
Де Україна? 
Україна в давній славі, 
В козацьких пригодах, 
На заквітчаних левадах, 
В рідних синіх водах. 
Україна в тих долинах 
І високих горах, 
На степах буйних, широких 
У гаях, у борах. 
Україна в білих селах, 
У густих садочках, 
У хрещатому барвінку, 
У синіх квіточках. 
Україна на яворах 
Пташкою співає; 
На стрілецькії могили 
Голову схиляє. 
Україна в чорноземі, 
Що родить пшеницю, – 
В глибинах, що дають нафту 
І сіль-сировицю. 
Україна в рідній мові 
І в пісні прекрасній, – 
Україна в рідній школі, 
В майбутності ясній. 
Україна в чистих хатах, 
І в сільській церковці, – 
У дитячому серденьку, 
В розумній головці, 
Україна в ясних зорях, 
В сонці, що над нами, – 
І в очах добрячих, ясних 
Рідненької мами. 
М. Сингаївський 
Прийшла, прийшла свята година… 
Прийшла, прийшла свята година, 
Настав жаданий довго час. 
Ура! Єдина Україна, 
Приходить свято і до нас. 
Хай кожен з нас запам’ятає 
Цей час, цей день і цюю мить. 
Хай слово радісно лунає, 
І серце піснею бринить. 
Хай рідний прапор освященний
Назавжди в серці майорить. 
Запам’ятай же, люд хрещений, 
І час, і день, і цюю мить. 
Єднайтесь, люди, Батьківщина 
Навік єдиная у нас. 
Любіте неньку Україну 
Так, як любив її Тарас. 
Нехай же мудрість не покине 
Твоїх синів у боротьбі, 
За твою вольність, Україно, 
Навіки слава хай тобі! 
Ми є діти українські 
Ми є діти українські, 
Хлопці та дівчата, 
Рідний Край наш - Україна, 
Красна та багата. 
Рідне небо, ясне сонце, 
Місяць, зорі срібні, 
Рідний нарід – українці 
Всі до нас подібні. 
Рідна віра: Свята Трійця 
І Пречиста Мати. 
Рідна мова: нею вчились 
Бога прославляти! 
Присягаем наш Край Рідний 
Над усе любити, 
Рідний нарід шанувати 
І для нього жити. 
Присягаєм – рідну віру 
Завжди визнавати, 
По-вкраїнськи говорити, 
Молитись, співати. 
Як ріка в гору не піде, 
Як сонце не згасне, 
Так ми того не забудем, 
Що рідне, що власне. 
Що нам рідне, те нам буде 
І красне і гоже! 
Присягаєм, що так буде 
Поможи нам, Боже! 
Юрко Шкрумеляк 
6. Вчитель: Кожен з вас повинен поважати свою державу, пишатися нею! Щоб не 
вийшло так, як у байці Леоніда Глібова «Бджола і мухи». Слово надається групі 
«театралів».
«Театрали» (інсценування байки) 
Хтось Мухам набрехав, 
Що на чужині краще жити, 
Що слід усім туди летіти, 
Хто щастя тут не мав. 
Наслухались дві Мухи того дива 
(Про се найбільше Чміль гудів). 
— Тут,— кажуть,— доля нещаслива, 
Дурний, хто досі не летів! 
Покиньмо, кумо, Україну,— 
Нехай їй хрін! 
Та помандруймо на чужину, 
Аж до веселих тих долин, 
Де доля кращая витає 
І, може, плаче, нас ждучи… 
Зими там, кажуть, не буває,— 
Гуляй, безпечно живучи! — 
Так одна Муха-цокотуха 
Базікала з кумою вдвох,— 
Коли поглянуть на горох — 
Сидить Бджола та мовчки й слуха. 
— Здоровенькі були! — 
Обидві Мухи загули.— 
От добре, що зустрілись з вами… 
А нуте й ви збирайтесь з нами! — 
На це Бджола сказала їм: 
— Шкода! Я рідну Україну 
Не проміняю на чужину, 
Нехай се щастя вам самим.— 
А Мухи разом задзижчали: 
— Ось годі, не кажіть! 
Жили ми тут — добра не знали, 
Бодай би так не жить! 
Не то пани, дурні селяни — 
Усяке шкодить нам; 
Щодня таке життя погане,— 
Колись так буде й вам. 
— Ні, я сього не сподіваюсь,— 
Сказала їм Бджола,— 
Мені шаноба скрізь була, 
Бо я без діла не тиняюсь. 
А вам — 
Однаково, що тут, що там, 
Ви ні на кого не жалкуйте; 
Обридло тут — туди мандруйте 
На втіху павукам. 
Вчитель: Як ви вважаєте, чому не застаріла байка, написана понад сто років тому? Як 
би ви спробували переконати мух? (відповіді дітей). 
ІV. Підведення підсумків 
Заключне слово вчителя: Тож чи є країна, що миліша за наш край? Чому найкраще 
місце для українців є саме наша держава? (Відповіді дітей). 
Кожна людина, це патріот своєї держави, її свідомий громадянин. Ви – громадяни 
України, і саме вам належить її майбутнє.
Додаток 1. 
Після того, як вчитель об'єднав вас у малі групи і ви отримали завдання, ваша група 
повинна виконати це завдання та представити результати роботи своєї групи на уроці . 
Правила роботи в малих групах, які допоможуть вам організувати свою роботу. 
Розподіліть ролі в групі. Визначтесь, хто буде головуючим, посередником, секретарем, 
доповідачем. Намагайтесь виконувати різні ролі. 
Головуючий (спікер): 
зачитує завдання групи; 
організовує порядок виконання; 
пропонує учасникам групи висловитись по черзі; 
заохочує групу до роботи; 
підбиває підсумки роботи; 
за згодою групи визначає доповідача. 
Секретар: 
веде коротко і розбірливо записи результатів роботи своєї групи; 
як член групи має бути готовим висловити думку групи при підбитті підсумків або 
допомогти доповідачеві. 
Посередник: 
стежить за часом; 
заохочує групу до роботи. 
Доповідач: 
чітко висловлює думку, до якої дійшла група; 
доповідає про результати роботи групи. 
Починайте висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі. 
Дотримуйтесь правил активного слухання, головне — не перебивайте один одного. 
Обговорюйте ідеї, а не особи учнів, які висловили цю ідею. 
Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи. 
Намагайтеся дійти спільної думки, хоча в деяких випадках у групі може бути особлива 
думка і вона має право на існування. 
Варіанти висловів на дошці: 
Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. 
Сенека 
Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може. 
Д. Байрон 
Забудеш рідний край — твоє всохне коріння. 
П. Тичина 
Вітчизна — це не хтось і десь, Я — теж Вітчизна. 
І. Світличний 
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна. 
В. Сосюра 
Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину. 
В. Симоненко 
Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ! 
В. Симоненко

More Related Content

What's hot

державні та народні символи україни
державні та народні символи українидержавні та народні символи україни
державні та народні символи україниOlesea_Moldovan
 
Всім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюВсім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюОксана Кикоть
 
Це слово співуче
Це слово співучеЦе слово співуче
Це слово співучеryabich1976
 
Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"ryabich1976
 
Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!270479
 
Гра-мандрівка
Гра-мандрівкаГра-мандрівка
Гра-мандрівкаryabich1976
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країнаOlga Sokolik
 
сумщина край де я живу
сумщина   край де я живусумщина   край де я живу
сумщина край де я живуOlga Sokolik
 

What's hot (19)

державні та народні символи україни
державні та народні символи українидержавні та народні символи україни
державні та народні символи україни
 
Ми ─ українці
Ми ─ українціМи ─ українці
Ми ─ українці
 
укр.мова111 сайт
укр.мова111 сайтукр.мова111 сайт
укр.мова111 сайт
 
Всім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюВсім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну свою
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
Це слово співуче
Це слово співучеЦе слово співуче
Це слово співуче
 
Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"Конкурсна програма "Берегині"
Конкурсна програма "Берегині"
 
про україну на сайт
про україну на сайтпро україну на сайт
про україну на сайт
 
110
110110
110
 
Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
29
2929
29
 
Гра-мандрівка
Гра-мандрівкаГра-мандрівка
Гра-мандрівка
 
131
131131
131
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країна
 
сумщина край де я живу
сумщина   край де я живусумщина   край де я живу
сумщина край де я живу
 
1 урок 2015
1 урок 20151 урок 2015
1 урок 2015
 
238
238238
238
 

Similar to 5 7.2

велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.Helen Golovina
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.270479
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Ковпитська ЗОШ
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Ковпитська ЗОШ
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа іOlga Sokolik
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності УкраїниMarina Efremova
 

Similar to 5 7.2 (20)

ном.3 зош №10 на виставку
ном.3  зош №10 на виставкуном.3  зош №10 на виставку
ном.3 зош №10 на виставку
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.
 
8 9.4
 8 9.4 8 9.4
8 9.4
 
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
 
510,23.docx
510,23.docx510,23.docx
510,23.docx
 
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
 
перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)
 
146,23.docx
146,23.docx146,23.docx
146,23.docx
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
патріотичне
патріотичнепатріотичне
патріотичне
 
патріотичне
патріотичнепатріотичне
патріотичне
 
166
166166
166
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
шосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа ішосткинська загальноосвітня школа і
шосткинська загальноосвітня школа і
 
20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України
 
Україна- єдина країна.doc
Україна- єдина країна.docУкраїна- єдина країна.doc
Україна- єдина країна.doc
 

More from Sergey Mischenko

сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.рSergey Mischenko
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015Sergey Mischenko
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачанняSergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.Sergey Mischenko
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного вихованняSergey Mischenko
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестрSergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.Sergey Mischenko
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015Sergey Mischenko
 

More from Sergey Mischenko (20)

Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
додаток 2
 додаток 2 додаток 2
додаток 2
 
додаток 1
 додаток 1 додаток 1
додаток 1
 
додаток 3
 додаток 3 додаток 3
додаток 3
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 
урок №4
 урок №4 урок №4
урок №4
 
1 9 614
 1 9 614 1 9 614
1 9 614
 
урок №3
 урок №3  урок №3
урок №3
 
урок №2
 урок  №2 урок  №2
урок №2
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
 

Recently uploaded

Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 

Recently uploaded (12)

Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 

5 7.2

  • 1. Чи на світі є країна ще миліша за наш край? Вікова категорія: 6 клас Мета уроку: поглибити знання учнів про Україну; розвивати пізнавальну активність до своєї держави; формувати усвідомлення учнями себе як частки суспільства; виявляти індивідуальні особливості дітей; створювати умови для вдосконалення творчих здібностей учнів; виховувати в учнів любов до рідного краю, гордість за свою країну, шанобливе ставлення до неї; виховувати естетичний смак, почуття прекрасного. Обладнання: карта України; вишиваний рушник, колосся і калина; виставка малюнків «Україно моя…», створені презентації, вислови на дошці. Підготовчий етап: за декілька днів вчитель об’єднує учнів у групи: «історики», «журналісти», «читачі», «театрали» (кожна група отримує своє завдання і пам’ятку). (Див. додаток 1) Тип уроку: урок-конференція Структура уроку: І. Організаційний етап ІІ. Мотивація учбової діяльності ІІІ. Основна частина ІV. Підведення підсумків Перебіг уроку: І. Організаційний етап ІІ. Мотивація учбової діяльності Урок розпочинається піснею «Боже великий, єдиний» Слово вчителя: Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського. Україна змогла вступити у третє тисячоліття як цивілізована й багата країна. Великі і складні завдання покладаються на кожного громадянина. А громадяни України – це ви і я, це люди, які живуть в Україні, є патріотами своєї Вітчизни, працюють в ім’я її розвитку. Бесіда. Вчитель: Кожна людина – патріот своєї держави, її свідомий громадянин. Як ви розумієте значення слова «патріот»? (Можливі відповіді дітей: Патріот – це людина, яка любить свою вітчизну, віддана своєму народові) А що означає слово «громадянин»? (Громадянин – той, хто належить до постійного населення якої-небудь держави, користується її правами і виконує обов’язки, встановлені законами цієї держави. Кожний справжній громадянин – це патріот, який працює на благо своєї країни, бореться за її незалежність, щастя і процвітання). Чи може школяр відчувати себе справжнім громадянином своєї вітчизни, її патріотом? Що для цього треба робити? (Головне завдання школярів – оволодівати знаннями, щоб у майбутньому давати користь своїй країні). -До уроку ви своїми руками створили виставку малюнків «Україно моя...», на яких показали неповторну красу української природи, мирну працю, звичаї нашого народу. Такою постала у вашій уяві Україна. (Учні розглядають виставку малюнків). ІІІ. Основна частина
  • 2. 1. Оголошення теми та мети уроку. Вчитель: Ми проведемо з вами не звичайний урок, а такий, де вам доведеться проявити свою творчість, фантазію, ерудованість……. Сьогодні у нас урок-конференція «Чи на світі є країна ще миліша за наш край?» 2. Знайомство з учасниками конференції (учні працюють групами). Група істориків дасть нам цінну інформацію про історичне минуле нашої країни. Група читачів подарує нам насолоду від читання. Група журналістів покаже чому саме ми можемо пишатися своєю Батьківщиною. Група театралів продемонструє свої акторські здібності. 3. Вчитель: Слово надається групі «істориків». «Історики» Історична довідка. Україна…. Золота, чарівна сторона! Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Тяжка доля випала нашій державі! Оглянешся у глиб століть, а там війни проти загарбників, повстання проти чужинців, боротьба за волю і незалежність. І ось нарешті: 24 серпня 1991 рік. Довгоочікуваний день! Саме тоді було прийнято Акт проголошення незалежності України, за яким Україна стала самостійною демократичною державою. Вистраждавши, виборовши волю, Україна має свої державні символи: герб, прапор, гімн, які уособлюють її історію, її сутність. Скільки років мільйони українців чекали цього дня?! Густо вкрили нашу землю тисячі тих, хто до останнього свого подиху боровся за свою країну. Чи маємо ми право забувати цих борців, які так і не дочекалися цього дня? І чи можемо ми нехтувати тим, що вже маємо, що повинні захищати і розвивати? Ми, і тільки ми, мусимо зробити все, щоб українцям жилося з кожним роком краще і краще. (Демонстрація слайдів) 4. Вчитель: У кожного одна Батьківщина і кожний має любити її. Давайте зараз поговоримо про те, що являє собою наша Україна, що є в неї визначного, знаменитого, милого і рідного; за що її можна любити. Слово надається групі «журналістів». «Журналісти» Ми українці і пишаємось цим! Адже наша земля така багата на родючі землі, на різноманітність природи, на талановитих людей. Міста нашої країни прекрасні! І нам є що показати іноземним гостям. (Показ презентацій). 5. Вчитель: А зараз у вас є можливість творити, а отже, наблизитися до краси й торкнутися своєю душею до натхнення. На це завдання вам надається 7 хвилин. Продовжте запропонований рядок:. Люблю степи, люблю лани і свою Україну… (Вчитель зачитує свій варіант) Люблю степи, люблю лани і свою Україну. Рідненьку хату на лугу і мову солов’їну. Вербу самотню край води, калину біля хати, Дитинство світле край села і свою рідну мати. Люблю послухати зрання як соловей щебече І як співають юнаки з дівчатами надвечір. Любіть і ви рідні краї своєї Батьківщини. Бо є вона у нас ОДНА – славетна Україна! А тепер слово надається групі «читачів».
  • 3. «Читці» Де Україна? Україна в давній славі, В козацьких пригодах, На заквітчаних левадах, В рідних синіх водах. Україна в тих долинах І високих горах, На степах буйних, широких У гаях, у борах. Україна в білих селах, У густих садочках, У хрещатому барвінку, У синіх квіточках. Україна на яворах Пташкою співає; На стрілецькії могили Голову схиляє. Україна в чорноземі, Що родить пшеницю, – В глибинах, що дають нафту І сіль-сировицю. Україна в рідній мові І в пісні прекрасній, – Україна в рідній школі, В майбутності ясній. Україна в чистих хатах, І в сільській церковці, – У дитячому серденьку, В розумній головці, Україна в ясних зорях, В сонці, що над нами, – І в очах добрячих, ясних Рідненької мами. М. Сингаївський Прийшла, прийшла свята година… Прийшла, прийшла свята година, Настав жаданий довго час. Ура! Єдина Україна, Приходить свято і до нас. Хай кожен з нас запам’ятає Цей час, цей день і цюю мить. Хай слово радісно лунає, І серце піснею бринить. Хай рідний прапор освященний
  • 4. Назавжди в серці майорить. Запам’ятай же, люд хрещений, І час, і день, і цюю мить. Єднайтесь, люди, Батьківщина Навік єдиная у нас. Любіте неньку Україну Так, як любив її Тарас. Нехай же мудрість не покине Твоїх синів у боротьбі, За твою вольність, Україно, Навіки слава хай тобі! Ми є діти українські Ми є діти українські, Хлопці та дівчата, Рідний Край наш - Україна, Красна та багата. Рідне небо, ясне сонце, Місяць, зорі срібні, Рідний нарід – українці Всі до нас подібні. Рідна віра: Свята Трійця І Пречиста Мати. Рідна мова: нею вчились Бога прославляти! Присягаем наш Край Рідний Над усе любити, Рідний нарід шанувати І для нього жити. Присягаєм – рідну віру Завжди визнавати, По-вкраїнськи говорити, Молитись, співати. Як ріка в гору не піде, Як сонце не згасне, Так ми того не забудем, Що рідне, що власне. Що нам рідне, те нам буде І красне і гоже! Присягаєм, що так буде Поможи нам, Боже! Юрко Шкрумеляк 6. Вчитель: Кожен з вас повинен поважати свою державу, пишатися нею! Щоб не вийшло так, як у байці Леоніда Глібова «Бджола і мухи». Слово надається групі «театралів».
  • 5. «Театрали» (інсценування байки) Хтось Мухам набрехав, Що на чужині краще жити, Що слід усім туди летіти, Хто щастя тут не мав. Наслухались дві Мухи того дива (Про се найбільше Чміль гудів). — Тут,— кажуть,— доля нещаслива, Дурний, хто досі не летів! Покиньмо, кумо, Україну,— Нехай їй хрін! Та помандруймо на чужину, Аж до веселих тих долин, Де доля кращая витає І, може, плаче, нас ждучи… Зими там, кажуть, не буває,— Гуляй, безпечно живучи! — Так одна Муха-цокотуха Базікала з кумою вдвох,— Коли поглянуть на горох — Сидить Бджола та мовчки й слуха. — Здоровенькі були! — Обидві Мухи загули.— От добре, що зустрілись з вами… А нуте й ви збирайтесь з нами! — На це Бджола сказала їм: — Шкода! Я рідну Україну Не проміняю на чужину, Нехай се щастя вам самим.— А Мухи разом задзижчали: — Ось годі, не кажіть! Жили ми тут — добра не знали, Бодай би так не жить! Не то пани, дурні селяни — Усяке шкодить нам; Щодня таке життя погане,— Колись так буде й вам. — Ні, я сього не сподіваюсь,— Сказала їм Бджола,— Мені шаноба скрізь була, Бо я без діла не тиняюсь. А вам — Однаково, що тут, що там, Ви ні на кого не жалкуйте; Обридло тут — туди мандруйте На втіху павукам. Вчитель: Як ви вважаєте, чому не застаріла байка, написана понад сто років тому? Як би ви спробували переконати мух? (відповіді дітей). ІV. Підведення підсумків Заключне слово вчителя: Тож чи є країна, що миліша за наш край? Чому найкраще місце для українців є саме наша держава? (Відповіді дітей). Кожна людина, це патріот своєї держави, її свідомий громадянин. Ви – громадяни України, і саме вам належить її майбутнє.
  • 6. Додаток 1. Після того, як вчитель об'єднав вас у малі групи і ви отримали завдання, ваша група повинна виконати це завдання та представити результати роботи своєї групи на уроці . Правила роботи в малих групах, які допоможуть вам організувати свою роботу. Розподіліть ролі в групі. Визначтесь, хто буде головуючим, посередником, секретарем, доповідачем. Намагайтесь виконувати різні ролі. Головуючий (спікер): зачитує завдання групи; організовує порядок виконання; пропонує учасникам групи висловитись по черзі; заохочує групу до роботи; підбиває підсумки роботи; за згодою групи визначає доповідача. Секретар: веде коротко і розбірливо записи результатів роботи своєї групи; як член групи має бути готовим висловити думку групи при підбитті підсумків або допомогти доповідачеві. Посередник: стежить за часом; заохочує групу до роботи. Доповідач: чітко висловлює думку, до якої дійшла група; доповідає про результати роботи групи. Починайте висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі. Дотримуйтесь правил активного слухання, головне — не перебивайте один одного. Обговорюйте ідеї, а не особи учнів, які висловили цю ідею. Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи. Намагайтеся дійти спільної думки, хоча в деяких випадках у групі може бути особлива думка і вона має право на існування. Варіанти висловів на дошці: Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. Сенека Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може. Д. Байрон Забудеш рідний край — твоє всохне коріння. П. Тичина Вітчизна — це не хтось і десь, Я — теж Вітчизна. І. Світличний Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна. В. Сосюра Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину. В. Симоненко Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ! В. Симоненко
  • 7. Додаток 1. Після того, як вчитель об'єднав вас у малі групи і ви отримали завдання, ваша група повинна виконати це завдання та представити результати роботи своєї групи на уроці . Правила роботи в малих групах, які допоможуть вам організувати свою роботу. Розподіліть ролі в групі. Визначтесь, хто буде головуючим, посередником, секретарем, доповідачем. Намагайтесь виконувати різні ролі. Головуючий (спікер): зачитує завдання групи; організовує порядок виконання; пропонує учасникам групи висловитись по черзі; заохочує групу до роботи; підбиває підсумки роботи; за згодою групи визначає доповідача. Секретар: веде коротко і розбірливо записи результатів роботи своєї групи; як член групи має бути готовим висловити думку групи при підбитті підсумків або допомогти доповідачеві. Посередник: стежить за часом; заохочує групу до роботи. Доповідач: чітко висловлює думку, до якої дійшла група; доповідає про результати роботи групи. Починайте висловлюватися спочатку за бажанням, а потім по черзі. Дотримуйтесь правил активного слухання, головне — не перебивайте один одного. Обговорюйте ідеї, а не особи учнів, які висловили цю ідею. Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи. Намагайтеся дійти спільної думки, хоча в деяких випадках у групі може бути особлива думка і вона має право на існування. Варіанти висловів на дошці: Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. Сенека Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може. Д. Байрон Забудеш рідний край — твоє всохне коріння. П. Тичина Вітчизна — це не хтось і десь, Я — теж Вітчизна. І. Світличний Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна. В. Сосюра Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину. В. Симоненко Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ! В. Симоненко