Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ у середній логопедичній групі
Тема: «Казкова майстерня маленьких фантазерів»
Відомості про автора:
Милосердова Т.Ю.
вихователь
ДНЗ комбінованого типу ( ясла – садок) №1 «Олімпієць»
м. Гола Пристань, Херсонської області
Активізувати читацькі інтереси; удосконалювати навички виразного читання, уміння аналізувати прочитані твори; розкрити зміст понять «дружба» і «справжній друг»; прищеплювати почуття дружби; розвивати уміння спілкуватися та висловлювати власну думку; виховувати почуття відповідальності за стосунки з другом, товариськості та колективізму.
Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ у середній логопедичній групі
Тема: «Казкова майстерня маленьких фантазерів»
Відомості про автора:
Милосердова Т.Ю.
вихователь
ДНЗ комбінованого типу ( ясла – садок) №1 «Олімпієць»
м. Гола Пристань, Херсонської області
Активізувати читацькі інтереси; удосконалювати навички виразного читання, уміння аналізувати прочитані твори; розкрити зміст понять «дружба» і «справжній друг»; прищеплювати почуття дружби; розвивати уміння спілкуватися та висловлювати власну думку; виховувати почуття відповідальності за стосунки з другом, товариськості та колективізму.
Секрет дидактичної “універсальної” казки : методичні рекомендації з казкотерапії / уклад. І. В. Отверченко. — Миколаїв : ОБЮ, 2017. — 23 с. — (Виховання дорослих та дітей казкою).
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
1. Тема:Зміст та особливостіпобудови казки
Мета:Ознайомитиучнівз казкою,якжанром усної народноїтворчості,їїтематикоюта
особливостями;опрацюватизучняминароднуказку «Ох» ;допомогтиучнямусвідомитиуявлення
продобро і зло,красиве та потворне;формуватинавичкивиразногочитанняказок;розвивати
культурузв’язногомовлення;виховуватипозитивні рисихарактеру.
Тип уроку:Засвоєннята усвідомленняновогоматеріалу.
Обладнання:Збіркиукраїнських народних казок,підручник(текст),ілюстраціїдо казок.
Хід заняття
- Організаційний момент.
Підготовкаробочих місць.Вітання.Повідомленнятемиі мети
- Основна частина.
1.Мотивація навчальної діяльності
Вчительчитає вірш.
Десь за горами,за лісами,
Десь на оцій землі…
Казка чарівна проживає,
Що стрінетьсятобі й мені.
Світ весь навколо заіскриться,
Станеш щасливимти.
З казки чарівної,жар-птиця,
Мрії усі здійсни !
Як ви думаєте,прощомисьогодні будемоз вами говорити?Правильно,мисьогодні з вами
побуваємоу світі казки.
2. Актуалізація опорних знань.
- Які жанри народної творчості вам відомі?
- Чому казки називаютьнародними?Які ще казки,крімнародних,вище знаєте?
- Назвітьукраїнські казки які читали.Яка з них вам найбільше сподобаласьі чому?
3. Слово вчителя. Любі діти,казкау вашійуяві – це загадкова чарівнапостать.Казка – улюблений
жанр дітвори.Казка – це вигадане оповідання,яке передаєтьсяпротягомбагатьох столітьізродув
рід,зпоколінняв покоління.Казкамає свої особливості побудови.
2. а . Зачин.
б . Основна частина.
в . Кінцівка.
г . Повтори,пов’язані з символікоючисел.
Є казки про тварин,соціально-побутовітафантастичні.Персонажі казокпротварин уособлюють
певні риси характеру(хитралисиця,боязкий заєць,вайлуватийведмідь).Особливостями
фантастичних казок є сюжетипроборотьбузі змієм,добуванняпредметівзчарівними
властивостями(жива вода,шапка-невидимка).Героямфантастичних казокпритаманнанезвичайна
сила,кмітливість,винахідливість.Уцентрі соціально-побутових казок–стосункиміж
людьми,багатствоі бідність ,чесністьі непорядність,працьовитістьі неробство.Героямиїх
виступаютьбіднийселянин,кмітливийнаймит,мудрадівчина.
4. Виразно прочитати уривок з казки «Ох»,який вам найбільше сподобався.
а . Хто є головнимигероямиказки?
б . Чи всі події,які відбуваютьсяу казці є реальними?
в . Які елементифантастичногозустрічаютьсяуказці ?
г . Що перемагає вказках ? Доведітьце на прикладі казки «Ох».
Робота над змістом казки «Ох». Бесідаза питаннями.
5. Давайте ж на хвильку заглянемо в світ інших казок. Я знаю,щови дуже
розумні,допитливі,любите казкиі багатоїх знаєте.Це правда ? Тоді пограємоугру «Відгадай
казку».
6. Гра «Шифрувальник».
З поданих складів потрібноскластиі записати прислів’я.Пригадайте назви казок, де герої
поступалитак,якговоритьнаше прислів’я.
7. Фізкультхвилинка .
8. Інсценізація казки «Рукавичка».
Давайте з вами пригадаємоказку«Рукавичка».Розподілимоміжвамиролі героїв.Проведемо
роботунад акторською майстерністю.
9. Загадки.
10. Робота в групах.
Самостійне складанняказки. Вчительчитає уривокказки «Казка проте,якна землі з’явилась
волошка».Учні самостійнопродовжуютьказку.Лідергруписамостійнозачитує складенуказку.
- Закріплення нового матеріалу.
1. Якими словамипочинаютьсяказки ?
3. 2.Як називається такий початок?
3. Якими словамизакінчуютьсяказки ?
4. Зачитати зачин і кінцівкууказці «Ох».
- Підсумок.
Слово вчителя. Казка кожнулюдинувчить мріятиі бачитисвіт по-особливому –романтичноі
образно.Про все чудесне,гарне,захоплююче микажемо:«Як казка».Тому я бажаювам мріятиі
жити,яку казці,уякій пануватиме лише добротасправедливість.
Країна дитинства-країна казкова,
І часто дорослих вабитьзнову.
І часто дорослілітаютьу мріях,
Вернутисьв дитинство живевних надія.
І з казкоюлюбі,нерозлучайтесь,
В далекедитинство щоразповертайтесь,
Вам казка чарівна підкажепораду,
В ній знайдетезавжди потіху й відраду.
Дітималюють«смайлики»,які відображаютьїхнійнастрійі враженнявідзаняття.