Поглибити та узагальнити знання учнів про книги; розвивати зв’язне мовлення дітей, образне мислення; збагачувати і уточнювати словник; грамотно, логічно і послідовно формулювати думки і поєднувати їх у зв’язному викладі; розширювати кругозір дітей; виховувати шанобливе ставлення до книги.
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Ознайомити дітей з творчістю поетів рідного краю, сприяти розширенню дитячого кола читання; формувати навички виразного читання, здатність відчувати емоційний зміст поезії, зв’язно висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати мовлення, пам’ять, мислення, вміння аналізувати прочитаний твір, визначати головну думку вірша, знаходити в ньому художні засоби. Виховувати любов до поезії, до рідного краю, повагу до поетів та їх творчості, викликати бажання читати вірші.
Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь» - Кідалова В.П.brdschool20
Конспект уроку читання у 2 класі
Кідалова Валентина Петрівна,
вчитель початкових класів ( кваліфікаційна категорія - вища, педагогічне звання - «Старший вчитель»)
ЗОШ № 20 м.Бердянська Запорізької області
Тема: «Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь».
Мета: удосконалювати навички свідомого та виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мислення , мовлення, пам'ять, виховувати почуття бережливого ставлення і любові до природи.
Тип уроку: комбінований.
Вчити учнів бачити і розуміти прекрасне як в природі, так і в житті, на картині, в музиці, поезії; формувати вміння добирати на задану тему вірші, прислів`я, загадки, прикмети та виразно читати їх; розвивати вміння висловлювати свої почуття і захоплення, зв’язно, красиво та інтонаційно правильно говорити, розширювати словниковий запас учнів, розвивати образне і логічне мислення, творчу думку, спостережливість, уяву; прищеплювати любов до природи рідного краю, плекати естетичний смак, почуття прекрасного, любов до рідного слова.
Поглибити та узагальнити знання учнів про книги; розвивати зв’язне мовлення дітей, образне мислення; збагачувати і уточнювати словник; грамотно, логічно і послідовно формулювати думки і поєднувати їх у зв’язному викладі; розширювати кругозір дітей; виховувати шанобливе ставлення до книги.
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Ознайомити дітей з творчістю поетів рідного краю, сприяти розширенню дитячого кола читання; формувати навички виразного читання, здатність відчувати емоційний зміст поезії, зв’язно висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати мовлення, пам’ять, мислення, вміння аналізувати прочитаний твір, визначати головну думку вірша, знаходити в ньому художні засоби. Виховувати любов до поезії, до рідного краю, повагу до поетів та їх творчості, викликати бажання читати вірші.
Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь» - Кідалова В.П.brdschool20
Конспект уроку читання у 2 класі
Кідалова Валентина Петрівна,
вчитель початкових класів ( кваліфікаційна категорія - вища, педагогічне звання - «Старший вчитель»)
ЗОШ № 20 м.Бердянська Запорізької області
Тема: «Буду я природі другом. Весняні дива. Василь Чухліб «Повінь».
Мета: удосконалювати навички свідомого та виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мислення , мовлення, пам'ять, виховувати почуття бережливого ставлення і любові до природи.
Тип уроку: комбінований.
Вчити учнів бачити і розуміти прекрасне як в природі, так і в житті, на картині, в музиці, поезії; формувати вміння добирати на задану тему вірші, прислів`я, загадки, прикмети та виразно читати їх; розвивати вміння висловлювати свої почуття і захоплення, зв’язно, красиво та інтонаційно правильно говорити, розширювати словниковий запас учнів, розвивати образне і логічне мислення, творчу думку, спостережливість, уяву; прищеплювати любов до природи рідного краю, плекати естетичний смак, почуття прекрасного, любов до рідного слова.
Активізувати читацькі інтереси; удосконалювати навички виразного читання, уміння аналізувати прочитані твори; розкрити зміст понять «дружба» і «справжній друг»; прищеплювати почуття дружби; розвивати уміння спілкуватися та висловлювати власну думку; виховувати почуття відповідальності за стосунки з другом, товариськості та колективізму.
Поглиблювати навички роботи над казкою; розвивати різні способи і види читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фантазію та творчі здібності; уміння насолоджуватись художнім твором; вміння оцінювати вчинки персонажів; робити висновки; зацікавити учнів творчістю зарубіжних письменників; виховувати позитивні риси характеру; бережливо ставитись до книжки.
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Активізувати читацькі інтереси; удосконалювати навички виразного читання, уміння аналізувати прочитані твори; розкрити зміст понять «дружба» і «справжній друг»; прищеплювати почуття дружби; розвивати уміння спілкуватися та висловлювати власну думку; виховувати почуття відповідальності за стосунки з другом, товариськості та колективізму.
Поглиблювати навички роботи над казкою; розвивати різні способи і види читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фантазію та творчі здібності; уміння насолоджуватись художнім твором; вміння оцінювати вчинки персонажів; робити висновки; зацікавити учнів творчістю зарубіжних письменників; виховувати позитивні риси характеру; бережливо ставитись до книжки.
У методичному посібнику запропоновано 17 конспектів уроків позакласного читання, укладених відповідно до вимог Державного стандарту ПЗО чи чинної програми.
Передбачено використання інтерактивних технологійнавчання: робота в группах, парах, ігри, кросворди, побудова асрціативних кущів, творчі завдання на відновлення речень і малих жанрів фольклору. Крім того, посібник містить орієнтовні тести за творами , поданими у хрестоматії.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
1. Тема. Цікаві пригоди братів наших менших.
Мета: удосконалювати навички виразного читання; розвивати швидкість читання;
ознайомити учнів із письменниками та заохочувати до читання їхніх творів; виховувати
бережливе ставлення до живої природи.
Обладнання: картки для розпитування, ілюстрації, малюнки, таблиці.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
— Наш урок читання ми розпочинаємо з девізу: «Читання — основа навчання».
II. Мовна лексична розминка
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Читання скоромовки.
Хитру сороку впіймати морока,
А на сорок сорок — сорок морок.
3. Читання піраміди.
— Якою частиною мови є слова першої піраміди? А другої?
4. З літер слова «СНІЖИНКА» скласти нові слова. (Ніж, ніжка, син, Ніна)
5. Читання слів із таблиці.
ИЗАМ (Зима)
НІСГ (Сніг)
ЦЕСОН (Сонце)
КОСЛІ (Лісок)
ЮЮАМЛ (Малюю)
6. Читання слів без голосних.
Сн_ж_нк_, сн_г_в_к, д_р_жк_, б_зл_ст_й, д_р_в_, к_вз_н_к_, п_хм_р_й.
III. Активізація опорних знань
1. Робота з прислів’ями та приказками
Де лелека водиться , там щастя водиться.
Дружні сороки і орла заклюють.
Лякана ворона і куща боїться.
Горобець маленький, а сердечко має.
Краще синиця у руках, аніж журавель у небі.
Де багато птиць. Там нема гусениць.
Птаха узнають у польоті, а людину у роботі.
2. Пташка красна пір’ям, а людина знанням.
2. Розповіді дітей за власними малюнками.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Мотивація навчальної діяльності.
— Сьогодні ми на уроці будемо говорити і читати про те, як потрібно ставитися до
братів наших менших. (Читання назви теми розділу на дошці.)
2. Робота з виставкою книг.
3. Робота над загадками
• Хто вдягнувся в піджачок
Із колючих голочок?
Комір в нього сіруватий,
Ніс — неначе в поросяти.
Доторкнусь до колючок —
Він згортається в клубок. (їжачок)
• Невеличкий сам на зріст,
Довгі вуха, куций хвіст. (Заєць)
• В теплій шубі він лежить,
Цілу зиму міцно спить,
А пробудеться від сну —
Зустрічатиме весну. (Ведмідь)
• Я руда, низького зросту,
Хитра я і довгохвоста,
На курей я вельми ласа —
В них таке смачненьке м’ясо!
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене… (лисиця).
• Пташка невеличка,
В неї білі щічки,
Сірі лапки, чорна шапка,
Фартушок жовтенький,
Голосок тоненький.
Та ця птиця невеличка
Називається… (синичка).
• Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає,
Хоч сама мала на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто — оченята,
Хто це? Спробуй відгадати! (Білочка)
4. Цікаві історії «Сирітка».
К У Р К А І К А Ч Е Н Я Т А
Захотіла одна жінка розвести качок. Купила вона качиних яєць,
підсипала їх під курку і жде, коли каченята виведуться. Сидить курка
на яйцях, терпеливо сидить, зійде на якусь хвилину, поклює зерн а
3. і знову на гніздо. Висиділа курка каченят, радіє, квокче, по
подвір'ю їх водить, землю розгрібає — їжі для них шукає.
Вийшла якось курка з своїм виводком за тин і пішла до ставка.
Побачили каченята воду —всі до неї побігли, одне за одним поплигали
з берега та й попливли. Бідна курка бігає по берегу, квокче, качен ят
до себе кличе,— боїться, що потонуть. А каченята не можуть
натішитись водою, плавають, пірнають і зовсім не думають на берег
виходити. Ледве хазяйка курку од води відігнала.
К. Ушинський
Фізкультхвилинка
5. Гра «Пофантазуйте».
Одного разу я почув писк від дверей. Відчинивши двері, я побачив маленьке…
— Придумайте продовження та кінцівку цієї історії.
V. Підсумок уроку
— Про кого розповідатиме нам цей розділ підручника?
— Чому їх назвали меншими братами нашими?
— Чому слід допомагати і дбати про них?
VI. Домашнє завдання
Намалювати ілюстрації до згаданих творів і скласти загадку про тварину.