1. 1
Урок №2 5 клас 1 група ________________
2 група ________________
Тема: Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у
житті сучасної людини.
Мета:
Навчальна: Познайомити учнів з інформаційними процесами та навчити їх
застосовувати в житті
Розвивальна: Розвити вміння працювати з інформацією, опрацьовувати
інформацію та збирати, передавати та шукати інформацію
Виховна: Розвити в учнях інформаційну культуру, виховати посидючість
Тип уроку: Комбінований урок
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевіркадомашньогозавдання
Виконання вправ для актуалізації знань (learningapps)
ІІІ. Етап орієнтації
Щоб добревміти працюватиз інформацією, потрібно знати всі можливідії
з нею. Саме цим ми сьогодніі займемося. Давайте починати.
IV. Етап навчальної діяльності
Інформаційні процеси — обмін відомостями між людьми, людиною та
пристроєм, пристроєм та пристроєм, обмін сигналами між живою та
неживою природою, у тваринному і рослинному світі.
Перелічимо інформаційні процеси, побудувавши в зошитах схему
«Інформаційні процеси».
Передавання інформації
Інформація передається через канали зв’язку від джерела до
споживача (одержувача).
За канали зв’язку можуть правити комп’ютерні мережі (локальні,
інтернет), засоби телекомунікації (телефонні лінії, радіотелефони, мобільний
зв’язок), а також зовнішні накопичувачі інформації.
Розглянемо це схематично та на прикладі.
— Як ви вважаєте, що ще може бути джерелом інформації, а що
споживачем? (Відповіді учнів.)
— Розглянемо способи передавання інформації за допомогою схеми та
прикладів.
Від людини до людини
2. 2
Від людини до пристрою
Від пристрою до людини
Від пристрою до пристрою
Для інформації важлива форма її подання. Звичніше виражати
інформацію природною мовою спілкування. Одна й та сама інформація може
мати різні форми, наприклад відомості про погоду можуть бути висловлені
російською або українською мовою, надруковані в газеті чи передані по
радіо.
V. Гра
Гра – кодування (робота в парах)
Двоє хлопців приїхали відпочивати до літнього табору. Перший поцікавився у
другого, як його звати.
— Відгадай,— відповів той. — Я замінив кожну літеру свого імені на номер в
українському алфавіті. Вийшло 22 7 21 4 12 14. Розкодуйте ім’я хлопчика.
3. 3
Завдання 2. Закодуйтеім’я свого партнера по парті. Дайте відповідь на
питання: Якимиінформаційними процесамиви користувалися в роботі?
VI. Домашнєзавдання
1. Вивчити терміни
2. § 2