1. Розділ 3 Алгоритми з повторенням і розгалуженням 7 клас
Вчитель інформатики Сімерської ЗОШ І-ІІ ст. — Ганусич В.М. 1
Урок № 12
Тема: Практична робота № 4 «Складання та виконання алгоритмів з розгалуженням у
середовищі Scratch»
Навчальна мета: навчитися швидкості виконання поставлених завдань, застосовувати
отримані знання з теми: «Алгоритми з розгалуженням» на практиці;
Розвивальна мета: розвивати логічне мислення, фантазію, вміння правильно
висловлювати свої думки, формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою
діяльність, аналізувати i робити висновки;
Виховна мета: виховувати інформаційну культуру учнів, зацікавленість до
програмування, дбайливе ставлення до шкільної комп’ютерної техніки.
Тип уроку: Комбінований
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: ОС Windows, редактор презентацій PowerPoint, програма
віртуального класу ITALC, середовище створення програм Scratch.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання. Відмічання відсутніх.
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Вступна бесіда
Повідомлення теми, цілей, Завдань уроку
IІІ. Повторення. Перевірка домашнього завдання;
(Використовується проектор)
Тестові завдання. Навчальна презентація (слайди 3-8). (Учні вибирають правильну відповідь).
Гра «Знайди місце персонажу». (Учнів розподілено на команди. Кожна команда має розподілити
всіх персонажів у чотири папки). (Слайд 9).
Виконуємо завдання за комп’ютером (вчитель демонструє виконання завдань на проекторі).
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Повторюємо правила роботи за комп’ютером. (Слайд 12).
Учням роздається 2 картинки із зображеннями поведінки в комп’ютерному класі, з яких вони
мають вибрати правильну та розгадати, яке правило зображене на картинці.
VІ. Усвідомлення, узагальнення і систематизація набутих знань. (Слайд 13)
2. Розділ 3 Алгоритми з повторенням і розгалуженням 7 клас
Вчитель інформатики Сімерської ЗОШ І-ІІ ст. — Ганусич В.М. 2
Практична робота № 8.
1) Оголошення завдання.
2) Практична робота за комп’ютерами.
3) Вправи для очей.
VІІ. Підсумки
Кросворд
VІІІ. Домашнє завдання