SlideShare a Scribd company logo
Урок 4
Тема. Календарно – обрядові пісні весняного циклу: «Ой весна, весна, днем
красна», «Ой кувала зозуленька», « Кривий танець»
Мета :
• навчальна: ознайомити шестикласників із веснянками, їх видами,
особливостями виконання. Розглянути питання з теорії літератури.
З’ясувати, що таке анафора, рефрен;
• розвивальна: розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, логічне мислення,
уміння логічно й послідовно висловлювати власні твердження; уміння
працювати з підручником
• виховна: виховувати почуття поваги й цікавості до фольклору, звичаїв і
традицій нашого народу, пробуджувати інтерес до української народної
пісні.
Тип уроку : комбінований
Обладнання:
аудіозаписи народних пісень, ілюстрації до пісень,
підручник, мультимедійні презентації
Теорія літератури: рефрен, анафора, порівняння,епітети.
Структура уроку
I. Організаційний момент…………………………………………………2 хв.
II. Перевірка домашнього завдання……………………………………….5хв.
III. Перевірка раніше засвоєних знань……………………………………..5хв.
IV. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети, завдань
уроку………………………………………………………………………3 хв.
V. Сприйняття, усвідомлення й осмислення навчального матеріалу……20хв.
VI. Підбиття підсумків уроку………………………………………………..5 хв.
VII. Оцінювання навчальних досягнень учнів………………………………3 хв.
VIII. Домашнє завдання………………………………………………………..2 хв.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Учитель.
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
І нам тепліше стане.
- Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань.
- Доброго ранку, я бажаю тобі веселого дня!
- Доброго ранку, я дуже радий тебе бачити!
- Вітаю тебе, я хочу, щоб день у тебе був щасливим!
(Учні вітаються одне з одним)
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
- учні розповідають , як різдвяні свята відзначають у їхніх родинах;
- читання учнями напам’ять колядок і щедрівок.
ІІІ. Перевірка раніше засвоєних знань.
Діти, зверніть, будь ласка, увагу на ілюстрації.
- Яка пора року зображена на них?
- Чим подобається вам весна?
- В образі кого ви можете її уявити?
- Чому прихід весни був важливим для українців?
Учитель. Отже, за вікнами у нас малює осінь своїми фарбами, а ми уявно
повернемося у весну.
ІV. Оголошення теми й мети. Мотивація навчальної діяльності.
1) Повідомлення учня про пісні весняного циклу .
2) Звучить аудіозапис веснянки.
3) Учні у формі діалогу читають веснянку «Ой весна, весна, днем красна».
4) Бесіда:
- Чим починається веснянка?
- Які дарунки принесла весна людям?
- Які настрої передані у цих піснях?
Учитель. Пісні, які виконувалися на честь приходу весни називаються
веснянками. Українці вірили в сили природи. Прихід весни –це справжнє свято, і
супроводжувалося воно відповідними дійствами. Молодь співала пісень
( веснянки, гаївки, маївки), грали в ігри. Обирали дівчину-весну, яку прикрашали
квітами, зіллям, барвінком. Водили навколо неї хороводи. Ігри імітували роботу
хлібороба в полі, тому пісні доповнювалися відповідними рухами.
5) Учні демонструють гру «Просо».
6) Виразне читання пісні «Кривий танець». Робота з підручником на с. 12-17.
7) Диференційоване завдання:
А. Користуючись матеріалом підручника, заповнити таблицю на с. 14.
Б. Дослідити історію виникнення «Кривого танцю».
(Перевірка завдань)
V . Сприйняття, усвідомлення й осмислення навчального матеріалу.
Учитель.
Діти зверніть увагу, яку будову має пісня?( Вона поділяється на куплети,
переважно з чотирьох рядків. У кожної пісні своя мелодія, яка повторюється в
усіх куплетах).
У чому ж краса й сила українських народних пісень? Вони багаті за змістом і
довершені за формою. У піснях відбилося життя народу, його історія, любов до
України, душевна краса людини, мудрість, , доброта А створюється ця краса
різними художніми засобами, що надають пісні мелодійності, чарівності
(епітети, порівняння, рефрени, анафори).
- Що називаємо епітетом?
- Що таке порівняння?
- Що називаємо анафорою?
- Що таке рефрен?
VІ. Підбиття підсумків:
Гра «Чарівний кошик»
(Учні поділені на 4 команди і збирають у свої «кошики» художні засоби
1 кошик – епітети; 2 – порівняння; 3 – анафору, 4 – рефрен).
VІІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів.
VІІІ. Домашнє завдання:
Прочитати матеріал підручника на с. 27.
Вивчити основні поняття.
Написати міні – твір за картиною, використовуючи цитати з пісень.*

More Related Content

What's hot

розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класурозробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
Helen Golovina
 
Писаренко Наталя Семенівна
Писаренко Наталя  СеменівнаПисаренко Наталя  Семенівна
Писаренко Наталя Семенівна
Helen Golovina
 
Урок позакласного читання. Усна народна творчість
Урок позакласного читання. Усна народна творчістьУрок позакласного читання. Усна народна творчість
Урок позакласного читання. Усна народна творчість
Ковпитська ЗОШ
 
Текст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиноюТекст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиною
Ковпитська ЗОШ
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
Коваленко Ірина
 
Урок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменникиУрок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменники
Ковпитська ЗОШ
 
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
Aira_Roo
 
виховна година
виховна годинавиховна година
виховна година
Helen Golovina
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Ковпитська ЗОШ
 
торецьк інтеграція укр. компонента квест
торецьк  інтеграція укр. компонента квест торецьк  інтеграція укр. компонента квест
торецьк інтеграція укр. компонента квест
Helen Golovina
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Ковпитська ЗОШ
 
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
kreidaros1
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

12
1212
12
 
304
304304
304
 
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класурозробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
розробка уроку з української мови з елементами народознавства для учнів 6 класу
 
Писаренко Наталя Семенівна
Писаренко Наталя  СеменівнаПисаренко Наталя  Семенівна
Писаренко Наталя Семенівна
 
Урок позакласного читання. Усна народна творчість
Урок позакласного читання. Усна народна творчістьУрок позакласного читання. Усна народна творчість
Урок позакласного читання. Усна народна творчість
 
Текст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиноюТекст – опис. Твір – опис за картиною
Текст – опис. Твір – опис за картиною
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
166
166166
166
 
Урок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменникиУрок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменники
 
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
4 культ и_искусс_терещенко_2015_укр
 
виховна година
виховна годинавиховна година
виховна година
 
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
Перший урок у 4 класі «Я люблю Україну»
 
торецьк інтеграція укр. компонента квест
торецьк  інтеграція укр. компонента квест торецьк  інтеграція укр. компонента квест
торецьк інтеграція укр. компонента квест
 
5 7.7
 5 7.7 5 7.7
5 7.7
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
1
11
1
 
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
Mystetstvo 3-klas-lobova-2020
 
135
135135
135
 
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
 
108
108108
108
 

Viewers also liked

Contaminacionatmosferica Pacoydaniel
Contaminacionatmosferica PacoydanielContaminacionatmosferica Pacoydaniel
Contaminacionatmosferica Pacoydaniel
ciudadanialinares
 
опис досвіду роботи клименко
опис досвіду роботи клименкоопис досвіду роботи клименко
опис досвіду роботи клименко
Юля Лещишина
 
Contaminaciondelagua Rizalyjuancarlos
Contaminaciondelagua RizalyjuancarlosContaminaciondelagua Rizalyjuancarlos
Contaminaciondelagua Rizalyjuancarlos
ciudadanialinares
 
Redwood Heights Elementary School Showcase
Redwood Heights Elementary School ShowcaseRedwood Heights Elementary School Showcase
Redwood Heights Elementary School Showcase
Next Generation Learning Challenges
 
Εύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπους
Εύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπουςΕύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπους
Εύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπους
HelleniceTwinning NSS
 
урок математики 3 клас
урок  математики  3  класурок  математики  3  клас
урок математики 3 клас
Юля Лещишина
 
Transition&talent newsletter sierpień 2016
Transition&talent newsletter sierpień 2016Transition&talent newsletter sierpień 2016
Transition&talent newsletter sierpień 2016
LHHPolska
 
Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)
Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)
Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)
Fryni Maravelaki
 
российский рынок брендинговых услуг
российский рынок брендинговых услугроссийский рынок брендинговых услуг
российский рынок брендинговых услуг
diana_vardanyan
 
The Navajo People
The Navajo PeopleThe Navajo People
The Navajo People
Rebecca Nixon
 
Greek architecture
Greek architectureGreek architecture
Greek architecture
PRASHIN PRASHANTH
 
Atomic Bombing Of Hiroshima & Nagasaki
Atomic Bombing Of Hiroshima & NagasakiAtomic Bombing Of Hiroshima & Nagasaki
Atomic Bombing Of Hiroshima & Nagasaki
Moideen Thashreef
 
Hormonas Bioidénticas en Puerto Rico
Hormonas Bioidénticas en Puerto RicoHormonas Bioidénticas en Puerto Rico
Hormonas Bioidénticas en Puerto Rico
Adler Facial Plastic Surgery and Wellness Center
 

Viewers also liked (13)

Contaminacionatmosferica Pacoydaniel
Contaminacionatmosferica PacoydanielContaminacionatmosferica Pacoydaniel
Contaminacionatmosferica Pacoydaniel
 
опис досвіду роботи клименко
опис досвіду роботи клименкоопис досвіду роботи клименко
опис досвіду роботи клименко
 
Contaminaciondelagua Rizalyjuancarlos
Contaminaciondelagua RizalyjuancarlosContaminaciondelagua Rizalyjuancarlos
Contaminaciondelagua Rizalyjuancarlos
 
Redwood Heights Elementary School Showcase
Redwood Heights Elementary School ShowcaseRedwood Heights Elementary School Showcase
Redwood Heights Elementary School Showcase
 
Εύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπους
Εύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπουςΕύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπους
Εύρεση συνεργατών με 5 + 2 τρόπους
 
урок математики 3 клас
урок  математики  3  класурок  математики  3  клас
урок математики 3 клас
 
Transition&talent newsletter sierpień 2016
Transition&talent newsletter sierpień 2016Transition&talent newsletter sierpień 2016
Transition&talent newsletter sierpień 2016
 
Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)
Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)
Βασικη Καρδιοαναπνευστικη Αναζωογονηση (ΚΑΡΠΑ)
 
российский рынок брендинговых услуг
российский рынок брендинговых услугроссийский рынок брендинговых услуг
российский рынок брендинговых услуг
 
The Navajo People
The Navajo PeopleThe Navajo People
The Navajo People
 
Greek architecture
Greek architectureGreek architecture
Greek architecture
 
Atomic Bombing Of Hiroshima & Nagasaki
Atomic Bombing Of Hiroshima & NagasakiAtomic Bombing Of Hiroshima & Nagasaki
Atomic Bombing Of Hiroshima & Nagasaki
 
Hormonas Bioidénticas en Puerto Rico
Hormonas Bioidénticas en Puerto RicoHormonas Bioidénticas en Puerto Rico
Hormonas Bioidénticas en Puerto Rico
 

Similar to урок 4

конспект уроку (ваганти).doc
конспект уроку (ваганти).docконспект уроку (ваганти).doc
конспект уроку (ваганти).doc
Репетитор Історія України
 
квітковий вернісаж
квітковий вернісажквітковий вернісаж
квітковий вернісаж
znannademcenko
 
Урок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класіУрок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класі
nastythe25
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.tatyana6221310
 
Українські наспіви линуть світом
Українські наспіви линуть світомУкраїнські наспіви линуть світом
Українські наспіви линуть світом
Ковпитська ЗОШ
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
bookin777
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
Agent Plus UK
 
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_20154 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
moyashkolamoyashkola
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
4klas
 
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
oleg379
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
UA4-6
 
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
kreidaros1
 
Muzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenkoMuzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenko
moyashkolamoyashkola
 
Muzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenkoMuzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenko
NoName520
 
4kl-1_sem_yaskulko
4kl-1_sem_yaskulko4kl-1_sem_yaskulko
4kl-1_sem_yaskulko
Віктор Пасик
 
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1
kreidaros1
 
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...
12Балів ГДЗ
 
літературне читання
літературне читаннялітературне читання
літературне читання
Людмила Шведенко
 
Дитяча народна пісня
Дитяча народна пісняДитяча народна пісня
Дитяча народна пісня
Ковпитська ЗОШ
 

Similar to урок 4 (20)

конспект уроку (ваганти).doc
конспект уроку (ваганти).docконспект уроку (ваганти).doc
конспект уроку (ваганти).doc
 
квітковий вернісаж
квітковий вернісажквітковий вернісаж
квітковий вернісаж
 
Урок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класіУрок читання в 4 класі
Урок читання в 4 класі
 
ткаченко о.в.
ткаченко о.в.ткаченко о.в.
ткаченко о.в.
 
Українські наспіви линуть світом
Українські наспіви линуть світомУкраїнські наспіви линуть світом
Українські наспіви линуть світом
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_20154 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
4 klas muzichne_mistectvo_tereshhenko_2015
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
Підручник Музичне мистецтво 4 клас Терещенко А. І.
 
4 muz t_2015
4 muz t_20154 muz t_2015
4 muz t_2015
 
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
Muzychne mystetstvo-4-klas-tereshchenko-2015
 
Muzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenkoMuzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenko
 
Muzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenkoMuzyka 4klas tereshhenko
Muzyka 4klas tereshhenko
 
4kl-1_sem_yaskulko
4kl-1_sem_yaskulko4kl-1_sem_yaskulko
4kl-1_sem_yaskulko
 
147
147147
147
 
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-1
 
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко, Н. А. Васильківська, С. Г. ...
 
літературне читання
літературне читаннялітературне читання
літературне читання
 
Дитяча народна пісня
Дитяча народна пісняДитяча народна пісня
Дитяча народна пісня
 

More from Юля Лещишина

8 б
8 б8 б
мат обє
мат обємат обє
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
Юля Лещишина
 
тематика педрад
тематика педрадтематика педрад
тематика педрад
Юля Лещишина
 
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
Юля Лещишина
 
звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17
Юля Лещишина
 
виступ
виступвиступ
наш клас 2018
наш клас 2018наш клас 2018
наш клас 2018
Юля Лещишина
 
молодь проти насильства
молодь проти насильствамолодь проти насильства
молодь проти насильства
Юля Лещишина
 
конспект позакласного заходу
конспект позакласного заходуконспект позакласного заходу
конспект позакласного заходу
Юля Лещишина
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
Юля Лещишина
 
означення
означенняозначення
означення
Юля Лещишина
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
Юля Лещишина
 
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
Юля Лещишина
 
стаття
статтястаття
розв'язування рівнянь
розв'язування рівняньрозв'язування рівнянь
розв'язування рівнянь
Юля Лещишина
 
відношення і пропорції.
відношення і пропорції.відношення і пропорції.
відношення і пропорції.
Юля Лещишина
 
самостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчаннісамостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчанні
Юля Лещишина
 
подорож країною дружба
подорож країною дружбаподорож країною дружба
подорож країною дружба
Юля Лещишина
 
добро починається з тебе
добро починається з тебедобро починається з тебе
добро починається з тебе
Юля Лещишина
 

More from Юля Лещишина (20)

8 б
8 б8 б
8 б
 
мат обє
мат обємат обє
мат обє
 
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
методичне об’єднання вчителів англійскої мови,
 
тематика педрад
тематика педрадтематика педрад
тематика педрад
 
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
система використання української мови та літератури в умовах упровадження ком...
 
звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17звіт про роботу шмо 17
звіт про роботу шмо 17
 
виступ
виступвиступ
виступ
 
наш клас 2018
наш клас 2018наш клас 2018
наш клас 2018
 
молодь проти насильства
молодь проти насильствамолодь проти насильства
молодь проти насильства
 
конспект позакласного заходу
конспект позакласного заходуконспект позакласного заходу
конспект позакласного заходу
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
 
означення
означенняозначення
означення
 
хоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівнахоменко людмила олександрівна
хоменко людмила олександрівна
 
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератур...
 
стаття
статтястаття
стаття
 
розв'язування рівнянь
розв'язування рівняньрозв'язування рівнянь
розв'язування рівнянь
 
відношення і пропорції.
відношення і пропорції.відношення і пропорції.
відношення і пропорції.
 
самостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчаннісамостійність учнів у навчанні
самостійність учнів у навчанні
 
подорож країною дружба
подорож країною дружбаподорож країною дружба
подорож країною дружба
 
добро починається з тебе
добро починається з тебедобро починається з тебе
добро починається з тебе
 

Recently uploaded

Управлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptxУправлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptx
ssuserce4e97
 
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptxзвіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
home
 
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptxЗвіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
ssuserd0ab23
 
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використанняЗернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учню
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учнюР.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учню
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учню
Adriana Himinets
 
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].pptЗвіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
ssuser59c0a2
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
tetiana1958
 
Оригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учню
Оригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учнюОригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учню
Оригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учню
Adriana Himinets
 
Постанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdf
Постанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdfПостанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdf
Постанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdf
24tvua
 
Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.
Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.
Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.
Pervushina1983
 
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
tetiana1958
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
sadochok
 
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdfНаказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Ostap Vuschna
 
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Презентація
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". ПрезентаціяР.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Презентація
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Презентація
Adriana Himinets
 
Звіт самооцінювання осв. середовище 2024.ppt
Звіт самооцінювання осв. середовище 2024.pptЗвіт самооцінювання осв. середовище 2024.ppt
Звіт самооцінювання осв. середовище 2024.ppt
ssuserce4e97
 
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptxпедрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
home
 
Звіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовища
Звіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовищаЗвіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовища
Звіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовища
ssuserce4e97
 
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdfzarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
AleksSaf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 

Recently uploaded (20)

Управлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptxУправлінські процеси закладу освіти.pptx
Управлінські процеси закладу освіти.pptx
 
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptxзвіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
звіт 2023-2024 32024 32024 32024 32024 3.pptx
 
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptxЗвіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
Звіт керівника закладу за 2023-2024.pptx
 
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використанняЗернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
Зернобобові культури в Україні: сучасний стан та перспективи використання
 
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учню
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учнюР.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учню
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Допомога учню
 
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].pptЗвіт директора  за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
Звіт директора за 2023-2024 н. р. [Автозбережено].ppt
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
 
Оригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учню
Оригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учнюОригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учню
Оригінал. Переклад. Види перекладів. Допомога учню
 
Постанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdf
Постанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdfПостанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdf
Постанова №648 уряду від 04 червня 2024 року. .pdf
 
Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.
Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.
Звіт директора КЗО "СЗШ №124" ДМР 2023-2024 н.р.
 
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
 
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdfНаказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
Наказ про зарахування 1 класу 2024 2025.pdf
 
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Презентація
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". ПрезентаціяР.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Презентація
Р.Л.Стівенсон "Вересовий трунок". Презентація
 
Звіт самооцінювання осв. середовище 2024.ppt
Звіт самооцінювання осв. середовище 2024.pptЗвіт самооцінювання осв. середовище 2024.ppt
Звіт самооцінювання осв. середовище 2024.ppt
 
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptxпедрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
педрада 2024 травень 2педрада 2024 травень .pptx
 
Звіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовища
Звіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовищаЗвіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовища
Звіт за результатами самооцінювання щодо освітнього середовища
 
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdfzarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
zarahuvannia do pershogo klassu IMG_20240607_0001.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 

урок 4

  • 1. Урок 4 Тема. Календарно – обрядові пісні весняного циклу: «Ой весна, весна, днем красна», «Ой кувала зозуленька», « Кривий танець» Мета : • навчальна: ознайомити шестикласників із веснянками, їх видами, особливостями виконання. Розглянути питання з теорії літератури. З’ясувати, що таке анафора, рефрен; • розвивальна: розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, логічне мислення, уміння логічно й послідовно висловлювати власні твердження; уміння працювати з підручником • виховна: виховувати почуття поваги й цікавості до фольклору, звичаїв і традицій нашого народу, пробуджувати інтерес до української народної пісні. Тип уроку : комбінований Обладнання: аудіозаписи народних пісень, ілюстрації до пісень, підручник, мультимедійні презентації Теорія літератури: рефрен, анафора, порівняння,епітети. Структура уроку I. Організаційний момент…………………………………………………2 хв. II. Перевірка домашнього завдання……………………………………….5хв. III. Перевірка раніше засвоєних знань……………………………………..5хв. IV. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети, завдань уроку………………………………………………………………………3 хв. V. Сприйняття, усвідомлення й осмислення навчального матеріалу……20хв. VI. Підбиття підсумків уроку………………………………………………..5 хв. VII. Оцінювання навчальних досягнень учнів………………………………3 хв. VIII. Домашнє завдання………………………………………………………..2 хв.
  • 2. Хід уроку І. Організаційний момент. Учитель. Давайте привітаємось, Давайте посміхнемося, Давайте в очі глянемо, І нам тепліше стане. - Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань. - Доброго ранку, я бажаю тобі веселого дня! - Доброго ранку, я дуже радий тебе бачити! - Вітаю тебе, я хочу, щоб день у тебе був щасливим! (Учні вітаються одне з одним) ІІ. Перевірка домашнього завдання. - учні розповідають , як різдвяні свята відзначають у їхніх родинах; - читання учнями напам’ять колядок і щедрівок. ІІІ. Перевірка раніше засвоєних знань. Діти, зверніть, будь ласка, увагу на ілюстрації. - Яка пора року зображена на них? - Чим подобається вам весна? - В образі кого ви можете її уявити? - Чому прихід весни був важливим для українців? Учитель. Отже, за вікнами у нас малює осінь своїми фарбами, а ми уявно повернемося у весну. ІV. Оголошення теми й мети. Мотивація навчальної діяльності. 1) Повідомлення учня про пісні весняного циклу . 2) Звучить аудіозапис веснянки. 3) Учні у формі діалогу читають веснянку «Ой весна, весна, днем красна». 4) Бесіда: - Чим починається веснянка? - Які дарунки принесла весна людям? - Які настрої передані у цих піснях? Учитель. Пісні, які виконувалися на честь приходу весни називаються веснянками. Українці вірили в сили природи. Прихід весни –це справжнє свято, і супроводжувалося воно відповідними дійствами. Молодь співала пісень ( веснянки, гаївки, маївки), грали в ігри. Обирали дівчину-весну, яку прикрашали квітами, зіллям, барвінком. Водили навколо неї хороводи. Ігри імітували роботу хлібороба в полі, тому пісні доповнювалися відповідними рухами.
  • 3. 5) Учні демонструють гру «Просо». 6) Виразне читання пісні «Кривий танець». Робота з підручником на с. 12-17. 7) Диференційоване завдання: А. Користуючись матеріалом підручника, заповнити таблицю на с. 14. Б. Дослідити історію виникнення «Кривого танцю». (Перевірка завдань) V . Сприйняття, усвідомлення й осмислення навчального матеріалу. Учитель. Діти зверніть увагу, яку будову має пісня?( Вона поділяється на куплети, переважно з чотирьох рядків. У кожної пісні своя мелодія, яка повторюється в усіх куплетах). У чому ж краса й сила українських народних пісень? Вони багаті за змістом і довершені за формою. У піснях відбилося життя народу, його історія, любов до України, душевна краса людини, мудрість, , доброта А створюється ця краса різними художніми засобами, що надають пісні мелодійності, чарівності (епітети, порівняння, рефрени, анафори). - Що називаємо епітетом? - Що таке порівняння? - Що називаємо анафорою? - Що таке рефрен? VІ. Підбиття підсумків: Гра «Чарівний кошик» (Учні поділені на 4 команди і збирають у свої «кошики» художні засоби 1 кошик – епітети; 2 – порівняння; 3 – анафору, 4 – рефрен). VІІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів. VІІІ. Домашнє завдання: Прочитати матеріал підручника на с. 27. Вивчити основні поняття. Написати міні – твір за картиною, використовуючи цитати з пісень.*