SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Тексерілді:
Сабақ: Математика
Күні : 26. І. 2017ж
Сабақтың тақырыбы: Теңдік және теңсіздік
Сынып:1
Осы сабақта
негізделген оқу
мақсаты (Оқу
бағдарламасына
сілтеме)
1.2.2.1 теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен
теңсіздікті айыра білу
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Теңдік, теңсіздік ұғымы туралы біледі.
Көптеген оқушылар: Теңдік және теңсіздікті құра алады.
Кейбір оқушылар: Теңдік пен теңсіздікті құру тәсіліне сүйеніп,
ерекшелігін ажырата алады.
Бағалау
критерийлері
Теңсіздік құрастырады.
Теңдік құрастырады.
Тілдік мақсат Теңдік, теңсіздік
Құндылықтарды
дарыту
Әрекет барысында бірін-бірі сыйлауға, тыңдауға бағыттау. Тапсырманы
ұйымшылдықпен, жауапкершілікпен орындауға тәрбиелеу.
Пәнаралық
байланыстар
Дүниетану: Уақыт ұғымдары
АКТ қолдану
дағдылары
Слайдтар, бейнеролик
Бастапқы білім Артық, кем, тең ұғымдарын біледі.
Жоспар
Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған
жаттығуларме қатар ескертпелерді жазыңыз
Ресурстар
Сабақтың басы
2 мин
7 мин
Топқа бөлу: «Санамақ» ойыны арқылы топқа бөлу (1,2,3
санау)
Қызығушылықты ояту: (Ұжымдық)
Сыныптағы зерттеу жұмысы:
Табақшалы таразының екі басына құны және массасы бірдей
тиындар салу (мысалы: 100тг). Сұрақ:
- Таразы қандай жағдайда тұр?
- Оны қалай жазуға болады?
Мұғалім түсіндірмесі: Тепе теңдік математикада «теңдік» деп
аталады. Оған мына белгіні қолданады «=» (тең). Нәтиже
былай жазылады: 3=3, оқуы: «үш тең үш».
Көрсетілім жалғасады. Енді табақшаның бір басына 3 монета,
ал екінші басына 5 монета саламыз. Сұрақ:
- Не байқадыңдар?
- Таразы басы тең бе?
- Таразының бір басы екіншісінен неге төмен түсті?
- Бұл көріністі қалай жазып көрсетуге болады?
Оқушы жауабы тыңдалады.
Мұғалім түсіндірмесі: Теңдік болмайтын жағдайды
математикада «теңсіздік» деп атайды. Оған мына белгі
Таразы, тиындар
слайд
=
қолданады: «≠». Нәтиже былай жазылады: 3≠5, оқылуы: «3 тең
емес 5-ке»
Бағалау: мадақтау.
Ортасы
6 мин
6 мин
4 мин
5 мин
5 мин
1-тапсырма: (Топтық)
1-әрекет: Әр топқа екі қорапқа салынған кәмпиттер беріледі.
Қораптағы кәмпит санын салыстыр. Қораптардың арасына
қандай белгі қоюға болады? Бір – біріне сәйкестердіру әдісін
қолдану ұсынылады. Нәтиже ламинатталған параққа жазылу
сұралады. Әр топтың жұмыс нәтижесі тыңдалады.
Бағалау: жұлдызшалар тарату
2-әрекет: Әр топқа бірдей ойыншықтар және екі қораптан
таратылады. Қораптарға ойыншық саны бірдей болатындай
етіп және олардың саны тең болмайтындай етіп сал. Нәтижесін
жаз. Әр топтың жұмыс нәтижесі тыңдалады.
Бағалау: жұлдызшалар тарату
2-тапсырма: (Жұптық)
Теңдік пе, әлде теңсіздік пе?
Суреттерге қара. Қайсысында теңдік, қайсысында теңсіздік
бейнеленген? Нәтижені жазып көрсет.
Бағалау: Дайын жауап арқылы тексеріледі, жұлдызша
алады.
4 - тапсырма: (Жеке)
а) Қандай теңсіздік, қандай теңдік құруға болады?
(логикалық тапсырма)
Жауабы:
2 қой тең 2 тауыққа
8 аяқ тең емес 4 аяққа
Бағалау: дұрыс жауапқа жұлдызша беріледі.
Жұмыс дәптерімен жұмыс:
1. Суреттен теңсіздікті тап.
Қораптар мен
кәмпиттер,
ламинатталған
парақтар мен
маркерлер,
жұлдызшалар
Қораптар мен
ойыншықтар,
ламинатталған
парақтар мен
маркерлер,
жұлдызшалар
Суретті
үлестірмелер
мен
ламинатталған
парақтар,
маркерлер,
жұлдызшалар
Слайд,
жұлдызшалар
>
<
≠
5=5 6 ≠ 9
5мин
4 мин
Оқушы жұмыстары дайын жауаптар арқылы тексеріліп,
жұлдызша беріліп отырады.
Дифференцияланған тапсырманы орындау.
1-тапсырма: Теңсіздік құр
2-тапсырма: Теңдік жаса
Жұмыс дәптері,
жұлдызшалар
Үлестірмелер
Соңы
3 мин
Оқушылардың жинаған жұлдызшалары саналады. «Сабақ
жұлдызын» анықтайды.
Смайлик арқылы өз көңіл-күйін білдіру:
Түсіндім Сұрағым бар Түсінбедім
Жұлдызшалар
Смайликтер
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді
қалай жопарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Барлық баланың түсінуі үшін
ұжымдық, топтық, жұптық
жұмыстар барысында теңдік,
теңсіздікті түсініп, оған
тапсырмалар орындатамын.
Қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруде,
өзбетінше теңдік, теңсіздік
құруына жұмыс жасатамын.
Сараланған тапсырмалар мен
жұмыс дәптеріндегі жұмыстарды
орындауын тексеремін.
Ойыншықтармен,
маркерлермен жұмыс
кезінде аузына салмауын
қадағалау.
Сабақ бойынша рефлексия
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы
ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Сыныптағы ахуал қандай
болды?
- Мен жоспарлаған саралау
шаралары тиімді болды ма?
- Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
Жалпы баға
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.

More Related Content

Similar to №25 мектеп сәрсен самал сабақ жоспары

8 класс алгебра
8 класс алгебра8 класс алгебра
8 класс алгебраoquzaman
 
искакова айжан
искакова айжанискакова айжан
искакова айжанoquzaman
 
қысқаша көбейту формулалары тарауын қайталау
қысқаша көбейту формулалары тарауын қайталауқысқаша көбейту формулалары тарауын қайталау
қысқаша көбейту формулалары тарауын қайталауАйбек Қуандықұлы
 
Шартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтасШартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтасNurlan Abilhanov
 
8 саны және цифры
8 саны және цифры8 саны және цифры
8 саны және цифрыBilim All
 
қмж. нұрғалиева ж.т
қмж. нұрғалиева ж.тқмж. нұрғалиева ж.т
қмж. нұрғалиева ж.тAsem Sarsembayeva
 
саба __з¦рлемес¦
саба   __з¦рлемес¦саба   __з¦рлемес¦
саба __з¦рлемес¦Asem Sarsembayeva
 
Су- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзіСу- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзіNurlan Abilhanov
 
ашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаoquzaman
 

Similar to №25 мектеп сәрсен самал сабақ жоспары (20)

тоқсандық қайталау қмж
тоқсандық қайталау қмжтоқсандық қайталау қмж
тоқсандық қайталау қмж
 
қожахмет айнұр (1)
қожахмет айнұр (1)қожахмет айнұр (1)
қожахмет айнұр (1)
 
8 класс алгебра
8 класс алгебра8 класс алгебра
8 класс алгебра
 
искакова айжан
искакова айжанискакова айжан
искакова айжан
 
Осы шақ. Нақ осы шақ
Осы шақ. Нақ осы шақОсы шақ. Нақ осы шақ
Осы шақ. Нақ осы шақ
 
сабақ матем
сабақ матемсабақ матем
сабақ матем
 
Bastauysh lgi (1)
Bastauysh lgi (1)Bastauysh lgi (1)
Bastauysh lgi (1)
 
Adev
AdevAdev
Adev
 
45666а
45666а45666а
45666а
 
қысқаша көбейту формулалары тарауын қайталау
қысқаша көбейту формулалары тарауын қайталауқысқаша көбейту формулалары тарауын қайталау
қысқаша көбейту формулалары тарауын қайталау
 
Шартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтасШартты бағыныңқылы сабақтас
Шартты бағыныңқылы сабақтас
 
Теңдеуді шешу
Теңдеуді шешу Теңдеуді шешу
Теңдеуді шешу
 
8 саны және цифры
8 саны және цифры8 саны және цифры
8 саны және цифры
 
қмж. нұрғалиева ж.т
қмж. нұрғалиева ж.тқмж. нұрғалиева ж.т
қмж. нұрғалиева ж.т
 
қмж. нұрғалиева ж.т
қмж. нұрғалиева ж.тқмж. нұрғалиева ж.т
қмж. нұрғалиева ж.т
 
саба __з¦рлемес¦
саба   __з¦рлемес¦саба   __з¦рлемес¦
саба __з¦рлемес¦
 
бірлескен және топтық жұмыс
бірлескен және топтық жұмысбірлескен және топтық жұмыс
бірлескен және топтық жұмыс
 
Су- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзіСу- тіршілік көзі
Су- тіршілік көзі
 
987
987987
987
 
ашық сабақ уровника
ашық сабақ уровникаашық сабақ уровника
ашық сабақ уровника
 

More from Вспомогательный образовательный сайт

More from Вспомогательный образовательный сайт (20)

метод.в орлеу1
метод.в орлеу1метод.в орлеу1
метод.в орлеу1
 
открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.открытый урок украинченко ю.с.
открытый урок украинченко ю.с.
 
стасенко о.а.
стасенко о.а.стасенко о.а.
стасенко о.а.
 
откр.урок состав слова
откр.урок состав словаоткр.урок состав слова
откр.урок состав слова
 
менің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігімменің педагогикалық жетістігім
менің педагогикалық жетістігім
 
ашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысыашық сабақ т дыбысы
ашық сабақ т дыбысы
 
открытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамотеоткрытый урок по обучению грамоте
открытый урок по обучению грамоте
 
2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла2 мәуе презента бағдарла
2 мәуе презента бағдарла
 
джунелбаева
джунелбаеваджунелбаева
джунелбаева
 
методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.методическое пособие от филатовой а. н.
методическое пособие от филатовой а. н.
 
пед.чтение ижанара
пед.чтение ижанарапед.чтение ижанара
пед.чтение ижанара
 
фото с урока
фото с урокафото с урока
фото с урока
 
урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.урок кошанова г.б.
урок кошанова г.б.
 
этноград работа
этноград   работаэтноград   работа
этноград работа
 
оразбай сабина 1г
оразбай сабина 1горазбай сабина 1г
оразбай сабина 1г
 
тельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 втельмарова айзере 1 в
тельмарова айзере 1 в
 
алиева жамиля 1в
алиева жамиля 1валиева жамиля 1в
алиева жамиля 1в
 
малдагар али 1 в
малдагар али 1 вмалдагар али 1 в
малдагар али 1 в
 
самопознание
самопознаниесамопознание
самопознание
 
джандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPptджандаралова гк портфолиоPpt
джандаралова гк портфолиоPpt
 

№25 мектеп сәрсен самал сабақ жоспары

  • 1. Тексерілді: Сабақ: Математика Күні : 26. І. 2017ж Сабақтың тақырыбы: Теңдік және теңсіздік Сынып:1 Осы сабақта негізделген оқу мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме) 1.2.2.1 теңдік және теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдік пен теңсіздікті айыра білу Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Теңдік, теңсіздік ұғымы туралы біледі. Көптеген оқушылар: Теңдік және теңсіздікті құра алады. Кейбір оқушылар: Теңдік пен теңсіздікті құру тәсіліне сүйеніп, ерекшелігін ажырата алады. Бағалау критерийлері Теңсіздік құрастырады. Теңдік құрастырады. Тілдік мақсат Теңдік, теңсіздік Құндылықтарды дарыту Әрекет барысында бірін-бірі сыйлауға, тыңдауға бағыттау. Тапсырманы ұйымшылдықпен, жауапкершілікпен орындауға тәрбиелеу. Пәнаралық байланыстар Дүниетану: Уақыт ұғымдары АКТ қолдану дағдылары Слайдтар, бейнеролик Бастапқы білім Артық, кем, тең ұғымдарын біледі. Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығуларме қатар ескертпелерді жазыңыз Ресурстар Сабақтың басы 2 мин 7 мин Топқа бөлу: «Санамақ» ойыны арқылы топқа бөлу (1,2,3 санау) Қызығушылықты ояту: (Ұжымдық) Сыныптағы зерттеу жұмысы: Табақшалы таразының екі басына құны және массасы бірдей тиындар салу (мысалы: 100тг). Сұрақ: - Таразы қандай жағдайда тұр? - Оны қалай жазуға болады? Мұғалім түсіндірмесі: Тепе теңдік математикада «теңдік» деп аталады. Оған мына белгіні қолданады «=» (тең). Нәтиже былай жазылады: 3=3, оқуы: «үш тең үш». Көрсетілім жалғасады. Енді табақшаның бір басына 3 монета, ал екінші басына 5 монета саламыз. Сұрақ: - Не байқадыңдар? - Таразы басы тең бе? - Таразының бір басы екіншісінен неге төмен түсті? - Бұл көріністі қалай жазып көрсетуге болады? Оқушы жауабы тыңдалады. Мұғалім түсіндірмесі: Теңдік болмайтын жағдайды математикада «теңсіздік» деп атайды. Оған мына белгі Таразы, тиындар слайд =
  • 2. қолданады: «≠». Нәтиже былай жазылады: 3≠5, оқылуы: «3 тең емес 5-ке» Бағалау: мадақтау. Ортасы 6 мин 6 мин 4 мин 5 мин 5 мин 1-тапсырма: (Топтық) 1-әрекет: Әр топқа екі қорапқа салынған кәмпиттер беріледі. Қораптағы кәмпит санын салыстыр. Қораптардың арасына қандай белгі қоюға болады? Бір – біріне сәйкестердіру әдісін қолдану ұсынылады. Нәтиже ламинатталған параққа жазылу сұралады. Әр топтың жұмыс нәтижесі тыңдалады. Бағалау: жұлдызшалар тарату 2-әрекет: Әр топқа бірдей ойыншықтар және екі қораптан таратылады. Қораптарға ойыншық саны бірдей болатындай етіп және олардың саны тең болмайтындай етіп сал. Нәтижесін жаз. Әр топтың жұмыс нәтижесі тыңдалады. Бағалау: жұлдызшалар тарату 2-тапсырма: (Жұптық) Теңдік пе, әлде теңсіздік пе? Суреттерге қара. Қайсысында теңдік, қайсысында теңсіздік бейнеленген? Нәтижені жазып көрсет. Бағалау: Дайын жауап арқылы тексеріледі, жұлдызша алады. 4 - тапсырма: (Жеке) а) Қандай теңсіздік, қандай теңдік құруға болады? (логикалық тапсырма) Жауабы: 2 қой тең 2 тауыққа 8 аяқ тең емес 4 аяққа Бағалау: дұрыс жауапқа жұлдызша беріледі. Жұмыс дәптерімен жұмыс: 1. Суреттен теңсіздікті тап. Қораптар мен кәмпиттер, ламинатталған парақтар мен маркерлер, жұлдызшалар Қораптар мен ойыншықтар, ламинатталған парақтар мен маркерлер, жұлдызшалар Суретті үлестірмелер мен ламинатталған парақтар, маркерлер, жұлдызшалар Слайд, жұлдызшалар > < ≠ 5=5 6 ≠ 9
  • 3. 5мин 4 мин Оқушы жұмыстары дайын жауаптар арқылы тексеріліп, жұлдызша беріліп отырады. Дифференцияланған тапсырманы орындау. 1-тапсырма: Теңсіздік құр 2-тапсырма: Теңдік жаса Жұмыс дәптері, жұлдызшалар Үлестірмелер Соңы 3 мин Оқушылардың жинаған жұлдызшалары саналады. «Сабақ жұлдызын» анықтайды. Смайлик арқылы өз көңіл-күйін білдіру: Түсіндім Сұрағым бар Түсінбедім Жұлдызшалар Смайликтер Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Барлық баланың түсінуі үшін ұжымдық, топтық, жұптық жұмыстар барысында теңдік, теңсіздікті түсініп, оған тапсырмалар орындатамын. Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруде, өзбетінше теңдік, теңсіздік құруына жұмыс жасатамын. Сараланған тапсырмалар мен жұмыс дәптеріндегі жұмыстарды орындауын тексеремін. Ойыншықтармен, маркерлермен жұмыс кезінде аузына салмауын қадағалау.
  • 4. Сабақ бойынша рефлексия - Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Жалпы баға Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2.