Тақырыбы:
8 саны жәнецифры
Бастауыш сынып мұғалімі:
Утегенова А
1 “Ғ” сыныбы
ашық сабақ
Шымкент қаласы №103 ЖОМ
2.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:Өрнек құрастырып, оның мәнін
табуға, сөз есептерді түсініп, шығаруға және
кесінділерді салыстырып, олардың ұзын,
қысқасын анықтатуды машықтандыру.
Тәрбиелік: Оқушыны ізденуге, салыстыруға,
жеке жұмыс, топ болып, бірлесе жұмыс
істеуге, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа
тәрбиелеу.
Дамытушылық: Тапсырма бойынша жұмыс
істеуде сөйлеуге, өз ойларын жеткізе айтуға,
шапшаң есептеуге ойын дамытып, есте
сақтау қабілеттерін жетілдіру
3.
Сабақ типі:жаңа білімді меңгерту
Әдіс - тәсілдері: сұрақ - жауап, талдау -
жинақтау, түсіндірмелі – көрнекілік
Көрнекілігі: суреттер, жұмбақтар,
интерактивті тақта
4.
Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру
кезеңі.
Оқушылардың сабаққа
дайындығын тексеру.
Өткен сабақтағы конверт пен
марка бойынша өрнектерді
қайталау.
Неше конверт болды? 8
Жасыл марка нешеу болды? 7
Қызыл ше? 1
Барлығы нешеу болды 7+1=8
ІІІ Білімдерін тексеру
Санамақ
Бір дегенім-білеу
Екі дегенім-егеу
Үш дегенім-үскі
Төрт дегенім-төсек
Бес дегенім-бесік
Алты дегенім-асық
Жеті дегенім-желке
7.
ІV. Өткенді қайталау
01 2 3 4 5 6 7 8
Сандарды тура санау, кері санау.
Осы сандардың ішінен біз бұрын
өзімізге таныс емес 8 саны.
Сегіз саны құрылғанқос
дөңгелек – шеңберден. Үлкен
шеңбер үстіне кіші шеңбер
жанасқан.
10.
- 8 санынабайланысты қандай мереке бар?
- 8 наурыз қандай мереке?
-Дүниеде ең жақын адам, ол кім?
-Ана туралы қандай тақпақ білеміз?
Ана - деген ақылшың,
Анаң барда батырсың.
Қасыңда кім болса да,
Тек анаңа жақынсын.
Сұрақтар:
11.
Оқулықпен жұмыс
а)№1 Теңдіктер құрастыру.
7+1=8 8-1=7
_________________________________________ 8 см
8см > см
v.Жаңа сабақты бекіту
Қызықтыжұмбақ
Тал басында тізіліп
Тоғыз жапырақ тұр еді.
Жел соқты да үзіліп
Ұшып кетті біреуі
Өзінше оның жұлынып
Түсіпті тағы бесеуі.
Тұр әлі ілініп,жапырақтың нешеуі?