1. Сыныбы: 8-сынып Пәні: алгебра
Сабақтың
тақырыбы
Квадрат теңдеудің түрлеріне есептер шығару
Сабақтың
жалпы
мақсаты
Білімділік: Оқушылардың квадрат теңдеу және оның түрлері тақырыбы бойынша алған
білімдерін тиянақтау, жүйелеу, бекіту.
Әдіс-
тәсілдер
АКТ-ны пайдалану, топтық жұмыс, қызығушылығын ояту, миға шабуыл, кестемен жұмыс,
мағынаны тану, ой толғау, белгі бойынша іздеу, сынақтан өткізу
Күтілетін
нәтижесі
Балалар квадрат теңдеулер тақырыбы бойынша түсінігін қалыптастырады. Өз бетінше
қорытынды жасай алады.
№ Уа-
қыт
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті көрнекілік-
тер
1
2 мин Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
«Қарлы кесек»
Оқушылар шеңбер жасап
бір-біріне кесектерді
лақтырып, сынасады
А4
форматты
қағаз
2
2 мин Топқа бөлу
Оқушыларды теңдеулер арқылы 3 топқа бөлу
Кеспе қағаздарда
теңдеулер жазылған.
Оқушылар жазылған
теңдеулер түрлеріне
сәйкес топқа бөлінеді.
Кеспе
қағаздар
3
5 мин І.Қызығушылықты ояту.
«Ой қозғау» Өткен тақырып бойынша
оқушыларға сұрақтар койылады
Оқушыларға өткен
тақырыптар бойынша
сұрақтарға жауап береді
Слайд
плакаттар
4 5 мин ІІ. Миға шабуыл
Мақалдар жалғасын тап (топтық жұмыс)
Оқушылар мақал соңын
тауып, жасырын
теңдеулерді шешеді
слайд
5
3 мин ІІІ. Мағынаны тану
Есептер шығару
Оқушылар тақырып
бойынша есептер
шығарада
сызба
6 5 мин IV. «Дұрыс жауабын тап» Оқушылар сұрақтарға
дұрыс жауап беру керек.
слайд
7 2 мин VІ «Қатені тап». Анықтама бойынша
оқушылар қателерді
табады
слайд
8 2мин Сергіту сәті «Математикалық жаттығу» Оқушыдар дене
мүшелерімен айтылатын
сандарды жазады
9 2 мин VІ. Есепте Топ басшыларына
тапсырма. Оқушылар
тақтада орындайды.
Слайд
2. 10 4 мин VІІ. Тест (деңгейлік тапсырмалар ), әр деңгейге
3 сұрақтан беріледі
1 деңгей – 1 балл
2- д 2 балл, 3д – 3 балл
Оқушылар дәптерлеріне
сұрақтарға жауап жазады
слайд
11 3 мин VІІІ. Сөзжұмбақ шешу Топтық жұмыс слайд
12
13
14
15
3 мин
5 мин
1мин
1мин
ІХ. Деңгейлік тапсырмалар
1д -3балл,2д- 4балл, 3д-5балл
Оқулықпен жұмыс. №117(4,6,8), №123 (1,2,3)
Үйге тапсырма. №119,№120
Бағалау
Тақтада магнитпен сары,
кызыл, көк түсті
қағаздарда тапсырмалар
болады. Оқушы өз
деңгейіне сай тапсырма
орындайды
Тақтаға оқушылар
шығады
Сабақтың критерийлері
арқылы балалар өздерін
бағалайды, сосын
қорытынды баға
шығарады
Стикер
слайд