1. Тақырып: Тәтті тоқаш
Мақсаты:
1 Оқушыларға ертегінің негізгі ойын, идеясынашып, нан қасиетін ұғындыру
2.Оқушының сөйлеу,жазу,оқу, тыңдау дағдыларындамытып, сөздік қорын молайту
3.Нанды шашпауға, баспауға, қастерлей білуге тәрбиелеу
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс тәсілдері: СТО, АКТ, диалогтықоқыту, дарынды оқушымен жұмыс, жас ерекшелігіне байланысты оқыту,
көшбасшылық, бағалау
Жұмыстыңформасы:жұппен, топпен
Ресурстар:суреттер,оқулық,флипчарт,маркер.интер белсендітақта.
Топқа бөлу: Сандық бөлу (1,2,3,4,5),жеке,топтық
Сабақ барысы:топқа мозайкаәдісімен бөлінді
Тапсырмалар Әдіс-тәсіл Мұғалімнің іс-
әрекеті
Оқушының іс-әрекеті Уақыт
Тақырыпқашығу АКТ, СТО Интербелсенді
тақтадан
«Нан» туралы
видео ролик
қосу, уәж беру
Видеодан көргендерін,
түсінгендерін айтады,
сұрақтарғажауап беру
арқылы жаңа тақырыпқа
шығады. Әр топ бір-бірін
жест арқылы бағалайды.
3 минут
1.Мәтінді оқып,
мазмұнын
анықтаңдар
СТО,
ЖИГСО
Бағыт-бағдар
беру
Топішінде өз абзацтарын
оқып, ойларынортаға салып,
талқылап бір-біріне түсіндіру
10 минут
2. 2.Ұлттық
тағамдар туралы
өзарасөйлесіп,
ойларыңды
ұсыныңдар
Диалогтық
оқыту
Бағыт-бағдар
беріп, реттеу
Ұлттық тағамдар туралы
ойларынортаға салып, бір-
біріне төменнен жоғары
дәрежедегі сұраққойып,
тілдеседі, пікірлерін ортаға
салады (бір-бірін бағалайды)
7 минут
3.Берілген
суреттерді ертегі
желісі бойынша
топтастыру
АКТ, СТО,
деңгейлеп
оқыту
Бағыт-бағдар,
уәж беру
Топішінде суреттерді
топтастыру, бір-бірімен
байланыстырыппостер салу
(бағдаршам әдісі арқылы
бағаланады)
10 минут
4.Нанның
қажеттілігін
дәлелдеу
СТО,
Диалогтық
оқыту
Бағыт-бағдар
беру,
қадағалау
Топарасында «Серпілген
сауал» әдісі арқылы нанның
қажеттілігін дәлелдеу
(көшбасшы бағалайды)
5 минут
5.
а)«Табиғат адам
алғысынести
ме?», ә)«Нанды
неге қасиетті
тағамға
жатқызамыз?»
жоспарлау
Дарынды
оқушымен
жұмыс,
көшбасшы-
лық
Бағыт-бағдар
беру, уәж беру
Өздерінің ойларын,пікірлерін
ортаға салу, рөлдік ойын
«Сыр сұхбат» (бір-бірін
бағалайды)
5 минут
6.«Ас атасы-нан»
тақырыбына
шағын әңгіме
жазу
СТО, жас
ерекш.
байланыс-
ты
Бағыт-бағдар
беру (жиытық
баға)
Өз ойларын, пікірлерін қағаз
бетіне түсіреді
5 минут
3. СадыковаБ.А.
Оқу пәні:"Әдебиеттік оқу"
Сынып:2 "А"
Тақырып:Адал бала
Мақсаты:
1.Оқушыларға ертегі туралы толық мағлұмат беру, идеясынашып, мазмұынмеңгерту
2.Жазылым, сөйлесім, оқылым дағдыларын, АКТ-ды қолдану шеберліктерін дамыту
3.Шыншылдыққа, адал болуға, жалған сөйлемеуге тәрбиелеу
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс тәсілдері: СТО, АКТ, диалогтықоқыту, дарынды оқушымен жұмыс, жас ерекшелігіне байланысты оқыту,
көшбасшылық, бағалау
Жұмыстыңформасы:жұппен, топпен
Ресурстар:суреттер,оқулық,флипчарт,маркер.интер белсендітақта.
Топқа бөлу: Сандық бөлу (1,2,3,4,5),жеке,топтық
Сабақ барысы:түстергебайланысты бөліну
Тапсырмалар Әдіс-тәсіл Мұғалімнің іс-
әрекеті
Оқушының іс-әрекеті Уақыт
Тақырыпқашығу АКТ, СТО Интербелсенді
тақтаға адал
сөзін жазып
беру
«Адал» сөзіне ассоциация құру
Жеке,жұппен,топпен
3 минут
4. 1.Ертегінің
мазмұнын
анықтаңдар
СТО,
ЖИГСО
Бағыт-бағдар
беру
Топішінде өз ойларынортаға
салып талқылайды, пікір
алмасады, постер салады. (Әр
топ бір-бірін жест арқылы
бағалайды.)
7 минут
2.Ертегінің
мазмұнын өз
сөздеріңмен
білдіріңдер
СТО,
Диалогтық
оқыту
Бағыт-бағдар
беріп, реттеу
Әңгіме сұхбат өткізіп, «Ойлан,
Бірік, Бөліс» ойынынойнау.
(көшбасшы бағалайды)
Өздері сабақтың мақсатын
шығарады.
10минут
3.Ертегі
мазмұнын
«Миллион кімге
бұйырады?»
ойыны
барысында
қолдану
Деңгейлеп
оқыту, жас
ерекш.
байланыс-
ты
АКТ
Бағыт бағдар,
уәж беру
Ертегі желісі бойыншаөз
ойларынжинақтап, «Миллион
кімге бұйырады?»ойынын
ойнау (көшбасшы бағалайды)
10минут
4.Ертегідегі
балақайдың іс-
әрекетінің дұрыс-
бұрыстығын
дәлелдеңдер
СТО,
көшбасшы-
лық
Бағыт-бағдар
беру,
қадағалау
Бір-біріне төменнен жоғары
дәрежедегі сұраққойып,
әңгіме дебат ұйымдастыру
(бір-бірін бағалайды)
5 минут
5.Шал неге
баланы сынамақ
болды? Шалдың
моделін (портрет)
жасау
Дарынды
оқушымен
жұмыс,
СТО
Бағыт-бағдар
беру, уәж беру
2 топқы «Гормошка» әдісін,2
топқа "Фишбоун"әдісін
қолдану. (бағдаршам әдісі
арқылы бағаланады)
5 минут
5. 6.Егер бала алтын
да, күміс те
балтаны алып
қалғанда не
болатынын
ертегімен
салыстырыңдар
СТО,
дарынды,
талантты
оқушымен
жұмыс
Бағыт-бағдар
беру (жиытық
баға)
Өз ойларынқағаз бетіне
түсіреді, қорытынды жасайды
"Карусель" " әдісі арқылы
( Бағалау. Әр түрлі балта ілу.
темір-3, күміс-4, алтын-5)
5 минут