Урок 2
Тема: Закріплення звукових значень букви „це”. Опрацювання тексту
„Циркова залізниця”
Мета: Закріпити знання учнів про букву „це”, виконувати звуко - буквений
аналіз слів; формувати уміння читати зв’язний текст, відповідати на
запитання за змістом прочитаного. Виховувати почуття
доброзичливості, культуру мовлення, любов до тварин.
Тип уроку: Закріплення й застосування знань, умінь і навичок
Обладнання:Буквар: підручн. для 1 кл. загальноосвіт. навч. закл. / М. С. Ва-
шуленко. – К. : Видавничий дім “Освіта”, 2012; мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання.
- Сьогодні на уроці у нас присутні гості, які будуть працювати разом з
нами, а ми в свою чергу покажемо чого навчилися, як вміємо працювати, які
вже стали дорослі. Побажайте гостям «доброго дня», подаруйте свою чарівну
усмішку, бо час розпочинати наш урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань
* Бесіда на повторення вивченого („Мікрофон”)
- Коли ми вимовляємо слова, то чуємо …( звуки).
- На письмі звуки позначаються …( буквами).
- Давайте назвемо вивчені букви. Яка буква заховалася під знаком
питання? Чому ви так думаєте?
- Якими звуками вона передається? (звуками [ц], [ц’]).
- Що ви можете сказати про звук [ц]? (цей звук приголосний твердий).
- Коли звук [ц] стає м’яким?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми будемо закріплювати знання про букву «це», працювати над
текстом «Циркова залізниця», вдосконалювати наші читацькі навички.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Мовна зарядка гра „Актори”
(читання складів з сумом, жалем, здивуванням, весело)
2. Опрацювання скоромовки
- Скласти і прочитати скоромовку з розсипаних складів.
(читання скоромовки повільно, швидко, найшвидше)
А цирк який цікавий!
В нім цілий день вистави.
3. Гра „Дід Буквоїд”
- Здогадайтеся яких літер не вистачає:
ц.рк п.р.н ар.н.
- Чи знаєте ви значення цих слів?
(Цирк – заклад, де влаштовують виставки, що включають акробатику,
клоунаду, дресирування тварин.
Арена – круглий майданчик посередині цирку, де виступають актори
цирку.
Перон – платформа, збудована вздовж колії, біля якої зупиняється поїзд
на залізничній станції.)
4. Звуковий аналіз слів (слон, тигр, мавпи, ведмеді, пудель)
(Діти обирають звукову модель із трьох запропонованих).
3. ▬ ▬ ● ▬
5.Фізкультхвилинка « Оживи звук»
( слова: клоун, акробат, канатоходець).
Діти виконують звуковий аналіз слова, показуючи кожен звук відповідними
рухами рук: голосний звук – руки над головою, приголосний твердий – одна
рука зігнута перед грудьми, приголосний м’який – дві руки зігнуті перед
грудьми.
6. Перегляд відео « Циркова залізниця»
- Розкажіть, що відбувалося у сюжеті, який ви подивилися?
- Які тварини виступали на арені цирку?
7.Опрацювання тексту « Циркова залізниця»
* Читання тексту вчителем
- Що вам сподобалося в цьому тексті?
* « Мовне решето» ( відділити слова від «псевдослів»). Завдання
виконується в парах.
* « Словесне лото». Слова для лото надруковані на смужках жовтого
кольору. Перед початком гри кожна дитина отримує набори слів. Учні
читають текст, знаходять відповідні слова та накривають їх.
* Фізкультхвилинка
«Веселі
ведмежата»
*Читання тексту частинами
1-й абзац – вибіркове читання:
- Де побували Сашко з Грицем?
- Що вони подивилися?
- Хто брав участь у виставі?
2-й абзац – знайти і виправити помилки:
Усе відбувалося на пероні. Лисиця там підмітала перон. Квитки продавала
слониха. Біля каси стояли три білочки. А начальником цирку був поважний
цап.
« Уважні читачі»
2 абзац
Усе відбувалося на пероні. Лисиця
там підмітала перон. Квитки продавала
слониха. Біля каси стояли три білочки.
А начальником цирку був поважний цап.
3-й абзац – читаємо « зачаровані письмена» ( використовуємо для читання
паперові закладинки).
Після читання відповідають на запитання:
- З кого діти сміялися найбільше? Чому?
V. Підсумок уроку
*Технологія „Незакінчене речення”
„Сьогодні на уроці я дізнався (дізналася)...”
„На уроці я навчився (навчилася)...”
„Тепер я знаю що...”
„Мені сподобалось...”
« Уважні читачі»
3 абзац
Читання способом
«Загадкові письмена»
ЦИРКОВА ЗАЛІЗНИЦЯ
НА УРОЦІ Я НАВЧИВСЯ…
НАВЧИЛАСЯ…
СЬОГОДНІ Я ДІЗНАВСЯ…
ДІЗНАЛАСЯ…
МЕНІ СПОДОБАЛОСЯ…
урок№2

урок№2

  • 1.
    Урок 2 Тема: Закріпленнязвукових значень букви „це”. Опрацювання тексту „Циркова залізниця” Мета: Закріпити знання учнів про букву „це”, виконувати звуко - буквений аналіз слів; формувати уміння читати зв’язний текст, відповідати на запитання за змістом прочитаного. Виховувати почуття доброзичливості, культуру мовлення, любов до тварин. Тип уроку: Закріплення й застосування знань, умінь і навичок Обладнання:Буквар: підручн. для 1 кл. загальноосвіт. навч. закл. / М. С. Ва- шуленко. – К. : Видавничий дім “Освіта”, 2012; мультимедійна презентація. Хід уроку І. Організаційний момент Привітання. - Сьогодні на уроці у нас присутні гості, які будуть працювати разом з нами, а ми в свою чергу покажемо чого навчилися, як вміємо працювати, які вже стали дорослі. Побажайте гостям «доброго дня», подаруйте свою чарівну усмішку, бо час розпочинати наш урок. ІІ. Актуалізація опорних знань * Бесіда на повторення вивченого („Мікрофон”) - Коли ми вимовляємо слова, то чуємо …( звуки). - На письмі звуки позначаються …( буквами). - Давайте назвемо вивчені букви. Яка буква заховалася під знаком питання? Чому ви так думаєте? - Якими звуками вона передається? (звуками [ц], [ц’]). - Що ви можете сказати про звук [ц]? (цей звук приголосний твердий). - Коли звук [ц] стає м’яким? ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку - Сьогодні ми будемо закріплювати знання про букву «це», працювати над текстом «Циркова залізниця», вдосконалювати наші читацькі навички.
  • 2.
    ІV. Вивчення новогоматеріалу 1. Мовна зарядка гра „Актори” (читання складів з сумом, жалем, здивуванням, весело) 2. Опрацювання скоромовки - Скласти і прочитати скоромовку з розсипаних складів. (читання скоромовки повільно, швидко, найшвидше) А цирк який цікавий! В нім цілий день вистави. 3. Гра „Дід Буквоїд”
  • 3.
    - Здогадайтеся якихлітер не вистачає: ц.рк п.р.н ар.н. - Чи знаєте ви значення цих слів? (Цирк – заклад, де влаштовують виставки, що включають акробатику, клоунаду, дресирування тварин. Арена – круглий майданчик посередині цирку, де виступають актори цирку. Перон – платформа, збудована вздовж колії, біля якої зупиняється поїзд на залізничній станції.) 4. Звуковий аналіз слів (слон, тигр, мавпи, ведмеді, пудель) (Діти обирають звукову модель із трьох запропонованих). 3. ▬ ▬ ● ▬ 5.Фізкультхвилинка « Оживи звук»
  • 4.
    ( слова: клоун,акробат, канатоходець). Діти виконують звуковий аналіз слова, показуючи кожен звук відповідними рухами рук: голосний звук – руки над головою, приголосний твердий – одна рука зігнута перед грудьми, приголосний м’який – дві руки зігнуті перед грудьми. 6. Перегляд відео « Циркова залізниця» - Розкажіть, що відбувалося у сюжеті, який ви подивилися? - Які тварини виступали на арені цирку? 7.Опрацювання тексту « Циркова залізниця»
  • 5.
    * Читання текстувчителем - Що вам сподобалося в цьому тексті? * « Мовне решето» ( відділити слова від «псевдослів»). Завдання виконується в парах. * « Словесне лото». Слова для лото надруковані на смужках жовтого кольору. Перед початком гри кожна дитина отримує набори слів. Учні читають текст, знаходять відповідні слова та накривають їх. * Фізкультхвилинка
  • 6.
    «Веселі ведмежата» *Читання тексту частинами 1-йабзац – вибіркове читання: - Де побували Сашко з Грицем? - Що вони подивилися? - Хто брав участь у виставі? 2-й абзац – знайти і виправити помилки: Усе відбувалося на пероні. Лисиця там підмітала перон. Квитки продавала слониха. Біля каси стояли три білочки. А начальником цирку був поважний цап. « Уважні читачі» 2 абзац Усе відбувалося на пероні. Лисиця там підмітала перон. Квитки продавала слониха. Біля каси стояли три білочки. А начальником цирку був поважний цап. 3-й абзац – читаємо « зачаровані письмена» ( використовуємо для читання паперові закладинки).
  • 7.
    Після читання відповідаютьна запитання: - З кого діти сміялися найбільше? Чому? V. Підсумок уроку *Технологія „Незакінчене речення” „Сьогодні на уроці я дізнався (дізналася)...” „На уроці я навчився (навчилася)...” „Тепер я знаю що...” „Мені сподобалось...” « Уважні читачі» 3 абзац Читання способом «Загадкові письмена» ЦИРКОВА ЗАЛІЗНИЦЯ НА УРОЦІ Я НАВЧИВСЯ… НАВЧИЛАСЯ… СЬОГОДНІ Я ДІЗНАВСЯ… ДІЗНАЛАСЯ… МЕНІ СПОДОБАЛОСЯ…