SlideShare a Scribd company logo
Тема. Закріплення вивченого з теми «Будова слова».
Мета: формування ключових компетентностей – вміння вчитися, соціальна;
формування предметних компетентостей – систематизувати знання учнів з
вивченої теми «Будова слова», розвивати усне і писемне мовлення, увагу,
пам'ять,уяву, виховувати прагнення вчитися, почуття взаємодопомоги та
радості навчання.
Обладнання: малюнок із зображенням цирку,силуетні зображення клоунів,
картки із завданням, розрізні схеми будови слів.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації навчального матеріалу.
Особливості проведення уроку: використання інтерактивних форм роботи,
роботи в групах, завдань з ТРВЗ.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Сонечко всміхається,
Дарує всім добро,
Росою вмивається
І зігріва теплом.
У коло станем дружно ми
І посміхнемось всім.
Добро і радість між людьми
Ми принесем в наш дім.
- Подаруйте посмішку один одному.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти! Сьогодні у нас незвичайний урок – урок, на якому ми
посміхатимемося, створюватимемо веселий настрій собі і іншим, але й разом
з тим організуємо, закріпимо і систематизуємо свої знання з теми «Будова
слова».
- Скажіть, будь ласка, в якому місці люди часто всміхаються, отримують
веселий настрій, і, зрештою, відвідують це місце, заради підняття настрою та
отримання естетичного задоволення?
- Так, це – цирк. Отож, сьогодні я запрошую вас до цирку.
(На магнітній прикріплений малюнок із зображенням різнокольорового
куполу цирку)
ІІІ.Актуалізація опорних знань
Етап підготовки учнів до активного свідомого засвоєння знань.
1.Каліграфічна хвилинка.
а) запис букв та буквосполучень. Учитель коментує правильну графіку;
Цц ци ці цирк
б) хвилинка – цікавинка;
Слово цирк походить від латинського слова «ціркус» - «коло» - має правнука
«цирк» ( адже циркова арена кругла). Цирк – це вид театрального мистецтва,
який включає акробатику, еквілібристику, жонглювання, клоунаду,
дресирування тварин та ін.. у Стародавньому Римі цирк – це місце, відведена
арена для кінних змагань, а згодом боїв гладіаторів та інших видовищ.
в) складання сенкану.
-Кожна вистава цирку починається з афіші. Складання сенкану відкриє афішу
цирку.
(Опора)
Сенкан. Цирк.
Веселий, феєричний.
Розважає, смішить, захоплює.
Я люблю відвідувати цирк.
Радість.
(Додаткове завдання: в реченні визначити граматичну основу і частини
мови.)
2.Словниковий бліц-диктант «Квиток»
Перепусткою до цирку є квиток. Ви отримуєте аркуш паперу. Записуєте на
ньому слово і складаєте папір, наступні слова записуєте аналогічно.
Перевіряємо роботу в парах, розгорнувши квитки і звіривши записи з
дошкою. Допущена помилка продірявлюється олівцем. Перші місця поблизу
арени займуть учні, що не допустили помилок. Далі – ті, що допустили 1 -2
помилки. Останні ряди – ті, що допустили найбільше помилок.
Матеріал для диктанту.
З’явився,п’єса, під’їхати, зяблик, з’юрмитися, солов’ї, роз’єднати, буряк,
розсипати, здоров’я, свято, духмяна, в’їзд, м’ята.
(При перевірці пригадати правила вживання апострофа, пояснити
орфограми.)
Фізкультхвилинка
Вистава триває деякий час, а тому перед нею слід розім’яти м’язи.
ІV. Узагальнення і систематизація знань.
На магнітній дошці розміщено зображення різнокольорового куполу цирку, в
кожному сегменті якого записаний перелік номерів циркової вистави:
«Жонглери», «Акробати», «Антракт», «Фокусники», «Дресирувальники»,
«Клоуни».
АКРОБАТИ АНТРАКТ
ЖОНГЛЕРИ ЦИРК ФОКУСНИКИ
ДРЕСЕРУВАЛЬНИКИ
І.Гронування.
Дібрати до ключових слів «Будова слова» слова, які спадають на думку.
КОРІНЬ СУФІКС ПРЕФІКС
БУДОВА СЛОВА
ЗАКІНЧЕННЯ ОСНОВА
ІІ. Перший номер циркової програми «Жонглери».
1. Лексична робота. «Довідкове бюро». Демонстрація малюнків, фото чи
презентаціі (якщо дозволяють технічні умови).
Жонглер від латинського «жартівник». Жонглювання – цирковий жанр, що
ґрунтується на вмінні в певному ритмі кидати і ловити різні предмети.
Жонглювати люди розпочали дуже давно, про це свідчить давньоєгипетське
настінне малювання. В Європі жонглери з’явились в Римській імперії.
2. Жонглери спочатку будуть працювати з м’ячиком ( загалом вони можуть
оперувати різними предметами: тарілками, м’ячами, кеглями, факелами і т.
п.). Жонглювати ми будемо правилами української мови за допомогою
м’ячика. Як саме?
Гра «Ти - мені. Я – тобі».
Перший учень, кидаючи м’яч однокласнику, задає питання на знання правил
з теми «Будова слова», використовуючи слова з гранування, як опору. Давши
відповідь на питання, другий учень теж задає питання і т. д.
3.Жонглювання тарілками.
На дошці в розкиданому вигляді розміщено зображення тарілок з частинами
слова. До основної тарілки з записом кореня слова треба підібрати групу
тарілок з записом на них префіксів, суфіксів, закінчення, щоб утворити
якомога довше слово, використавши на виконання завдання найменше часу.
Утворені слова записати в зошит.
ІІІ. Другий номер циркової програми «Фокусники»
1. Лексична робота. «Довідкове бюро». Демонстрація фото, малюнків.
Фокус з німецької «вправний трюк». Фокусники демонструють дивні
зникнення й появу, переміщення предметів, тварин, людей. Мистецтво
фокусу нараховує декілька тисячоліть. Воно існувало до появи цирку. Перші
фокусники з’явились в країнах Сходу, Індії, Японії, Китаю.
2.Робота в групах. Клас ділиться на групи «фокусників». Кожна група має
командира, який керує роботою групи і отримує завдання в «чарівній
скриньці». По закінченню відведеного часу, кожна група звітує про
результати роботи, і робиться висновок: яке роль префікса в словотворенні.
Групи, що найкраще виконали завдання нагороджуються аплодисментами.
Завдання.
а) з розрізаних слів скласти речення і записати;
б) підкреслити граматичну основу, визначити частини мови;
в) до виділеного слова дібрати префікси утворивши нові слова;
(Завдання з ТРВЗ. Прийом довільний префікс. Перелік префіксів із
поясненням значення додається до завдання. Супер – надзвичайний, віце-
помічник, астро – зірковий, мото – той, що рухається, аква – водяний, зоо –
тваринний, аеро – повітряний і т. п.)
г) за допомогою префіксів зі слів речення утворити нові слова, яких не існує
в мовленні. (Н – д: аерогімнаст, акваакробат, мегаклоун, зоовелосипед, міні
арена )
І група:
Арену, на, вийшли, цирку, акробати, вправні.
ІІ група:
Співали, веселу, клоуни, дзвінко, смішні, пісню.
ІІІ група:
Під, гімнасти, куполом, літали, цирку.
ІV група:
Ведмідь, на, їздив, швидко, цирковий, велосипеді.
ІV.Антракт.
1.Лексичне значення слова – антракт. «Довідкове бюро».
Антракт – перерва між діями, актами театральної вистави. У Давній Греції не
було антрактів, у них сцена була завжди зайнята, оскільки в проміжках між
виступами співав хор.
Зорова гімнастика.
На дошці – силует клоуна. Впізнати героя. Обвести очима контури за
вказівкою вчителя. Намалювати уявну посмішку клоуну лише очима, не
рухаючи головою. Намалювати сердитого клоуна. Клоун б’є м’ячиком об
підлогу (рух очима). Перекидає кеглі з правої руки на ліву (рух очима).
Відбий пальчиками барабанний дріб на парті. Посміхніться коуну.
V. Виступ клоунів.
1. «Одягни клоуна у кольори веселки». Кольоровий диктант.
На дошці все той же не кольоровий силует клоуна.
- А зараз ми одягнемо клоуна. Я на силует прикріплюю кольорову річ, а ви
мовчки записуєте назву кольору, узгодивши її в роді з відповідним
іменником. Наприклад, я чіпляю штани, ви записуєте – сині. Один учень
працює за дошкою. В усіх словах потрібно виділити закінчення.
Взаємоперевірка диктанту в парах.
Завдання.
Волосся – зелене, посмішка – червона, ніс – оранжевий, куртка – фіолетова,
штани – сині, ґудзик – жовтий, кишеня – голуба, черевики – зелені.
2.Клоуни жартують. Клоуни написали приказки допустивши помилки –
перекрутивши деякі слова.
Завдання.
Прочитати приказку. Знайти перекручене слово. Записати в зошит слово, яке
слід було вжити. Виділити в ньому корінь. Згадати про значення кореня в
слові. Усно дібрати споріднені слова.
На дошці:
Голод – не щітка. Боягуз своєї ліні боїться. Жди у горя погоди. Товкти в ступі
соду. Найшла коза на камінь. Від добра бобра не шукають. Час – не тінь, не
підженеш.
ІV. Четвертий номер циркової програми – виступ «Акробати»
1.Лексичне значення. «Довідкове бюро».
Акробат – вправний гімнаст, виконавець складних гімнастичних номерів
цирку. З грецької «той, що піднімається вгору», канатний танцівник.
Займалися акробатикою в Давній Греції. На острові Кріт проводилися
театралізовані дійства, пов’язані зі збором урожаю, що супроводжувались
іграми з биками, де виконувалися акробатичні вправи.
2. Завдання «Корені-акробати». Робота в парах.
Ми вже дізнались, що акробати виконуючи трюки можуть перевертатися з
ніг на голову і навпаки. Отож сьогодні виступають перед нами не просто
акробати , а акробати-корені.
На дошці написані корені слів: дід, сир, зуб, гор.
За певний проміжок часу учні 1 варіанту утворюють якомога більше
споріднених слів користуючись цими коренями прочитуючи їх з ліва на
право, а учні 2 варіанту виконують таке ж завдання прочитуючи ці ж корені
справа на ліво.
Н-д: дідусь, дідовий, сирок, сирний, зубчик, зубний, гори, гірський;
дідусевий, рисовий, бузок, бузковий, роги, рогатий.
Перевірка завдання – взаємоперевірка в парах.
Тому, хто в парі краще справився з завданням, сусід по парті дарує усмішку.
V. П’ятий номер циркової програми – виступ дресированих тварин.
Робота в групах.
Кожній групі дається текст про тварину, яка може виступати в цирку,
піддається дресурі. Назва тварини в тексті пропущена.
Завдання.
Уважно прочитати текст. Визначити назву тварини і записати її в зошит.
Використовуючи суфікси, дібрати споріднені слова – іменники до назви
тварини. Дати відповідь на питання: «Що нового дізнались про тварину?».
Зробити висновок про роль суфіксів у мові.
Тексти до завдання.
1 група.
……… - одні з найулюбленіших домашніх тварин, бо вони акуратні,
спокійні, товариські. Але людині так і не вдалося приручити ……. . Він дуже
самостійна тварина( відміну від собаки). Цінує незалежність. Має свій
характер. Настрій ……… можна розпізнати за допомогою хвоста. Легенькі
помахування вказують, що …….. чимось незадоволений, а як гордо піднятий
догори – веселий, привітний. Різко махає хвостом – не турбувати.
( Кіт – котик, котенятко, котище).
2 група.
Сотні тисяч років тому величезні мамонти поневірялися по землі. Люди жили
тоді в печерах та одягалися в шкури диких звірів. Саме тоді …….. став
другом людини. Але це відбулося не відразу. Спочатку …….. стежив за
людиною під час полювання підбираючи залишки її здобичі. Потім людина
стала для нього ватажком. Незабаром …….. став помічником людини на
полюванні та в домашньому господарстві. Існують зображення ………… на
єгипетських гробницях, яким вже 5000 років. Єгиптяни вважали собаку
священною твариною, і коли вона вмирала то вся сімя ходила в траурі.
(Собака – собачатко, собачище)
3 група.
Найбільший з ……. – білий: завдовжки він буває понад 3 метри, а важить
цілу тонну. Від холоду його рятує товстий шар жиру і біла, або золотава
шкура з густою теплою шерстю. Навіть підошви лап захищені хутром. Має
гострий зір і слух: чує здобич на 5 -6 кілометрів. Його занесено до Червоної
книги. У нас живе бурий ……. . Його вага усього 90 кг.
(Ведмідь – ведмедик, ведмежатко, ведмедище)
4 група.
Африканський …….. сягає ваги 6 тонн при висоті до 4 м і довжині тіла 6 -7
м. має великі вуха. Коли ….. хоче налякати свого ворога, він розчепірює
вуха, щоб здаватися ще більшим. На хоботі, утвореному носом і верхньою
губою, що зрослися, знаходяться 2 «пальці». Самців прикрашають бивні
вагою до 50 кг. У самиць вони менші.
Тримаються ….. стадами, досить швидко бігають. Живляться гілками, листям
дерев та кущів, тому шлунок у них величезний.
(Слон – слоненя, слоненятко, слоник, слонище).
V. Підсумок уроку.
- Що сподобалося на уроці?
- Що цікавого дізналися?
- Як ви думаєте, де знання про будову слів ви зможете в житті використати?
- В яких ситуаціях вам ці знання можуть знадобитися?
- Про що б ви хотіли дізнатися більше?
2 група.
Сотні тисяч років тому величезні мамонти поневірялися по землі. Люди жили
тоді в печерах та одягалися в шкури диких звірів. Саме тоді …….. став
другом людини. Але це відбулося не відразу. Спочатку …….. стежив за
людиною під час полювання підбираючи залишки її здобичі. Потім людина
стала для нього ватажком. Незабаром …….. став помічником людини на
полюванні та в домашньому господарстві. Існують зображення ………… на
єгипетських гробницях, яким вже 5000 років. Єгиптяни вважали собаку
священною твариною, і коли вона вмирала то вся сімя ходила в траурі.
(Собака – собачатко, собачище)
3 група.
Найбільший з ……. – білий: завдовжки він буває понад 3 метри, а важить
цілу тонну. Від холоду його рятує товстий шар жиру і біла, або золотава
шкура з густою теплою шерстю. Навіть підошви лап захищені хутром. Має
гострий зір і слух: чує здобич на 5 -6 кілометрів. Його занесено до Червоної
книги. У нас живе бурий ……. . Його вага усього 90 кг.
(Ведмідь – ведмедик, ведмежатко, ведмедище)
4 група.
Африканський …….. сягає ваги 6 тонн при висоті до 4 м і довжині тіла 6 -7
м. має великі вуха. Коли ….. хоче налякати свого ворога, він розчепірює
вуха, щоб здаватися ще більшим. На хоботі, утвореному носом і верхньою
губою, що зрослися, знаходяться 2 «пальці». Самців прикрашають бивні
вагою до 50 кг. У самиць вони менші.
Тримаються ….. стадами, досить швидко бігають. Живляться гілками, листям
дерев та кущів, тому шлунок у них величезний.
(Слон – слоненя, слоненятко, слоник, слонище).
V. Підсумок уроку.
- Що сподобалося на уроці?
- Що цікавого дізналися?
- Як ви думаєте, де знання про будову слів ви зможете в житті використати?
- В яких ситуаціях вам ці знання можуть знадобитися?
- Про що б ви хотіли дізнатися більше?

More Related Content

What's hot

урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2
Cshkilniy
 
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
270479
 
Muzychne mystectvo 1klas_lobova
Muzychne mystectvo 1klas_lobovaMuzychne mystectvo 1klas_lobova
Muzychne mystectvo 1klas_lobova
kopeykin1991
 
тематичне заняття за темою калина
тематичне заняття  за темою калинатематичне заняття  за темою калина
тематичне заняття за темою калина
Cshkilniy
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Ковпитська ЗОШ
 
нетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчаннянетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчання
Olesea_Moldovan
 
урок читання 1кл
урок читання 1клурок читання 1кл
урок читання 1кл
Коваленко Ірина
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
Cshkilniy
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
dzheredzha_raisa
 
урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.
Коваленко Ірина
 
урок з читання в 2кл.
урок з читання в  2кл.урок з читання в  2кл.
урок з читання в 2кл.
Коваленко Ірина
 
розробка уроку..
розробка уроку..розробка уроку..
розробка уроку..
Cshkilniy
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметів
Cshkilniy
 
вчительська презентація проекту
вчительська презентація проектувчительська презентація проекту
вчительська презентація проекту
Cshkilniy
 

What's hot (20)

урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2урок укр.мови. 2
урок укр.мови. 2
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
STEAM урок. "Ознайомлення з дробами. Запис дробу. Чисельник і знаменник дробу...
 
Muzychne mystectvo 1klas_lobova
Muzychne mystectvo 1klas_lobovaMuzychne mystectvo 1klas_lobova
Muzychne mystectvo 1klas_lobova
 
тематичне заняття за темою калина
тематичне заняття  за темою калинатематичне заняття  за темою калина
тематичне заняття за темою калина
 
1
11
1
 
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...Закріплення вимови  і написання  слів з апострофом.  Звуко-буквений аналіз  с...
Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз с...
 
нетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчаннянетрадиційні уроки з трудового навчання
нетрадиційні уроки з трудового навчання
 
урок читання 1кл
урок читання 1клурок читання 1кл
урок читання 1кл
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
 
урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.урок природознавства в 1 кл.
урок природознавства в 1 кл.
 
урок з читання в 2кл.
урок з читання в  2кл.урок з читання в  2кл.
урок з читання в 2кл.
 
1
11
1
 
1
11
1
 
розробка уроку..
розробка уроку..розробка уроку..
розробка уроку..
 
лічба предметів
лічба предметівлічба предметів
лічба предметів
 
вчительська презентація проекту
вчительська презентація проектувчительська презентація проекту
вчительська презентація проекту
 

Similar to Урок української мови.

Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Ирина Демьянчук
 
Інтегрований урок з української мови.docx
Інтегрований урок з української мови.docxІнтегрований урок з української мови.docx
Інтегрований урок з української мови.docx
Репетитор Історія України
 
презентація досвіду для кіоппо
презентація досвіду для кіоппопрезентація досвіду для кіоппо
презентація досвіду для кіоппо
tanyaleonova
 
ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)
ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)
ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)
Ковпитська ЗОШ
 
конспекти
конспектиконспекти
конспекти
Alex Vasylenko
 
скринька скоромовок урок читання у 2 класі
скринька  скоромовок    урок читання  у 2 класіскринька  скоромовок    урок читання  у 2 класі
скринька скоромовок урок читання у 2 класіОксана Кикоть
 
тема дієслово
тема дієсловотема дієслово
тема дієслово
tanya6969
 
Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.
Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.
Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.
school-2
 
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКалендарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Ковпитська ЗОШ
 
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-20214 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
cgf gfgfg
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Ольга Трифонова
 
Урок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docxУрок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docx
Репетитор Історія України
 
українська мова
українська моваукраїнська мова
українська моваAndrey Goroshko
 

Similar to Урок української мови. (20)

Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
Досвід вихователя ДНЗ № 590 Яценко І.А. "Мистецтво створення витинанок та їх...
 
127
127127
127
 
Інтегрований урок з української мови.docx
Інтегрований урок з української мови.docxІнтегрований урок з української мови.docx
Інтегрований урок з української мови.docx
 
презентація досвіду для кіоппо
презентація досвіду для кіоппопрезентація досвіду для кіоппо
презентація досвіду для кіоппо
 
укр.
укр.укр.
укр.
 
381,23.docx
381,23.docx381,23.docx
381,23.docx
 
ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)
ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)
ГРАФІЧНІ ДИКТАНТИ Збірка корекційних вправ (Нововолинськ СЗОШ №9)
 
гузієва
гузієвагузієва
гузієва
 
федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
конспекти
конспектиконспекти
конспекти
 
скринька скоромовок урок читання у 2 класі
скринька  скоромовок    урок читання  у 2 класіскринька  скоромовок    урок читання  у 2 класі
скринька скоромовок урок читання у 2 класі
 
тема дієслово
тема дієсловотема дієслово
тема дієслово
 
Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.
Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.
Досвід роботи вчителя початкових класів Чаусової Л.В.
 
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласникамиКалендарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
Календарно-тематичне планування підготовчих занять з майбутніми першокласниками
 
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-20214 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
4 klas-mystetstvo-liemesheva-2021
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
 
171
171171
171
 
Урок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docxУрок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docx
 
українська мова
українська моваукраїнська мова
українська мова
 
1
11
1
 

More from Светлана Ивановна Ковтун

Штаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного вихованняШтаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного виховання
Светлана Ивановна Ковтун
 
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
Светлана Ивановна Ковтун
 
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстаттокарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
Светлана Ивановна Ковтун
 
Всі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл трудВсі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл труд
Светлана Ивановна Ковтун
 

More from Светлана Ивановна Ковтун (20)

1756872
17568721756872
1756872
 
Подорож країною Інтернет
Подорож країною ІнтернетПодорож країною Інтернет
Подорож країною Інтернет
 
Епідемія кору
Епідемія коруЕпідемія кору
Епідемія кору
 
Eпідемія кору
Eпідемія коруEпідемія кору
Eпідемія кору
 
Звіт директора за 2016/2017 н.р.
Звіт директора за 2016/2017 н.р.Звіт директора за 2016/2017 н.р.
Звіт директора за 2016/2017 н.р.
 
Звіт директора школи за 2016/2017
Звіт директора школи за 2016/2017Звіт директора школи за 2016/2017
Звіт директора школи за 2016/2017
 
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
 
Штаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного вихованняШтаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного виховання
 
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
 
урок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місцяурок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місця
 
урок №2 токарний верстат по обробці деревини
урок №2 токарний верстат по обробці деревиниурок №2 токарний верстат по обробці деревини
урок №2 токарний верстат по обробці деревини
 
урок №1 місце та роль токарства
урок №1 місце та роль токарстваурок №1 місце та роль токарства
урок №1 місце та роль токарства
 
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстаттокарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
токарний верстат (дерево метал) та фрезерний верстат
 
Слюсарна справа
Слюсарна справаСлюсарна справа
Слюсарна справа
 
технологIя обробки деревини
технологIя обробки деревинитехнологIя обробки деревини
технологIя обробки деревини
 
Iнструменти
IнструментиIнструменти
Iнструменти
 
будова токарного стд 120 м верстата
будова токарного стд 120 м верстатабудова токарного стд 120 м верстата
будова токарного стд 120 м верстата
 
Урок
УрокУрок
Урок
 
Всі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл трудВсі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл труд
 
Презентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботи Презентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботи
 

Recently uploaded

Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ssuserd1824d
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
sadochok
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
tetiana1958
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (12)

Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 

Урок української мови.

  • 1. Тема. Закріплення вивченого з теми «Будова слова». Мета: формування ключових компетентностей – вміння вчитися, соціальна; формування предметних компетентостей – систематизувати знання учнів з вивченої теми «Будова слова», розвивати усне і писемне мовлення, увагу, пам'ять,уяву, виховувати прагнення вчитися, почуття взаємодопомоги та радості навчання. Обладнання: малюнок із зображенням цирку,силуетні зображення клоунів, картки із завданням, розрізні схеми будови слів. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації навчального матеріалу. Особливості проведення уроку: використання інтерактивних форм роботи, роботи в групах, завдань з ТРВЗ. ХІД УРОКУ І. Організація класу. Сонечко всміхається, Дарує всім добро, Росою вмивається І зігріва теплом. У коло станем дружно ми І посміхнемось всім. Добро і радість між людьми Ми принесем в наш дім. - Подаруйте посмішку один одному. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. - Діти! Сьогодні у нас незвичайний урок – урок, на якому ми посміхатимемося, створюватимемо веселий настрій собі і іншим, але й разом з тим організуємо, закріпимо і систематизуємо свої знання з теми «Будова слова». - Скажіть, будь ласка, в якому місці люди часто всміхаються, отримують веселий настрій, і, зрештою, відвідують це місце, заради підняття настрою та отримання естетичного задоволення? - Так, це – цирк. Отож, сьогодні я запрошую вас до цирку. (На магнітній прикріплений малюнок із зображенням різнокольорового куполу цирку) ІІІ.Актуалізація опорних знань Етап підготовки учнів до активного свідомого засвоєння знань. 1.Каліграфічна хвилинка. а) запис букв та буквосполучень. Учитель коментує правильну графіку; Цц ци ці цирк б) хвилинка – цікавинка; Слово цирк походить від латинського слова «ціркус» - «коло» - має правнука «цирк» ( адже циркова арена кругла). Цирк – це вид театрального мистецтва,
  • 2. який включає акробатику, еквілібристику, жонглювання, клоунаду, дресирування тварин та ін.. у Стародавньому Римі цирк – це місце, відведена арена для кінних змагань, а згодом боїв гладіаторів та інших видовищ. в) складання сенкану. -Кожна вистава цирку починається з афіші. Складання сенкану відкриє афішу цирку. (Опора) Сенкан. Цирк. Веселий, феєричний. Розважає, смішить, захоплює. Я люблю відвідувати цирк. Радість. (Додаткове завдання: в реченні визначити граматичну основу і частини мови.) 2.Словниковий бліц-диктант «Квиток» Перепусткою до цирку є квиток. Ви отримуєте аркуш паперу. Записуєте на ньому слово і складаєте папір, наступні слова записуєте аналогічно. Перевіряємо роботу в парах, розгорнувши квитки і звіривши записи з дошкою. Допущена помилка продірявлюється олівцем. Перші місця поблизу арени займуть учні, що не допустили помилок. Далі – ті, що допустили 1 -2 помилки. Останні ряди – ті, що допустили найбільше помилок. Матеріал для диктанту. З’явився,п’єса, під’їхати, зяблик, з’юрмитися, солов’ї, роз’єднати, буряк, розсипати, здоров’я, свято, духмяна, в’їзд, м’ята. (При перевірці пригадати правила вживання апострофа, пояснити орфограми.) Фізкультхвилинка Вистава триває деякий час, а тому перед нею слід розім’яти м’язи. ІV. Узагальнення і систематизація знань. На магнітній дошці розміщено зображення різнокольорового куполу цирку, в кожному сегменті якого записаний перелік номерів циркової вистави: «Жонглери», «Акробати», «Антракт», «Фокусники», «Дресирувальники», «Клоуни». АКРОБАТИ АНТРАКТ ЖОНГЛЕРИ ЦИРК ФОКУСНИКИ ДРЕСЕРУВАЛЬНИКИ І.Гронування. Дібрати до ключових слів «Будова слова» слова, які спадають на думку. КОРІНЬ СУФІКС ПРЕФІКС
  • 3. БУДОВА СЛОВА ЗАКІНЧЕННЯ ОСНОВА ІІ. Перший номер циркової програми «Жонглери». 1. Лексична робота. «Довідкове бюро». Демонстрація малюнків, фото чи презентаціі (якщо дозволяють технічні умови). Жонглер від латинського «жартівник». Жонглювання – цирковий жанр, що ґрунтується на вмінні в певному ритмі кидати і ловити різні предмети. Жонглювати люди розпочали дуже давно, про це свідчить давньоєгипетське настінне малювання. В Європі жонглери з’явились в Римській імперії. 2. Жонглери спочатку будуть працювати з м’ячиком ( загалом вони можуть оперувати різними предметами: тарілками, м’ячами, кеглями, факелами і т. п.). Жонглювати ми будемо правилами української мови за допомогою м’ячика. Як саме? Гра «Ти - мені. Я – тобі». Перший учень, кидаючи м’яч однокласнику, задає питання на знання правил з теми «Будова слова», використовуючи слова з гранування, як опору. Давши відповідь на питання, другий учень теж задає питання і т. д. 3.Жонглювання тарілками. На дошці в розкиданому вигляді розміщено зображення тарілок з частинами слова. До основної тарілки з записом кореня слова треба підібрати групу тарілок з записом на них префіксів, суфіксів, закінчення, щоб утворити якомога довше слово, використавши на виконання завдання найменше часу. Утворені слова записати в зошит. ІІІ. Другий номер циркової програми «Фокусники» 1. Лексична робота. «Довідкове бюро». Демонстрація фото, малюнків. Фокус з німецької «вправний трюк». Фокусники демонструють дивні зникнення й появу, переміщення предметів, тварин, людей. Мистецтво фокусу нараховує декілька тисячоліть. Воно існувало до появи цирку. Перші фокусники з’явились в країнах Сходу, Індії, Японії, Китаю. 2.Робота в групах. Клас ділиться на групи «фокусників». Кожна група має командира, який керує роботою групи і отримує завдання в «чарівній скриньці». По закінченню відведеного часу, кожна група звітує про результати роботи, і робиться висновок: яке роль префікса в словотворенні. Групи, що найкраще виконали завдання нагороджуються аплодисментами. Завдання. а) з розрізаних слів скласти речення і записати; б) підкреслити граматичну основу, визначити частини мови; в) до виділеного слова дібрати префікси утворивши нові слова; (Завдання з ТРВЗ. Прийом довільний префікс. Перелік префіксів із
  • 4. поясненням значення додається до завдання. Супер – надзвичайний, віце- помічник, астро – зірковий, мото – той, що рухається, аква – водяний, зоо – тваринний, аеро – повітряний і т. п.) г) за допомогою префіксів зі слів речення утворити нові слова, яких не існує в мовленні. (Н – д: аерогімнаст, акваакробат, мегаклоун, зоовелосипед, міні арена ) І група: Арену, на, вийшли, цирку, акробати, вправні. ІІ група: Співали, веселу, клоуни, дзвінко, смішні, пісню. ІІІ група: Під, гімнасти, куполом, літали, цирку. ІV група: Ведмідь, на, їздив, швидко, цирковий, велосипеді. ІV.Антракт. 1.Лексичне значення слова – антракт. «Довідкове бюро». Антракт – перерва між діями, актами театральної вистави. У Давній Греції не було антрактів, у них сцена була завжди зайнята, оскільки в проміжках між виступами співав хор. Зорова гімнастика. На дошці – силует клоуна. Впізнати героя. Обвести очима контури за вказівкою вчителя. Намалювати уявну посмішку клоуну лише очима, не рухаючи головою. Намалювати сердитого клоуна. Клоун б’є м’ячиком об підлогу (рух очима). Перекидає кеглі з правої руки на ліву (рух очима). Відбий пальчиками барабанний дріб на парті. Посміхніться коуну. V. Виступ клоунів. 1. «Одягни клоуна у кольори веселки». Кольоровий диктант. На дошці все той же не кольоровий силует клоуна. - А зараз ми одягнемо клоуна. Я на силует прикріплюю кольорову річ, а ви мовчки записуєте назву кольору, узгодивши її в роді з відповідним іменником. Наприклад, я чіпляю штани, ви записуєте – сині. Один учень працює за дошкою. В усіх словах потрібно виділити закінчення. Взаємоперевірка диктанту в парах. Завдання. Волосся – зелене, посмішка – червона, ніс – оранжевий, куртка – фіолетова, штани – сині, ґудзик – жовтий, кишеня – голуба, черевики – зелені. 2.Клоуни жартують. Клоуни написали приказки допустивши помилки – перекрутивши деякі слова. Завдання. Прочитати приказку. Знайти перекручене слово. Записати в зошит слово, яке слід було вжити. Виділити в ньому корінь. Згадати про значення кореня в слові. Усно дібрати споріднені слова. На дошці:
  • 5. Голод – не щітка. Боягуз своєї ліні боїться. Жди у горя погоди. Товкти в ступі соду. Найшла коза на камінь. Від добра бобра не шукають. Час – не тінь, не підженеш. ІV. Четвертий номер циркової програми – виступ «Акробати» 1.Лексичне значення. «Довідкове бюро». Акробат – вправний гімнаст, виконавець складних гімнастичних номерів цирку. З грецької «той, що піднімається вгору», канатний танцівник. Займалися акробатикою в Давній Греції. На острові Кріт проводилися театралізовані дійства, пов’язані зі збором урожаю, що супроводжувались іграми з биками, де виконувалися акробатичні вправи. 2. Завдання «Корені-акробати». Робота в парах. Ми вже дізнались, що акробати виконуючи трюки можуть перевертатися з ніг на голову і навпаки. Отож сьогодні виступають перед нами не просто акробати , а акробати-корені. На дошці написані корені слів: дід, сир, зуб, гор. За певний проміжок часу учні 1 варіанту утворюють якомога більше споріднених слів користуючись цими коренями прочитуючи їх з ліва на право, а учні 2 варіанту виконують таке ж завдання прочитуючи ці ж корені справа на ліво. Н-д: дідусь, дідовий, сирок, сирний, зубчик, зубний, гори, гірський; дідусевий, рисовий, бузок, бузковий, роги, рогатий. Перевірка завдання – взаємоперевірка в парах. Тому, хто в парі краще справився з завданням, сусід по парті дарує усмішку. V. П’ятий номер циркової програми – виступ дресированих тварин. Робота в групах. Кожній групі дається текст про тварину, яка може виступати в цирку, піддається дресурі. Назва тварини в тексті пропущена. Завдання. Уважно прочитати текст. Визначити назву тварини і записати її в зошит. Використовуючи суфікси, дібрати споріднені слова – іменники до назви тварини. Дати відповідь на питання: «Що нового дізнались про тварину?». Зробити висновок про роль суфіксів у мові. Тексти до завдання. 1 група. ……… - одні з найулюбленіших домашніх тварин, бо вони акуратні, спокійні, товариські. Але людині так і не вдалося приручити ……. . Він дуже самостійна тварина( відміну від собаки). Цінує незалежність. Має свій характер. Настрій ……… можна розпізнати за допомогою хвоста. Легенькі помахування вказують, що …….. чимось незадоволений, а як гордо піднятий догори – веселий, привітний. Різко махає хвостом – не турбувати. ( Кіт – котик, котенятко, котище).
  • 6. 2 група. Сотні тисяч років тому величезні мамонти поневірялися по землі. Люди жили тоді в печерах та одягалися в шкури диких звірів. Саме тоді …….. став другом людини. Але це відбулося не відразу. Спочатку …….. стежив за людиною під час полювання підбираючи залишки її здобичі. Потім людина стала для нього ватажком. Незабаром …….. став помічником людини на полюванні та в домашньому господарстві. Існують зображення ………… на єгипетських гробницях, яким вже 5000 років. Єгиптяни вважали собаку священною твариною, і коли вона вмирала то вся сімя ходила в траурі. (Собака – собачатко, собачище) 3 група. Найбільший з ……. – білий: завдовжки він буває понад 3 метри, а важить цілу тонну. Від холоду його рятує товстий шар жиру і біла, або золотава шкура з густою теплою шерстю. Навіть підошви лап захищені хутром. Має гострий зір і слух: чує здобич на 5 -6 кілометрів. Його занесено до Червоної книги. У нас живе бурий ……. . Його вага усього 90 кг. (Ведмідь – ведмедик, ведмежатко, ведмедище) 4 група. Африканський …….. сягає ваги 6 тонн при висоті до 4 м і довжині тіла 6 -7 м. має великі вуха. Коли ….. хоче налякати свого ворога, він розчепірює вуха, щоб здаватися ще більшим. На хоботі, утвореному носом і верхньою губою, що зрослися, знаходяться 2 «пальці». Самців прикрашають бивні вагою до 50 кг. У самиць вони менші. Тримаються ….. стадами, досить швидко бігають. Живляться гілками, листям дерев та кущів, тому шлунок у них величезний. (Слон – слоненя, слоненятко, слоник, слонище). V. Підсумок уроку. - Що сподобалося на уроці? - Що цікавого дізналися? - Як ви думаєте, де знання про будову слів ви зможете в житті використати? - В яких ситуаціях вам ці знання можуть знадобитися? - Про що б ви хотіли дізнатися більше?
  • 7. 2 група. Сотні тисяч років тому величезні мамонти поневірялися по землі. Люди жили тоді в печерах та одягалися в шкури диких звірів. Саме тоді …….. став другом людини. Але це відбулося не відразу. Спочатку …….. стежив за людиною під час полювання підбираючи залишки її здобичі. Потім людина стала для нього ватажком. Незабаром …….. став помічником людини на полюванні та в домашньому господарстві. Існують зображення ………… на єгипетських гробницях, яким вже 5000 років. Єгиптяни вважали собаку священною твариною, і коли вона вмирала то вся сімя ходила в траурі. (Собака – собачатко, собачище) 3 група. Найбільший з ……. – білий: завдовжки він буває понад 3 метри, а важить цілу тонну. Від холоду його рятує товстий шар жиру і біла, або золотава шкура з густою теплою шерстю. Навіть підошви лап захищені хутром. Має гострий зір і слух: чує здобич на 5 -6 кілометрів. Його занесено до Червоної книги. У нас живе бурий ……. . Його вага усього 90 кг. (Ведмідь – ведмедик, ведмежатко, ведмедище) 4 група. Африканський …….. сягає ваги 6 тонн при висоті до 4 м і довжині тіла 6 -7 м. має великі вуха. Коли ….. хоче налякати свого ворога, він розчепірює вуха, щоб здаватися ще більшим. На хоботі, утвореному носом і верхньою губою, що зрослися, знаходяться 2 «пальці». Самців прикрашають бивні вагою до 50 кг. У самиць вони менші. Тримаються ….. стадами, досить швидко бігають. Живляться гілками, листям дерев та кущів, тому шлунок у них величезний. (Слон – слоненя, слоненятко, слоник, слонище). V. Підсумок уроку. - Що сподобалося на уроці? - Що цікавого дізналися? - Як ви думаєте, де знання про будову слів ви зможете в житті використати? - В яких ситуаціях вам ці знання можуть знадобитися? - Про що б ви хотіли дізнатися більше?