Тема: Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень.
Звуковий аналіз слів.
Мета. Познайомити учнів з великою буквою т, алгоритмом написання
букви, письмом складів, слів, речень з буквою т. Повторити письмо
вивчених букв. Розвивати дрібну моторику рук, увагу, асоціативне мислення.
Виховувати позитивне відношення до письма, охайність, культуру праці.
Хід уроку
1. Оргмомент.
- Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати!
Тож, гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
- У нас урок української мови. Подумайте, що ви очікуєте від сьогоднішнього
уроку?
2. Повторення вивченого.
- Уявіть, що сьогодні ми завітаємо до парку.А разом з нами насолоджуватись
його красою будуть два гноми Повторяйко та Навчайко. І відразу запитання
від Повторяйка.
- Який це парк? (осінній) Чому? (бо зараз осінь)
- Який місяць осені?(листопад). А чому він так називається?
- А листопад завітав і до нашого класу. Візьміть листочки.
- Раптом вітерець дмухнув, всі доріжки притрусив. А як вітерець дмухнув?
Покажіть.
- Як листячко зашаруділо?
(На дошці написані букви «а, у, т, и, і, е». Частина кожної букви прикрита осіннім
листя)
- І знову запитання від Повторяйка . Які букви сховалися під листочками? Яка
буква зайва? Чому?
(т, тому що вона позначає приголосний звук, а решта букв – голосні.)
- Знову зашаруділо листя.
(На дошці написані буквосполучення «сл, кв, мо, тл. ти». ) ( діти записують на
дошці)
- А це що?(буквосполучення). Прочитайте. Знайдіть серед них склади.Чому?
Давайте пригадаємо, як з’єднуються букви на письмі і підготуємо наші
пальчики до роботи. (пальчикова гімнастика)
3. Актуалізація опорних знань.
- У природі треба бути уважним і спостережливим. Тоді можна побачити
щось цікаве, а можливо і когось зустріти.
- Навкруги нас багато рослин. Чи впізнаєте ви ті з якими ми знайомились на
уроках природознавства? (тополя, терен, трава, тюльпан)
- до якої природи вони належать?
- Дерева, кущі, трави ростуть ярусами(східцями). А чому Ви також дізнаєтеся
на уроках природознавства.
- що спільного в цих словах? (звук т) Перший звук в цих словах на письмі
позначаємо буквою те
- Чому підписи під малюнками зробленирізними кольорами?(т – твердий; т’ –
м’який)
4. Звуко – буквений аналіз слова.
- поки ми роздивлялися рослини –
Котик йшов, хвостом махнув –
Та й розсипав букви всі
Ви ж швиденько їх зберіть
І як правильно розставите 3 5 1 2 4 6
Слово швидко прочитаєте. ( с о л и т к )
(Діти на партах викладають модель слова, один учень - біля дошки)
- Скільки складів в цьому слові?
- Чому?
- Який склад наголошений?
- Складіть речення з цим словом.
Ви впоралися із завданням то ж час відпочити.
5.Фізкультхвилинка
- Продовжуємо милуватися красою осіннього парку. Подивіться тут гуляють
мої маленькі друзі.
- Чи не хотіли б ви з ними познайомитись?
- Я вам підкажу: їх імена починаються з букви Т
- (………………….)
- Правильно, їхні імена Тарас і Тамара.
- А чи зможемо ми записати імена дітей?
- (ні, бо не вміємо писати вел. букву Т)
6. Тема і мета уроку.
Навчитися каліграфічно писати велику букву Т , склади та слова з нею.
7. Знайомство з алгоритмом написання букви Т.
Доведіть мені, що вам необхідно навчитися писати велику букву Т.
- Давайте порівняємо Т друковану і Т писемну. На яка велику рукописну букву
схожа буква Т (П).
8. Письмо у зошитах.
- Прослухайте пояснення , щоб правильно її написати.
- Велика буква Т складається з трьох прямих похилих подовжених паличок
(перша і третя – із заокругленням) і горизонтальної лінії із заокругленням.
- Починаємо писати від міжрядкової лінії прямою похилою паличкою до
нижньої рядкової лінії, де заокруглюємо вліво. Другий елемент – це пряма
похила лінія без заокруглення. Третій елемент – повторює перший і другий,
але внизу заокруглюється вправо. Четвертий елемент – горизонтальна лінія
із заокругленням, який пишемонад першими трьома. Пишемо під лічбу «раз-і,
два, три –і, чотири».
9. Розвиток тактивної пам’яті.
- Щоб ви краще запам’ятали і правильно писали цю букву, гном Навчайко
подарував вам портрет великої букви Т.
Ваші пальчики – ваші помічники, які допоможуть вам написати іі правильно і
каліграфічно. Обведіть букву і запам’ятайте, як вона пишеться. А тепер
напишіть її у повітрі.
- готові до роботи в зошитах? Тоді починаємо. Розгорніть зошити.
- Пригадаємо про правильну осанку під час письма.
1. Письмо великої букви Т
2. Письмо буквосполучень Тм, Та, Тв.
10. Гімнастика для очей
1. Відпочинемо, зробимо гімнастику для очей за допомогою корекційної сітки.
2. Пальчикова гімнастика.
Наш олівець – малювець,
Ти ж у нас молодець!
Пальчики порозминаємо
І писати починаємо.
11. Продовження роботи в зошитах.
- А тепер ми зможемо написати імена моїх друзів?
3. Письмо слів Тамара, Тарас.
4.Письмо речення.
- Наша прогулянка підходить до кінця. Пригадаємо, кого ми зустріли у парку?
(дітей, котика)
- Подивіться, вітер приніс нам останні осінні листочки. На них написані слова.
Навчайко пропонує нам скласти речення. Але спочатку пригадаємо , що таке
речення? ( діти складають і записують речення)
Тарас і Тамара ліпили котика.
- Виберіть схему , яка підходить до нашого речення.
______ __ _____ ______ .
_____ __ _____ _____ _____ .
_____ __ _____ _____ _____ .
12. Робота в групах
- Обміняйтеся зошитами і прочитайте речення товариша. Чи все там правильно?
13. Підсумок уроку.
- Чи здійснилися ваші очікування?
Ось закінчено урок,
Пролунав для нас дзвінок!
Працювали добре, друзі!
Відпочиньте по заслузі!

Письмо великої букви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів

  • 1.
    Тема: Письмо великоїбукви Т. Написання складів, слів і речень. Звуковий аналіз слів. Мета. Познайомити учнів з великою буквою т, алгоритмом написання букви, письмом складів, слів, речень з буквою т. Повторити письмо вивчених букв. Розвивати дрібну моторику рук, увагу, асоціативне мислення. Виховувати позитивне відношення до письма, охайність, культуру праці. Хід уроку 1. Оргмомент. - Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не шуміти, Руку гарно підіймати, На уроці не дрімати, А знання мерщій хапати! Тож, гаразд. Часу не гаймо І урок наш починаймо. - У нас урок української мови. Подумайте, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? 2. Повторення вивченого. - Уявіть, що сьогодні ми завітаємо до парку.А разом з нами насолоджуватись його красою будуть два гноми Повторяйко та Навчайко. І відразу запитання від Повторяйка. - Який це парк? (осінній) Чому? (бо зараз осінь) - Який місяць осені?(листопад). А чому він так називається? - А листопад завітав і до нашого класу. Візьміть листочки. - Раптом вітерець дмухнув, всі доріжки притрусив. А як вітерець дмухнув? Покажіть. - Як листячко зашаруділо? (На дошці написані букви «а, у, т, и, і, е». Частина кожної букви прикрита осіннім листя) - І знову запитання від Повторяйка . Які букви сховалися під листочками? Яка буква зайва? Чому? (т, тому що вона позначає приголосний звук, а решта букв – голосні.) - Знову зашаруділо листя. (На дошці написані буквосполучення «сл, кв, мо, тл. ти». ) ( діти записують на дошці) - А це що?(буквосполучення). Прочитайте. Знайдіть серед них склади.Чому? Давайте пригадаємо, як з’єднуються букви на письмі і підготуємо наші пальчики до роботи. (пальчикова гімнастика) 3. Актуалізація опорних знань. - У природі треба бути уважним і спостережливим. Тоді можна побачити щось цікаве, а можливо і когось зустріти. - Навкруги нас багато рослин. Чи впізнаєте ви ті з якими ми знайомились на уроках природознавства? (тополя, терен, трава, тюльпан)
  • 2.
    - до якоїприроди вони належать? - Дерева, кущі, трави ростуть ярусами(східцями). А чому Ви також дізнаєтеся на уроках природознавства. - що спільного в цих словах? (звук т) Перший звук в цих словах на письмі позначаємо буквою те - Чому підписи під малюнками зробленирізними кольорами?(т – твердий; т’ – м’який) 4. Звуко – буквений аналіз слова. - поки ми роздивлялися рослини – Котик йшов, хвостом махнув – Та й розсипав букви всі Ви ж швиденько їх зберіть І як правильно розставите 3 5 1 2 4 6 Слово швидко прочитаєте. ( с о л и т к ) (Діти на партах викладають модель слова, один учень - біля дошки) - Скільки складів в цьому слові? - Чому? - Який склад наголошений? - Складіть речення з цим словом. Ви впоралися із завданням то ж час відпочити. 5.Фізкультхвилинка - Продовжуємо милуватися красою осіннього парку. Подивіться тут гуляють мої маленькі друзі. - Чи не хотіли б ви з ними познайомитись? - Я вам підкажу: їх імена починаються з букви Т - (………………….) - Правильно, їхні імена Тарас і Тамара. - А чи зможемо ми записати імена дітей? - (ні, бо не вміємо писати вел. букву Т) 6. Тема і мета уроку. Навчитися каліграфічно писати велику букву Т , склади та слова з нею. 7. Знайомство з алгоритмом написання букви Т. Доведіть мені, що вам необхідно навчитися писати велику букву Т. - Давайте порівняємо Т друковану і Т писемну. На яка велику рукописну букву схожа буква Т (П). 8. Письмо у зошитах. - Прослухайте пояснення , щоб правильно її написати. - Велика буква Т складається з трьох прямих похилих подовжених паличок (перша і третя – із заокругленням) і горизонтальної лінії із заокругленням. - Починаємо писати від міжрядкової лінії прямою похилою паличкою до нижньої рядкової лінії, де заокруглюємо вліво. Другий елемент – це пряма похила лінія без заокруглення. Третій елемент – повторює перший і другий, але внизу заокруглюється вправо. Четвертий елемент – горизонтальна лінія
  • 3.
    із заокругленням, якийпишемонад першими трьома. Пишемо під лічбу «раз-і, два, три –і, чотири». 9. Розвиток тактивної пам’яті. - Щоб ви краще запам’ятали і правильно писали цю букву, гном Навчайко подарував вам портрет великої букви Т. Ваші пальчики – ваші помічники, які допоможуть вам написати іі правильно і каліграфічно. Обведіть букву і запам’ятайте, як вона пишеться. А тепер напишіть її у повітрі. - готові до роботи в зошитах? Тоді починаємо. Розгорніть зошити. - Пригадаємо про правильну осанку під час письма. 1. Письмо великої букви Т 2. Письмо буквосполучень Тм, Та, Тв. 10. Гімнастика для очей 1. Відпочинемо, зробимо гімнастику для очей за допомогою корекційної сітки. 2. Пальчикова гімнастика. Наш олівець – малювець, Ти ж у нас молодець! Пальчики порозминаємо І писати починаємо. 11. Продовження роботи в зошитах. - А тепер ми зможемо написати імена моїх друзів? 3. Письмо слів Тамара, Тарас. 4.Письмо речення. - Наша прогулянка підходить до кінця. Пригадаємо, кого ми зустріли у парку? (дітей, котика) - Подивіться, вітер приніс нам останні осінні листочки. На них написані слова. Навчайко пропонує нам скласти речення. Але спочатку пригадаємо , що таке речення? ( діти складають і записують речення) Тарас і Тамара ліпили котика. - Виберіть схему , яка підходить до нашого речення. ______ __ _____ ______ . _____ __ _____ _____ _____ . _____ __ _____ _____ _____ . 12. Робота в групах - Обміняйтеся зошитами і прочитайте речення товариша. Чи все там правильно? 13. Підсумок уроку. - Чи здійснилися ваші очікування? Ось закінчено урок, Пролунав для нас дзвінок! Працювали добре, друзі! Відпочиньте по заслузі!