1
Урок навчання грамоти
в 1 класі
«Закріплення звукових
значень букви «ел».
Читання складів, слів, речень»
2
Тема. Закріплення звукових значень букви
«ел». Читання складів, слів, речень.
Мета. Закріплювати в школярів уміння читати склади і слова з вивченими
буквами, удосконалювати вміння здійснювати звуко - буквений аналіз слів,
спостереження за творенням слів (іменник – прикметник); поповнювати
словниковийзапас учнів; вчити складати текст з опорою на малюнок; виховувати
бажання робитидобрісправи.
Обладнання:магнітні дошки, сигнальні картки, папки для розчитування «Чарівна
папка», різнокольоровіосінні листочкизі складами, предметні малюнки,
комп’ютернапрезентація.
Хід уроку.
І. Організаційниймомент.
«Доброго ранку!»-мовлю за звичаєм.
«Доброго ранку!»-кожномузичу я.
І посміхаються у відповідь люди,
Добрісловакожному любі.
- Діти, зараз ми з вами відправимося у подорож. Давайте сядемо на пароплав
і попливемо морем. Ми допливаємо до берега і кажемо: «У-у-у-у!» (слайд 2)
- А тепер пересядемо на потяг і поїдемо:«Чух-чух-чух-чух!» (слайд 3).
Добребуло їхати потягом, протеми захотіли пересісти на мотоцикл і
поїхали: «Др-др-др!»(слайд 4).
- А потім на конику далі поскакати: «Цок-цок-цок!» (слайд 5).
- Потім пересіли на велосипеди: «Дзінь-дзінь-дзінь!» (слайд 6).
- І так ми приїхали до школи, у свій клас.
Тепер будемо працювати ,
Нові знання здобувати.
- А які діти потрібні нам на уроці? (слайд 7)
ІІ. Актуалізація опорнихзнань.
- Давайте пригадаємо, що ми вивчили на попередньомууроці.
1) Технологія «Незакінчене речення».
На попередньомууроці ми вивчили звуки … .
3
Вони позначаються літерою … .
Звук [Л] є у назві тварин … (лелека, лебідь, ластівка, лисиця…).
Звук [Л] є в іменах людей … .
Що ви очікуєте від уроку сьогодні?
2) «Як годиться для порядкувсеповторимо спочатку» (читання пісеньки про
алфавіт) (слайд 8).
3) Мовленнєва розминка. Скоромовка(слайд 9)
4) Чистомовка(слайд 10).
5) Гра «Шифрувальники» (показати фішкою названий вчителем звук).
6) Гра «Запалюємо ліхтарики» ( вчитель називає по черзізвуки у слові, діти
вгадують зашифроване слово і називають його).
ЛЕЛЕКА, ЛИСИЦЯ, СОЛОВЕЙ, ЛЕБІДЬ, ВЕЛОСИПЕД.
7) Гра «Упізнай слово».
- Яке слово загубило свій будиночок?
ЛЕВ
ЛОСЬ
ЛІТАК
- Хто третій зайвий? Чому? Що спільного у цих словах?
Поставте запитання до цих слів (предмет ЯКИЙ?) (слайд 11).
8) Розвитокзв’язногомовлення.
Скласти розповідь за малюнками (слайд 12) і схемами «Осінь» (слайд 13).
9) Розчитування «Читай швидко», «Відгадай» (слайди 14- 17).
10) Диференційні завдання:
Зайчики (слабо читаючі діти): читають склади, написані на листочкахі
вішають їх на дерево (якщо хтось з дітей не прочитав, передає листочок
вчителю).
— ○ —
— ○ =
4
Котики (добречитаючі діти) : прочитати речення, з’ясувати, що в них не
так, виправити і прочитатиправильно (слайд 18).
УЗИМКУ КУРИ ВІДЛІТАЮТЬ У ТЕПЛІ КРАЇ.
НА НАШІЙ ЯБЛУНІ ВИРОСЛО БАГАТО СМАЧНИХ ШИШОК.
У СОСНОВОМУ ЛІСІ МИ ЗБИРАЛИ МОРКВУ.
СОВА ВНОЧІ СПИТЬ, А ВДЕНЬ ШУКАЄ СОБІЇЖУ.
Фізкультхвилинка.
ІІІ. Читання. Слухання-розуміння. Говоріння.
1. Вступна бесіда.
На минулому уроці ми з вами побували у зимовомулісі. Яка пригода
відбулася у лісі? Для чого діти прийшли до лісу? Чого злякався лось? Що ви
можете сказати про дітей? Якими вони були?
2. Як ви розумієте слово «добро»?Складання асоціативного куща (слайд 21).
3. Читання казки «Ланцюжокдобра» вчителем («Буквар с. 73).
4. Складання казки за зображеним ланцюжком (слайд 22).
- Зараз ми будемо складати ланцюжок добра. (Інсценізація кожного складеного
уривку). Ось наш ланцюжок замкнувся. Всі частинки з’єдналися, а що могло б
трапитися, якби хоч одна частинка розірвалася?
Давайте прочитаємо другийабзац тексту. Прочитаємо останнє речення. Це
кінцівка казки.
Який висновокми можемо зробити?
За добро добром платять, а зло потрібнопробачати,щоб світ не став злим і
не було жорстокихі злих людей. Пам’ятайте, добро вічнеу цьому світі!
добродопомога
чуйність любов
уважність
ь
турботапіклування
співчуття
5
ІV. Підсумкова бесіда.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Чи справдилися ваші сподівання? (слайд 23).
А тепер просигнальтемені, будь ласка, яким для вас був сьогоднішній урок:
було цікаво, легко;
було цікаво, але важко;
було важко, не цікаво
Презентація
○
Виконала
учитель початкових класів Коваленко Л.А.
Новогродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10
ім. Тараса Шевченка
2 3
4 5 6
- уважні,
- розумні,
- організовані,
- кмітливі,
- а ще дружні і веселі діти.
А, Б, В, Г ,Ґ, Д – попереду йде,
Е ,Є, Ж, З, И, І, Ї – нові друзі це твої,
Й та К, Л, М – хором дружно ми назвем.
Н, О, П, Р, С – ти їх пізнаєш?
Т, У,Ф ,Х, Ц, Ч, Ш – за друзями поспіша,
Щ, ь, Ю, Я – ось абетка і уся!
Летіла лелека,
Заклекотіла до лелеченят.
6
Чистомовка
Ла-ла-ла, ла-ла-ла –
Оля молоко пила.
Лі-лі-лі, лі-лі-лі –
В неї рученьки малі.
Ли-ли-ли, ли-ли-ли –
Разом з нею ми пили.
Ло-ло-ло, ло-ло-ло –
Дуже смачно нам було.
- ● =
- ● -
12
ол
ін
ув
ам
ивім
Читай швидко
14
ва но
му
мі
ни
ле
Читай швидко
15
Ніна
лин
мова
млин
калина
малина
лимон
лани
вона
нива
ловили
наліво
Відгадай!
17
Виправ помилки
Взимку кури відлітають у теплі краї.
На нашій яблуні виросло багато
смачних шишок.
У сосновому лісі ми збирали моркву.
Сова вночі спить, а вдень шукає їжу.
19
Гра “Я тобі – ти мені”
Лимон –
Малина –
Липа -
Калина -
20
добро
чуйність
уважність турбота
любов
співчуття
допомога
піклування
Робота за “Букварем” с.73
Казка “ланцюжок добра”
Легко, цікаво
Цікаво, але важко
Важко, не цікаво
23
• http://hq-wallpapers.ru/wallpapers/2/hq-
wallpapers_ru_nature_5817_1440x900.jpg-фонлистья
• http://hq-wallpapers.ru/wallpapers/1/hq-
wallpapers_ru_abstraction3d_875_1920x1200.jpg-фон
• http://img-fotki.yandex.ru/get/4701/198028224.20af/0_14a972_c73aa98_M-
портфель
• http://antalpiti.ru/files/99604/globus_i_osen_listja.png -глобус
• http://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/4/104/145/104145987_0_90b7c_b4
985178_M.png -звонок
Интернет- ресурсы:
Авторшаблону – Костенко Наталья Владимировна,учитель
начальныхклассов

171

  • 1.
    1 Урок навчання грамоти в1 класі «Закріплення звукових значень букви «ел». Читання складів, слів, речень»
  • 2.
    2 Тема. Закріплення звуковихзначень букви «ел». Читання складів, слів, речень. Мета. Закріплювати в школярів уміння читати склади і слова з вивченими буквами, удосконалювати вміння здійснювати звуко - буквений аналіз слів, спостереження за творенням слів (іменник – прикметник); поповнювати словниковийзапас учнів; вчити складати текст з опорою на малюнок; виховувати бажання робитидобрісправи. Обладнання:магнітні дошки, сигнальні картки, папки для розчитування «Чарівна папка», різнокольоровіосінні листочкизі складами, предметні малюнки, комп’ютернапрезентація. Хід уроку. І. Організаційниймомент. «Доброго ранку!»-мовлю за звичаєм. «Доброго ранку!»-кожномузичу я. І посміхаються у відповідь люди, Добрісловакожному любі. - Діти, зараз ми з вами відправимося у подорож. Давайте сядемо на пароплав і попливемо морем. Ми допливаємо до берега і кажемо: «У-у-у-у!» (слайд 2) - А тепер пересядемо на потяг і поїдемо:«Чух-чух-чух-чух!» (слайд 3). Добребуло їхати потягом, протеми захотіли пересісти на мотоцикл і поїхали: «Др-др-др!»(слайд 4). - А потім на конику далі поскакати: «Цок-цок-цок!» (слайд 5). - Потім пересіли на велосипеди: «Дзінь-дзінь-дзінь!» (слайд 6). - І так ми приїхали до школи, у свій клас. Тепер будемо працювати , Нові знання здобувати. - А які діти потрібні нам на уроці? (слайд 7) ІІ. Актуалізація опорнихзнань. - Давайте пригадаємо, що ми вивчили на попередньомууроці. 1) Технологія «Незакінчене речення». На попередньомууроці ми вивчили звуки … .
  • 3.
    3 Вони позначаються літерою… . Звук [Л] є у назві тварин … (лелека, лебідь, ластівка, лисиця…). Звук [Л] є в іменах людей … . Що ви очікуєте від уроку сьогодні? 2) «Як годиться для порядкувсеповторимо спочатку» (читання пісеньки про алфавіт) (слайд 8). 3) Мовленнєва розминка. Скоромовка(слайд 9) 4) Чистомовка(слайд 10). 5) Гра «Шифрувальники» (показати фішкою названий вчителем звук). 6) Гра «Запалюємо ліхтарики» ( вчитель називає по черзізвуки у слові, діти вгадують зашифроване слово і називають його). ЛЕЛЕКА, ЛИСИЦЯ, СОЛОВЕЙ, ЛЕБІДЬ, ВЕЛОСИПЕД. 7) Гра «Упізнай слово». - Яке слово загубило свій будиночок? ЛЕВ ЛОСЬ ЛІТАК - Хто третій зайвий? Чому? Що спільного у цих словах? Поставте запитання до цих слів (предмет ЯКИЙ?) (слайд 11). 8) Розвитокзв’язногомовлення. Скласти розповідь за малюнками (слайд 12) і схемами «Осінь» (слайд 13). 9) Розчитування «Читай швидко», «Відгадай» (слайди 14- 17). 10) Диференційні завдання: Зайчики (слабо читаючі діти): читають склади, написані на листочкахі вішають їх на дерево (якщо хтось з дітей не прочитав, передає листочок вчителю). — ○ — — ○ =
  • 4.
    4 Котики (добречитаючі діти): прочитати речення, з’ясувати, що в них не так, виправити і прочитатиправильно (слайд 18). УЗИМКУ КУРИ ВІДЛІТАЮТЬ У ТЕПЛІ КРАЇ. НА НАШІЙ ЯБЛУНІ ВИРОСЛО БАГАТО СМАЧНИХ ШИШОК. У СОСНОВОМУ ЛІСІ МИ ЗБИРАЛИ МОРКВУ. СОВА ВНОЧІ СПИТЬ, А ВДЕНЬ ШУКАЄ СОБІЇЖУ. Фізкультхвилинка. ІІІ. Читання. Слухання-розуміння. Говоріння. 1. Вступна бесіда. На минулому уроці ми з вами побували у зимовомулісі. Яка пригода відбулася у лісі? Для чого діти прийшли до лісу? Чого злякався лось? Що ви можете сказати про дітей? Якими вони були? 2. Як ви розумієте слово «добро»?Складання асоціативного куща (слайд 21). 3. Читання казки «Ланцюжокдобра» вчителем («Буквар с. 73). 4. Складання казки за зображеним ланцюжком (слайд 22). - Зараз ми будемо складати ланцюжок добра. (Інсценізація кожного складеного уривку). Ось наш ланцюжок замкнувся. Всі частинки з’єдналися, а що могло б трапитися, якби хоч одна частинка розірвалася? Давайте прочитаємо другийабзац тексту. Прочитаємо останнє речення. Це кінцівка казки. Який висновокми можемо зробити? За добро добром платять, а зло потрібнопробачати,щоб світ не став злим і не було жорстокихі злих людей. Пам’ятайте, добро вічнеу цьому світі! добродопомога чуйність любов уважність ь турботапіклування співчуття
  • 5.
    5 ІV. Підсумкова бесіда. -Що нового ви дізналися на уроці? - Чи справдилися ваші сподівання? (слайд 23). А тепер просигнальтемені, будь ласка, яким для вас був сьогоднішній урок: було цікаво, легко; було цікаво, але важко; було важко, не цікаво Презентація ○ Виконала учитель початкових класів Коваленко Л.А. Новогродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 ім. Тараса Шевченка 2 3 4 5 6 - уважні, - розумні, - організовані, - кмітливі, - а ще дружні і веселі діти. А, Б, В, Г ,Ґ, Д – попереду йде, Е ,Є, Ж, З, И, І, Ї – нові друзі це твої, Й та К, Л, М – хором дружно ми назвем. Н, О, П, Р, С – ти їх пізнаєш? Т, У,Ф ,Х, Ц, Ч, Ш – за друзями поспіша, Щ, ь, Ю, Я – ось абетка і уся! Летіла лелека, Заклекотіла до лелеченят.
  • 6.
    6 Чистомовка Ла-ла-ла, ла-ла-ла – Олямолоко пила. Лі-лі-лі, лі-лі-лі – В неї рученьки малі. Ли-ли-ли, ли-ли-ли – Разом з нею ми пили. Ло-ло-ло, ло-ло-ло – Дуже смачно нам було. - ● = - ● - 12 ол ін ув ам ивім Читай швидко 14 ва но му мі ни ле Читай швидко 15 Ніна лин мова млин калина малина лимон лани вона нива ловили наліво Відгадай! 17 Виправ помилки Взимку кури відлітають у теплі краї. На нашій яблуні виросло багато смачних шишок. У сосновому лісі ми збирали моркву. Сова вночі спить, а вдень шукає їжу. 19 Гра “Я тобі – ти мені” Лимон – Малина – Липа - Калина - 20 добро чуйність уважність турбота любов співчуття допомога піклування Робота за “Букварем” с.73 Казка “ланцюжок добра” Легко, цікаво Цікаво, але важко Важко, не цікаво 23 • http://hq-wallpapers.ru/wallpapers/2/hq- wallpapers_ru_nature_5817_1440x900.jpg-фонлистья • http://hq-wallpapers.ru/wallpapers/1/hq- wallpapers_ru_abstraction3d_875_1920x1200.jpg-фон • http://img-fotki.yandex.ru/get/4701/198028224.20af/0_14a972_c73aa98_M- портфель • http://antalpiti.ru/files/99604/globus_i_osen_listja.png -глобус • http://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/4/104/145/104145987_0_90b7c_b4 985178_M.png -звонок Интернет- ресурсы: Авторшаблону – Костенко Наталья Владимировна,учитель начальныхклассов