SlideShare a Scribd company logo
Зарубіжналітература. 6 клас
Тема. Привабливість образу Діка Сенда.
Уславлення сили людського характеру
Мета : формування предметних компетентностей: навчати вмінню аналізувати
зміст художнього твору, даватихарактеристику героя;розвиватисловниковий
запас школярів, розвиватиусне монологічнета діалогічне мовлення школярів,
уміння використовуватицитатний матеріал, навички критичного мислення,
ідейно-художнього аналізу художніх творів; виховувати в школярів потребуу
високих естетичних та гуманних цінностях; формування ключових
компетентностей: уміння вчитися:актуалізувати пізнавальну діяльність та
критичне мислення учнів; комунікативної: формувати навички спілкування в
колективі, ведення дискусій; інформаційної: формувати вміння працювати з
текстами великих обсягів;загальнокультурної:виховувати людяність, доброту,
милосердя, естетичнийсмак та читацькі інтереси учнів; розширюватикругозір
школярів.
Теоріялітератури: роман, пригодницькийроман, портретлітературного героя.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання:портретЖ. Верна, тексти роману, ілюстрації, картки із завданням
для груп.
Методи, форми, прийомироботи:«Мозковийштурм», роботазісхемою, робота
в групах , рольовагра, фізкультхвилинка, інтерактивна вправа «Сонечко»,
діалог, дискусія.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотиваційний етап. Оголошеннятеми й мети уроку
1. Слово вчителя
Згадайте образ Гердиз казки Г.К. Андерсена «Снігова Королева», яка
виявила силу свого характеру під час пошуку Кая. Або того ж Мауглі,
який виграв смертельний двобій із Шер-Ханом. Та й бешкетник Том
Сойєр подолав свій страх і дав свідчення в суді на користь Мефа
Поттера. Цим він урятував життя невинній людині й потім ще
неодноразоводоводив, що має сильний характер. Усі ці герої досягли
кожен своєї мети саме завдякисильномухарактерові, а також високим
моральним якостям.
А хто ж з героїв Ж. Верна продовжує цей ряд персонажів із сильними
характерами?
2. Вправа «Мозковий штурм»
Слово вчителя. Безумовно, це геройроману Ж. Верна – Дік Сенд .
Сьогодніна уроціми будемо характеризувати образ цього героя
3. Робота зісхемою « Знати. Уміти»
ІІІ. Актуалізаціяопорнихзнань
1. Бесіда
- Що найбільше запам’яталося з біографії Жуля Верна?
- Що передбачив Ж. Верн у своїхтворах?
- Назвіть найвідоміші книги Ж. Верна.
- Який роман називають пригодницьким ?
- Що таке портрет літературного героя ?
2. Робота вгрупах
Знайти портрет і визначитийого особливості.
1 група: Місіс Велдон,
2 група: Кузена Бенедикта,
3 група: Негору .
• Виділити в романітакі епізоди:
Зміст тексту
Знати
Поняття «портрет»
Уміти
Характеризувати героя
Пояснюватийого вчинки
Визначати риси героя
1 група: найтрагічніший епізод,
2 група: найсмішніший епізод,
3 група: найганебніший вчинок.
ІV. Робота над темою уроку
1. Слово вчителя
Так як ми сьогодніна уроці будемо характеризувати головного героя
твору, пропонуювам з ним зустрітися.
2. Рольова гра « Зустріч з Діком Сендом »
3. Робота вгрупах
Виконайте завдання, використовуючицитати :
1 група: скласти «паспорт» - характеристику Діка Сенда.
2 група: визначити рисихарактеру героя.
3 група: з’ясуватиставлення до героя інших персонажів роману
4. Обговореннярезультатівроботи у групах
5. Фізкультхвилинка
6. Інтерактивна вправа «Сонечко». Записатирисихарактеру Діка Сенда.
доброті, любові до батьків, рідного краю, повазі до старших.
доброті, любові до батьків, рідного краю, повазі до старших.
Витрива
лий
Мужній
Спостере
жливий
Виховав
сам себе
Вдячний
Відпові
дальний
Прагнен
ня до
знань
Дік
Сенд
V. Рефлексивно – оцінювальний етап
1. Бесіда
-Що на вашу думку означають слова« сила людського характеру» ?
- Які герої романувиявляють силу характеру в скрутних ситуаціях, у кого з
героїв романує оця « сила характеру» ?
- Коли людину починають вважати дорослою?
2. Колективнескладаннясхеми
«Справжня людина роману».
3. Коментаручителя:
- Діти, бажаю вам, щоб на вашому життєвому шляху зустрічалися тільки
справжнілюди. А для цього і вам треба намагатися бути такими.
4. Притча
Хасидськапритча « А навіщо потрібний ти» ?
Перш ніж закінчити урок, я хочу розповісти вам хасидську притчу «А навіщо
потрібен ти?».
Одного разу юнак відвідав мудреця і, докладно розповівши про свої проблеми й
потреби, очікував від нього поради.
- Ти докладно розповів про те, що потрібно тобі, а навіщо потрібний
ти сам? – запитав юнака мудрець.
Діти, як ви думаєте, навіщо я розповіла вам цю притчу?
(відповіді учнів).
5. Оцінюваннярезультатівроботи учнів на уроці
6. Домашнє завдання
Обов’язкове:
Дібрати матеріал до характеристики образів Негору, Гарріса.
За бажанням на вибір:
Скласти сенкан до образуДіка Сенда
За бажанням індивідуальне:
Намалювати ілюстрацію за твором.

More Related Content

What's hot

З досвіду роботи Жемевко М.Д.
З досвіду роботи Жемевко М.Д.З досвіду роботи Жемевко М.Д.
З досвіду роботи Жемевко М.Д.57044
 
откритий урок
 откритий урок откритий урок
откритий урок
Cshkilniy
 
Компетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літератури
Компетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літературиКомпетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літератури
Компетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літератури
e-ranok e-ranok
 
Урок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменникиУрок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменники
Ковпитська ЗОШ
 
урок №1
урок №1урок №1
проект людиноцентризм.(1)
проект людиноцентризм.(1)проект людиноцентризм.(1)
проект людиноцентризм.(1)
Cshkilniy
 
Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М. Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М.
pc8kab17ppt
 
опис досвіду
опис досвідуопис досвіду
опис досвіду
Halyna Chekhlenko
 
Розвиток емоційного інтелекту в Новій українській школі
Розвиток емоційного інтелекту в Новій українській школіРозвиток емоційного інтелекту в Новій українській школі
Розвиток емоційного інтелекту в Новій українській школі
e-ranok e-ranok
 
презетація до уроку
презетація до урокупрезетація до уроку
презетація до уроку
Helen Golovina
 
"Сучасні типи уроків"
"Сучасні типи уроків""Сучасні типи уроків"
"Сучасні типи уроків"
alexandershamansky
 
урок №2. кайдашева сімя соціально - побутова повість
урок №2. кайдашева сімя  соціально - побутова повістьурок №2. кайдашева сімя  соціально - побутова повість
урок №2. кайдашева сімя соціально - побутова повість
Андрей Сигида
 
урок
урокурок
урок
Cshkilniy
 
Shevchenko
ShevchenkoShevchenko
Shevchenko
Mlyudochka
 
урок №3
урок №3   урок №3

What's hot (20)

З досвіду роботи Жемевко М.Д.
З досвіду роботи Жемевко М.Д.З досвіду роботи Жемевко М.Д.
З досвіду роботи Жемевко М.Д.
 
откритий урок
 откритий урок откритий урок
откритий урок
 
28
2828
28
 
Компетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літератури
Компетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літературиКомпетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літератури
Компетентнісно орієнтовні завдання на уроках української літератури
 
Урок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменникиУрок позакласного читання Видатні письменники
Урок позакласного читання Видатні письменники
 
урок №1
урок №1урок №1
урок №1
 
проект людиноцентризм.(1)
проект людиноцентризм.(1)проект людиноцентризм.(1)
проект людиноцентризм.(1)
 
антонова
антоноваантонова
антонова
 
Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М. Візитка Гилюн С.М.
Візитка Гилюн С.М.
 
опис досвіду
опис досвідуопис досвіду
опис досвіду
 
Розвиток емоційного інтелекту в Новій українській школі
Розвиток емоційного інтелекту в Новій українській школіРозвиток емоційного інтелекту в Новій українській школі
Розвиток емоційного інтелекту в Новій українській школі
 
презетація до уроку
презетація до урокупрезетація до уроку
презетація до уроку
 
3
33
3
 
02 (3)
02 (3)02 (3)
02 (3)
 
"Сучасні типи уроків"
"Сучасні типи уроків""Сучасні типи уроків"
"Сучасні типи уроків"
 
урок №2. кайдашева сімя соціально - побутова повість
урок №2. кайдашева сімя  соціально - побутова повістьурок №2. кайдашева сімя  соціально - побутова повість
урок №2. кайдашева сімя соціально - побутова повість
 
урок
урокурок
урок
 
104
104104
104
 
Shevchenko
ShevchenkoShevchenko
Shevchenko
 
урок №3
урок №3   урок №3
урок №3
 

Similar to 152

презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.Kate Gritsai
 
козел наталія василівна
козел наталія василівнакозел наталія василівна
козел наталія василівна
alexandershamansky
 
діккенс урок
діккенс урокдіккенс урок
діккенс урок
Maxim Hart
 
ділова гра
ділова граділова гра
ділова гра
Olesea_Moldovan
 
проект казкотерапія
проект казкотерапіяпроект казкотерапія
проект казкотерапія
Людмила Шведенко
 
Щур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр литЩур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр лит
Natalya Ivanova
 
відкритий урок внукова вероніка віталіївна
 відкритий урок внукова вероніка віталіївна відкритий урок внукова вероніка віталіївна
відкритий урок внукова вероніка віталіївнаSergey Mischenko
 
Урок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxУрок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxSergey Mischenko
 
Розвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправиРозвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправи
Diadichenko
 
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 класкоренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 класaksi555
 
програмові вимоги курсу Я у світі
програмові вимоги курсу Я у світіпрограмові вимоги курсу Я у світі
програмові вимоги курсу Я у світі
Методичний кабінет
 
педрада предметні компетенції
педрада предметні компетенціїпедрада предметні компетенції
педрада предметні компетенції
Maxim Hart
 
Зарубіжна література. 3 клас
Зарубіжна література. 3 класЗарубіжна література. 3 клас
Зарубіжна література. 3 клас
yakusheva
 
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класіБез трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
Ковпитська ЗОШ
 
Зарубіжна література. 4 клас
Зарубіжна література. 4 класЗарубіжна література. 4 клас
Зарубіжна література. 4 клас
yakusheva
 
дзюба ольга григорівна
дзюба ольга григорівнадзюба ольга григорівна
дзюба ольга григорівнаsharikdp
 

Similar to 152 (20)

презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.презентація досвідудудник с.в.
презентація досвідудудник с.в.
 
козел наталія василівна
козел наталія василівнакозел наталія василівна
козел наталія василівна
 
397,23.pdf
397,23.pdf397,23.pdf
397,23.pdf
 
діккенс урок
діккенс урокдіккенс урок
діккенс урок
 
ділова гра
ділова граділова гра
ділова гра
 
проект казкотерапія
проект казкотерапіяпроект казкотерапія
проект казкотерапія
 
75,23.doc
75,23.doc75,23.doc
75,23.doc
 
Щур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр литЩур Е. А. урок укр лит
Щур Е. А. урок укр лит
 
відкритий урок внукова вероніка віталіївна
 відкритий урок внукова вероніка віталіївна відкритий урок внукова вероніка віталіївна
відкритий урок внукова вероніка віталіївна
 
Урок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocxУрок на конкурсDocx
Урок на конкурсDocx
 
Розвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправиРозвивальні творчі вправи
Розвивальні творчі вправи
 
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 класкоренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
коренькова о.л., інтегрований урок зі світової літератури, 6 клас
 
програмові вимоги курсу Я у світі
програмові вимоги курсу Я у світіпрограмові вимоги курсу Я у світі
програмові вимоги курсу Я у світі
 
педрада предметні компетенції
педрада предметні компетенціїпедрада предметні компетенції
педрада предметні компетенції
 
3423 презентация1
3423 презентация13423 презентация1
3423 презентация1
 
Зарубіжна література. 3 клас
Зарубіжна література. 3 класЗарубіжна література. 3 клас
Зарубіжна література. 3 клас
 
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класіБез трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
Без трудів не їстимеш пирогів. Урок з читання у 2 класі
 
Зарубіжна література. 4 клас
Зарубіжна література. 4 класЗарубіжна література. 4 клас
Зарубіжна література. 4 клас
 
202,23.doc
202,23.doc202,23.doc
202,23.doc
 
дзюба ольга григорівна
дзюба ольга григорівнадзюба ольга григорівна
дзюба ольга григорівна
 

More from ssusera012b0 (20)

276
276276
276
 
275
275275
275
 
274
274274
274
 
273
273273
273
 
273
273273
273
 
272
272272
272
 
271
271271
271
 
270
270270
270
 
269
269269
269
 
268
268268
268
 
268
268268
268
 
267
267267
267
 
267
267267
267
 
266
266266
266
 
265
265265
265
 
264
264264
264
 
263
263263
263
 
263
263263
263
 
262
262262
262
 
262
262262
262
 

Recently uploaded

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 

Recently uploaded (10)

Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 

152

  • 1. Зарубіжналітература. 6 клас Тема. Привабливість образу Діка Сенда. Уславлення сили людського характеру Мета : формування предметних компетентностей: навчати вмінню аналізувати зміст художнього твору, даватихарактеристику героя;розвиватисловниковий запас школярів, розвиватиусне монологічнета діалогічне мовлення школярів, уміння використовуватицитатний матеріал, навички критичного мислення, ідейно-художнього аналізу художніх творів; виховувати в школярів потребуу високих естетичних та гуманних цінностях; формування ключових компетентностей: уміння вчитися:актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів; комунікативної: формувати навички спілкування в колективі, ведення дискусій; інформаційної: формувати вміння працювати з текстами великих обсягів;загальнокультурної:виховувати людяність, доброту, милосердя, естетичнийсмак та читацькі інтереси учнів; розширюватикругозір школярів. Теоріялітератури: роман, пригодницькийроман, портретлітературного героя. Тип уроку: комбінований. Обладнання:портретЖ. Верна, тексти роману, ілюстрації, картки із завданням для груп. Методи, форми, прийомироботи:«Мозковийштурм», роботазісхемою, робота в групах , рольовагра, фізкультхвилинка, інтерактивна вправа «Сонечко», діалог, дискусія. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Мотиваційний етап. Оголошеннятеми й мети уроку 1. Слово вчителя Згадайте образ Гердиз казки Г.К. Андерсена «Снігова Королева», яка виявила силу свого характеру під час пошуку Кая. Або того ж Мауглі, який виграв смертельний двобій із Шер-Ханом. Та й бешкетник Том Сойєр подолав свій страх і дав свідчення в суді на користь Мефа Поттера. Цим він урятував життя невинній людині й потім ще неодноразоводоводив, що має сильний характер. Усі ці герої досягли кожен своєї мети саме завдякисильномухарактерові, а також високим моральним якостям.
  • 2. А хто ж з героїв Ж. Верна продовжує цей ряд персонажів із сильними характерами? 2. Вправа «Мозковий штурм» Слово вчителя. Безумовно, це геройроману Ж. Верна – Дік Сенд . Сьогодніна уроціми будемо характеризувати образ цього героя 3. Робота зісхемою « Знати. Уміти» ІІІ. Актуалізаціяопорнихзнань 1. Бесіда - Що найбільше запам’яталося з біографії Жуля Верна? - Що передбачив Ж. Верн у своїхтворах? - Назвіть найвідоміші книги Ж. Верна. - Який роман називають пригодницьким ? - Що таке портрет літературного героя ? 2. Робота вгрупах Знайти портрет і визначитийого особливості. 1 група: Місіс Велдон, 2 група: Кузена Бенедикта, 3 група: Негору . • Виділити в романітакі епізоди: Зміст тексту Знати Поняття «портрет» Уміти Характеризувати героя Пояснюватийого вчинки Визначати риси героя
  • 3. 1 група: найтрагічніший епізод, 2 група: найсмішніший епізод, 3 група: найганебніший вчинок. ІV. Робота над темою уроку 1. Слово вчителя Так як ми сьогодніна уроці будемо характеризувати головного героя твору, пропонуювам з ним зустрітися. 2. Рольова гра « Зустріч з Діком Сендом » 3. Робота вгрупах Виконайте завдання, використовуючицитати : 1 група: скласти «паспорт» - характеристику Діка Сенда. 2 група: визначити рисихарактеру героя. 3 група: з’ясуватиставлення до героя інших персонажів роману 4. Обговореннярезультатівроботи у групах 5. Фізкультхвилинка 6. Інтерактивна вправа «Сонечко». Записатирисихарактеру Діка Сенда. доброті, любові до батьків, рідного краю, повазі до старших. доброті, любові до батьків, рідного краю, повазі до старших. Витрива лий Мужній Спостере жливий Виховав сам себе Вдячний Відпові дальний Прагнен ня до знань Дік Сенд
  • 4. V. Рефлексивно – оцінювальний етап 1. Бесіда -Що на вашу думку означають слова« сила людського характеру» ? - Які герої романувиявляють силу характеру в скрутних ситуаціях, у кого з героїв романує оця « сила характеру» ? - Коли людину починають вважати дорослою? 2. Колективнескладаннясхеми «Справжня людина роману». 3. Коментаручителя: - Діти, бажаю вам, щоб на вашому життєвому шляху зустрічалися тільки справжнілюди. А для цього і вам треба намагатися бути такими. 4. Притча Хасидськапритча « А навіщо потрібний ти» ? Перш ніж закінчити урок, я хочу розповісти вам хасидську притчу «А навіщо потрібен ти?». Одного разу юнак відвідав мудреця і, докладно розповівши про свої проблеми й потреби, очікував від нього поради. - Ти докладно розповів про те, що потрібно тобі, а навіщо потрібний ти сам? – запитав юнака мудрець. Діти, як ви думаєте, навіщо я розповіла вам цю притчу? (відповіді учнів). 5. Оцінюваннярезультатівроботи учнів на уроці 6. Домашнє завдання Обов’язкове: Дібрати матеріал до характеристики образів Негору, Гарріса. За бажанням на вибір: Скласти сенкан до образуДіка Сенда За бажанням індивідуальне: Намалювати ілюстрацію за твором.