SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Навчання грамоти (читання)
Тема: Закріплення звукового значення букви «ї».
Опрацювання тексту «Гроші України».
Мета: закріпити звукове значення вивчених букв,
удосконалювати читацькі уміння, збагатити словниковий запас,
розвивати зв’язне мовлення, розширити кругозір по темі «Гроші»,
виховувати уважність, старанність, повагу до славетних українців,
бережливе ставлення до грошей.
Обладнання: фішки для звуко-буквеного аналізу, портрети славетних
українців, ілюстрації «Історія грошей», Мультфільм «Світова історія
грошей» №1, ілюстрації купюр, колекція монет. Картки для словничка,
картки для роботи в групах «Що не можна купити за гроші»,
текстовий матеріал «Історія гривні», фішки «мудрики», аплікація вазона
«грошове дерево »
Хід уроку
І Організація класу
Привітання
Праюємо – дружно
Слухаємо – уважно
Читаємо – виразно
Відповідаємо – чітко, правильно
За роботу отримуємо матеріальне заохочення « мудрик» та безцінний скарб -
знання
ІІ Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Ходить буква рядами»
2. Виділення слова з мовного потоку учнів для подальшої роботи ( Україна )
3. З’ясування звукового значення букви «Ї»
4. Звуко-буквений аналіз слова «Україна»
5.Добір синонімів до слова «Україна»
Ш І Г О Р
ІІІ Оголошення теми уроку
Склади з букв слово і дізнаєшся тему уроку
IV Актуалізація опорних знань
1.Продовж речення
Гроші – це…
Гроші бувають…
Люди тридумали гроші для…
2.Складання тематичного словника (записую слова, названі дітьми)
V Мотивація навчальної діяльності
VІ Вивчення нового матеріалу
1.Розповідь з елеменами бесіди
Багато років тому в людей не було грошей. Як проходили торги ви дізнаєтеся,
переглянувши мультфільм «Всесвітня історія грошей»
(Бесіда за змістом мультфільму)
Обмін товарами називається БАРТЕР
Спочатку він був хаотичний, подекуди навіть небезпечний. Згодом для обміну
почали використовувати самі необхілні та цінні речі : зерно, хутро, сіль.
Пізніше з’явилися гроші. Спочатку це були монети, а потім паперові гроші.
(Демонструю колекію срібних та мідних монет, паперові гроші)
Люди, які колекціонують монети називаються НУМІЗМАТИ
Паперові гроші – грошові білети - КУПЮРИ
На монетах і купюрах є малюнки, портрети, захисні знаки і цифри.
Цифри на грошах означають їх номінал,цінність. Якщо додати усі числа то
дізнаєшся скільки в тебе грошей . НОМІНАЛ – це вартість грошей.
Говори так : «монета номіналом 1 копійка»
« купюра номіналом 1 гривня»
VІІ Робота над текстом
1.Робота над заголовком
На уроці домінуючими є слова «гроші» , « Україна»
Утворіть словосполучення
(українські гроші, України гроші, гроші України )
Одне із словосполучень співпадає із заголовком тексту. Гроші України
2.Словникова робота ( лексична)
- Як називається грошова одиниця України?
- Чи завжди слово «гривня» означало гроші? Про це дізнаємося, прочитавши
історичну довідку
Назва «гривня» походить від прикраси з золота або срібла у вигляді обруча,
який носили на шиї (тобто — на «загривку»). Частіше за все це були м'яко
закруглені обручі, з кінцями у вигляді голівок левів, прикрашені кольоровою
емаллю.
В XI столітті слово "гривна" набуло іншого значення - вагового.
У Київській Русі в обігу були так звані "київські" гривни, які мали шестикутну
форму і важили 150 г срібла.
Словникова робота (орфоепічна)
лати Грузія
ларі Білорусія
ліри Росія
гривні Туреччина
долари Латвія
рублі Сполучені Штати Америки
Читання «луною», «джмеликом», вибірково.
3.Послухайте текст і доберіть загальну назву до групи слів
Читання тексту вчителем
4. Узагальнення груп слів
Лати, ларі, ліри, гривні, долари, рублі – це гроші.
Грузія, Білорусія, Росія, Туреччина, Латвія, Сполучені Штати Америки – це
держави.
5.Читання тексту учнями.
6. Вправа «Добери пару»
Держава – гроші (показую купюри)
7.Вибіркове читання
Що зображено на українських гривнях?
8.Музей «Славетні українці»
(На частині дошки портрети видатних синів і дочок України.)
- Про кого вам відомо?
- Що ви знаєте про цих героїв?
(Стисло доповнюю знання учнів інформацією)
На українських гривнях портрети поетів, письменників, князів, гетьманів.
Добір купюр.
На купюрі номіналом 5 гривень зображений гетьман Богдан Хмельницький.
На купюрі номіналом 2 гривні зображений київський князь Ярослав Мудрий
- Хто зображений на купюрі номіналом 10 грривень?
- Хто зображений на купюрі номіналом 100 грривень?
Зауваж і правильно вживай!
Дві гривні.
Десять гривень.
9. Вправа «Вибір думки»
Чи головне в житті гроші?
ТАК НІ
10.Робота в групах «Чого не купиш за гроші»
Підкресліть правильну відповідь.
І група Зошит, знання, цукерки, щастя, хліб, здоров’я, автомобіль, успіх.
ІІ група Повага, одяг, родина, будинок, доброта, книги, дружба, золото.
ІІІ група Воля, кінь, мудрість, килим, розум, комп’ютер, віра, торт, сім’я.
VІІІ Підсумкова бесіда
- Яку тему розкривали?
- Що цікавого дізналися?
- Якими словами доповнили словник?
ІХ Вір або перевір
Прикмети і гроші
- Гроші люблять тишу. Крик і суперечки не притягують гроші.
- Не можна свистіти в приміщенні. Це змітає все з дому.
- Гроші ображаються і не приходять туди, де з ними поводяться неакуратно.
Розправляйте купюри і кладіть їх в гаманець обличчям догори.
- Паперові гроші кладіть окремо від мідних.
- Крадені та знайдені гроші не приносять прибутку.
- Намагайтеся бути завжли в гарному настрої. Гроші люблять оптимістів і
гумористів.
- Посадіть грошове дерево і доглядайте за ним. Цей вазон прикрасить ваш
дім , допоможе залучити у ваше життя гроші.
Пам’ятайте!
Що більше віддаєте, то більше отримуєте. Не шкодуйте грошей якщо вони
можуть подарувати щастя вам і оточуючим.
Х Підсумок уроку
За роботу на уроці ви отримали матеріальне заохочення « мудрики» Ви стали
багатші? Чи готові мої учні поділитись своїм заробітком?
Діти прикрашають аплікацію вазона «грошове берево» « мудриками»
А що залишилося у вас? Безцінний скарб - знання.
Збагачуйтесь не тільки матеріально, а й духовно, розумово, морально.
Отримуйте знання, набувайте умінь, навичок і не робіть багатство ціллю свого
життя.
навчання грамоти
навчання грамоти

More Related Content

What's hot

розробка уроку
розробка урокурозробка уроку
розробка урокуCshkilniy
 
урок укр мови2кл
урок укр мови2клурок укр мови2кл
урок укр мови2клCshkilniy
 
Заняття з грамоти зіменко
Заняття з грамоти зіменкоЗаняття з грамоти зіменко
Заняття з грамоти зіменкоsadokzirochka
 
урок з батьками
урок з батькамиурок з батьками
урок з батькамиCshkilniy
 
Заняття з логіко – математичного розвитку та конструювання в старшій групі
Заняття з логіко – математичного розвитку та конструювання  в старшій  групіЗаняття з логіко – математичного розвитку та конструювання  в старшій  групі
Заняття з логіко – математичного розвитку та конструювання в старшій групіAnhelina Mytsura
 
Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна» Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна» Anhelina Mytsura
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентаціяCshkilniy
 
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкоюЗасоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкоюКовпитська ЗОШ
 
Конспект інтегрованого заняття в середній групі
Конспект інтегрованого заняття в середній групі Конспект інтегрованого заняття в середній групі
Конспект інтегрованого заняття в середній групі Anhelina Mytsura
 
урок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технологіїурок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технологіїMykytiv
 
частина+іі
частина+іічастина+іі
частина+ііdoradyrda
 
додавання і віднімання чисел частинами
додавання і віднімання чисел частинамидодавання і віднімання чисел частинами
додавання і віднімання чисел частинамиCshkilniy
 
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківПереказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківКовпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

розробка уроку
розробка урокурозробка уроку
розробка уроку
 
урок укр мови2кл
урок укр мови2клурок укр мови2кл
урок укр мови2кл
 
Заняття з грамоти зіменко
Заняття з грамоти зіменкоЗаняття з грамоти зіменко
Заняття з грамоти зіменко
 
Заняття
ЗаняттяЗаняття
Заняття
 
урок читання 1кл
урок читання 1клурок читання 1кл
урок читання 1кл
 
урок з батьками
урок з батькамиурок з батьками
урок з батьками
 
урок№1
урок№1урок№1
урок№1
 
Заняття з логіко – математичного розвитку та конструювання в старшій групі
Заняття з логіко – математичного розвитку та конструювання  в старшій  групіЗаняття з логіко – математичного розвитку та конструювання  в старшій  групі
Заняття з логіко – математичного розвитку та конструювання в старшій групі
 
Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна» Тема: «Математична країна»
Тема: «Математична країна»
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкоюЗасоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
 
урок№2
урок№2урок№2
урок№2
 
Конспект інтегрованого заняття в середній групі
Конспект інтегрованого заняття в середній групі Конспект інтегрованого заняття в середній групі
Конспект інтегрованого заняття в середній групі
 
урок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технологіїурок з використанням компютерної технології
урок з використанням компютерної технології
 
частина+іі
частина+іічастина+іі
частина+іі
 
Слова - назви дій
Слова - назви дійСлова - назви дій
Слова - назви дій
 
Денисенко іо
Денисенко іоДенисенко іо
Денисенко іо
 
додавання і віднімання чисел частинами
додавання і віднімання чисел частинамидодавання і віднімання чисел частинами
додавання і віднімання чисел частинами
 
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківПереказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
 
1
11
1
 

Similar to навчання грамоти

Гроші... Гроші? Гроші! У світі грошей
Гроші... Гроші? Гроші! У світі грошейГроші... Гроші? Гроші! У світі грошей
Гроші... Гроші? Гроші! У світі грошейНБ МДУ
 
Ранкові зустрічі - тиждень укр. мови
Ранкові зустрічі -  тиждень  укр. мовиРанкові зустрічі -  тиждень  укр. мови
Ранкові зустрічі - тиждень укр. мовиОксана Кикоть
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Alyona Bilyk
 
Творча діяльність учнів на уроках та в позаурочний час
Творча діяльність учнів на уроках та в позаурочний часТворча діяльність учнів на уроках та в позаурочний час
Творча діяльність учнів на уроках та в позаурочний часbhfghj555
 
тема дієслово
тема дієсловотема дієслово
тема дієсловоtanya6969
 
Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"
Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"
Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"Наталя Скробала
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиКовпитська ЗОШ
 

Similar to навчання грамоти (20)

373,23.pdf
373,23.pdf373,23.pdf
373,23.pdf
 
ыващ
ыващыващ
ыващ
 
137,23.docx
137,23.docx137,23.docx
137,23.docx
 
160.
160.160.
160.
 
82
8282
82
 
421,23.docx
421,23.docx421,23.docx
421,23.docx
 
укр.
укр.укр.
укр.
 
загадка - твір .....
загадка - твір .....загадка - твір .....
загадка - твір .....
 
127
127127
127
 
Гроші... Гроші? Гроші! У світі грошей
Гроші... Гроші? Гроші! У світі грошейГроші... Гроші? Гроші! У світі грошей
Гроші... Гроші? Гроші! У світі грошей
 
Ранкові зустрічі - тиждень укр. мови
Ранкові зустрічі -  тиждень  укр. мовиРанкові зустрічі -  тиждень  укр. мови
Ранкові зустрічі - тиждень укр. мови
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
 
уроки 5 6 клас
 уроки  5 6 клас уроки  5 6 клас
уроки 5 6 клас
 
Творча діяльність учнів на уроках та в позаурочний час
Творча діяльність учнів на уроках та в позаурочний часТворча діяльність учнів на уроках та в позаурочний час
Творча діяльність учнів на уроках та в позаурочний час
 
тема дієслово
тема дієсловотема дієслово
тема дієслово
 
методика зайцева м.
методика зайцева м.методика зайцева м.
методика зайцева м.
 
Пошуковий проект : «Прислівникова країна».
Пошуковий проект : «Прислівникова країна».Пошуковий проект : «Прислівникова країна».
Пошуковий проект : «Прислівникова країна».
 
Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"
Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"
Засідання гуртка "Правознавець" на тему "Ощадливий сьогодні - багатий завтра"
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 

More from iruska_38

навчання грамоти є
навчання грамоти єнавчання грамоти є
навчання грамоти єiruska_38
 
робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батькамиiruska_38
 
19.docвиховний захід
19.docвиховний захід19.docвиховний захід
19.docвиховний західiruska_38
 
у гостини до пташини»
у гостини до пташини»у гостини до пташини»
у гостини до пташини»iruska_38
 
15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класах15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класахiruska_38
 
тлумачний словник –готово
тлумачний словник  –готовотлумачний словник  –готово
тлумачний словник –готовоiruska_38
 
тематично ситуативний готове
тематично ситуативний готоветематично ситуативний готове
тематично ситуативний готовеiruska_38
 
управління освіти виконавчого комітету
управління освіти виконавчого комітетууправління освіти виконавчого комітету
управління освіти виконавчого комітетуiruska_38
 
інтерактивні методи
інтерактивні методиінтерактивні методи
інтерактивні методиiruska_38
 
ігрові форми роботи
ігрові форми роботиігрові форми роботи
ігрові форми роботиiruska_38
 
підвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмів
підвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмівпідвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмів
підвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмівiruska_38
 
вступ.Docмоя
вступ.Docмоявступ.Docмоя
вступ.Docмояiruska_38
 
портфоліо1
портфоліо1портфоліо1
портфоліо1iruska_38
 
сценарій
сценарійсценарій
сценарійiruska_38
 
казкові герої
казкові героїказкові герої
казкові героїiruska_38
 
аудіювання
аудіюванняаудіювання
аудіюванняiruska_38
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointiruska_38
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointiruska_38
 
Winter clothes
Winter clothesWinter clothes
Winter clothesiruska_38
 
Valentine day
Valentine dayValentine day
Valentine dayiruska_38
 

More from iruska_38 (20)

навчання грамоти є
навчання грамоти єнавчання грамоти є
навчання грамоти є
 
робота з батьками
робота з батькамиробота з батьками
робота з батьками
 
19.docвиховний захід
19.docвиховний захід19.docвиховний захід
19.docвиховний захід
 
у гостини до пташини»
у гостини до пташини»у гостини до пташини»
у гостини до пташини»
 
15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класах15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
15716 фізкультхвилинки на уроках у початкових класах
 
тлумачний словник –готово
тлумачний словник  –готовотлумачний словник  –готово
тлумачний словник –готово
 
тематично ситуативний готове
тематично ситуативний готоветематично ситуативний готове
тематично ситуативний готове
 
управління освіти виконавчого комітету
управління освіти виконавчого комітетууправління освіти виконавчого комітету
управління освіти виконавчого комітету
 
інтерактивні методи
інтерактивні методиінтерактивні методи
інтерактивні методи
 
ігрові форми роботи
ігрові форми роботиігрові форми роботи
ігрові форми роботи
 
підвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмів
підвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмівпідвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмів
підвищення мовної культури молодших школярів засобами фразеологізмів
 
вступ.Docмоя
вступ.Docмоявступ.Docмоя
вступ.Docмоя
 
портфоліо1
портфоліо1портфоліо1
портфоліо1
 
сценарій
сценарійсценарій
сценарій
 
казкові герої
казкові героїказкові герої
казкові герої
 
аудіювання
аудіюванняаудіювання
аудіювання
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
 
презентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power pointпрезентация Microsoft office power point
презентация Microsoft office power point
 
Winter clothes
Winter clothesWinter clothes
Winter clothes
 
Valentine day
Valentine dayValentine day
Valentine day
 

Recently uploaded

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 

Recently uploaded (10)

Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 

навчання грамоти

  • 1. Навчання грамоти (читання) Тема: Закріплення звукового значення букви «ї». Опрацювання тексту «Гроші України». Мета: закріпити звукове значення вивчених букв, удосконалювати читацькі уміння, збагатити словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення, розширити кругозір по темі «Гроші», виховувати уважність, старанність, повагу до славетних українців, бережливе ставлення до грошей. Обладнання: фішки для звуко-буквеного аналізу, портрети славетних українців, ілюстрації «Історія грошей», Мультфільм «Світова історія грошей» №1, ілюстрації купюр, колекція монет. Картки для словничка, картки для роботи в групах «Що не можна купити за гроші», текстовий матеріал «Історія гривні», фішки «мудрики», аплікація вазона «грошове дерево » Хід уроку І Організація класу Привітання Праюємо – дружно Слухаємо – уважно Читаємо – виразно Відповідаємо – чітко, правильно За роботу отримуємо матеріальне заохочення « мудрик» та безцінний скарб - знання ІІ Повторення вивченого матеріалу 1. Гра «Ходить буква рядами» 2. Виділення слова з мовного потоку учнів для подальшої роботи ( Україна ) 3. З’ясування звукового значення букви «Ї» 4. Звуко-буквений аналіз слова «Україна» 5.Добір синонімів до слова «Україна» Ш І Г О Р ІІІ Оголошення теми уроку Склади з букв слово і дізнаєшся тему уроку IV Актуалізація опорних знань 1.Продовж речення Гроші – це… Гроші бувають… Люди тридумали гроші для…
  • 2. 2.Складання тематичного словника (записую слова, названі дітьми) V Мотивація навчальної діяльності VІ Вивчення нового матеріалу 1.Розповідь з елеменами бесіди Багато років тому в людей не було грошей. Як проходили торги ви дізнаєтеся, переглянувши мультфільм «Всесвітня історія грошей» (Бесіда за змістом мультфільму) Обмін товарами називається БАРТЕР Спочатку він був хаотичний, подекуди навіть небезпечний. Згодом для обміну почали використовувати самі необхілні та цінні речі : зерно, хутро, сіль. Пізніше з’явилися гроші. Спочатку це були монети, а потім паперові гроші. (Демонструю колекію срібних та мідних монет, паперові гроші) Люди, які колекціонують монети називаються НУМІЗМАТИ Паперові гроші – грошові білети - КУПЮРИ На монетах і купюрах є малюнки, портрети, захисні знаки і цифри. Цифри на грошах означають їх номінал,цінність. Якщо додати усі числа то дізнаєшся скільки в тебе грошей . НОМІНАЛ – це вартість грошей. Говори так : «монета номіналом 1 копійка» « купюра номіналом 1 гривня» VІІ Робота над текстом 1.Робота над заголовком На уроці домінуючими є слова «гроші» , « Україна» Утворіть словосполучення (українські гроші, України гроші, гроші України ) Одне із словосполучень співпадає із заголовком тексту. Гроші України 2.Словникова робота ( лексична) - Як називається грошова одиниця України? - Чи завжди слово «гривня» означало гроші? Про це дізнаємося, прочитавши історичну довідку Назва «гривня» походить від прикраси з золота або срібла у вигляді обруча, який носили на шиї (тобто — на «загривку»). Частіше за все це були м'яко закруглені обручі, з кінцями у вигляді голівок левів, прикрашені кольоровою емаллю.
  • 3. В XI столітті слово "гривна" набуло іншого значення - вагового. У Київській Русі в обігу були так звані "київські" гривни, які мали шестикутну форму і важили 150 г срібла. Словникова робота (орфоепічна) лати Грузія ларі Білорусія ліри Росія гривні Туреччина долари Латвія рублі Сполучені Штати Америки Читання «луною», «джмеликом», вибірково. 3.Послухайте текст і доберіть загальну назву до групи слів Читання тексту вчителем 4. Узагальнення груп слів Лати, ларі, ліри, гривні, долари, рублі – це гроші. Грузія, Білорусія, Росія, Туреччина, Латвія, Сполучені Штати Америки – це держави. 5.Читання тексту учнями. 6. Вправа «Добери пару» Держава – гроші (показую купюри) 7.Вибіркове читання Що зображено на українських гривнях? 8.Музей «Славетні українці» (На частині дошки портрети видатних синів і дочок України.) - Про кого вам відомо? - Що ви знаєте про цих героїв? (Стисло доповнюю знання учнів інформацією) На українських гривнях портрети поетів, письменників, князів, гетьманів. Добір купюр. На купюрі номіналом 5 гривень зображений гетьман Богдан Хмельницький. На купюрі номіналом 2 гривні зображений київський князь Ярослав Мудрий - Хто зображений на купюрі номіналом 10 грривень? - Хто зображений на купюрі номіналом 100 грривень?
  • 4. Зауваж і правильно вживай! Дві гривні. Десять гривень. 9. Вправа «Вибір думки» Чи головне в житті гроші? ТАК НІ 10.Робота в групах «Чого не купиш за гроші» Підкресліть правильну відповідь. І група Зошит, знання, цукерки, щастя, хліб, здоров’я, автомобіль, успіх. ІІ група Повага, одяг, родина, будинок, доброта, книги, дружба, золото. ІІІ група Воля, кінь, мудрість, килим, розум, комп’ютер, віра, торт, сім’я. VІІІ Підсумкова бесіда - Яку тему розкривали? - Що цікавого дізналися? - Якими словами доповнили словник? ІХ Вір або перевір Прикмети і гроші - Гроші люблять тишу. Крик і суперечки не притягують гроші. - Не можна свистіти в приміщенні. Це змітає все з дому. - Гроші ображаються і не приходять туди, де з ними поводяться неакуратно. Розправляйте купюри і кладіть їх в гаманець обличчям догори. - Паперові гроші кладіть окремо від мідних. - Крадені та знайдені гроші не приносять прибутку. - Намагайтеся бути завжли в гарному настрої. Гроші люблять оптимістів і гумористів. - Посадіть грошове дерево і доглядайте за ним. Цей вазон прикрасить ваш дім , допоможе залучити у ваше життя гроші. Пам’ятайте! Що більше віддаєте, то більше отримуєте. Не шкодуйте грошей якщо вони можуть подарувати щастя вам і оточуючим. Х Підсумок уроку За роботу на уроці ви отримали матеріальне заохочення « мудрики» Ви стали багатші? Чи готові мої учні поділитись своїм заробітком? Діти прикрашають аплікацію вазона «грошове берево» « мудриками» А що залишилося у вас? Безцінний скарб - знання. Збагачуйтесь не тільки матеріально, а й духовно, розумово, морально. Отримуйте знання, набувайте умінь, навичок і не робіть багатство ціллю свого життя.