1. Відомостіпро автора:
Горевата Марія Леонідівна
Вихователь
КДНЗ №34 «Маргаритка»
м. Нікополь
Ранковазустріч спрямованана покращення настрою дітей, розвитокбажання
працювати та пізнавати нове. Ця форма роботи поєднує в собі дидактичні та
психологічні вправи. Завдяки цьому діти вчаться вільно висловлювати свої думки,
не бояться помилитися, легко знаходять спільну мову та інтереси.
Ранкова зустріч
Тема: «У колі вірних друзів»
Спрямованість змісту: розвиток емоційно-вольової сфери.
Вікова група: старша.
Мета: встановлювати настрій дітей для сумлінного навчання; навчати самостійно
мислити, ефективно спілкуватися, отримувати задоволення від навчання;
формувати вміння знаходити спільну мову з іншими, товаришувати; виховувати
повагу один до одного.
Обладнання: квітка, самоклеючий папір, фломастери, ілюстрації правил
поводження на занятті, календарні дані, ілюстрація із мультфільму «ПригодиКота
Леопольда», дошка «Доброго ранку, діти».
Хід заняття
- Любідіти! Я пропонуюстативсім в коло і взятиодинодного заруки. Хайце коло
стане «колом вірнихдрузів». Адрузі, зустрічаючиодинодного, з радістю вітаються
і називають ім’я тих, до кого вони звертаються. Давайте і ми почнемо цей день з
такого привітання.
(Діти вітають один одного по колу, називаючи імена тих, до кого звертаються,
при цьому передають квітку)
Ігровийтренінг «Я обираю настрій …».
- А тепер, я пропонуюприслухатись до власних почуттів і обрати той малюнок,
який відповідає вашому настрою.
(Діти обирають свій настрій, позначають на дошці)
Обговорення правил.
- Згадайте, які правила поводження в садочкувам відомі?
(Діти називають. Деякі вивішуємо на дошці)
2. - уважно слухати однеодного;
- піднімати руку, якщо хочеш щось сказати;
- допомагатиодне одному;
- підтримувати одне одного посмішкою.
ІІ. Щоденніновини
Визначення дати (календарнідані зазначаються на дошці):
а/ число місяця:
- Відгадайте віршовані загадки, додайте першу відповідь до другої і ви дізнаєтесь,
яке сьогоднічисло.
На лугу пасуться гуси,
Їх пасе мала Маруся.
Сім гусей ще біля броду.
Троєвже ввійшли у воду.
Ми попросимо дітей
Полічити всіх гусей.
(7+3=10)
Дві машини мав Петро,
П’ять приніс йому Дмитро,
Діти разом стали грати
І машинки рахувати.
Підкажіть, будь ласка, їм
Скільки всіх машинок?
(2+5=7)
- До десятидодати сім дорівнює17. Сьогодні– 17 число.
б/ назва місяця:
- Яка зараз порароку? (Весна)
- Назвіть весняні місяці (Березень, квітень, травень).
- Який зараз місяць?
в/ день тижня:
- Який сьогодніза рахунком день? (5)
- Як називається він?(п’ятниця)
Визначення погодив календарі.
Тема дня:
- Давайте ж дізнаємося, чим ми будемо сьогоднізайматися.
- Яка тема сьогоднішнього дня? (Діти самостійно читають:«Друзі»)
3. - Сьогодніу нас з вами заняття з …(малювання). Малювати ми будемо вірного
друга людини – (собаку).
- Відправимося з вами до …(зоопарку), щоб дізнатися, як там товаришують
тваринки. Також визначимо переможця конкурсу«Найкраща посмішка», який
тривав протягом цього тижня.
ІІІ. Обмін інформацією
- Але перш ніж перейти до роботи – давайте з’ясуємо:
- Що таке дружба?
- Яким треба бути, щоб було багато друзів?
- Що означаєбути добрим, щедрим та ввічливим?
(Діти діляться своїми думками)
- Як ви розумієте прислів’я: «Людинабез друга, як їжа без солі»? (Відповіді
дітей)
ІV . Групове заняття
- Діти, скажіть, які мультики ви знаєте, героямияких є друзі? (Відповіді дітей)
- Я вам пропонуюскласти картинку і назвати один із найвідоміших мультфільмів.
Д/г «Склади картинку» - діти складають картинкуіз мультфільму про Кота
Леопольда та згадують його незмінну фразу: «Давайтежитидружно».
- Які ж ви молодці. А зараз я вам пропоную трішки пограти.
Гра «Австралійський дощ»
Діти стають у коло.
- Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Як тільки вони
повернуться до мене, я передам наступні. Стежте уважно!
В Австралії піднявся вітер. (Тремо долоні.)
Починає крапати дощ. (Клацання пальцями.)
Дощ посилюється. (Почергове плескання долонями по грудях.)
Починається справжня злива. (Плескання по стегнах.)
А ось град — справжня буря. (Тупіт ногами.)
Але що це? Буря стихає. (Плескання по стегнах.)
4. Дощ стихає. (Плескання долонями по грудях.)
Краплі іноді падають на землю. (Клацання пальцями.)
Тихий шелест вітру... (Потирання долонь.)
Сонце! (Руки догори.)