1. 1
Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Підбороччя
План-конспект уроку на тему:
«Порівняння десяткових
дробів»
(5 клас)
Підготувала
вчитель математики
Солоненчик Людмила Адамівна
2017р.
2. 2
Тема: Порівняння десяткових дробів.
Мета: Ознайомлення учнів з правилом порівняння десяткових дробів;
формування вміння порівнювати десяткові дроби;
розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, культуру математичного
мовлення, самостійність;
виховувати інтерес до математики.
Епіграф уроку: Математику неможна вивчати, спостерігаючи, як це робить
сусід. (Поет Нівей)
План уроку
I. Організаційний етап
II. Актуалізація опорнихзнань
III. Перевірка домашнього завдання
IV. Вивчення нового матеріалу
V. Закріплення матеріалу
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний етап
Учитель. Сьогодніми продовжуємоподорож у країнуДесяткових Дробів. Під час
подорожі повторимо все, що вже знаємо про десяткові дроби.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Дидактична гра «Вікторина»
Для гри використовуються жетони та дві ємності, які були підготовлені для
такого типу ігор на початку навчального року.
Спосіб гри
1. Змагаються дві команди.
2. Завдання (питання) проектуються на екран за допомогою кодоскопа,
демонструються наплакатах або формулюються вчителем усно.
3. Правильні відповіді фіксуються отриманням жетонів (одного чи
декількох). Жетони накопичуються в ємності, яку тримає капітан команди.
4.Для розв'язування кожногоз питань до дошки викликається по одному
3. 3
учню від кожної команди. За кожну правильну відповідь команда отримує1
жетон. Один додатковийжетон за питання № 1, 2, 5 (за певних умов також за
питання № З, 4) команда може отримати в тому випадку, якщо її представник
відповів першим і всі його відповіді правильні.
5.Підсумки вікторини підводяться одразупісля її закінчення. Кількість
жетонів рахується, оголошується команда-переможець.Оцінюються (на
розсуд учителя) найкращі учасники вікторини з обохкоманд.
Питаннядля вікторини
1. Максимальна кількість жетонів: 4.
Завдання: Поєднайте стрілками рівні числа у лівому та правому стовпчиках.
І команда II команда
100
2
3 3,00002
10
7
5 5,0007
1000
2
3 3,02
10000
7
5 5,000007
100000
2
3 3,002
1000000
7
5 5,7
2. Максимальна кількість жетонів: 1.
Додаткові умови: За це завдання команда отримує жетон тільки. в тому разі,
якщо її представник правильно прочитав усі наведені дроби.
Завдання: Прочитайте вголос десяткові дроби.
І команда II команда
1,5; 12,345;
0,034; 5,002;
15,1; 102,81;
4,6505; 311,00001;
0,012765. 2,430074.
3. Максимальна кількість жетонів: 6.
Додаткові умови: Не всі записиє неправильними.
Завдання: Знайдіть помилки, там де вони є, і виправте їх.
І команда II команда
4. 4
1) 5,2
10
5
2 1) 3,4
10
3
4
2) 017,24
1000
17
24 2) 024,17
100
24
17
3) 4,0
100
4
3) 009,0
1000
9
4) 7,241
1000
7
241 4) 5,2
10
5
654
4. Максимальна кількість жетонів: 3.
Завдання: Спираючись нарисунок, запишіть координатиточок.
І команда II команда
А — В —
С — D —
5. Конкурс капітанів.
Максимальна кількість жетонів: 4.
Додаткові умови: Капітани працюють за дошкою, решта учнів — у зошитах.
Капітани здійснюють взаємоперевірку відповідей.
Завдання: Закінчіть речення.
1) Найглибше місце на Землі — Маріанська западина, що в Тихому океані, —
11 022 м. У кілометрах це буде ____________.
2) Найглибше на земній кулі озеро — Байкал (Росія). Його глибина сягає 1620
м, або ______________ кілометрів.
3) Середня висота Антарктиди, враховуючитовщину льодовогопокриву, —
2040 м над рівнем моря. У кілометрах це становить ________________ .
4) Серед тварин найбільшу довжину має стрічковий черв'як, якого знайшлив
береговихводах Південнокитайского моря. Його довжинастановила 54 м
90 см, тобто в метрах
II. Перевірка домашньогозавдання
Зошити з домашнім завданням учитель збирає для перевірки і повідомляє, що
воно буде оцінено в журналі, бо не перевірялося в класі. Зошити з попереднім
5. 5
домашнім завданням учитель повертає учням, аналізує результати його
виконання, відповідає на питання.
III. Вивченнянового матеріалу
Вчитель.Вкраїні «Десятковихдробів» виникла суперечка. Дробине можуть
встановити порядок,вияснити, хто із них менший, а хто більший. Давайте
прийдемо на допомогу. Встановитипорядокможназа допомогою знаків , , =
Робота з підручником
Учитель пропонує учням самостійно ознайомитися з теоретичним
матеріалом.
Ст..257,258
Розв'язування вправна осмислення матеріалу
Щоб зрозуміти, наскільки повно учні осмислили матеріал підручника,
учитель пропонує учням усно розв'язати такі вправи.
[1]: № 1167, 1168.
IV. Закріпленняматеріалутеми
Розв'язування вправ
Подані нижче вправи розв'язуються письмово, для чого до дошки
викликаються декілька учнів.
[1]: № 1170-1172, 1174 ,1176.
[2]: №1196.
V. Підсумок уроку
Фронтальне опитування
VI. Домашнє завдання
[1]: № 1169, 1173, 1175.
[2]: № 1177,1179.