1. Қазалы ауданындағы №25 мектептің бастауыш сынып мұғалімі
Абылаева Клараның қысқа мерзімді жұмыс жоспары
Сабақ: Сауат ашу Сабақ өтетін мектеп: №266 мектеп-лицейі
Күні : 26. І. 2017ж
Сабақтың тақырыбы: Пп дыбысы мен әрпі
Сынып:1
Осы сабақта
негізделген оқу
мақсаты (Оқу
бағдарламасына
сілтеме)
1.2.1.2 Оқудың түрлерін(буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді оқу.түсініп
оқу)қолдану
1.2.2.1. Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну білігін
бағалау
1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс
белгілерін қою.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: П п дыбысының дауыссыз дыбыстар қатарына
жататынын біледі.
Көптеген оқушылар: Өлең мазмұны бойынша сұраққа жауап беріп,
өлеңнің не туралы екенін айта алады.
Кейбір оқушылар: Буындардан сөз құрайды, буын санын анықтай
алады.
Бағалау
критерийлері
Буындардан сөз құрастырады.
Сөздегі буын санын анықтайды
Тілдік мақсат Қақпан, апан, пана, кептер
Құндылықтарды
дарыту
Топ ішінде жұмыс жасауда топ ережесіне бағына білуге
үйрету.Тапсырманы орындауда жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелеу.
Пәнаралық
байланыстар
Математика: буын санын анықтайды. Дүниетану: кірпі туралы түсінік
алады.
АКТ қолдану
дағдылары
Слайдтар
Бастапқы білім Дауыссыз дыбыстар туралы біледі
Жоспар
Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған
жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз
Ресурстар
Сабақтың басы
3 мин
12 мин
Топқа бөлу:
«Парта», «Піл», «Қап», «Доп» сөздері арқылы топқа бөлінеді
Қызығушылықты ояту: (Ұжымдық)
Тақтаға піл суреті ілінеді. Піл туралы білетіндері сұралады.
«Піл» - сөзіндегі таныс емес дыбыс қайсы?
-П дыбысы
Бәріміз бірге п дыбысын айтып көрейікші. П-п-пы
Не байқадыңдар? П дыбысы қалай айтылып тұр?
-П дыбысы кедергімен айтылады? Сондықтан дауыссыз дыбыс
болады.
-П дыбысы еріннің бір-біріне нық тиіп, артынша кілт
ашылуынан жасалатын шұғыл дауыссыз дыбыс. Сөздің басында
да, ортасында да, соңындада кездесе береді.
-П дыбысы дауыссыз болғандықтан оны өтілген дауысты дыбыс
әріптерімен достастырып, буын құрайық.
Мысалы: па, по, пе, пи, пы, пі
2. Суретпен жұмыс:
Суретте берілген «апа», «қақпан», «кептер», «апан», «пана»,
«парта» сөздерін тұтастай оқытып, сөздік, буындық- дыбыстық
талдау жасау
Бағалау: «Қар» ұлпаларымен марапаттау
Ортасы
8 мин
5 мин
7 мин
5 мин
5 мин
1-тапсырма (Ұжымдық)
Оқулықпен жұмыс.
1. Өлеңді мәнерлеп оқу
2. Мазмұндау
3. Өлең желісі бойынша сұрақтар беру
- Неге түсіреді?
- Нені ұстайды?
- Жатқан кезде неге ұксайды екен?
Өлең не туралы?
Өлеңге қандай ат қоюға болады?
«Кірпі» сөзіндегі бізге таныс емес қай әріп?
Мұғалім сыйы: «Кірпі» туралы видео көрсету
Бағалау: «Қар» ұлпаларымен бағалау
2-тапсырма: (Топтық)
«Кім шапшаң ?» ойыны
Буыннан сөз құрау
пар пан
қақ на
а тер
па та
кеп пан
Бағалау: «Қар» ұлпаларымен бағалау
3-тапсырма: (Жұптық)
Кестедегі сөздермен жұмыс жасау.
- Хормен оқу
- Тізбектеп оқу
- Жеке оқу
Апа сап арпа ақпан әріп
Апан қап атпа қақпан Әлима
Пана тап теппе кептер әдеп
Бағалау: «Қар» ұлпаларымен бағалау
Дәптермен жұмыс :
Берілген әріп элементтерін каллиграфиялық нормаға сай , таза,
ұқыпты жазуға үйрету.
Дифференцияланған тапсырманы орындау.
3. Соңы
1 мин
Кері байланыс:
Не қиын болды? Не қызық болды? Не маңызды болды?
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жопарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Сабақ бойынша рефлексия
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы
ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Сыныптағы ахуал қандай
болды?
- Мен жоспарлаған саралау
шаралары тиімді болды ма?
- Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және неліктен?
Жалпы баға
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
4. Тегі, аты, әкесінің аты: Абылаева Клара Қорғанбекқызы
Туған жылы: 8 маусым, 1974 жыл
Бітірген оқу орны: Қорқыт Ата атындағы Қызылорда Мемлекеттік
Университеті
Мамандығы: бастауышсынып мұғалімі
Білімі: жоғары, 2016ж
Еңбек өтілі: 22 жыл
Санаты : жоғары
Деңгейлік курстан өткен: І деңгей, ПШО, Қызылорда , 2014жыл