1. Кушкинбаева Балжан Сейфуллиевна
бастауыш сынып мұғалімі
Қаракөл бастауыш жалпы білім беретін мектебі
БҚО Казталов ауданы Қаракөлауылы
Пән: Сауат ашу Мектеп:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің
отбасым және достарым
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 1 «Б» Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақ тақырыбы Менің отбасым.
Мм дыбысы мен әрпі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру.
1.2.1.1. Сөз/сөйлем сызбасын оқу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Мм дыбысы мен әрпін біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Мм дыбысы бар сөздерді табады
Кейбір оқушылар:
Мм дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
Бағалау критерийлері Мм дыбысы бар сөздерді оқи алады;
Мм дыбысының жазылу таңбасын дұрыс жаза алады.
Тілдік мақсаттар Негізгі сөздер мен тіркестер:
Отбасы-семья-family;
Ата-дедушка-grandfather;
Әже-бабушка-grandmother.
Ата-ана-родители-parents
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер:
Discuss the chart that is created. Which is the most popular
fruit choice? How do we know?
Has every learner’s choice been recorded? How can we
check?
Ask learners if they can think of other questions that we
might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’
the discussion by suggesting – what else could we have put in
the basket? What other things could we try, to see if people
have favourites? What other questions could we have asked
about our fruit basket?
Take ideas and ask – What do you think the result might be?
What would the pictogram look like?
Отбасы мүшелері
Құндылықтарды дарыту Мәңгілік Ел бұл-Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғам.
Пәнаралық байланыстар Көркем еңбек, орыс тілі, ағылшын.
АКТ қолдану дағдылары
Бастапқы білім Мм дыбысы мен әріпін біледі
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
2. Сабақтың басы
7 мин
Психологиялық дайындық
Сырмақ тігіп оюлап!
Мен әжемді сүйемін!
Шай ішетін қоюлап!
Мен атамды сүйемін!
Шаттық шеңберін құру «Тілек айту».
Топқа бөлу «Мозайка» әдісі арқылы
1-Шаңырақ
2-Ғарыш
3-Мектеп
4-Табиғат топтары.
(Ұ.Ж) «Серпілген доп» әдісіөткенге шолу.
-Дыбыстар нешеге бөлінеді?
-Ыы дыбысы қандай дыбыс?
-Ыы дыбысынан келетін сөздерді айтыңдар
Сурет қиындылары
Сабақтың ортасы
23 мин
(Ұ.Ж) «Суреттер сөйлейді» әдісі
«Менің отбасым» тақырыбын ашу.
I.Менің отбасымның мүшелері...
II.М дыбысы бар сөздерді табу
III.Жұмбақты шешу
IV.Сурет бойынша сөйлем құрастыру.
(Ж.Ж) «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы
I.Мм дыбысы бар сөздерді жазады
II.Мм дыбысының дауысты не дауыссыз екенін
ажыратады
III. Берілген сөздерден сөйлемдер құрастырады
Критерий Дескриптор
флипчарт
суреттер
3. Мм дыбысы мен
әрпі бар сөздерді
біледі
Мм дыбысының
дауысты не
дауыссыз екенін
ажыратады
Сөйлем құрауды
үйренеді
Мм дыбысы мен
әрпі бар сөздерді
таниды
Мм дыбысының
дауысты не
дауыссыз екенін
ажырата біледі
Сөйлем құрай
біледі
Сабақтың соңы
5 мин
Кері байланыс «Тілек ағашы» суреттер
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті
жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді
қалай жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Қабілеті жоғары
оқушылар«Зерттеу» әдісі
арқылы
Мм дыбысы бар сөздерді табады,
сөздерден сөйлем құрайды.
Топпен бағалау
«Күлегеш»смайликтермен
бағалау.
Қайшы, желім, сызғыш оқу
құралдарын пайдаланғанда
абай болуды ескертемін.