SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Топар кенті
Абай атындағы мектеп - гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі
Мукашева Қорлан Мараловна
Ашық сабақ
Пәні: Ана тілі
Сыныбы: 3-сынып
Тақырыбы : Абай Құнанбаев.Қыс.
Мақсаты : Абай Құнанбаевтың өмірі ,оның шығармалары туралы білімін
кеңейту.”Қыс” туралы өлеңнің мазмұны мен идеясын ашу.
Міндеттері: 1.Түсініп оқи отырып, өлеңдегі түйінді ойды ашуға жағдай
жасау;
2. Өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру;
3. Оқушылар шағын топ құрамында өзара қатынасқа түседі,сенім
және сыйластық дағдыларын қалыптастыруға ат салысады. Топ мүшелерінің
бәрі де оқу материалын меңгеруін қадағалайды,бір-біріне көмек көрсетеді.
Көрнекіліктер: Абай суреті,слайд,қыс мезгілі слайд
Сабақ түрі:жаңа сабақ.
Сабақ әдістері: сын тұрғысынан ойлау стратегиялары жеке,жұптық, топтық
жұмыс
Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі.
2.Психологиялық дайындық.
Шырылдады қоңырау,
Біз сабақты бастаймыз.
Партамызға отырып,
Өзара көз тастаймыз.
Табыс тілеп көзбенен
Жаңа білім алуға
Алға қадам аттаймыз
3. Үй тапсырмасые сұрау
1
4. Сөзжұмбақ шешу
Ең қысқа ай. (Ақпан)
Қазақша жыл басы (Наурыз)
12-ші ай қалай аталады? (Желтоқсан)
Қандай сөз шықты?
Ендеше, бүгінгі өтетін тақырыбымыз А.Құнанбаевтің «Қыс» өлеңі
5. Жұмбақ шешу арқылы топ аттарын білу
Қыста ғана болады,
Ұстасаң қолың тонады. ( Қар)
Жазда болмайды,
Қыста болады.
Терезеге қонады,
Әсем ою ояды. ( Қырау )
Отқа жанбас,
Суға батпас. ( Мұз )
Қанаты жоқ - ұшады.
Аяғы жоқ – желеді.
Аузы жоқ – ұлиды. (Боран)
6. 1-топ: Қар
2-топ: Қырау
3-топ: Мұз
4-топ: Боран
7. Абай туралы не білеміз?
Қыс туралы не білеміз?
8.Оқулықпен жұмыс
Әр шумақты хормен оқу
Жеке оқу
Жұппен талдау
2
1 А Қ П А Н
2 Н А У Р Ы З
3 Ж Е Л Т О Қ С А Н
Топпен талдау
9. Сөздік жұмысы
Шидем – қой жүнінен тоқылған сырт киім
Бұрқ-сарқ –қатты дауыл, боран
Боран долданғанда- аяз тым күшейгенде
10.Дәптермен жұмыс
11.Сергіту сәті
12.1-топ: Қар Қыс туралы сурет салу (қорғау)
2-топ: Қырау Қыс сөзіне дыбыстық талдау жасау
3-топ: Мұз Өлеңнің бірінші шумағын өлең құрылысына талдау
4-топ: Боран Қар сөзіне 5 жол өлең шығару
13. Өлең ішінен теңеу , кейіптеуді табу
14. 1-топ: Қар Қыс ұнайды?
2-топ: Қырау
3-топ: Мұз Қыс ұнамайды?
4-топ: Боран
15.Семантикалық картамен жұмыс
Ақын Зере Қыс Қар
Абай Құнанбаев кім? +
Абайдың қай өлеңін өттік? +
Абайдың әжесі кім? +
Қыста бар да, жазда жоқ +
16.Үйге тапсырма
«Қыс» өлеңін жаттау.
Қыс туралы эссе жазу
17.Бағалау
3

More Related Content

What's hot

What's hot (20)

2012выаывавыав
2012выаывавыав2012выаывавыав
2012выаывавыав
 
5 45
 5 45 5 45
5 45
 
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
 
4788fh
4788fh4788fh
4788fh
 
2047dsdsdsd
2047dsdsdsd2047dsdsdsd
2047dsdsdsd
 
Cccc
CcccCccc
Cccc
 
Dvdvvd
DvdvvdDvdvvd
Dvdvvd
 
(1)3
  (1)3  (1)3
(1)3
 
112укцукукыы
112укцукукыы112укцукукыы
112укцукукыы
 
дина сырымқызы шығару4
дина сырымқызы шығару4дина сырымқызы шығару4
дина сырымқызы шығару4
 
5555858gf
5555858gf5555858gf
5555858gf
 
88
8888
88
 
йййй
йййййййй
йййй
 
сссссс
сссссссссссс
сссссс
 
22214343434344
2221434343434422214343434344
22214343434344
 
3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt
 
2-.в
  2-.в  2-.в
2-.в
 
113сыввыавыавы
113сыввыавыавы113сыввыавыавы
113сыввыавыавы
 
Cынып жетекшілер байқауы
Cынып жетекшілер  байқауыCынып жетекшілер  байқауы
Cынып жетекшілер байқауы
 
Mugalf
MugalfMugalf
Mugalf
 

Similar to 22f

Similar to 22f (20)

коктем
коктемкоктем
коктем
 
3222er3243344
3222er32433443222er3243344
3222er3243344
 
26 п дыбысы
26 п дыбысы26 п дыбысы
26 п дыбысы
 
21wewew
21wewew21wewew
21wewew
 
қмж
қмжқмж
қмж
 
ывв
ыввывв
ывв
 
ывв
ыввывв
ывв
 
45 ___
45  ___45  ___
45 ___
 
зат есім ашық сабақ
зат есім  ашық сабақзат есім  ашық сабақ
зат есім ашық сабақ
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
7878fd
7878fd7878fd
7878fd
 
бес асыл іс өзін өзі ықпалдастыру
бес асыл іс өзін өзі ықпалдастырубес асыл іс өзін өзі ықпалдастыру
бес асыл іс өзін өзі ықпалдастыру
 
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығысабақ   жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
сабақ жамбыл жабаев өмірі,шығармашылығы
 
кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09кесебаева мөлдір ф 09
кесебаева мөлдір ф 09
 
гүлнұр сабақ +
гүлнұр сабақ +гүлнұр сабақ +
гүлнұр сабақ +
 
4568
45684568
4568
 
6999fffffffff d fd f f fdfdgfg
6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg
6999fffffffff d fd f f fdfdgfg
 
Raimbekk
RaimbekkRaimbekk
Raimbekk
 
дүниеге жар 7г
дүниеге жар 7гдүниеге жар 7г
дүниеге жар 7г
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
 

More from Nurlan Abilhanov

More from Nurlan Abilhanov (20)

Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
Ауданды өлшеу. Квадрат дециметр және квадрат метрБ. Алманов атындағы орта мек...
 
микропланирование1
микропланирование1микропланирование1
микропланирование1
 
письмо культура одежды
письмо культура одеждыписьмо культура одежды
письмо культура одежды
 
жыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктемжыл мезгілі көктем
жыл мезгілі көктем
 
Едендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеуЕдендік жабындармен жұмыс істеу
Едендік жабындармен жұмыс істеу
 
Абишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ БалтабаевнаАбишева Гульназ Балтабаевна
Абишева Гульназ Балтабаевна
 
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағұлыстың ұлы күніі тәр сағ
ұлыстың ұлы күніі тәр сағ
 
биология гул
биология гулбиология гул
биология гул
 
бастауыш құстар
бастауыш құстарбастауыш құстар
бастауыш құстар
 
Арифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессияАрифметикалық прогрессия
Арифметикалық прогрессия
 
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласытараз қал тараз қаласы тараз қаласы
тараз қал тараз қаласы тараз қаласы
 
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
Қазақтың ұлттық музыкалық аспаптары.
 
787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert787878787878 rgre evrgrt ertert
787878787878 rgre evrgrt ertert
 
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh  84684fddddddddddd545 j k  jk k jkh
84684fddddddddddd545 j k jk k jkh
 
“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним“Қысқы ойындар” Омоним
“Қысқы ойындар” Омоним
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
 
The first President of Kazakhstan
The first President of KazakhstanThe first President of Kazakhstan
The first President of Kazakhstan
 
«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер«Қысқы ойындар» Омонимдер
«Қысқы ойындар» Омонимдер
 
8 сынып логика
8 сынып логика8 сынып логика
8 сынып логика
 
Сабақтың тақырыбы: Сүт және сүт өнімдері
Сабақтың тақырыбы:  Сүт және сүт  өнімдеріСабақтың тақырыбы:  Сүт және сүт  өнімдері
Сабақтың тақырыбы: Сүт және сүт өнімдері
 

22f

  • 1. Қарағанды облысы, Абай ауданы, Топар кенті Абай атындағы мектеп - гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Мукашева Қорлан Мараловна Ашық сабақ Пәні: Ана тілі Сыныбы: 3-сынып Тақырыбы : Абай Құнанбаев.Қыс. Мақсаты : Абай Құнанбаевтың өмірі ,оның шығармалары туралы білімін кеңейту.”Қыс” туралы өлеңнің мазмұны мен идеясын ашу. Міндеттері: 1.Түсініп оқи отырып, өлеңдегі түйінді ойды ашуға жағдай жасау; 2. Өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру; 3. Оқушылар шағын топ құрамында өзара қатынасқа түседі,сенім және сыйластық дағдыларын қалыптастыруға ат салысады. Топ мүшелерінің бәрі де оқу материалын меңгеруін қадағалайды,бір-біріне көмек көрсетеді. Көрнекіліктер: Абай суреті,слайд,қыс мезгілі слайд Сабақ түрі:жаңа сабақ. Сабақ әдістері: сын тұрғысынан ойлау стратегиялары жеке,жұптық, топтық жұмыс Сабақ барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Психологиялық дайындық. Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Өзара көз тастаймыз. Табыс тілеп көзбенен Жаңа білім алуға Алға қадам аттаймыз 3. Үй тапсырмасые сұрау 1
  • 2. 4. Сөзжұмбақ шешу Ең қысқа ай. (Ақпан) Қазақша жыл басы (Наурыз) 12-ші ай қалай аталады? (Желтоқсан) Қандай сөз шықты? Ендеше, бүгінгі өтетін тақырыбымыз А.Құнанбаевтің «Қыс» өлеңі 5. Жұмбақ шешу арқылы топ аттарын білу Қыста ғана болады, Ұстасаң қолың тонады. ( Қар) Жазда болмайды, Қыста болады. Терезеге қонады, Әсем ою ояды. ( Қырау ) Отқа жанбас, Суға батпас. ( Мұз ) Қанаты жоқ - ұшады. Аяғы жоқ – желеді. Аузы жоқ – ұлиды. (Боран) 6. 1-топ: Қар 2-топ: Қырау 3-топ: Мұз 4-топ: Боран 7. Абай туралы не білеміз? Қыс туралы не білеміз? 8.Оқулықпен жұмыс Әр шумақты хормен оқу Жеке оқу Жұппен талдау 2 1 А Қ П А Н 2 Н А У Р Ы З 3 Ж Е Л Т О Қ С А Н
  • 3. Топпен талдау 9. Сөздік жұмысы Шидем – қой жүнінен тоқылған сырт киім Бұрқ-сарқ –қатты дауыл, боран Боран долданғанда- аяз тым күшейгенде 10.Дәптермен жұмыс 11.Сергіту сәті 12.1-топ: Қар Қыс туралы сурет салу (қорғау) 2-топ: Қырау Қыс сөзіне дыбыстық талдау жасау 3-топ: Мұз Өлеңнің бірінші шумағын өлең құрылысына талдау 4-топ: Боран Қар сөзіне 5 жол өлең шығару 13. Өлең ішінен теңеу , кейіптеуді табу 14. 1-топ: Қар Қыс ұнайды? 2-топ: Қырау 3-топ: Мұз Қыс ұнамайды? 4-топ: Боран 15.Семантикалық картамен жұмыс Ақын Зере Қыс Қар Абай Құнанбаев кім? + Абайдың қай өлеңін өттік? + Абайдың әжесі кім? + Қыста бар да, жазда жоқ + 16.Үйге тапсырма «Қыс» өлеңін жаттау. Қыс туралы эссе жазу 17.Бағалау 3