Конспект заняття з ознайомлення з предметним довкіллям,
навчання елементів грамоти та розвитку зв’язного мовлення
(старша група)
Відомості про автора:
Рудська Вікторія Василівна
вихователь
комунального комбінованого дошкільного
навчального закладу № 127
м. Кривого Рогу
Конспект заняття з ознайомлення з предметним довкіллям,
навчання елементів грамоти та розвитку зв’язного мовлення
(старша група)
Відомості про автора:
Рудська Вікторія Василівна
вихователь
комунального комбінованого дошкільного
навчального закладу № 127
м. Кривого Рогу
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...Anhelina Mytsura
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спільний дім»
Відомості про автора:
Мельниченко Наталія Володимирівна
Вихователь, спеціаліст I категорії
Центру соціально – психологічної реабілітації дітей
Чернігівської області
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)Anhelina Mytsura
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік) Відомості про автора:
Богомолюк Галина Василівна,
вихователь, керівник гуртка англійської мови ДНЗ №6 "Білочка",
м. Шепетівка, Хмельницька обл.
І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб оптимізації процесу корекції усного мовлення та розвитку пізнавальної активності дітей-логопатів
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ у середній логопедичній групі
Тема: «Казкова майстерня маленьких фантазерів»
Відомості про автора:
Милосердова Т.Ю.
вихователь
ДНЗ комбінованого типу ( ясла – садок) №1 «Олімпієць»
м. Гола Пристань, Херсонської області
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спі...Anhelina Mytsura
Гра – подорож для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Україна – наш спільний дім»
Відомості про автора:
Мельниченко Наталія Володимирівна
Вихователь, спеціаліст I категорії
Центру соціально – психологічної реабілітації дітей
Чернігівської області
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік)Anhelina Mytsura
Перспективне планування гуртка англійської мови (старший вік) Відомості про автора:
Богомолюк Галина Василівна,
вихователь, керівник гуртка англійської мови ДНЗ №6 "Білочка",
м. Шепетівка, Хмельницька обл.
І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб оптимізації процесу корекції усного мовлення та розвитку пізнавальної активності дітей-логопатів
Перший урок у 1-В класі «Люби та знай свій рідний край»Андрей Виноходов
Мета: дати першокласникам уявлення про свою Батьківщину, познайомити з державними символами країни, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Інтегроване заняття з розвитку мовлення та художньої літератури з використанням ТРВЗ у середній логопедичній групі
Тема: «Казкова майстерня маленьких фантазерів»
Відомості про автора:
Милосердова Т.Ю.
вихователь
ДНЗ комбінованого типу ( ясла – садок) №1 «Олімпієць»
м. Гола Пристань, Херсонської області
Українська мова й писемність – це здобуток культури, основа духовного багатства та інтелектуального потенціалу українського народу.
Для нашої мови Україна – це єдина територія у світі, де може і має бути рідне середовище існування і процвітання.
Цього року День української писемності та мови відзначають у 19-й раз, оскільки свято започаткував у 1997 році тодішній президент України Леонід Кучма.
Згідно з православним календарем 9 листопада є днем вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Крім того, за традицією, у цей день по радіо в прямому ефірі транслюють “Диктант національної єдності”, який можуть написати всі бажаючі.
Підтримати інтерес та посприяти відродженню рідної мови вирішила і Вільнянська районна бібліотека для дітей, яка підготувала низку заходів до відзначення свята.
В бібліотеці оформлена книжкова виставка «Мова моя – перлина чарівна та тематична полиця «Щоб не забулась рідна мова, мандруємо в країну слова».
В день свята для учнів 4-Б класу ЗОШ №3 (м. Вільнянськ) бібліотекарями були підготовані тематичні відео-презентації : «Мова – життя основа» та «Як річка з роду і до роду, так мова з’єднує народ».
На заході діти в ігровій формі вивчали та вдосконалювали знання української мови: розгадували кросворд, пояснювали значення фразеологізмів, читали забавлянки, скоромовки та вірші про красу українського слова. На підтримку святкового настрою демонструвався мультфільм «Кухлик» за гуморескою Павла Глазового.
Для учнів 6-го класу Вільнянської гімназії «Світоч» проведено бесіду та вікторину під спільною назвою «Шляхами слов`янської абетки».
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Передвиборча програма Ковальової Катериниtetiana1958
Передвиборча програма Ковальової Катерини - кандидатки на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
Нинішній етап розвитку економіки країни вимагає підвищеного попиту на сільськогосподарську продукцію, виробництво якої неможливе без розвинутого агропромислового комплексу. Тому вплив наукових розробок на сферу виробництва сільськогосподарської продукції набуває все більшої уваги, розцінюється як визначальний фактор інноваційного розвитку в розбудові продовольчого ринку України.
У сучасних умовах сільськогосподарського виробництва пріоритетним напрямком наукових досліджень є обґрунтування та удосконалення сучасних агротехнологій вирощування зернобобових культур на засадах енерго- і ресурсозбереження та екологічної безпечності. Зернобобові культури належать до цінних у продовольчому, кормовому та агроекологічному значенні рослин сільського господарства України.
За посівними площами та валовими зборами товарного насіння група зернобобових культур у світовому землеробстві займає друге місце після зернових. Така їхня позиція зумовлена тим, що вони є найдешевшим джерелом високоякісного білка для харчування людей і годівлі тварин та птиці. Крім цього, насіння бобових вирізняється позитивним впливом на здоров’я людей та тварин завдяки оптимально поєднаному в ньому амінокислотному складу, комплексу вітамінів, мінеральних елементів, інших біологічно активних сполук.
До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Передвиборча програма Майора Станіславаtetiana1958
Передвиборча програма Майора Станіслава - кандидата на посаду голови Студентського самоврядування Факультету переробних і харчових виробництв Державного біотехнологічного університету (м. Харків)
5. Мета: поглибити знання дітей про народну
творчість (пісні, казки, прислів'я та приказки,
ігри, загадки, скоромовки, тощо);розвивати в
дітей пізнавальний інтерес до української
фольклорної спадщини; мовлення, поповнювати
словниковий запас дітей; розвивати логічне
мислення. Виховувати
любов до УНТ.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь розпочинає заняття бесідою.
Вихователь. Діти! Сьогодні ми продовжуємо
розмову про нашу рідну українську землю та
наш народ. І поговоримо ми про українську
народну творчість. А для цього я запрошую вас у
цікаву мандрівку. Як відомо, у стародавні часи
не було ані швидких автомобілів, ані стрімких
літаків. На чому ж пересувалися тоді люди? (На
возах, у які запрягали коней чи волів.) Отже, хай
наш килимок перетвориться на чарівний візок.
Вирушаймо!
6. Діти збираються на килимку. Звучить весела
українська народна музика.
Вихователь
Гей, приїхав гурт маляток, У містечко Загадок.
Будуть наші дитятка Тут відгадувать ... (загадки).
Українські загадки — маленькі перлини народної
творчості. Вони навчають нас міркувати, бути
більш уважними, кмітливими. Хто загадку відгадає,
той усе на світі знає. Ну ж бо, малята, хто з вас
краще вміє народні загадки відгадувати? Зараз
перевіримо. Вихователь загадує дітям загадки,
малята відповідають. Якщо діти вагаються, можна
показати їм малюнок-підказку.
Сніг на полях, Лід на річках, Хуга гуляє — Коли це
буває? (Взимку.) Тане сніжок, Оживає лужок, День
прибуває,— Коли це буває?
(Навесні.)
Без сокири і дрючків Ставить міст через річки.
(Мороз.)
Рукавом махнув, дерева нагнув.
(Вітер.)
Ішов довгов'яз, у землю ув'яз, а з землі всіх
повиганяв.
(Дощ.)
Колючий клубочок Прибіг у садочок.
(їжак.)
7. У воді купалася, сухою зосталася.
(Качка.)
Що то за птах, що на вісьмох ногах, Зробив сито, не
руками звито?
(Павук і павутина.) Поля скляні, дороги дерев'яні.
(Вікно.)
Вихователь. Молодці. Розкажіть, про що бувають
народні загадки? (Про пори року, явища природи,
різні тварини, рослини.) Може, хтось ще знає якусь
народну загадку?
Хай загадає її своїм товаришам. (Діти виконують
завдання.)
А тепер рушаємо далі!
Звучить весела українська народна музика.
Вихователь. Український народ склав не лише
багато цікавих загадок. У нашій народній скарбниці
багато влучних висловів, коротеньких, але з
повчальним змістом. Що це? (Прислів'я приказки.)
Зараз ми якраз прибули на хутірець прислів'їв та
приказок.. Чи добре ви їх знаєте?
Дидактична гра «Докажи прислів'я»
Вихователь читає прислів'я. Діти повинні доказати
останнє слово у них та (за бажанням) пояснити зміст
цих прислів'їв. Хліб — всьому ... (голова). Тихше
їдеш — далі ... (будеш). Нема того краму, щоб купити
... (маму). Поспішиш — людей ... (насмішиш). Книга
вчить, як на світі ... (жить). Хоч лютий лютує, а вже
весну ... (чує). Хочеш їсти калачі — не сиди на ...
(печі).
8. Вихователь. А зараз, діти, ми під'їжджаємо до хатини
бабусі- казкарки.
Бабуся запитує вас, чи знаєте ви українські народні
казки? (Так.) Які народні каз-ки ви знаєте? (Діти
називають казки.) Молодці. Що перемагає в
українських казках: зло чи добро? (Добро.) Який
кінець мають всі українські казки? (Щасливий.) Чого
нас вчать українські каз-ки? (Бути розумними,
сміливими, дружними, працьовитими.)
Бабуся знає безліч цікавих народних казок. Ось зараз
хоче розповісти вам одну із них.
Та чи всі зібрались до бабусивої хати?
(Діти відповідають: «Усі!».)
Тоді вже й можна Казкупочинати.
Вихователь читає дітям українську народну казку
«Котигорошко».
Після прослуховування казки вихователь пропонує
дітям відповісти на запитання за текстом.
Як звали головного героя казки? (Котигорошко.)
Яким був Котигорошко? (Сильним, дужим, мужнім,
сміливим.)
Яким він був у ставленні до своїх братів, батьків та
коханоїдівчини? (Добрим, чуйним, лагідним.
Чого вчить ця казка? (Бути сміливим, добрим,
приходити надопомогу своїм товаришам.) Який епізод
казки сподобався вам найбільше? (Діти діляться
враженнями.)
Що ми скажемо бабусі за цікаву казку? (Спасибі.)
Вихователь. Наші пращури полюбляли гратися у різні
народні ігри. Народні ігри — не лише розвага. Вони
допомагають нам бути дружними та спритними.
9. Фізкультхвилинка
Проводиться рухлива народна гра «Мишка та кіт»
(під мелодію Нмйменної української народної пісні в
обробці Я. Степового).
Після гри діти збираються на килимку.
Педагог показує дітям ілюстрацію до скоромовки :
Босий хлопець сіно косить, Роса росить ноги босі.Чи
легко проказати слова цього віршика? (Ні.) Чому?
(Тому що це скоромовка.) Скоромовки також складав
здавна український народ. Як ви гадаєте, навіщо нам
скоромовки? (Щоб навчитися чітко та правильно
говорити.) Спробуйте без помилок повторити в ній
слова цієї скоромовки.
Діти виконують завдання. Спочатку скоромовка
вимовляється за допомогою вихователя у
повільному темпі, потім самостійно у більш швидкому
темпі.
Вихователь. Бачите, яка велика українська народна
спадщина. Яка усна народна творчість збереглась до
наших часів?
/загадки, прислів'я, приказки, казки, скоромовки,
ігри.)
Так. Але душею українського народу є пісня.. Пісні
звеселяє наше серце, допомагають у скрутні часи,
підбадьорюють. Наш народ — дуже співучий. Пісня
супроводжує нас усе життя. Скажіть, яку найпершу
пісню чує дитина матінки? (Колискову.) Які колискові
пісні? (Ніжні, лагідні, мелодійні.)
Занаття закінчується.
10. Фізкультхвилинка
Проводиться рухлива народна гра «Мишка та кіт»
(під мелодію Нмйменної української народної пісні в
обробці Я. Степового).
Після гри діти збираються на килимку.
Педагог показує дітям ілюстрацію до скоромовки :
Босий хлопець сіно косить, Роса росить ноги босі.Чи
легко проказати слова цього віршика? (Ні.) Чому?
(Тому що це скоромовка.) Скоромовки також складав
здавна український народ. Як ви гадаєте, навіщо нам
скоромовки? (Щоб навчитися чітко та правильно
говорити.) Спробуйте без помилок повторити в ній
слова цієї скоромовки.
Діти виконують завдання. Спочатку скоромовка
вимовляється за допомогою вихователя у
повільному темпі, потім самостійно у більш швидкому
темпі.
Вихователь. Бачите, яка велика українська народна
спадщина. Яка усна народна творчість збереглась до
наших часів?
/загадки, прислів'я, приказки, казки, скоромовки,
ігри.)
Так. Але душею українського народу є пісня.. Пісні
звеселяє наше серце, допомагають у скрутні часи,
підбадьорюють. Наш народ — дуже співучий. Пісня
супроводжує нас усе життя. Скажіть, яку найпершу
пісню чує дитина матінки? (Колискову.) Які колискові
пісні? (Ніжні, лагідні, мелодійні.)
Занаття закінчується.