1. Дата: 17.10.2014 Клас: 2Б
Тема: Введення тексту з клавіатури. Робота з клавіатурним тренажером.
Програма «Кіт-риболов».
Мета уроку:
Навчальна: пояснити призначення груп клавіш керування курсором та
CapsLock; закріплювати навички користування клавіатурою у клавіатурному
тренажері; Розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення;
Виховна: виховувати дисциплінованість, взаємодопомогу.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми роботи учнів на уроці: індивідуальна, парна, групова, колективна.
Обладнання: плакат «Клавіатура», зошити, пазли складових ПК, смайли,
хмаринки, програма "Сходинки до інформатики" (“Кіт риболов”).
План уроку
І. Організаційний момент. (1 хв)
ІІ. Актуалізація опорних знань. (7 хв)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. (1 хв)
IV. Вивчення нового матеріалу. (8 хв)
V. Закріплення вивченого. (10)
VІ. Фізкультхвилинка. (2 хв)
VІІ. Повторення правил з техніки безпеки.
VIII. Практична робота на ПК. Робота з програмою «Кіт-риболов». (8 хв)
IХ. Релаксація. (1 хв)
Х. Підсумки уроку. (2 хв)
Хід уроку
І. Організаційний момент.
«Зірочка успіху»
Заплющіть очки і уявіть зоряне небо…Виберіть найяскравішу зірочку.
Відкрийте оченята. Піднесіть ручки до зірочки, зніміть її і положіть собі на
парту. Це Ваша зірочка відмінних успіхів на сьогоднішньому уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Тепер давайте повторимо те, що вчили на попередніх уроках.
2. 2.1. Повторення правил ТБ. Гра «Правильно чи ні?»
1. В кабінеті інформатики можна знаходитися у верхньому одязі
2. Можна приносити їжу та зайві речі в кабінет інформатики
3. Можна приступати до роботи з комп'ютером з брудними, вологими
руками.
4. Включати (виключати) комп'ютер і запускати програми без
попередньої згоди учителя.
5. Можна торкатися до екрана монітора
6. Під час роботи дистанція між очима і екраном монітора повинна бути
не менше 50 см
7. Можна хитатися на стульчику
8. Можна включати комп’ютер сусіда
2.2. Складання пазлів про склад ПК (Робота в парах)
2.3. Фронтальне опитування «Де застосовують комп’ютер?» та «Клавіатура»
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Діти, послухайте цікаву історію. Одного разу Мудрунчик вирішив
надрукувати лист для Елзіка, сів за комп’ютер, відкрив програму і став
друкувати…
Привіт Дорогий Елзіку. (Але ці слова він захотів надрукувати всіма
великими літерами. Надрукував перше слово і втомився тримати кнопочку Shift.)
Засмутився і подумав, а запитаю я Ганнусю, можливо є така чарівна кнопочка,
яка допоможе мені надрукувати всі великі літери, не тримаючи іншої…На що
Ганнуся відповіла: «Так, є». Яка ж це клавіша, ми сьогодні дізнаємось на уроці і
продовжимо знайомитися з клавіатурою, групами клавіш, які є на ній та їх
призначенням, вдосконалимо навички роботи з клавіатурою.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь про клавіші керування курсором та CapsLock.
Справа від клавіші "пропуск" розташовані клавіші руху курсору по екрану
монітора.
Інколи потрібно, щоб усі букви були великими. Наприклад, заголовок до
тексту. Тоді досить натиснути на клавішу CapsLock. При цьому клавіатура
3. переключається в інший режим, всі букви будуть великими. Якщо знову
натиснути на цю клавішу, ви знову повернетесь до режиму малих букв.
V. Закріплення вивченого.
4.1. Робота з зошитом
Ст.20 завдання 1, 2, 3, 4
4.2. Робота з книгою
«По групах» Ст.49 «Для кмітливих»
VІ. Музична фізкультхвилинка.
VII. Практична робота на ПК. Робота з програмою «Кіт-риболов». Урок 3
Повторення правил правильного сидіння за ПК та відстані від монітора.
На попередньому уроці ми вже навчилися ловити рибку, доки вона не
пропливла повз гачок. І навчилися швидко знаходити на клавіатурі цифри і
букви.
Сьогодні ми продовжимо гру “Кіт-риболов”, але рибки будуть плавати
зграйками і нам потрібно швидко натискати букви на клавіатурі, щоб в кінці
отримати слово.
VIII. Релаксація.
Уявіть, що ви знаходитеся на березі річки. Лагідні сонячні промінчики
лоскочуть вам лобик, носик, щічки, підборіддя. Теплий ніжний вітерець приємно
освіжає вас.
Тихо. Тільки пустотливі хвильки про щось шепочуть, поспішаючи
наввипередки до берега. Приємно відпочивати біля річки чи ставка. Але не
завжди там може бути прозора вода і чисті береги. Чистота водойм і бер егів
залежить від нас з вами.
IХ. Підсумки уроку.
- Вам на уроці було цікаво?
- Що нового дізналися на сьогоднішньому році?
- Яким би малюнком Ви хотіли б виразити почуття від сьогоднішнього
уроку? (Хмаринкою – настрій сумний чи веселим смайликом – настрій
веселий)
Додаткові завдання
4. Закінчи речення:
І група
Клавіатура, монітор, принтер - це...
Україна, Польща, Франція, Англія - це...
А тепер - навпаки. Придумай початок речення.
... - це імена казкових героїв.
... - це вулиці Нетішина.
ІІ група
Закінчи речення:
Колонки, системний блок, камера - це...
Хмельницький, Нетішин, Рівне, Київ - це...
А тепер - навпаки. Придумай початок речення.
... - це імена героїв мультфільмів.
... - це явища природи.
Встанови відповідність (з’єднай стрілками назви кнопок та їх
призначення
Caps Losk
Написання однієї великої літери
Shift
Написання великих літер
Alt+Shift
Курсор керування вліво
Пропуск
Курсор керування вправо
Курсор керування вверх
Курсор керування вниз
Клавіші для переведення алфавіту
Клавіша дозволяє робити пропуски
між буквами