SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Sekolah : SMK Beluran Bestari, Sabah.
Mata pelajaran: Produksi Multimedia
Tingkatan : 5 A
Tempat : Makmal Komputer 1
Tarikh : 07 Mei 2013
Masa : 8.00 am - 9.20 am (1 jam 20 minit)
Bilangan pelajar :______________
Tajuk / bidang pembelajaran : Elemen Multimedia : Animasi
Sub topik : Animasi 2D (Motion Tween dan Shape Tween)
Objektif pembelajaran:
Di akhir pembelajaran ini, pelajar dapat:
1. menggunakan perisian Adobe Flash CS5 dengan mahir untuk menghasilkan animasi 2D.
2. menghasilkan animasi 2D dengan menggunakan teknik animasi 2D motion tween.
3. menghasilkan animasi 2D dengan menggunakan teknik animasi 2D shape tween.
Pengetahuan sedia ada :
1. Pelajar sudah terdedah dengan animasi melalui tontonan di televisyen seperti animasi Mr.Bean, Spongebob Squarepant, Upin
dan Ipin, Boboiboy, Tom and Jerry , Woody Woodpecker, Mickey Mouse, Barbie Fairytales dan sebagainya.
2. Pelajar telah mempelajari animasi dan grafik 2D
3. Pelajar telah mengetahui kegunaan tools dalam Adobe Flash CS5
4. Pelajar tahu menggunakan perisian Adobe
ABM dan BBM:
1. Komputer yang dipasang perisian Adobe Flash CS5
2. LCD, Projektor
3. Video flash.swf (contoh animasi motion tween dan shape tween)
4. Tutorial animasi motion tween dan shape tween
1
KBKK : Hubungkait, menjana idea, mengenalpasti, menghuraikan, menganalisis, membeza dan membuat
rumusan.
Strategi Pengajaran : Berpusatkan Guru- Kaedah Demonstrasi.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Langkah
/Masa
Isi kandungan Aktiviti Guru Aktiviti Pelajar
Pendekatan/Kaedah/
ABM/ Nilai/ KBKK
Set
Induksi
(5 minit)
Menayangkan
video
animasi
2D(motion
tween dan shape
tween)
Kelas dimulakan dengan bacaan
doa.
Menayangkan video
animasi 2D (motion
tween dan shape
tween)
Menyoal pelajar
perbezaan kedua-dua
animasi yang
ditayangkan
Mengedarkan tutorial
animasi motion tween
dan shape tween
kepada pelajar
Pelajar membaca doa
Menonton video
animasi 2D (motion
tween dan shape
tween) yang
ditayangkan oleh guru
Memberi respon
terhadap soalan yang
dikemukan oleh guru
Mencatat isi penting
BBM : video swf,
komputer, projektor
Nilai: Ketekunan
Teknik:
Pendengaran
Ramal, perhati
dan terang
Pendekatan :
Soal jawab
Langkah
1
(10
minit)
Demontrasi
animasi 2D
(motion tween)
Langkah-
langkah
Menunjukkan
demonstrasi
menggunakan perisian
Adobe Flash CS5 sambil
memberi penerangan
Memerhati demontrasi
sambil mencatat
langkah-langkah yang
diajar oleh guru
BBM : komputer,
perisian Adobe Flash
CS5 , tutorial animasi
2D(motion tween) dan
projektor
2
menghasilkan
animasi
pergerakan bagi
objek
dan teks(animasi
motion
tween):
• Insert >
Keyframe
• Create Motion
Tween
• Ubah
kedudukan
objek dan teks
untuk kefahaman pelajar
Langkah- langkah
menghasilkan animasi
pergerakan bagi objek
dan teks(animasi motion
tween):
• Insert > Keyframe
• Create Motion Tween
• Ubah kedudukan
objek dan teks
Merujuk kepada
tutorial yang diberikan
oleh guru
Nilai:
• Ketekunan
• Hormat
Pendekatan:
• Membuat
demonstrasi
Langkah
2
(20
minit)
Penghasilan
animasi 2D
(motion tween)
Memantau pelajar
menghasilkan animasi
2D (motion tween)
dari satu pelajar ke satu
pelajar yang lain
Membimbing pelajar
yang kurang cekap
mengendalikan Adobe
Flash menghasilkan
animasi 2D(motion
tween)
Menghasilkan animasi
2D (motion tween)
dengan bantuan tutorial
Menghasilkan animasi
2D (motion tween)
dengan bimbingan guru
BBM : komputer,
perisian Adobe Flash
CS5, tutorial animasi
2D(motion tween)
Nilai :
• Kreativiti
• Bantu membantu
• Daya usaha
3
Langkah
3
(10
minit)
Demontrasi
animasi 2D
(shape tween)
oleh guru
Langkah-
langkah
menghasilkan
animasi
perubahan
warna bagi
objek dan teks:
• Insert >
Keyframe
• Modify >
Break Apart
(bagi teks)
• Properties
• Tween Shape
• Fill Color
• Ubah jenis
warna
Menunjukkan
demonstrasi
menggunakan perisian
Adobe Flash CS5 sambil
memberi penerangan
untuk kefahaman pelajar
Langkah-langkah
menghasilkan animasi
perubahan warna bagi
objek dan teks:
• Insert > Keyframe
• Modify > Break Apart
(bagi teks)
• Properties
• Tween Shape
Memerhati demontrasi
sambil mencatat
langkah-langkah yang
diajar oleh guru
Merujuk kepada
tutorial yang diberikan
oleh guru
BBM : komputer,
perisian Adobe Flash
CS5 , tutorial animasi
2D(shape tween) dan
projektor
Nilai:
• Ketekunan
• Hormat
Pendekatan:
• Membuat
demonstrasi
Langkah
4
(20
minit)
Penghasilan
animasi 2D
(mask)
Memantau pelajar
menghasilkan animasi
2D (mask) dari satu
pelajar ke satu pelajar
yang lain
Membimbing pelajar
yang kurang cekap
mengendalikan Adobe
Flash menghasilkan
animasi 2D(mask)
Menghasilkan animasi
2D (mask) dengan
bantuan tutorial
Menghasilkan animasi
2D (mask) dengan
bimbingan guru
BBM : komputer,
perisian Adobe Flash,
tutorial animasi
2D(mask)
Nilai :
• Kreativiti
• Bantu membantu
• Daya usaha
4
Penutup
(15
minit)
Penilaian hasil
kerja
pelajar dan
refleksi
Menilai dan memilih
hasil kerja pelajar yang
terbaik
Menayangkan hasil
kerja pelajar yang
terbaik
Menonton hasil animasi
yang ditayangkan
Menyimpan hasil kerja
didalam folder untuk
simpanan
Nilai :
• Kerjasama
• Menghargai
Refleksi Guru:
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________
___________________________________________________
5
KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1
RPH Berpusatkan Guru II- Kaedah Demonstrasi
Nama No. Matrik
Rudy bin Lambau D20102039860
Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian
Program : AT- 46 ISMP Multimedia
Pensyarah : Dr. Che Soh Said.
6
KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1
RPH Berpusatkan Guru II- Kaedah Demonstrasi
Nama No. Matrik
Rudy bin Lambau D20102039860
Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian
Program : AT- 46 ISMP Multimedia
Pensyarah : Dr. Che Soh Said.
6

More Related Content

What's hot (20)

Tugas metlit 2
Tugas metlit 2Tugas metlit 2
Tugas metlit 2
 
Rph format komputer
Rph format komputerRph format komputer
Rph format komputer
 
8. rpp 11 ddg
8. rpp 11 ddg8. rpp 11 ddg
8. rpp 11 ddg
 
Rpp kelas 3 paint 1
Rpp kelas 3 paint 1Rpp kelas 3 paint 1
Rpp kelas 3 paint 1
 
PBK - Pertemuan 2
PBK - Pertemuan 2PBK - Pertemuan 2
PBK - Pertemuan 2
 
1 pbk
1 pbk 1 pbk
1 pbk
 
Pertemuan 2
Pertemuan 2Pertemuan 2
Pertemuan 2
 
8. rpp 12 ddg
8. rpp 12 ddg8. rpp 12 ddg
8. rpp 12 ddg
 
Rpp tik 2015
Rpp tik 2015Rpp tik 2015
Rpp tik 2015
 
Maribelajarppt
MaribelajarpptMaribelajarppt
Maribelajarppt
 
8. rpp 8 ddg
8. rpp 8 ddg8. rpp 8 ddg
8. rpp 8 ddg
 
8. rpp 1 ddg
8. rpp 1 ddg8. rpp 1 ddg
8. rpp 1 ddg
 
8. rpp 4 ddg
8. rpp 4 ddg8. rpp 4 ddg
8. rpp 4 ddg
 
PBK - Pertemuan 3
PBK - Pertemuan 3PBK - Pertemuan 3
PBK - Pertemuan 3
 
2 3-pbk
2 3-pbk2 3-pbk
2 3-pbk
 
Pertemuan 3
Pertemuan 3Pertemuan 3
Pertemuan 3
 
8. rpp 5 ddg
8. rpp 5 ddg8. rpp 5 ddg
8. rpp 5 ddg
 
RPP (LAYANAN DI INTERNET)
RPP (LAYANAN DI INTERNET)RPP (LAYANAN DI INTERNET)
RPP (LAYANAN DI INTERNET)
 
5 m
5 m5 m
5 m
 
Guru abad 21
Guru abad 21Guru abad 21
Guru abad 21
 

Viewers also liked

Sukatan Grafik komputer
Sukatan Grafik komputerSukatan Grafik komputer
Sukatan Grafik komputerRuudz Dy
 
Rph berpusatkan pelajar
Rph berpusatkan pelajarRph berpusatkan pelajar
Rph berpusatkan pelajarRuudz Dy
 
Asas grafik
Asas grafikAsas grafik
Asas grafikRuudz Dy
 
Soalan Ujian
Soalan UjianSoalan Ujian
Soalan UjianRuudz Dy
 
Rph berpusatkan guru
Rph berpusatkan guruRph berpusatkan guru
Rph berpusatkan guruRuudz Dy
 
Jadual spesifikasi ujian
Jadual spesifikasi ujianJadual spesifikasi ujian
Jadual spesifikasi ujianRuudz Dy
 
PENGENALAN Grafik komputer
PENGENALAN Grafik komputerPENGENALAN Grafik komputer
PENGENALAN Grafik komputerRuudz Dy
 
Percubaan SPM Ting 5 2010
Percubaan SPM Ting 5 2010Percubaan SPM Ting 5 2010
Percubaan SPM Ting 5 2010Ruudz Dy
 
Grafik Berkomputer-spm-09
Grafik Berkomputer-spm-09Grafik Berkomputer-spm-09
Grafik Berkomputer-spm-09Ruudz Dy
 
Huraian sukatan grafik berkomputer
Huraian sukatan grafik berkomputerHuraian sukatan grafik berkomputer
Huraian sukatan grafik berkomputerRuudz Dy
 
SLIDE PENGAJARAN GRAFIK
SLIDE PENGAJARAN GRAFIKSLIDE PENGAJARAN GRAFIK
SLIDE PENGAJARAN GRAFIKRuudz Dy
 
MODUL GRAFIK BERKOMPUTER
MODUL GRAFIK BERKOMPUTERMODUL GRAFIK BERKOMPUTER
MODUL GRAFIK BERKOMPUTERRuudz Dy
 
Jadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi Ujian
Jadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi UjianJadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi Ujian
Jadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi UjianHazwani Hashim
 

Viewers also liked (14)

Sukatan Grafik komputer
Sukatan Grafik komputerSukatan Grafik komputer
Sukatan Grafik komputer
 
Rph berpusatkan pelajar
Rph berpusatkan pelajarRph berpusatkan pelajar
Rph berpusatkan pelajar
 
Asas grafik
Asas grafikAsas grafik
Asas grafik
 
Soalan Ujian
Soalan UjianSoalan Ujian
Soalan Ujian
 
Rph berpusatkan guru
Rph berpusatkan guruRph berpusatkan guru
Rph berpusatkan guru
 
Jadual spesifikasi ujian
Jadual spesifikasi ujianJadual spesifikasi ujian
Jadual spesifikasi ujian
 
PENGENALAN Grafik komputer
PENGENALAN Grafik komputerPENGENALAN Grafik komputer
PENGENALAN Grafik komputer
 
Percubaan SPM Ting 5 2010
Percubaan SPM Ting 5 2010Percubaan SPM Ting 5 2010
Percubaan SPM Ting 5 2010
 
Grafik Berkomputer-spm-09
Grafik Berkomputer-spm-09Grafik Berkomputer-spm-09
Grafik Berkomputer-spm-09
 
Huraian sukatan grafik berkomputer
Huraian sukatan grafik berkomputerHuraian sukatan grafik berkomputer
Huraian sukatan grafik berkomputer
 
Asas grafik
Asas grafikAsas grafik
Asas grafik
 
SLIDE PENGAJARAN GRAFIK
SLIDE PENGAJARAN GRAFIKSLIDE PENGAJARAN GRAFIK
SLIDE PENGAJARAN GRAFIK
 
MODUL GRAFIK BERKOMPUTER
MODUL GRAFIK BERKOMPUTERMODUL GRAFIK BERKOMPUTER
MODUL GRAFIK BERKOMPUTER
 
Jadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi Ujian
Jadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi UjianJadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi Ujian
Jadual Penentu Ujian dan Jadual Spesifikasi Ujian
 

Similar to Rph berpusatkan guru2

Pamplet RPT Form 4
Pamplet RPT Form 4 Pamplet RPT Form 4
Pamplet RPT Form 4 ruude_90
 
Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)
Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)
Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)bangdemisto
 
2007 modul diklat mpi power point
2007 modul diklat mpi power point2007 modul diklat mpi power point
2007 modul diklat mpi power pointuswatun1509
 
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docxSilabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docxdederyan3
 
Jom Mula micro_bit.pptx
Jom Mula micro_bit.pptxJom Mula micro_bit.pptx
Jom Mula micro_bit.pptxSJKCPAPAN1
 
2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematika
2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematika2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematika
2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematikaM. Jainuri, S.Pd., M.Pd
 
SLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptx
SLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptxSLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptx
SLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptxssuseraf0242
 
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.docxSilabus dan RPP Informatika Kelas 4.docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.docxArjunaSakti9
 
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdf
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdfSilabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdf
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdfArjunaSakti9
 

Similar to Rph berpusatkan guru2 (20)

Rpp
RppRpp
Rpp
 
Tik xii; silabus (2013)
Tik xii; silabus (2013)Tik xii; silabus (2013)
Tik xii; silabus (2013)
 
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.3
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.3RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.3
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.3
 
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.10
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.10RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.10
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.10
 
Micro Teaching
Micro TeachingMicro Teaching
Micro Teaching
 
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.9
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.9RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.9
RPP ANIMASI 2D 3D Kd 3.9
 
Tik xii; rpp (2013)
Tik xii; rpp (2013)Tik xii; rpp (2013)
Tik xii; rpp (2013)
 
Rpp kls6
Rpp kls6Rpp kls6
Rpp kls6
 
Pamplet RPT Form 4
Pamplet RPT Form 4 Pamplet RPT Form 4
Pamplet RPT Form 4
 
Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)
Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)
Rppkkpiklsxi ismt1 2012 (3)
 
Desain grafis
Desain grafisDesain grafis
Desain grafis
 
PertemuanKe-10.ppt
PertemuanKe-10.pptPertemuanKe-10.ppt
PertemuanKe-10.ppt
 
Rpp kelas 3 sem 1 1011
Rpp kelas 3 sem 1 1011Rpp kelas 3 sem 1 1011
Rpp kelas 3 sem 1 1011
 
2007 modul diklat mpi power point
2007 modul diklat mpi power point2007 modul diklat mpi power point
2007 modul diklat mpi power point
 
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docxSilabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4 baru versi 2 (1).docx
 
Jom Mula micro_bit.pptx
Jom Mula micro_bit.pptxJom Mula micro_bit.pptx
Jom Mula micro_bit.pptx
 
2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematika
2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematika2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematika
2021 1 rps_multimedia pembelajaran matematika
 
SLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptx
SLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptxSLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptx
SLIDE - SEMINAR HASIL STOP MOTION.pptx
 
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.docxSilabus dan RPP Informatika Kelas 4.docx
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.docx
 
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdf
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdfSilabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdf
Silabus dan RPP Informatika Kelas 4.pdf
 

Rph berpusatkan guru2

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Sekolah : SMK Beluran Bestari, Sabah. Mata pelajaran: Produksi Multimedia Tingkatan : 5 A Tempat : Makmal Komputer 1 Tarikh : 07 Mei 2013 Masa : 8.00 am - 9.20 am (1 jam 20 minit) Bilangan pelajar :______________ Tajuk / bidang pembelajaran : Elemen Multimedia : Animasi Sub topik : Animasi 2D (Motion Tween dan Shape Tween) Objektif pembelajaran: Di akhir pembelajaran ini, pelajar dapat: 1. menggunakan perisian Adobe Flash CS5 dengan mahir untuk menghasilkan animasi 2D. 2. menghasilkan animasi 2D dengan menggunakan teknik animasi 2D motion tween. 3. menghasilkan animasi 2D dengan menggunakan teknik animasi 2D shape tween. Pengetahuan sedia ada : 1. Pelajar sudah terdedah dengan animasi melalui tontonan di televisyen seperti animasi Mr.Bean, Spongebob Squarepant, Upin dan Ipin, Boboiboy, Tom and Jerry , Woody Woodpecker, Mickey Mouse, Barbie Fairytales dan sebagainya. 2. Pelajar telah mempelajari animasi dan grafik 2D 3. Pelajar telah mengetahui kegunaan tools dalam Adobe Flash CS5 4. Pelajar tahu menggunakan perisian Adobe ABM dan BBM: 1. Komputer yang dipasang perisian Adobe Flash CS5 2. LCD, Projektor 3. Video flash.swf (contoh animasi motion tween dan shape tween) 4. Tutorial animasi motion tween dan shape tween 1
  • 2. KBKK : Hubungkait, menjana idea, mengenalpasti, menghuraikan, menganalisis, membeza dan membuat rumusan. Strategi Pengajaran : Berpusatkan Guru- Kaedah Demonstrasi. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN Langkah /Masa Isi kandungan Aktiviti Guru Aktiviti Pelajar Pendekatan/Kaedah/ ABM/ Nilai/ KBKK Set Induksi (5 minit) Menayangkan video animasi 2D(motion tween dan shape tween) Kelas dimulakan dengan bacaan doa. Menayangkan video animasi 2D (motion tween dan shape tween) Menyoal pelajar perbezaan kedua-dua animasi yang ditayangkan Mengedarkan tutorial animasi motion tween dan shape tween kepada pelajar Pelajar membaca doa Menonton video animasi 2D (motion tween dan shape tween) yang ditayangkan oleh guru Memberi respon terhadap soalan yang dikemukan oleh guru Mencatat isi penting BBM : video swf, komputer, projektor Nilai: Ketekunan Teknik: Pendengaran Ramal, perhati dan terang Pendekatan : Soal jawab Langkah 1 (10 minit) Demontrasi animasi 2D (motion tween) Langkah- langkah Menunjukkan demonstrasi menggunakan perisian Adobe Flash CS5 sambil memberi penerangan Memerhati demontrasi sambil mencatat langkah-langkah yang diajar oleh guru BBM : komputer, perisian Adobe Flash CS5 , tutorial animasi 2D(motion tween) dan projektor 2
  • 3. menghasilkan animasi pergerakan bagi objek dan teks(animasi motion tween): • Insert > Keyframe • Create Motion Tween • Ubah kedudukan objek dan teks untuk kefahaman pelajar Langkah- langkah menghasilkan animasi pergerakan bagi objek dan teks(animasi motion tween): • Insert > Keyframe • Create Motion Tween • Ubah kedudukan objek dan teks Merujuk kepada tutorial yang diberikan oleh guru Nilai: • Ketekunan • Hormat Pendekatan: • Membuat demonstrasi Langkah 2 (20 minit) Penghasilan animasi 2D (motion tween) Memantau pelajar menghasilkan animasi 2D (motion tween) dari satu pelajar ke satu pelajar yang lain Membimbing pelajar yang kurang cekap mengendalikan Adobe Flash menghasilkan animasi 2D(motion tween) Menghasilkan animasi 2D (motion tween) dengan bantuan tutorial Menghasilkan animasi 2D (motion tween) dengan bimbingan guru BBM : komputer, perisian Adobe Flash CS5, tutorial animasi 2D(motion tween) Nilai : • Kreativiti • Bantu membantu • Daya usaha 3
  • 4. Langkah 3 (10 minit) Demontrasi animasi 2D (shape tween) oleh guru Langkah- langkah menghasilkan animasi perubahan warna bagi objek dan teks: • Insert > Keyframe • Modify > Break Apart (bagi teks) • Properties • Tween Shape • Fill Color • Ubah jenis warna Menunjukkan demonstrasi menggunakan perisian Adobe Flash CS5 sambil memberi penerangan untuk kefahaman pelajar Langkah-langkah menghasilkan animasi perubahan warna bagi objek dan teks: • Insert > Keyframe • Modify > Break Apart (bagi teks) • Properties • Tween Shape Memerhati demontrasi sambil mencatat langkah-langkah yang diajar oleh guru Merujuk kepada tutorial yang diberikan oleh guru BBM : komputer, perisian Adobe Flash CS5 , tutorial animasi 2D(shape tween) dan projektor Nilai: • Ketekunan • Hormat Pendekatan: • Membuat demonstrasi Langkah 4 (20 minit) Penghasilan animasi 2D (mask) Memantau pelajar menghasilkan animasi 2D (mask) dari satu pelajar ke satu pelajar yang lain Membimbing pelajar yang kurang cekap mengendalikan Adobe Flash menghasilkan animasi 2D(mask) Menghasilkan animasi 2D (mask) dengan bantuan tutorial Menghasilkan animasi 2D (mask) dengan bimbingan guru BBM : komputer, perisian Adobe Flash, tutorial animasi 2D(mask) Nilai : • Kreativiti • Bantu membantu • Daya usaha 4
  • 5. Penutup (15 minit) Penilaian hasil kerja pelajar dan refleksi Menilai dan memilih hasil kerja pelajar yang terbaik Menayangkan hasil kerja pelajar yang terbaik Menonton hasil animasi yang ditayangkan Menyimpan hasil kerja didalam folder untuk simpanan Nilai : • Kerjasama • Menghargai Refleksi Guru: ___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________ 5
  • 6. KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1 RPH Berpusatkan Guru II- Kaedah Demonstrasi Nama No. Matrik Rudy bin Lambau D20102039860 Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian Program : AT- 46 ISMP Multimedia Pensyarah : Dr. Che Soh Said. 6
  • 7. KPD 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1 RPH Berpusatkan Guru II- Kaedah Demonstrasi Nama No. Matrik Rudy bin Lambau D20102039860 Tajuk : Rancangan Pengajaran Harian Program : AT- 46 ISMP Multimedia Pensyarah : Dr. Che Soh Said. 6