1. УРОК №5. 6 клас
Тема. Ознаки подільності на 3 і 9.
Мета: закріпити знання учнів про ознаки подільності на 3, на 9; розвивати вміння застосовувати
ознаки подільності до розв’язування вправ; вчити аналізувати умову, шукати шляхи
розв’язування задач і вправ; розвивати увагу, бажання пізнавати новее, виховувати потяг до
математичних знань.
Обладнання: комп’ютер, презентація вчителя.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
Перевірка підготовки учнів до заняття.
Перевірка підготовки класного приміщення до заняття.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Консультанти доповідають, чи є в зошитах виконане завдання. Учні-сусіди обмінюються
зошитами. Вчитель диктує правильні відповіді. Діти звіряють відповіді у зошитах, олівцем
ставлять позначки «+» або «–», підписують прізвище — хто перевірив.
ІІІ. Формування мети і завдань уроку
Розкриття загальної мети та плану проведення уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Вивчення математики - неначе підйом альпіністів на високу гірську вершину. Вивчаючи цю
науку, будь старанним і спокійним, працюй систематично, життєрадісно і уважно. Тільки в
цьому випадку ти станеш розвиненою людиною і будеш здібним до вивчення всіх інших наук.
Пам'ятай: "Саме на подоланні труднощів росте і розвивається математик". Олександр
Хінчин
V. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок
1. Повторимо:
Ознаки подільності на 2
Ознаки подільності на 5
Ознаки подільності на 10
Ознаки подільності на 3
Ознаки подільності на 9
• I ряд буде відповідати ознаки подільності на 2
• II ряд буде відповідати ознаки подільності на 5
• III ряд буде відповідати ознаки подільності на 10
Якщо звучить число, яке ділиться на одне з
ваших чисел, піднімаєте руку, а я будь-кого з
вас попрошу довести, що це ваше число.
1. Знайди числа, які діляться на 2 клацни по них
мишкою
Парні числа Непарні числа
1
ПІД КАЗКА
2. Знайди числа, які не діляться на 2 і клацни по
ним мишкою.
353
ПІДКАЗКА
242 326 372777 3305 27270 669 33
350 243 429 385392 1506 24237 48 30
Загрузи в потяг числа, які діляться на 3, для цього
клацни по ним мишкою.
Ділиться на 3
Ділиться на
на 2 і на 3
Ділиться на
на 2 і на 5
Ділиться на
на 5, але не
ділиться на 2
Ділиться на
на 9
Допоможіть числам знайти свої місця.
2. VІ. Застосування знань, умінь та навичок при розв’язуванні вправ.
1. Задача
2. Математичний диктант
3. Дидактична гра «Дізнайся зашифроване слово»
VІІІ. Підсумок уроку
Дати якісну оцінку навчального заняття, роботи класу та окремих учнів.
Купили 5 однакових коробок
Кольорових олівців.
Чи може в них бути…?
92 олівця
4
1
2
3
ВІРНО!
36 олівців
76 олівців
90 олівців
Не вірно
Не вірно
Не вірно
92 5; 36 5; 76 5; 90 5
Математичний диктант
Чи вірно що:
529 3
Перевір себе:
НІ1)
ТАК2)
НІ3)
НІ4)
ТАК5)
ТАК6)
735 3
5420 9
748 3
(639 + 594) 9
(747 + 333) 9
Знайдіть правильні висловлювання. Клацніть мишкою по букві
поряд з правильним висловлюванням і прочитайте слово.
1. 932+728 ділиться на 2
2. 765 9 не ділиться на 5
3. 647+ 831 не ділиться на 3
4. 272 727–1 818 ділиться на 9
5. 9 999 ділиться на 9, але не ділиться на 3
А 6. 9 не є дільником 77 777
7. 459 ділиться на 9 і на 3
8. 2 187 450 ділиться на 2, 3, 5
Г
Ф
О
І
Я
9. 1 278 540 ділиться на 2, 3, 5, 9 і на 10.Р
П
Г
Піфагор (VІ ст.до н.у.)
Його учні вивчали
подільність чисел.
Число, яке дорівнює сумі всіх
його дільників (без самого
числа)
вони называли досконалим
числом. Наприклад, число 6
досконале. 6=1+2+3
наступне досконале число
більше 20, але менше 30.
Знайдіть це число вдома.
6=1+2+3
ПІФАГОР
3. ІХ. Домашнє завдання
Забезпечити розуміння учнями цілей, змісту й способів виконання домашнього завдання.
Х. Рефлексія
Ініціювати та інтенсифікувати рефлексію учнів з приводу свого психоемоційного стану,
мотивації своєї діяльності, поведінки й взаємодії з учителем та однокласниками на уроці.