1. 1
Урок - комп’ютерна гра. Конспект уроку плюс презентація
Навчальний предмет. Інформатика, 5 клас (НУШ), 6 клас
Тема. Узагальнюючий урок з теми «Комп’ютерні презентації»
Мета:
навчальна:узагальнити і систематизувати знання учнів з теми
«Комп’ютерніпрезентації»;
формувати інформаційну компетентність учнів, вивчаючита
повторюючипоняття презентації, комп’ютерної презентації та її
призначення, на прикладах демонструвавшиосновніскладові
комп’ютерної презентації та її об’єкти, навчаючи учнів здійснювати
перегляд презентації за допомогою демонстрації PowerPoint;
розвивальна:розвиватипізнавальну активність; сприятирозвитку
уваги; розвиватикультуру мовлення; систематизувати здобуту
інформацію; розвиватилогічне мислення; розвиватикомунікативну
компетентність учнів, їх пізнавальний інтерес, швидкість виконання
дій на комп’ютері, навики роботиз мишею;
2. 2
виховна: виховувати навички самоконтролю і самоаналізу, інтерес
до інформатики, виховувати здоров’язбережувальнукомпетентність
учнів, культуру користувачаПК та уважність.
Тип уроку: систематизації і узагальнення знань
Урок створенийу виглядікомп’ютерної гри, проводиться дистанційно.
Учні працюють у малих групах (парах) з використанням ZOOM кімнат.
Форма уроку: комп’ютерна гра «Подорож містом «Презентація», що дає
можливість учням в ігровій формісистематизувати набуті знання, з теми
«Комп’ютерніпрезентації» з використанням Google презентацій
Методики, інтерактивні методи:
• ІКТ;
• інтерактивні методи навчання.
Використання ІКТ на уроці : мультимедійна презентація
Необхідне забезпечення: комп’ютер зі стабільним інтернет
підключенням та вебкамера.
Урок створенийза новою програмою, направленийна формування
ключових компетентностей згідно з новим Державним стандартом
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація. Оголошення теми, мети уроку.
Сьогодніми вирушаємо у подорож «Місто презентація». І для того,
щоб подорож була цікавою, вам потрібно згадати все, що ми вивчали на
попередніх уроках, бути старанними, уважними та активними.
Як настрій? Бойовий? Тоді сідаємо до нашого автобусу і рушаймо!
3. 3
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.
Наша перша зупинка це «Будівля розмов». Ми з вами обговоримо та
повторимо все, що вивчали на попередніх уроках з теми «Комп’ютерні
презентації»
1. А що ж таке презентація і де її можна створити?
4. 4
Презентація – це набір слайдів з певної теми, призначені для
демонстрації текстових графічних даних найчастіше під час усного виступу.
2. В яких програмах можна створити презентацію?
- PowerPoint
- Он-лайн сервіси
- Libre office impress
3. Етапи створення та вимоги оформлення презентації:
- Визначення мети та теми презентації. Чітко сформульована тема
дозволить уникнути пошуку зайвих матеріалів, а отже прискорить розробку
презентації.
- Пошук і відбір матеріалів з теми (текст, малюнки, анімація, відео,
звук) та розподіл його за слайдами (структурування). Подальша робота
проводиться у середовищі програми для створення презентацій.
- Визначення структури залежно від мети розробки, можуть бути
використанізразкиоформлення з колекції PowerPoint або розробленевласне
оформлення.
- Створення презентації при цьому, залежно від виду та обсягу
матеріалів, для кожного слайда вибирають готову розмітку або
налаштовують власну.
4. Давайте згадаємо що таке макет слайда?
Макет слайда- це наборів заготовок, що відображає місця розташування
інформації на слайді. Бувають: титульний, заголовок розділу, заголовок і
об’єкт, два об’єкти, зображення з підписом, пустий слайд…
5. А нагадайте мені будь ласка, як саме ми можемо
продемонструвати презентацію?
ІІІ варіанти: клавіша F5, вкладка “Показ слайдів”, кнопки перемикання
режимів перегляду.
6. Додавання об’єктів до презентації
5. 5
Які об’єкти можна додати до презентації? Вкладка «Вставлення»: таблиця,
зображення, зображення з Інтернету, відео, аудіо, фігури, смарт арт,
діаграма…
7. Ефекти анімації рух об’єктів
- Ми з вами також вивчали анімацію.. а що це таке?
- Чи можна додати декілька анімацій до одного об’єкта?
- А можна зробитирух об’єктів одночасним, швидшим чи повільнішим?
Дуже добре!
А нам з вами вже час сідати до автобусата рушати до наступної зупинки
«Млин ребусів». Автобус рушає далі. Бажаю успіху! Учні розгадують ребуси.
Після розгадування ребусів оцінки виставляються в презентацію.
Молодці, всі вправно розгадали ребуси, тоді мандруймо далі (автобус
поїхав). Ми приїхали до «Парку відпочинку», давайте 3 хвильки
прогуляємось, а потім знов за роботу!
6. 6
Фізкультхфилинка (перегляд відео)
Ну що відпочили? Розім’ялись? Рушаймо далі?!
Тим часом ми під’їжджаємо до зупинки «Офісна будівля».
Жителі міста презентація постійно працюють і ми з вами трішечки їм
допоможемо. Ми будемо створювати нову презентацію! Пропоную обрати
тему. Увага на екран.
7. 7
Інструкційні картки із завданням знаходяться у вказаному вчителем
місці (див. додаток 1). Можемо починати!
ІV. ОЦІНЮВАННЯ
Наша подорож добігає кінця. Ми під’їжджаємо до останньої зупинки міста
це «Фортеця справедливості».
Коливсізавершили, переглядаємо їхпрезентації ідіти самостійно оцінюють
за шкалою свої роботи та відмічаємо на слайді.
8. 8
Визначаємо оцінки кожного і виставляємо їх до щоденників.
ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
А тим часом наш автобус будешукати карту дороги до наступної мандрівки
в «Місто програмування».
Як ваш настрій, все ще бойовий?Вам сподобавсяурок? Що вам було важко
чи не зрозуміло?
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити у підручнику розділ 2 «Комп’ютерні презентації».
Дякую за увагу! До побачення!
9. 9
ДОДАТКИ
Додаток1
Узагальнюючий урок з теми «Комп’ютерні презентації»
Завдання
Презентація тема на вибір
.
Хід роботи
1. Створіть на власному Google Диску презентацію за обраною темою,
яка складається з:
a. На першому слайді вставте назву презентації та в
підзаголовку запишіть власне прізвище та ім’я, клас;
b. На кожному слайді уведіть вставте фото, необхідний текст;
c. Додайте останній слайд та уведіть до нього текст «Дякую
за увагу».
2. Збережіть презентацію під ім’ям Обрана тема_Прізвище, Створеній
презентації надайте доступ учителю та відправте його вчителю на
електронну скриньку