Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
547,23.docx
1. 1
Україна
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Лиманської міської ради Донецької області
Шандриголівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Розробка підсумкового уроку з теми
«Фізика атома та атомного ядра.
Фізичні основи атомної енергетики»
(9 клас)
2023 рік
2. 2
Тема уроку: «Для спасіння людства».
Мета уроку:
Навчальна: узагальнення, повторення, закріплення знань учнів з теми «. Фізика
атома та атомного ядра. Фізичні основи атомної енергетики», перевірити вміння
використовувати отримані знання на практиці. Показати практичну спрямованість
фізики. Сформувати ключові компетенції: навчати учнів самостійного набуття
нових знань з використанням Веб-технології. Сформувати вміння знаходити кілька
способів рішень проблемної ситуації, визначати найбільш раціональний варіант,
обґрунтовувати свій вибір.
Розвивальна: розвивати творчі здібності та життєві компетентності учнів.
Формувати логічне мислення, зокрема уміння аналізувати ситуацію,
встановлювати взаємні зв’язки між явищами природи, узагальнювати, виділяти
головне, здійснювати між предметні зв’язки. Розвивати пізнавальний інтерес до
предмета фізика за допомогою використання ІКТ в навчальному процесі
Виховна: формувати уміння працювати в групах та адекватну самооцінку.
Розвивати уміння вести індивідуальну та групову дискусію. Виховувати
відповідальне ставлення до виконання доручень, допитливість, кмітливість,
творчу активність, самокритичність, взаємо підтримку. Виховувати почуття
патріотизму, любові до рідного краю
Обладнання: комп’ютери, проектор, екран або інтерактивна дошка, ПЗ Рower
Point, доступ до швидкісного Інтернету , принтер, 1 смартфон на групу учнів з
встановленим додатком kahoot
Форма проведення: веб-квест(змагання)
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань
Структура уроку:
1. Організаційний момент
2. Основна частина уроку
Станції веб-квесту:
1. «Запитальна»;
3. 3
2. «Циклічна»;
3. «Енергетична»
4. «Ядерна» ;
5. «Радіоактивна»;
6. «Випромінювальна»
3. Підсумок уроку. Рефлексія
4. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель: Добрий день, шановні діти! Ми з вами закінчили вивчати надзвичайно
цікаву тему «Фізика атома та атомного ядра. Фізичні основи атомної енергетики»
Сьогодні у нас перед останній урок цієї теми І проведемо ми його з вами у цікавій
формі веб – квесту.
Уявіть собі що надворі 2100 рік. Наша планета потерпає від різних катаклізмів, а
людство від захворювань. Тяжке становище на нашій планеті помітили на планеті
Проксима b яка знаходиться в так званій "зоні Златовласки". І щоб допомогти
врятуватись землянам на нашу планету приземлився космічний корабель з
жителями цієї планети проксимами, які помітили, що наша цивілізація може
зникнути. Але вони не знають жодної з мов які існують на Землі і можуть
слілкуватись лише з допомогою QR – кодів. І щоб допомогти Землянам в їх біді вони
розіслали по всім ефірам лист. Один з листів прийшов і до нас:
«Шановні земляни!. Ми жителі далекої
екзопланети Проксима b що знаходиться
в так званій "зоні Златовласки" Помітили,
що ваша планета в небезпеці. Її
забруднили радіоактивними відходами,
людство страждає від захворювань, а ми
прилетіли, щоб вам допомогти тому, що
ми з вами дуже схожі зовні, але розвиток
нашої планети набагато випереджає ваш,
ми вже пережили такі катаклізми і можемо
4. 4
поділитись своїм досвідом. Але для цього вам необхідно будо пройти деякі
випробування. І якщо ви з ними впораєтесь ми відкриємо вам всі свої таємниці »
Для того, щоб з’ясувати яка група учнів зможе першою отримає таємниці
спасіння людства ми розділимось на групи по 4-5 учнів в групі(в кожній групі 1
комп’ютер і 1 смартфор). Всі групи виконують завдання з допомогою комп’ютера
окремо, заносять відповіді на питання в аркуш відповідей, який знаходиться на
робочому столі кожного комп’ютера в електронному вигляді. Завдання в кожній
групі однакові. На виконання завдань вам відводиться 35 хвилин. За кожне завдання
ви отримаєте певну кількість балів. Максимальна кількість балів яку можна
отримати за кожне змагання вказана в аркуші відповідей (Додаток 1) Після
закінчення часу ваші аркуші відповідей будуть роздруковані і ми підрахуємо
кількість балів і занесемо в (Додаток 2). Також завдання для капітанів. Вам
необхідно фіксувати особистий внесок кожного члена вашої групи у виконання
завдань і заносити бали в аркуш оцінювання(Додаток 3) Відкрийте презентацію на
робочому столі слайд 5 це маршрутний лист.
Перший етап виконуємо разом. Для цього натисніть на станції «Запитальна» ви
переходите на слайд 6 з інструкцією до гри.
Інструкція :Щоб дати старт гри, учитель виводить зображення віртуальної кімнати
на великий екран через проектор і запрошує учасників до гри.
Приєднання до вікторин учнів Учасники гри повинні зайти на сайт вікторини зі
своїх мобільних пристроїв за адресою: https://kahoot.it/. У віконці вони вводять
номер віртуальної кімнати, яку повідомить вчитель (Game pin) і натискають «Enter».
Далі кожен учасник представляється - заповнює віконце «Nickname» і натискає «Join
game» (Приєднатися до гри).
Увага! Учитель не може розпочати гру, поки у віртуальній кімнаті не з'явиться
хоча б один учасник (кількість присутніх і їх імена відображаються у віртуальній
кімнаті на великому екрані). Як тільки всі учасники гри в зборі, учитель натискає
«Start now» - і вікторина починається. На великому екрані учні бачать питання і
варіанти відповідей на нього, на своїх мобільних пристроях - кольорові
5. 5
прямокутники з геометричними фігурами всередині, кожен з яких відповідає одній
з відповідей.
Необхідно вибрати один із варіантів і клікнути по ньому. На пристрої висвічується
інформація про те, правильна відповідь чи ні, а також кількість балів, що
присуджуються учаснику за правильну відповідь. На великий екран виводиться
загальний рахунок і поточний рейтинг учасників гри. Взяти участь у вікторині
можна, використовуючи будь-який мобільний пристрій. Додаткових програм та
програм встановлювати не треба. Після закінчення гри капітан команди заносе
кількість балів у аркуш оцінювання.
Далі групи працюють самостійно, йдучи за стрілкою клікають мишкою по певній
станції і переходять на відповідний слайд на якому вказано інструкцію для
виконання певного етапу.
Станція 2 «Циклічна»
Користуючись посиланням https://learningapps.org/display?v=pfhouajvc20 на
сайті learningapps відновити ядерний цикл
Інструкція: вийти на сайт натиснувши на посилання
https://learningapps.org/display?v=pfhouajvc20 . Виконати вправу перетягуючи назви
6. 6
ядерного паливного циклу розташувати їх в правильному порядку. Для перевірки
виконання завдання натиснути на стрілку справа на екрані. Правильні етапи будуть
обведені зеленою рамкою, якщо якийсь етап циклу розташований неправильно
рамка буде червона. Зробити скріншот сторінки екрана з допомогою кнопки –
Prt Sc Sys Rq на клавіатурі комп’ютера і вставити зображення в аркуш відповідей.
Неправильні відповіді будуть виділені червоною рамкою
Станція 3 «Випромінювальна»
Інструкція:
Передивіться відео про джерела радіоактивного випромінювання за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=JS3u56nPg-0&t=10s (перегляд відео починати з
3хв до 9 хв) а потім користуючись сайтом http://wordart.com/ створіть хмаринку зі
слів(кожне слово – один бал). Після виконання завдання зробіть скріншот сторінки
і вставте в аркуш відповідей
7. 7
Станція 4
Дати відповіді на запитання google foms про атомну енергетику України
Інструкція
Опрацювати сторінку Вікіпедії «Українська Атомна енергетика»за
посиланням https://bit.ly/3966Yfh і дати відповідь на питання google
forms за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/13FYa2i_oAFV9B8SQAYoDvWlgnHjH6a
AkU4UZaI0g29E/edit . Відповіді учитель отримає від груп, зразу
перевіряє і називає кількість балів яку капітани команд заносять в аркуш
оцінювання
Станція 5 «Енергетична»
Користуючисьпосиланням https://learningapps.org/watch?v=pqnf3isun20
на сайті LearningApps виконати вправу «Радіоактивне випромінювання»
Інструкція:
Натиснути на посилання https://learningapps.org/watch?v=pqnf3isun20
вийти на вправу «Радіоактивне випромінювання» під час виконання якої
8. 8
необхідно розділити властивості які виникають на екрані
(перетягуванням), яка властивість α - випромінювання , а яка β –
випромінювання. Після виконання вправи зробити скріншот сторінки
екрана з допомогою кнопки – Prt Sc Sys Rq на клавіатурі комп’ютера і
вставити зображення в аркуш відповідей. Неправильні відповіді будуть
виділені
червоною рамкою
Станція 7 «Ядерна»
Користуючись посиланням
https://learningapps.org/display?v=p8r8eb6aj20 на сайті learningapps
підписати частини ядерного реактора
Інструкція: вийшовши на сайт натискаємо на номер позначку при цьому
виникає питання декілька відповідей обираємо правильну відповідь Після
виконання вправи для перевірки відповідей натискаємо на стрілку внизу
екрана. Неправильні відповіді будуть обведені червоною рамкою.
Зробити скріншот сторінки екрана з допомогою кнопки – Prt Sc Sys Rq на
9. 9
клавіатурі комп’ютера і вставити зображення в аркуш відповідей.
Неправильні відповіді будуть виділені червоною рамкою
Учитель:
Час на виконання завдань вичерпано, зараз ми роздрукуємо ваші аркуші
відповідей, разом з капітанами підрахуємо кількість балів отриманих кожною
командою і з’ясуємо, яка команда отримає від інопланетян секрети спасіння
людства.
Після підрахунку балів визначається переможець.
3. Підсумок уроку
Учитель: ось і завершилась наша незвичайна гра.
А зараз я хочу, щоб ви висловили свою думку щодо нашого сьогоднішнього
уроку продовживши речення які виведені на екрани комп’ютерів (або
мультимедійної дошки)
На сьогоднішньому уроці я дізнався нове…….
Мені на уроці було цікаво виконувати……
На уроці було важко виконувати……..
Мені найбільше сподобалось…….
10. 10
4. Домашнє завдання
1. Підготуватись до презентації проектів, які ви обрали
Додаткове завдання : з допомогою сайту MyCollages створити колажі на тему
«Використання радіоактивних ізотопів»
Додаток 1
Аркуш відповідей
(в електронному вигляді на робочому столі комп’ютера )
назва команди_____________________
1. Пройти тестування на сайті Kahoot.it за посиланням
https://play.kahoot.it/v2/?quizId=7a71157b-8f97-4372-beba-427c9e80b63b
«Відеодосліди»:
2. Користуючись посиланням https://learningapps.org/display?v=pfhouajvc20 на
сайті learningapps відновити ядерний цикл
3. Передивившись відео створити хмаринку зі слів про те що є джерелом
радіоактивного випромінювання
4. Дати відповіді на запитання google foms про атомну енергетику України
5. Користуючись посиланням https://learningapps.org/watch?v=pqnf3isun20
на сайті LearningApps виконати вправу «Радіоактивне випромінювання»
6. Користуючись посиланням https://learningapps.org/display?v=p8r8eb6aj20
на сайті learningapps підписати частини ядерного реактора
11. 11
Додаток 2
Аркуш оцінювання відповідей груп
Назва етапу Кількість балів за
одну правильну
відповідь
Всього балів
1 «Запитальна»; 1бал
1 .«Циклічна»; 1 бал
3. «Випромінювальна» 1 слово – 1 бал
4. «Радіоактивна»; 1бал
5. «Енергетична»; 1 бал
6. «Ядерна». 1 бал
Додаток 3
Аркуш оцінювання роботи учнів
П.І.Б. учня Назва етапу 1бал Всього
балів
1 «Запитальна»; 1 бал
2. .«Циклічна»; 1 слово – 1
бал
3. «Випромінювальна» 1бал
4.«Радіоактивна»; 1 бал
5. «Енергетична»; 1 бал
6. «Ядерна». 1бал