SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15
Добропільської міської ради,
вул. 50 років Жовтня , буд.18 м. Білозерське
Донецька область, Україна, 85013, тел. (06277) 3-23-22,
e-mail: dobropoliezoch15@gmail.com
Урок з інформатики
«Складання та виконання алгоритмів
з повторенням у середовищі Scratch»

Вчитель інформатики та хімії
Жулькова Світлана Анатоліївна
Добропілля 2016 р.
Тема:«Складаннята виконанняалгоритмівз повторенням у середовищі Scratch»
Мета:
 навчальна:
вчити складати алгоритмиз використання структуриповторення і виконувати створені
алгоритми у навчальному середовищі програмування Scratch.
 розвивальна:
розвивати навики роботизакомп’ютером, логічне мислення, спостережливість, увагу,
старанність, память;
 виховна:
виховувати творче ставлення до роботи, інтерес до інформатики, естетичний
смак.
Форми роботи: індивідуальна
Методи: практичний та наочний.
Тип уроку: формування практичних вмінь та навичок
Після виконання роботи учень
 знає:
 поняття «вказівка», «виконавець»;
 вимогидо вказівок;
 поняття алгоритму;
 властивостіалгоритмів;
 вказівки головного меню програмиScratch;
 режим перегляду проекту;
 має уявлення:
 типи алгоритмів;
 поняття циклу;
 поняття алгоритму з циклом;
 вміє:
 завантажувати програмуScratch;
 переглядати наявні проекти;
 створюватипроекти з повторенням.
Обладнання:ПК з встановленою ОС і середовищем Scratch.
Структура уроку
1. Організаційний момент 1 хв
2. Актуалізація опорнихзнань 15 хв
3. Повідомлення теми та мети урока 1 хв
4. Інструктаж з БЖД 1 хв
5. Вироблення практичних навичок 20 хв
6. Підбиття підсумків уроку 5 хв
7. Домашнє завдання 1 хв
8. Рефлексія 1 хв
Хід уроку
1. Організаційний момент сл
Добрий день. Я, Світлана Анатоліївна. Сьогодні ми працюватимемо разом, і я
розраховуюна вашу старанну працю на уроці та змістовні відповіді. Кожному з вас
хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:
«У» - усміхненими,
«С» - спокійними,
«П» - прогресивними,
«І» - ініціативними,
«Х» - хоробрими.
Генрі Форд говорив: «Збиратися разом – це початок, Триматися разом – це
прогрес, Працювати разом – це успіх». Іншими словами, я бажаю Вам УСПІХУ!
2. Актуалізація опорних знань.
Завдання №1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»
1. Що таке алгоритм? (це запис скінченої послідовності вказівок, виконання яких
призводить до розв’язання певної задачі.)
2. Що таке виконавець алгоритму?( це жива істота (людина або тварина) або
автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальна машина тощо),
спроможна діяти відповідно з алгоритмом.)
3. Що таке система вказівок виконавця?( це множина (сукупність) всіх вказівок, які
може виконувати даний виконавець.)
4. Що таке середовище виконання алгоритму?( об’єкти, з якими працює виконавець у
процесі виконання алгоритму.)
5. Що таке лінійна структура алгоритму?( це така структура (сукупність) вказівок, у
якій всі вказівки виконують послідовно: одну за одною у порядку запису їх в
алгоритмі.)
6. Що таке алгоритм повторення? (Алгоритм, у якому передбачається багаторазове
виконання одного й того самого набору команд, називають циклічним)
7. Як завантажити середовищеScratch? (Усі програми. Головного меню або за допомогою
значка на Робочому столі)
8. Як обирати виконавці у середовищі Scratch?( виконавців можна долучати:з
бібліотеки Scratch;з мережі (локальної чи глобальної);як об'єкти, створені в інших
графічних програмах (наприклад, GIMP);як об'єкти, створені у графічому редакторі,
вбудованому у Scratch.)
9. Як створити циклічний алгоритм з визначеною кількістю повторень у
середовищі Скретч?(Для створення циклічних алгоритмів а визначеною кількістю
повторень у середовищі Скретч використовують команда Повторити К, де параметр
К вказує на кількість повторень у тілі циклу).
Завдання№2. сл Гра «Мікрофон» На екрані зображено вікно програми Scratch і
позначено елементи цифрами. Учні по черзі (передаючи уявний мікрофон) називають
елементи вікна, відповідно до цифр.
1. Набори команд
2. Рядок програмного меню
3. Вікно настроювання спрайта (виконавець команд)
4. Команди виконання дій над спрайтом.
5. Команди керування готовою програмою
6. Сцена
7. Спрайт
8. Координати (числа), що вказують положення курсору миші на екрані
9. Вікно, що відображує об’єкти, використані для створення програми
10. Команди, що входять до вибраного набору команд
11. Вікно для складання програм
3. Повідомлення теми та мети уроку. На доске + слайд
Сьгодніна уроці ми виконаємо практичну роботу за темою: «Складання та виконання
алгоритмів з повторенням у середовищі Scratch». Мета нашого уроку: навчитися
складати алгоритми з використання структури повторення і виконувати створені
алгоритми у навчальному середовищі програмування Scratch.
4. Інструктаж з БЖД (гра так чи ні)
- Заходити до класу натовпом, штовхаючи один одного.
- При роботі з комп’ютером руки можуть бути мокрими, брудними.
- Сидіти рівно, на відстані 50см.
- Класти підручник, зошит тощо на монітор, клавіатуру.
- Не доторкатись до проводів, розеток, кнопок клавіатури, з якими тебе не
знайомив учитель.
- Починати роботу тільки за вказівкою вчителя: “Приступити до роботи”.
Молодці. Ви мене переконали, з тим що знаєте правила роботи з компьютером.
5. Вироблення практичних навичок
Давайте обговоримо хід практичної роботи. Відкрийте підручник інформатика на с.
59.
Отже, розглянемо хід практичної роботи:
1. Запустіть програму Scratch.
2. Складіть і виконайте алгоритм, щоб отримати зображення, наведене на рисунку
3.15. та 3.16
3. Збережіть створений проект у своїй папці у файлі з іменем практична 3.1. для
кола, та практична 3.2 для квадрата.
Зараз я покажу вам як як намалювати коло в програміСкретч, слідкуйте за мною. В
своїхзошитах може робитидеякі записи, тобто підказки.
Алгоритм виконання практичної роботи 3.1.
1. Запустити програмуСкретч на виконання (Головного меню Усі програми
Скретч або за допомогоюзначкана Робочому столі)
2. Обираємо в вікні програмиСкретч блок команд жовтого кольору«Керування»
та обираємо кнопку Коли натиснуто (зелений прапорець)(самез цієї кнопки
починає працювати проект)
3. Переходимо до зеленого блоку керування «Олівець» перетягуємо кнопку
очистити опустіть олівець задати колір (червоний)
4. Обераємо блок командижовтого кольору«Керування» перетягуємо кнопку
повторити 120 рази
5. Переходимо до синього блоку«Рух» перетягуємо кнопку переміститись на
4 кроки натискаємо кнопку повернутина 3 градусів.
Для того щоб друге коло розмістилося нижче, ви повинні використати блок команд
«Рух» для змінення в циклі координатх та у позиції виконавця.
Приступайте до малювання другої частинипрактичної роботи3.1
Збережіть отриманий результат практичної роботи на робочому столі з ім’ям
практична 3.1.
Релаксація: Сядьте зручно та заплющить очі. Зробіть глибокий вдох та видих.
Повторіть три рази.
Для спрайту Рудий Кіт намалювати квадрат із довжиною сторін 50 (кроків),
використавши вказівки керування, руху й малювання та повторення
Алгоритм виконання практичної роботи 3.2.
1. Запустити програмуСкретч на виконання (Головного меню Усі програми
Скретч або за допомогоюзначкана Робочому столі)
2. Для того щоб Рудий кіт намалюва квадрат саме такого розташування на Сцені,
потрібно задати відповідне початковеположення виконавця. Це можна зробити
поворотомзображення виконавця, розміщеного над ярликом вкладок.
3. Обираємо в вікні програмиСкретч блок команд жовтого кольору «Керування»
та обираємо кнопку Коли натиснуто (зелений прапорець)(самез цієї кнопки
починає працювати проект)
4. Переходимо до зеленого блоку кервання «Олівець» перетягуємо кнопку
очистити опустіть олівець задати колір (червоний)
5. Обераємо блок командижовтого кольору«Керування» перетягуємо кнопку
повторити4 рази
6. Переходимо до синього блоку«Рух» перетягуємо кнопкупереміститись на
50 кроків натискаємо кнопку повернутина 90 градусів.
Перший квадрат ми з вами намалювали, а зараз виконайте наступну частину
практичної роботисамостійно 3.2
Збережіть отриманий результат практичної роботина робочомустоліз ім’ям
практична 3.2.
Дякую за виконанняпрактичноїроботи. Зараз виконаємогімнастикудляочей,
для зняття напруги.
«Напишіть» очима слова:Алгоритм з повторенням.
6. Домашнєзавдання:опрацювати параграф 3.2; вивчити поняття.
7.Підбиття підсумків уроку
Завдання. сл Закінчіть речення, тобто вам потрібно замість крапок поставити
відповідне слово.
Вікно програми ……. (Скретч) має складові, подібні до вікон програм, які ми
вже вивчали: ……., ……., ……. (рядок заголовка, меню, кнопки управління
вікном)
У цьому середовищі виконавцем алгоритму є …..(Рудий кіт). Він може ….., …..,
……(рухатися, говорити, змінювати зовнішній вигляд) та взаємодіяти з іншими
виконавцямина сцені. Для нього існує своя система…. (команд). З кожною командою
пов'язана певна подія, яка відтворюється на……(сцені)
Виконавців алгоритму в середовищі Скретч ще називають……(спрайтами).
Файл, створений у середовищі Скретч, називають ……(проектом).
Програма, що виконується в середовищі….. (Скретч), складається з команд, які
можна обрати в….. (контейнері).
Вчитель проводить аналіз практичної роботитавиставляє оцінки
8.Рефлексія
Інтерактивна вправа«Піраміда позитивнихпочуттів»
Учитель простягаєруку і говорить:«На уроці мені сподобалось, що ви працювали
наполегливо і старанно». А тепер я хочу залишити на згадку від вас побажання для
мене. Дякую за урок

More Related Content

What's hot

пр робота повторення_urok_3
пр робота повторення_urok_3пр робота повторення_urok_3
пр робота повторення_urok_3Irina Tabanets
 
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....School5uman
 
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefingLesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefingNikolay Shaygorodskiy
 
Лабараторно практичні
Лабараторно практичніЛабараторно практичні
Лабараторно практичніmarunasorokina
 
Inf tema 1_urok_5_6_klas
Inf tema 1_urok_5_6_klasInf tema 1_urok_5_6_klas
Inf tema 1_urok_5_6_klasAllaGureva
 
побудова інф моделі
побудова інф моделіпобудова інф моделі
побудова інф моделіIrina Tabanets
 
Inf 5 tema_3_urok_18
Inf 5 tema_3_urok_18Inf 5 tema_3_urok_18
Inf 5 tema_3_urok_18AllaGureva
 
Команди і виконавці
Команди і виконавціКоманди і виконавці
Команди і виконавціAllaGureva
 
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...Дмитро Загура
 

What's hot (20)

Lr 3 photoshop
Lr 3 photoshopLr 3 photoshop
Lr 3 photoshop
 
3 клас урок 9 що таке вікно.як працювати з вікнами
3 клас урок 9 що таке вікно.як працювати з вікнами 3 клас урок 9 що таке вікно.як працювати з вікнами
3 клас урок 9 що таке вікно.як працювати з вікнами
 
пр робота повторення_urok_3
пр робота повторення_urok_3пр робота повторення_urok_3
пр робота повторення_urok_3
 
Adobe Shotoshop
Adobe ShotoshopAdobe Shotoshop
Adobe Shotoshop
 
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
 
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefingLesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
Lesson # 47. concept of form, control, event, event handler. bzd briefing
 
1 1
1 11 1
1 1
 
Urok01
Urok01Urok01
Urok01
 
Лабараторно практичні
Лабараторно практичніЛабараторно практичні
Лабараторно практичні
 
урок 7
урок 7урок 7
урок 7
 
informatika
informatikainformatika
informatika
 
Inf tema 1_urok_5_6_klas
Inf tema 1_urok_5_6_klasInf tema 1_urok_5_6_klas
Inf tema 1_urok_5_6_klas
 
побудова інф моделі
побудова інф моделіпобудова інф моделі
побудова інф моделі
 
Inf 5 tema_3_urok_18
Inf 5 tema_3_urok_18Inf 5 tema_3_urok_18
Inf 5 tema_3_urok_18
 
Команди і виконавці
Команди і виконавціКоманди і виконавці
Команди і виконавці
 
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
5 клас. Морзе. Урок 17. Діалогові вікна, їх об'єкти. Інформаційні вікна. Ство...
 
урок 3
урок 3урок 3
урок 3
 
Inf tema 1_urok_5_6_klas
Inf tema 1_urok_5_6_klasInf tema 1_urok_5_6_klas
Inf tema 1_urok_5_6_klas
 
5 10
5 105 10
5 10
 
5 9
5 95 9
5 9
 

Viewers also liked

техніка вишивки хрестиком копия
техніка вишивки хрестиком   копиятехніка вишивки хрестиком   копия
техніка вишивки хрестиком копияАлександр Дрон
 
з досвіду роботи воронової ж.м. м.добропілля зош № 16
з досвіду роботи   воронової ж.м. м.добропілля зош № 16з досвіду роботи   воронової ж.м. м.добропілля зош № 16
з досвіду роботи воронової ж.м. м.добропілля зош № 16Александр Дрон
 
студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11
студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11
студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11Александр Дрон
 
14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)
14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)
14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)Александр Дрон
 
зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)
зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)
зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)Александр Дрон
 
дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.
дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.
дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.Александр Дрон
 
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проектуурок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проектуАлександр Дрон
 
з досвіду роботи деменко о.м. зош №16
з досвіду роботи деменко о.м. зош №16з досвіду роботи деменко о.м. зош №16
з досвіду роботи деменко о.м. зош №16Александр Дрон
 
4 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №11
4 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №114 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №11
4 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №11Александр Дрон
 
зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...
зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...
зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...Александр Дрон
 
розвиток здоров'язбережувальної компетентності зоріна о.в. зош №18
розвиток здоров'язбережувальної компетентності   зоріна о.в. зош №18розвиток здоров'язбережувальної компетентності   зоріна о.в. зош №18
розвиток здоров'язбережувальної компетентності зоріна о.в. зош №18Александр Дрон
 
дидактична гра зінкевич т.м.
дидактична гра зінкевич т.м.дидактична гра зінкевич т.м.
дидактична гра зінкевич т.м.Александр Дрон
 
з досвіду роботи гопко о.в. зош №16
з досвіду роботи гопко о.в. зош №16з досвіду роботи гопко о.в. зош №16
з досвіду роботи гопко о.в. зош №16Александр Дрон
 
кухар олена сергіївна методичний кейс
кухар олена сергіївна методичний кейскухар олена сергіївна методичний кейс
кухар олена сергіївна методичний кейсАлександр Дрон
 
урок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишиванняурок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишиванняАлександр Дрон
 

Viewers also liked (20)

техніка вишивки хрестиком копия
техніка вишивки хрестиком   копиятехніка вишивки хрестиком   копия
техніка вишивки хрестиком копия
 
з досвіду роботи воронової ж.м. м.добропілля зош № 16
з досвіду роботи   воронової ж.м. м.добропілля зош № 16з досвіду роботи   воронової ж.м. м.добропілля зош № 16
з досвіду роботи воронової ж.м. м.добропілля зош № 16
 
студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11
студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11
студия толерантність та людяність злидніченко м.г. зош №11
 
14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)
14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)
14.11.16 зош №8 (степанова г.о.)
 
зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)
зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)
зош №8 дод №1 формування активної життєвої позиції (кондратюк м.о.)
 
дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.
дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.
дидактична гра зно на 200 балів климовець т.л.
 
маркетинг
маркетингмаркетинг
маркетинг
 
дуэль шоу рєпна л.в.
дуэль   шоу рєпна л.в.дуэль   шоу рєпна л.в.
дуэль шоу рєпна л.в.
 
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проектуурок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
урок з технологій 10 клас маркетингові дослідження проекту
 
з досвіду роботи деменко о.м. зош №16
з досвіду роботи деменко о.м. зош №16з досвіду роботи деменко о.м. зош №16
з досвіду роботи деменко о.м. зош №16
 
4 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №11
4 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №114 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №11
4 турнір правознавців качина я.а. водянська зош №11
 
зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...
зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...
зош №8 розвивальне заняття. формування активної життєвої позиції.(кондратюк м...
 
игра урок рєпна л.в.
игра  урок рєпна л.в.игра  урок рєпна л.в.
игра урок рєпна л.в.
 
розвиток здоров'язбережувальної компетентності зоріна о.в. зош №18
розвиток здоров'язбережувальної компетентності   зоріна о.в. зош №18розвиток здоров'язбережувальної компетентності   зоріна о.в. зош №18
розвиток здоров'язбережувальної компетентності зоріна о.в. зош №18
 
дидактична гра зінкевич т.м.
дидактична гра зінкевич т.м.дидактична гра зінкевич т.м.
дидактична гра зінкевич т.м.
 
гарбуз а.ю.
гарбуз а.ю.гарбуз а.ю.
гарбуз а.ю.
 
дмитрук і.м.
дмитрук і.м.дмитрук і.м.
дмитрук і.м.
 
з досвіду роботи гопко о.в. зош №16
з досвіду роботи гопко о.в. зош №16з досвіду роботи гопко о.в. зош №16
з досвіду роботи гопко о.в. зош №16
 
кухар олена сергіївна методичний кейс
кухар олена сергіївна методичний кейскухар олена сергіївна методичний кейс
кухар олена сергіївна методичний кейс
 
урок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишиванняурок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишивання
 

Similar to зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас

3k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-133k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-13booking123
 
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienkoShodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienkokreidaros1
 
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...oleg379
 
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаконспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаVasileUrsaki
 
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укрAira_Roo
 
3 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_20133 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_2013Svinka Pepa
 
Lesson # 39. program debugging. bzd briefing
Lesson # 39. program debugging. bzd briefingLesson # 39. program debugging. bzd briefing
Lesson # 39. program debugging. bzd briefingNikolay Shaygorodskiy
 
конспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмконспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмtan4ikbah
 
Урок 23-26 (форми та об'єкти) - вправи
Урок 23-26 (форми та об'єкти) -  вправиУрок 23-26 (форми та об'єкти) -  вправи
Урок 23-26 (форми та об'єкти) - вправиЮлія Артюх
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект урокуCshkilniy
 

Similar to зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас (20)

04
0404
04
 
інформатика 3 кл
інформатика 3 клінформатика 3 кл
інформатика 3 кл
 
3k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-133k sxod-inf-korni-kramar-13
3k sxod-inf-korni-kramar-13
 
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienkoShodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
Shodynky do-informatyky-3-klas-kornienko
 
3 34
3 343 34
3 34
 
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
Підручник Сходинки до інформатики 3 клас Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., З...
 
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаконспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
 
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
3 информ корнієнко_крамаровська_ступеньки_2013_укр
 
3 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_20133 klas informatika_kornienko_2013
3 klas informatika_kornienko_2013
 
Less39
Less39Less39
Less39
 
Lesson # 39. program debugging. bzd briefing
Lesson # 39. program debugging. bzd briefingLesson # 39. program debugging. bzd briefing
Lesson # 39. program debugging. bzd briefing
 
6 клас (урок№1)
6 клас (урок№1)6 клас (урок№1)
6 клас (урок№1)
 
Inf tema 1_urok_4_6_klas
Inf tema 1_urok_4_6_klasInf tema 1_urok_4_6_klas
Inf tema 1_urok_4_6_klas
 
конспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програмконспект уроку налагодження програм
конспект уроку налагодження програм
 
Урок 23-26 (форми та об'єкти) - вправи
Урок 23-26 (форми та об'єкти) -  вправиУрок 23-26 (форми та об'єкти) -  вправи
Урок 23-26 (форми та об'єкти) - вправи
 
7
77
7
 
Inf6 tema1-urok1
Inf6 tema1-urok1Inf6 tema1-urok1
Inf6 tema1-urok1
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
01
0101
01
 
загальна презентація
загальна презентаціязагальна презентація
загальна презентація
 

More from Александр Дрон

1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днз1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днзАлександр Дрон
 
белицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языкабелицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языкаАлександр Дрон
 
голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8Александр Дрон
 
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.Александр Дрон
 
зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут Александр Дрон
 

More from Александр Дрон (20)

1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днз1список детей на очередь в днз
1список детей на очередь в днз
 
звіт героїв крут зош №19
звіт героїв крут зош №19звіт героїв крут зош №19
звіт героїв крут зош №19
 
27 січня 2017 (1)
27 січня 2017 (1)27 січня 2017 (1)
27 січня 2017 (1)
 
день памяті героїв крут
день памяті героїв крутдень памяті героїв крут
день памяті героїв крут
 
Golokost
GolokostGolokost
Golokost
 
27 січня 2017
27 січня 201727 січня 2017
27 січня 2017
 
зош № 11 благодійна акція
зош № 11 благодійна акціязош № 11 благодійна акція
зош № 11 благодійна акція
 
белицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языкабелицкая ош №8 неделя русского языка
белицкая ош №8 неделя русского языка
 
статья крут
статья крутстатья крут
статья крут
 
голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8голокост лихо століття білицька зош № 8
голокост лихо століття білицька зош № 8
 
выборы лидера 2017
выборы лидера 2017выборы лидера 2017
выборы лидера 2017
 
семінар
семінарсемінар
семінар
 
голокост
голокостголокост
голокост
 
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
белицкая ош№8 неделя физики и астрономии.
 
зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут зош №11 заходи до дня героїв крут
зош №11 заходи до дня героїв крут
 
зош № 9 олекса тихий
зош № 9 олекса тихийзош № 9 олекса тихий
зош № 9 олекса тихий
 
зош № 9 крути
зош № 9 крутизош № 9 крути
зош № 9 крути
 
голокост крути 2017
голокост   крути 2017голокост   крути 2017
голокост крути 2017
 
черга старша група днз №4
черга старша група днз №4черга старша група днз №4
черга старша група днз №4
 
черга середня гр. днз №4
черга середня гр. днз №4черга середня гр. днз №4
черга середня гр. днз №4
 

зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас

  • 1. Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Добропільської міської ради, вул. 50 років Жовтня , буд.18 м. Білозерське Донецька область, Україна, 85013, тел. (06277) 3-23-22, e-mail: dobropoliezoch15@gmail.com Урок з інформатики «Складання та виконання алгоритмів з повторенням у середовищі Scratch» Вчитель інформатики та хімії Жулькова Світлана Анатоліївна Добропілля 2016 р.
  • 2. Тема:«Складаннята виконанняалгоритмівз повторенням у середовищі Scratch» Мета:  навчальна: вчити складати алгоритмиз використання структуриповторення і виконувати створені алгоритми у навчальному середовищі програмування Scratch.  розвивальна: розвивати навики роботизакомп’ютером, логічне мислення, спостережливість, увагу, старанність, память;  виховна: виховувати творче ставлення до роботи, інтерес до інформатики, естетичний смак. Форми роботи: індивідуальна Методи: практичний та наочний. Тип уроку: формування практичних вмінь та навичок Після виконання роботи учень  знає:  поняття «вказівка», «виконавець»;  вимогидо вказівок;  поняття алгоритму;  властивостіалгоритмів;  вказівки головного меню програмиScratch;  режим перегляду проекту;  має уявлення:  типи алгоритмів;  поняття циклу;  поняття алгоритму з циклом;  вміє:  завантажувати програмуScratch;  переглядати наявні проекти;  створюватипроекти з повторенням. Обладнання:ПК з встановленою ОС і середовищем Scratch. Структура уроку 1. Організаційний момент 1 хв 2. Актуалізація опорнихзнань 15 хв 3. Повідомлення теми та мети урока 1 хв 4. Інструктаж з БЖД 1 хв 5. Вироблення практичних навичок 20 хв 6. Підбиття підсумків уроку 5 хв 7. Домашнє завдання 1 хв 8. Рефлексія 1 хв Хід уроку 1. Організаційний момент сл
  • 3. Добрий день. Я, Світлана Анатоліївна. Сьогодні ми працюватимемо разом, і я розраховуюна вашу старанну працю на уроці та змістовні відповіді. Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були: «У» - усміхненими, «С» - спокійними, «П» - прогресивними, «І» - ініціативними, «Х» - хоробрими. Генрі Форд говорив: «Збиратися разом – це початок, Триматися разом – це прогрес, Працювати разом – це успіх». Іншими словами, я бажаю Вам УСПІХУ! 2. Актуалізація опорних знань. Завдання №1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» 1. Що таке алгоритм? (це запис скінченої послідовності вказівок, виконання яких призводить до розв’язання певної задачі.) 2. Що таке виконавець алгоритму?( це жива істота (людина або тварина) або автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальна машина тощо), спроможна діяти відповідно з алгоритмом.) 3. Що таке система вказівок виконавця?( це множина (сукупність) всіх вказівок, які може виконувати даний виконавець.) 4. Що таке середовище виконання алгоритму?( об’єкти, з якими працює виконавець у процесі виконання алгоритму.) 5. Що таке лінійна структура алгоритму?( це така структура (сукупність) вказівок, у якій всі вказівки виконують послідовно: одну за одною у порядку запису їх в алгоритмі.) 6. Що таке алгоритм повторення? (Алгоритм, у якому передбачається багаторазове виконання одного й того самого набору команд, називають циклічним) 7. Як завантажити середовищеScratch? (Усі програми. Головного меню або за допомогою значка на Робочому столі) 8. Як обирати виконавці у середовищі Scratch?( виконавців можна долучати:з бібліотеки Scratch;з мережі (локальної чи глобальної);як об'єкти, створені в інших графічних програмах (наприклад, GIMP);як об'єкти, створені у графічому редакторі, вбудованому у Scratch.) 9. Як створити циклічний алгоритм з визначеною кількістю повторень у середовищі Скретч?(Для створення циклічних алгоритмів а визначеною кількістю повторень у середовищі Скретч використовують команда Повторити К, де параметр К вказує на кількість повторень у тілі циклу). Завдання№2. сл Гра «Мікрофон» На екрані зображено вікно програми Scratch і позначено елементи цифрами. Учні по черзі (передаючи уявний мікрофон) називають елементи вікна, відповідно до цифр. 1. Набори команд 2. Рядок програмного меню 3. Вікно настроювання спрайта (виконавець команд)
  • 4. 4. Команди виконання дій над спрайтом. 5. Команди керування готовою програмою 6. Сцена 7. Спрайт 8. Координати (числа), що вказують положення курсору миші на екрані 9. Вікно, що відображує об’єкти, використані для створення програми 10. Команди, що входять до вибраного набору команд 11. Вікно для складання програм 3. Повідомлення теми та мети уроку. На доске + слайд Сьгодніна уроці ми виконаємо практичну роботу за темою: «Складання та виконання алгоритмів з повторенням у середовищі Scratch». Мета нашого уроку: навчитися складати алгоритми з використання структури повторення і виконувати створені алгоритми у навчальному середовищі програмування Scratch. 4. Інструктаж з БЖД (гра так чи ні) - Заходити до класу натовпом, штовхаючи один одного. - При роботі з комп’ютером руки можуть бути мокрими, брудними. - Сидіти рівно, на відстані 50см. - Класти підручник, зошит тощо на монітор, клавіатуру. - Не доторкатись до проводів, розеток, кнопок клавіатури, з якими тебе не знайомив учитель. - Починати роботу тільки за вказівкою вчителя: “Приступити до роботи”. Молодці. Ви мене переконали, з тим що знаєте правила роботи з компьютером. 5. Вироблення практичних навичок
  • 5. Давайте обговоримо хід практичної роботи. Відкрийте підручник інформатика на с. 59. Отже, розглянемо хід практичної роботи: 1. Запустіть програму Scratch. 2. Складіть і виконайте алгоритм, щоб отримати зображення, наведене на рисунку 3.15. та 3.16 3. Збережіть створений проект у своїй папці у файлі з іменем практична 3.1. для кола, та практична 3.2 для квадрата. Зараз я покажу вам як як намалювати коло в програміСкретч, слідкуйте за мною. В своїхзошитах може робитидеякі записи, тобто підказки. Алгоритм виконання практичної роботи 3.1. 1. Запустити програмуСкретч на виконання (Головного меню Усі програми Скретч або за допомогоюзначкана Робочому столі) 2. Обираємо в вікні програмиСкретч блок команд жовтого кольору«Керування» та обираємо кнопку Коли натиснуто (зелений прапорець)(самез цієї кнопки починає працювати проект) 3. Переходимо до зеленого блоку керування «Олівець» перетягуємо кнопку очистити опустіть олівець задати колір (червоний) 4. Обераємо блок командижовтого кольору«Керування» перетягуємо кнопку повторити 120 рази 5. Переходимо до синього блоку«Рух» перетягуємо кнопку переміститись на 4 кроки натискаємо кнопку повернутина 3 градусів. Для того щоб друге коло розмістилося нижче, ви повинні використати блок команд «Рух» для змінення в циклі координатх та у позиції виконавця. Приступайте до малювання другої частинипрактичної роботи3.1 Збережіть отриманий результат практичної роботи на робочому столі з ім’ям практична 3.1. Релаксація: Сядьте зручно та заплющить очі. Зробіть глибокий вдох та видих. Повторіть три рази. Для спрайту Рудий Кіт намалювати квадрат із довжиною сторін 50 (кроків), використавши вказівки керування, руху й малювання та повторення
  • 6. Алгоритм виконання практичної роботи 3.2. 1. Запустити програмуСкретч на виконання (Головного меню Усі програми Скретч або за допомогоюзначкана Робочому столі) 2. Для того щоб Рудий кіт намалюва квадрат саме такого розташування на Сцені, потрібно задати відповідне початковеположення виконавця. Це можна зробити поворотомзображення виконавця, розміщеного над ярликом вкладок. 3. Обираємо в вікні програмиСкретч блок команд жовтого кольору «Керування» та обираємо кнопку Коли натиснуто (зелений прапорець)(самез цієї кнопки починає працювати проект) 4. Переходимо до зеленого блоку кервання «Олівець» перетягуємо кнопку очистити опустіть олівець задати колір (червоний) 5. Обераємо блок командижовтого кольору«Керування» перетягуємо кнопку повторити4 рази 6. Переходимо до синього блоку«Рух» перетягуємо кнопкупереміститись на 50 кроків натискаємо кнопку повернутина 90 градусів. Перший квадрат ми з вами намалювали, а зараз виконайте наступну частину практичної роботисамостійно 3.2 Збережіть отриманий результат практичної роботина робочомустоліз ім’ям практична 3.2. Дякую за виконанняпрактичноїроботи. Зараз виконаємогімнастикудляочей, для зняття напруги. «Напишіть» очима слова:Алгоритм з повторенням. 6. Домашнєзавдання:опрацювати параграф 3.2; вивчити поняття. 7.Підбиття підсумків уроку Завдання. сл Закінчіть речення, тобто вам потрібно замість крапок поставити відповідне слово. Вікно програми ……. (Скретч) має складові, подібні до вікон програм, які ми вже вивчали: ……., ……., ……. (рядок заголовка, меню, кнопки управління вікном) У цьому середовищі виконавцем алгоритму є …..(Рудий кіт). Він може ….., ….., ……(рухатися, говорити, змінювати зовнішній вигляд) та взаємодіяти з іншими виконавцямина сцені. Для нього існує своя система…. (команд). З кожною командою пов'язана певна подія, яка відтворюється на……(сцені) Виконавців алгоритму в середовищі Скретч ще називають……(спрайтами). Файл, створений у середовищі Скретч, називають ……(проектом). Програма, що виконується в середовищі….. (Скретч), складається з команд, які можна обрати в….. (контейнері). Вчитель проводить аналіз практичної роботитавиставляє оцінки 8.Рефлексія Інтерактивна вправа«Піраміда позитивнихпочуттів» Учитель простягаєруку і говорить:«На уроці мені сподобалось, що ви працювали наполегливо і старанно». А тепер я хочу залишити на згадку від вас побажання для мене. Дякую за урок