SlideShare a Scribd company logo
1 of 14
Авторська розробка виховного заходу
для учнів 7-11 класів
Тема. Я люблю свою країну – УКРАЇНУ!
Мета: розвивати почуття патріотизму до рідної країни; формувати
поняття «патріотизм» та «патріот»; вчити здобувачів освіти виховувати в собі
якості патріота/патріотки України; формувати у здобувачів освіти свідомий і
мотиваційний патріотизм, розвивати соціальні та культурні компетентності, які
передбачають вміння зберігати та захищати національну ідентичність через
визначення ціннісних пріоритетів, повагу до своєї історії, традицій, мовні та
культурні практики.
Обладнання: ноутбук, інтернет, роздатковий матеріал, ручки.
Хід заняття
1. Вправа «Мій настрій».
2. Вступне слово ведучого.
Моя Україна – це пісенька мами,
Розлогі лани колосяться хлібами,
Вишневі садочки, лелеки на хаті.
Купають ставочки хмарки пелехаті.
Моя Україна – то мамина ласка,
Червона калина, бабусина казка.
Це соняхи в цвіті, горобчиків зграя…
Я кращої в світі країни не знаю.
Л. Савчук
3. Очікування.
- Які ваші очікування від нашого заняття?
4. Правила групи. Проговорюються усно.
5. Онлайн-інтерактивна вправа «Знайди слова».
- Знайдіть та обведіть/ виділіть 15 слів головоломки.
Список слів: УКРАЇНА, ГЕРБ, ПРАПОР, ГІМН, КАЛИНА, ПШЕНИЦЯ,
ВИШИВАНКА, КИЇВ, ДНІПРО, ЧЕРКАСИ, УКРАЇНКА, УКРАЇНЕЦЬ,
РУШНИК, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ДЕРЖАВА.
Роздатковий матеріал. (Вправу створено за допомогою генератора
завдань на сайті «Розвиток дитини» childdevelop.com.ua) Вправа «Знайди
слова». Посилання на Google Диску:
https://drive.google.com/file/d/1ZBIvDbxQECLn__U-
B1mdlr90LxxCIPNV/view?usp=sharing
Посилання на онлайн-інтерактивну вправу «Знайди слова»:
https://learningapps.org/watch?v=ppdy5xva523
6. Онлайн-інтерактивна вправа «Анаграма».
Анаграма — безладна перестановка букв у слові, що створює інше слово.
- Розгадайте анаграми та запишіть відповіді у спеціально відведеному
місці.
- Перетягніть літери в правильне положення, щоб розшифрувати слово.
Всього 15 слів.
Роздатковий матеріал. (Вправу створено за допомогою генератора
завдань на сайті «Розвиток дитини» childdevelop.com.ua)
Вправа «Анаграма». Посилання на Google Диску:
https://drive.google.com/file/d/1YKr4FikZ5gLFvs8zMOA954zlAxOV593W/view?usp
=sharing
Посилання на онлайн-інтерактивну вправу «Анаграма»:
https://wordwall.net/uk/resource/53259220
7. Онлайн-інтерактивна вправа «Кросворд».
- Розгадайте кросворд.
Текст кросворду (Додаток 1).
Роздатковий матеріал. (Вправу створено за допомогою генератора
завдань на сайті «Розвиток дитини» childdevelop.com.ua)
Вправа «Кросворд». Посилання на Google Диску:
https://drive.google.com/file/d/13bsBM6B9drzi44AdRPOonQR7PACqM5w9/view?us
p=sharing
Посилання на онлайн-інтерактивну вправу «Кросворд»:
https://learningapps.org/watch?v=pgqbwbotn23
8. Дискусія «Що таке патріотизм?»
- Що таке патріотизм?
- Хто такі патріоти?
- Чи потрібно бути патріотом?
Патріотизм – громадянське почуття, змістом якого є любов до
Батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї,
відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури,
особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого
громадянства, мови, історії, традицій, готовність діяти і інтересах вітчизни та
постати на її захист у разі необхідності.
Патріот – особа, яка відчуває патріотизм.
9. Інтерактивна вправа «Добери пояснення до прислівʼя»
Діти обʼєднуються у пʼять груп, добирають пояснення до прислівʼя.
Кожна група озвучує результати роботи.
Завдання по групам:
1 група – https://learningapps.org/watch?v=pmzc54oan23
Прислівʼя Пояснення
Без верби і калини немає України. Без історії, традицій, культури не
може бути країни, нації.
Добре тому, хто у своєму дому. Удома, на Батьківщині людині
живеться найкраще.
Кожна травичка на своєму корені
росте.
У кожної людини є своє «коріння» -
звичаї, традиції, які передаються від
покоління до покоління.
Кожний край має свої звичаї. Люди, які живуть в одній місцевості,
мають багато спільного в побуті та
способі життя.
Кожному мила своя сторона. Для кожної людини рідний край –
найдорожчий.
2 група – https://learningapps.org/watch?v=pgtcgf9zj23
Прислівʼя Пояснення
Ми з такого роду, що любимо
свободу.
Любов до свободи відчуває кожний
українець.
Моя слава – Українська держава. Так кажуть з повагою про тих, хто
піклується про свій народ, про свою
країну.
Рідна земля і в жмені мила. Так кажуть, коли хочуть висловити
любов до рідної землі, коли сумують
на чужині за Батьківщиною.
Рідний край – земний рай. Для кожної людини рідні місця є
найкращими та найзатишнішими.
Свій дім не ворог: коли прийдеш, то
й прийме.
У рідному домі тобі завжди раді,
завжди нададуть притулок та
допомогу.
3 група – https://learningapps.org/watch?v=p6k7r5ruk23
Прислівʼя Пояснення
Та земля мила, де мати родила. Рідна земля для кожної людини є
найкращою.
Тримайся за землю-матінку, вона
одна не видасть.
Так говорять, про те, що рідна земля,
наче матінка, зігріє й захистить,
надасть підтримку й допомогу в
скрутній ситуації.
Україна – рідний край, про її
добробут дбай.
Кожна людина повинна дбати про те,
щоб її вчинки приносили користь
рідній країні.
У чужій сторонці не так світить і
сонце.
На рідній землі завжди краще, ніж на
чужині.
Де козак, там і слава. Відважні воїни всюди здобувають
славу.
4 група – https://learningapps.org/watch?v=p1ix3zuxj23
Прислівʼя Пояснення
Козак живе не тим, що є, а тим, що
буде.
Справжній боєць завжди
сподівається на краще.
Козак журби не має, з біди не
заплаче.
Характеристика витривалих людей,
яких не здолають незгоди, злигодні.
Вони нізащо не втратять волі,
гідності та честі.
Козак із пригорщі напʼється, з
долоні пообідає.
Справжній боєць не зважає на
труднощі та дрібні незручності.
Козак не боїться ні хмари, ні грому. Кажуть про того, хто сміливо
виходить із будь-якої небезпечної
ситуації.
Козацькому роду нема переводу. Відважні сміливі молодці завжди
будуть в Україні.
5 група - https://learningapps.org/watch?v=p38jfsyek23
Прислівʼя Пояснення
Козацька потилиця панам-ляхам не
хилиться.
Честь і гідність для козака –
найдорожче, він ніколи ними не
поступиться.
Не журись, козаче, нехай твої вороги
плачуть.
Кажуть, щоб підбадьорити когось, як
порада не впадати у відчай, не
опускати руки, а діяти.
Немає таких фортець, які козаки не
могли б здобути.
Говорять, коли хочуть підбадьорити,
підкреслити, що нема таких
труднощів, яких не можна подолати.
Не той козак, що за водою пливе, а
той, що проти води.
Справжні воїни ніколи не
покладаються на долю, а вміло
повертають на користь собі навіть
несприятливі обставини.
Отамана з поганого козака не вийде. Кажуть тому, хто нестаранний,
неохайний, необережний, кого
лякають труднощі.
Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної
вправи офлайн (роздатковий матеріал) (Додаток 2).
Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної
вправи онлайн (посилання на онлайн-інтерактивну вправу)(Додаток 3).
10. Вправа «Визначаємо якості характеру людини, які сприяють
розвитку патріотизму».
- Подумайте та скажіть, які якості характеру людини сприяють розвитку
патріотизму.
Патріотичні якості людини - це такі якості, які виявляють її любов до
своєї Батьківщини, готовність захищати її інтереси, повагу до її культури і
традицій, національну гордість і громадянську відповідальність. Патріотичні
якості людини формуються з дитинства через родинне виховання, навчання в
школах і дошкільних закладах, участь у громадських заходах.
Якості:
- любов до своєї Батьківщини;
- готовність захищати інтереси Батьківщини;
- повага до культури і традицій Батьківщини;
- національна гордість (сповненість людини свідомістю
приналежності до своєї нації, нерозривному зв'язку з нею, сполучена з
почуттям любові до рідної Батьківщини і розумінням відповідальності
за її долю);
- відповідальність;
- сміливість;
- хоробрість;
- дружелюбність;
- доброзичливість;
- відданість;
- ввічливість;
- охайність;
- впевненість у собі;
- самостійність;
- цілеспрямованість;
- самоконтроль;
- надійність;
- щирість;
- самоповага;
- чуйність.
11. Вправа «Які якості мені потрібно розвинути в собі, щоб стати
гідним патріотом/патріоткою своєї держави?»
1) Напишіть 5 своїх якостей характеру якими ви пишаєтесь.
2) Напишіть якості характеру, які ви хочете розвинути в собі.
3) Напишіть шляхи, які допоможуть розвинути бажані якості.
12. Інтерактивна вправа «Склади пазли та подумай»
Діти обʼєднуються по двоє, складають онлайн-пазли та аналізують
побачене. Можна виконувати самостійно.
Практичний психолог
- Складіть онлайн-пазли, щоб отримати картинку. Подумайте та поясніть
чи зображені державні символи України на вашій картинці?
- Які народні символи України ви знаєте?
Завдання здобувачам освіти по групам (посилання на онлайн-вправу)
(Додаток 4):
1 група – картинка «Українка та українець»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=25d50096e1bc
2 група – картинка «Соняшники та небо»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3270407f629a
3 група – картинка «Пшениця»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cc2229b20de
4 група - картинка «Київ»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cda33d6fb48
5 група - картинка «Україна»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=27e7da77f2ee
6 група – картинка «Прапор України»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=00527d2175a8
7 група – картинка «Гімн України»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=38dbd63a8007
8 група – картинка «Герб України»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=0f207151b06b
9 група - картинка «Державна символіка України»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3e329f1fef23
10 група – картинка «Моя Україна»
https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=21f6985636c6
13. Анкета «Патріотичне виховання» для учнів 7-11 класів
Текст анкети (Додаток 5).
Посилання на онлайн-тест: https://forms.gle/Md5ayVi9FapnMccKA
14. Вправа «Продовж речення»
- Я патріот/патріотка своєї країни тому, що…
15. Рефлексія заняття
- Чи справдились ваші очікування від нашого заняття?
- Що Вам запамʼяталось?
- Що цікавого та корисного для себе взяли?
- Чому потрібно бути патріотом своєї держави?
ДОДАТКИ
до розробки виховного заходу
«Я люблю свою країну – УКРАЇНУ!»
Додаток 1
Онлайн-інтерактивна вправа «Кросворд»
Розгадай кросворд.
1. Як називається наша держава? (Україна)
2. Столицею нашої країни є місто: (Київ)
3. Державною мовою України є: (Українська)
4. Оберегом дому в Україні вважається: (Рушник)
5. Київ розташований на березі річки: (Дніпро)
6. Найрідніша, наймиліша людина на землі – це: (Мама)
7. Як називається основний закон України? (Конституція)
8. В якому місяці святкуємо День Незалежності України? (Серпень/24
серпня)
9. Урочиста пісня, що є символом держави? (Гімн)
10. Як по іншому можна називати головне місто держави? (Столиця)
11. Як називається символічний знак держави, міста чи роду, зображений
на прапорі, монетах, печатках? (Герб)
12. Як по іншому називається встановлене владою загальне, для всіх
обовʼязкове правило, що має найвищу силу? (Закон)
13. Полотнище одного або кількох кольорів, яке є символом держави,
організації. (Прапор)
14. Як називають людину, яка любить свою Батьківщину, все робить для
того, щоб вона стала багатою та щасливою? (Патріот)
15. Як по іншому можна назвати межу між державами, рубіж? (Кордон)
16. Який кущ є символом України? (Калина)
Додаток 2
Інтерактивна вправа «Добери пояснення до прислівʼя»
Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної
вправи офлайн (роздатковий матеріал).
1 група
Прислівʼя Пояснення
1 Без верби і калини немає
України.
3 У кожної людини є своє «коріння»
- звичаї, традиції, які передаються
від покоління до покоління.
2 Добре тому, хто у своєму дому. 5 Для кожної людини рідний край –
найдорожчий.
3 Кожна травичка на своєму
корені росте.
4 Люди, які живуть в одній
місцевості, мають багато
спільного в побуті та способі
життя.
4 Кожний край має свої звичаї. 1 Без історії, традицій, культури не
може бути країни, нації.
5 Кожному мила своя сторона. 2 Удома, на Батьківщині людині
живеться найкраще.
2 група
Прислівʼя Пояснення
1 Ми з такого роду, що любимо
свободу.
5 У рідному домі тобі завжди раді,
завжди нададуть притулок та
допомогу.
2 Моя слава – Українська
держава.
3 Так кажуть, коли хочуть
висловити любов до рідної землі,
коли сумують на чужині за
Батьківщиною.
3 Рідна земля і в жмені мила. 2 Так кажуть з повагою про тих,
хто піклується про свій народ, про
свою країну.
4 Рідний край – земний рай. 1 Любов до свободи відчуває кожний
українець.
5 Свій дім не ворог: коли
прийдеш, то й прийме.
4 Для кожної людини рідні місця є
найкращими та найзатишнішими.
3 група
Прислівʼя Пояснення
1 Та земля мила, де мати родила. 3 Кожна людина повинна дбати про
те, щоб її вчинки приносили
користь рідній країні.
2 Тримайся за землю-матінку,
вона одна не видасть.
5 Відважні воїни всюди здобувають
славу.
3 Україна – рідний край, про її
добробут дбай.
4 На рідній землі завжди краще, ніж
на чужині.
4 У чужій сторонці не так світить і
сонце.
1 Рідна земля для кожної людини є
найкращою.
5 Де козак, там і слава. 2 Так говорять, про те, що рідна
земля, наче матінка, зігріє й
захистить, надасть підтримку й
допомогу в скрутній ситуації.
4 група
Прислівʼя Пояснення
1 Козак живе не тим, що є, а тим,
що буде.
4 Кажуть про того, хто сміливо
виходить із будь-якої небезпечної
ситуації.
2 Козак журби не має, з біди не
заплаче.
5 Відважні сміливі молодці завжди
будуть в Україні.
3 Козак із пригорщі напʼється, з
долоні пообідає.
1 Справжній боєць завжди
сподівається на краще.
4 Козак не боїться ні хмари, ні
грому.
2 Характеристика витривалих
людей, яких не здолають незгоди,
злигодні. Вони нізащо не втратять
волі, гідності та честі.
5 Козацькому роду нема переводу. 3 Справжній боєць не зважає на
труднощі та дрібні незручності.
5 група
Прислівʼя Пояснення
1 Козацька потилиця панам-
ляхам не хилиться.
3 Говорять, коли хочуть
підбадьорити, підкреслити, що
нема таких труднощів, яких не
можна подолати.
2 Не журись, козаче, нехай твої
вороги плачуть.
4 Справжні воїни ніколи не
покладаються на долю, а вміло
повертають на користь собі
навіть несприятливі обставини.
3 Немає таких фортець, які козаки
не могли б здобути.
2 Кажуть, щоб підбадьорити
когось, як порада не впадати у
відчай, не опускати руки, а діяти.
4 Не той козак, що за водою пливе,
а той, що проти води.
5 Кажуть тому, хто нестаранний,
неохайний, необережний, кого
лякають труднощі.
5 Отамана з поганого козака не
вийде.
1 Честь і гідність для козака –
найдорожче, він ніколи ними не
поступиться.
Додаток 3
Інтерактивна вправа «Добери пояснення до прислівʼя»
Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної
вправи онлайн (посилання на онлайн-інтерактивну вправу):
1 група – https://learningapps.org/watch?v=pmzc54oan23
2 група – https://learningapps.org/watch?v=pgtcgf9zj23
3 група – https://learningapps.org/watch?v=p6k7r5ruk23
4 група – https://learningapps.org/watch?v=p1ix3zuxj23
5 група - https://learningapps.org/watch?v=p38jfsyek23
Додаток 4
Інтерактивна вправа «Склади пазли та подумай»
Завдання здобувачам освіти по групам (посилання на онлайн-вправу):
1 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=25d50096e1bc
2 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3270407f629a
3 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cc2229b20de
4 група - https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cda33d6fb48
5 група - https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=27e7da77f2ee
6 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=00527d2175a8
7 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=38dbd63a8007
8 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=0f207151b06b
9 група - https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3e329f1fef23
10 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=21f6985636c6
Додаток 5
Анкета «Патріотичне виховання» для учнів 7-11 класів
1. Вважається, що патріотизм – це любов до Батьківщини. Ви
погоджуєтесь із цим визначенням?
а) так
б) ні
2. Чи вважаєте Ви себе патріотом/патріоткою?
а) так
б) ні
3. Чи дивилися Ви патріотичні фільми, телепередачі?
а) так
б) ні
4. Які саме патріотичні фільми та телепередачі Ви дивилися? Напишіть.
5. Чи читали Ви патріотичні книги?
а) так
б) ні
6. Які саме патріотичні книги Ви читали? Напишіть.
7. Які заходи на патріотичну тематику проводились у школі?
8. Чи розмовляєте Ви з батьками на патріотичні теми?
а) так
б) ні
9. Хто, на Ваш погляд найбільше вплинув на формування ваших
патріотичних почуттів?
а) освітній заклад;
б) батьки;
в) оточуючі люди, друзі;
г) засоби масової інформації;
д) органи влади;
е) ваш варіант відповіді.
10. За якими ознаками або висловлюваннями Ви визначаєте для себе
поняття «патріотизм»?
а) національне самоусвідомлення, гордість за приналежність до
своєї нації, народу;
б) неприйняття представників інших націй і народів;
в) інтернаціоналізм, готовність до співробітництва з
представниками інших націй і народів в інтересах своєї Батьківщини – України;
г) безкорисна любов і служіння Україні, готовність до
самопожертви заради її блага або спасіння;
д) любов до рідного дому, міста, країни, вірність національній
культурі, традиціям, способу життя;
е) прагнення працювати для процвітання Батьківщини, для того,
щоб країна, в якій Ви живете, була самою авторитетною, найміцнішою і її
поважали в світі;
є) патріотизм сьогодні не актуальний, не сучасний, не для
сьогоднішньої молоді;
ж) патріотизм – це лише романтичний образ, літературна вигадка;
з) ваш варіант відповіді.
11. Наведіть приклад, коли Ви або ваш друг/подруга вчинили як
патріоти?
Дякую за Ваші відповіді!

More Related Content

Similar to 228,23.docx

"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.270479
 
Авторська виховна програма Ковч Т.В.
Авторська виховна програма Ковч Т.В.Авторська виховна програма Ковч Т.В.
Авторська виховна програма Ковч Т.В.Liyda
 
Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021ssuserd97bd2
 
презентація савеленко педрада
презентація савеленко педрадапрезентація савеленко педрада
презентація савеленко педрадаBastet133
 
патріотичне виховання
патріотичне вихованняпатріотичне виховання
патріотичне вихованняЛілія Чабак
 
патріотичне виховання
патріотичне вихованняпатріотичне виховання
патріотичне вихованняЛілія Чабак
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.Helen Golovina
 
патріотичне виховання
патріотичне вихованняпатріотичне виховання
патріотичне вихованняdzvinochok18
 
патріотичне виховання.виступ на педагогічній раді
патріотичне виховання.виступ на педагогічній радіпатріотичне виховання.виступ на педагогічній раді
патріотичне виховання.виступ на педагогічній радіludamk
 
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній радіПатріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній радіludamk
 
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній радіПатріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній радіludamk
 
свято
святосвято
святоinnapol
 
виховуємо громадянина.додаток и.
виховуємо громадянина.додаток и.виховуємо громадянина.додаток и.
виховуємо громадянина.додаток и.zoshnet1
 
Всім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюВсім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюОксана Кикоть
 

Similar to 228,23.docx (20)

"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл."Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
"Хай в серцI кожноi_дитини живе любов до Украiни". Конспект уроку для 1-4 кл.
 
Авторська виховна програма Ковч Т.В.
Авторська виховна програма Ковч Т.В.Авторська виховна програма Ковч Т.В.
Авторська виховна програма Ковч Т.В.
 
Патріот
ПатріотПатріот
Патріот
 
Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021Педагогічна рада 05.11.2021
Педагогічна рада 05.11.2021
 
Тигролови.pptx
Тигролови.pptxТигролови.pptx
Тигролови.pptx
 
5 7.2
 5 7.2 5 7.2
5 7.2
 
презентація савеленко педрада
презентація савеленко педрадапрезентація савеленко педрада
презентація савеленко педрада
 
патріотичне виховання
патріотичне вихованняпатріотичне виховання
патріотичне виховання
 
патріотичне виховання
патріотичне вихованняпатріотичне виховання
патріотичне виховання
 
програма3
програма3програма3
програма3
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.
 
патріотичне виховання
патріотичне вихованняпатріотичне виховання
патріотичне виховання
 
патріотичне виховання.виступ на педагогічній раді
патріотичне виховання.виступ на педагогічній радіпатріотичне виховання.виступ на педагогічній раді
патріотичне виховання.виступ на педагогічній раді
 
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній радіПатріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
 
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній радіПатріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
Патріотичне виховання.Виступ на педагогічній раді
 
свято
святосвято
свято
 
Година патріотичного виховання
Година патріотичного вихованняГодина патріотичного виховання
Година патріотичного виховання
 
виховуємо громадянина.додаток и.
виховуємо громадянина.додаток и.виховуємо громадянина.додаток и.
виховуємо громадянина.додаток и.
 
Patriotichne
PatriotichnePatriotichne
Patriotichne
 
Всім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну своюВсім серцем любіть україну свою
Всім серцем любіть україну свою
 

More from Репетитор Історія України

онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестРепетитор Історія України
 

More from Репетитор Історія України (20)

17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx17.04.2024.2.docx
 
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx17.04.2024.1.docx
 
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
16.04.2024.docx16.04.2024.docx16.04.2024.docx
 
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
07.04.2024.docx07.04.2024.docx07.04.2024.docx
 
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
25.03.2024.docx25.03.2024.docx25.03.2024.docx
 
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf20.03.2024.2.pdf
 
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc24.03.2024.1.doc
 
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
04.03.2024.docx04.03.2024.docx04.03.2024.docx
 
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx25.02.2024.pptx
 
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf22.02.2024.pdf
 
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx20.02.2024.pptx
 
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
Кібербезпека.pptxКібербезпека.pptxКібербезпека.pptx
 
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квестонлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
онлайн квест онлайн квест онлайн квест онлайн квест
 
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docxСценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
Сценарій онлайн квесту Врятовані дива.docx
 
3
33
3
 
2
22
2
 
1
11
1
 
методична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdfметодична_розробка козацтво.pdf
методична_розробка козацтво.pdf
 
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptxПрезентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx
 
Укрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.docУкрмова. 9 клас.doc
Укрмова. 9 клас.doc
 

Recently uploaded

атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxbagniylarisa15
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptJurgenstiX
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 

Recently uploaded (14)

атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 

228,23.docx

  • 1. Авторська розробка виховного заходу для учнів 7-11 класів Тема. Я люблю свою країну – УКРАЇНУ! Мета: розвивати почуття патріотизму до рідної країни; формувати поняття «патріотизм» та «патріот»; вчити здобувачів освіти виховувати в собі якості патріота/патріотки України; формувати у здобувачів освіти свідомий і мотиваційний патріотизм, розвивати соціальні та культурні компетентності, які передбачають вміння зберігати та захищати національну ідентичність через визначення ціннісних пріоритетів, повагу до своєї історії, традицій, мовні та культурні практики. Обладнання: ноутбук, інтернет, роздатковий матеріал, ручки. Хід заняття 1. Вправа «Мій настрій». 2. Вступне слово ведучого. Моя Україна – це пісенька мами, Розлогі лани колосяться хлібами, Вишневі садочки, лелеки на хаті. Купають ставочки хмарки пелехаті. Моя Україна – то мамина ласка, Червона калина, бабусина казка. Це соняхи в цвіті, горобчиків зграя… Я кращої в світі країни не знаю. Л. Савчук 3. Очікування. - Які ваші очікування від нашого заняття? 4. Правила групи. Проговорюються усно. 5. Онлайн-інтерактивна вправа «Знайди слова». - Знайдіть та обведіть/ виділіть 15 слів головоломки.
  • 2. Список слів: УКРАЇНА, ГЕРБ, ПРАПОР, ГІМН, КАЛИНА, ПШЕНИЦЯ, ВИШИВАНКА, КИЇВ, ДНІПРО, ЧЕРКАСИ, УКРАЇНКА, УКРАЇНЕЦЬ, РУШНИК, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ДЕРЖАВА. Роздатковий матеріал. (Вправу створено за допомогою генератора завдань на сайті «Розвиток дитини» childdevelop.com.ua) Вправа «Знайди слова». Посилання на Google Диску: https://drive.google.com/file/d/1ZBIvDbxQECLn__U- B1mdlr90LxxCIPNV/view?usp=sharing Посилання на онлайн-інтерактивну вправу «Знайди слова»: https://learningapps.org/watch?v=ppdy5xva523 6. Онлайн-інтерактивна вправа «Анаграма». Анаграма — безладна перестановка букв у слові, що створює інше слово. - Розгадайте анаграми та запишіть відповіді у спеціально відведеному місці. - Перетягніть літери в правильне положення, щоб розшифрувати слово. Всього 15 слів. Роздатковий матеріал. (Вправу створено за допомогою генератора завдань на сайті «Розвиток дитини» childdevelop.com.ua) Вправа «Анаграма». Посилання на Google Диску: https://drive.google.com/file/d/1YKr4FikZ5gLFvs8zMOA954zlAxOV593W/view?usp =sharing Посилання на онлайн-інтерактивну вправу «Анаграма»: https://wordwall.net/uk/resource/53259220 7. Онлайн-інтерактивна вправа «Кросворд». - Розгадайте кросворд. Текст кросворду (Додаток 1). Роздатковий матеріал. (Вправу створено за допомогою генератора завдань на сайті «Розвиток дитини» childdevelop.com.ua) Вправа «Кросворд». Посилання на Google Диску:
  • 3. https://drive.google.com/file/d/13bsBM6B9drzi44AdRPOonQR7PACqM5w9/view?us p=sharing Посилання на онлайн-інтерактивну вправу «Кросворд»: https://learningapps.org/watch?v=pgqbwbotn23 8. Дискусія «Що таке патріотизм?» - Що таке патріотизм? - Хто такі патріоти? - Чи потрібно бути патріотом? Патріотизм – громадянське почуття, змістом якого є любов до Батьківщини і готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури, особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства, мови, історії, традицій, готовність діяти і інтересах вітчизни та постати на її захист у разі необхідності. Патріот – особа, яка відчуває патріотизм. 9. Інтерактивна вправа «Добери пояснення до прислівʼя» Діти обʼєднуються у пʼять груп, добирають пояснення до прислівʼя. Кожна група озвучує результати роботи. Завдання по групам: 1 група – https://learningapps.org/watch?v=pmzc54oan23 Прислівʼя Пояснення Без верби і калини немає України. Без історії, традицій, культури не може бути країни, нації. Добре тому, хто у своєму дому. Удома, на Батьківщині людині живеться найкраще. Кожна травичка на своєму корені росте. У кожної людини є своє «коріння» - звичаї, традиції, які передаються від покоління до покоління. Кожний край має свої звичаї. Люди, які живуть в одній місцевості, мають багато спільного в побуті та способі життя. Кожному мила своя сторона. Для кожної людини рідний край – найдорожчий. 2 група – https://learningapps.org/watch?v=pgtcgf9zj23
  • 4. Прислівʼя Пояснення Ми з такого роду, що любимо свободу. Любов до свободи відчуває кожний українець. Моя слава – Українська держава. Так кажуть з повагою про тих, хто піклується про свій народ, про свою країну. Рідна земля і в жмені мила. Так кажуть, коли хочуть висловити любов до рідної землі, коли сумують на чужині за Батьківщиною. Рідний край – земний рай. Для кожної людини рідні місця є найкращими та найзатишнішими. Свій дім не ворог: коли прийдеш, то й прийме. У рідному домі тобі завжди раді, завжди нададуть притулок та допомогу. 3 група – https://learningapps.org/watch?v=p6k7r5ruk23 Прислівʼя Пояснення Та земля мила, де мати родила. Рідна земля для кожної людини є найкращою. Тримайся за землю-матінку, вона одна не видасть. Так говорять, про те, що рідна земля, наче матінка, зігріє й захистить, надасть підтримку й допомогу в скрутній ситуації. Україна – рідний край, про її добробут дбай. Кожна людина повинна дбати про те, щоб її вчинки приносили користь рідній країні. У чужій сторонці не так світить і сонце. На рідній землі завжди краще, ніж на чужині. Де козак, там і слава. Відважні воїни всюди здобувають славу. 4 група – https://learningapps.org/watch?v=p1ix3zuxj23 Прислівʼя Пояснення Козак живе не тим, що є, а тим, що буде. Справжній боєць завжди сподівається на краще. Козак журби не має, з біди не заплаче. Характеристика витривалих людей, яких не здолають незгоди, злигодні. Вони нізащо не втратять волі, гідності та честі. Козак із пригорщі напʼється, з долоні пообідає. Справжній боєць не зважає на труднощі та дрібні незручності. Козак не боїться ні хмари, ні грому. Кажуть про того, хто сміливо виходить із будь-якої небезпечної ситуації. Козацькому роду нема переводу. Відважні сміливі молодці завжди будуть в Україні.
  • 5. 5 група - https://learningapps.org/watch?v=p38jfsyek23 Прислівʼя Пояснення Козацька потилиця панам-ляхам не хилиться. Честь і гідність для козака – найдорожче, він ніколи ними не поступиться. Не журись, козаче, нехай твої вороги плачуть. Кажуть, щоб підбадьорити когось, як порада не впадати у відчай, не опускати руки, а діяти. Немає таких фортець, які козаки не могли б здобути. Говорять, коли хочуть підбадьорити, підкреслити, що нема таких труднощів, яких не можна подолати. Не той козак, що за водою пливе, а той, що проти води. Справжні воїни ніколи не покладаються на долю, а вміло повертають на користь собі навіть несприятливі обставини. Отамана з поганого козака не вийде. Кажуть тому, хто нестаранний, неохайний, необережний, кого лякають труднощі. Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної вправи офлайн (роздатковий матеріал) (Додаток 2). Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної вправи онлайн (посилання на онлайн-інтерактивну вправу)(Додаток 3). 10. Вправа «Визначаємо якості характеру людини, які сприяють розвитку патріотизму». - Подумайте та скажіть, які якості характеру людини сприяють розвитку патріотизму. Патріотичні якості людини - це такі якості, які виявляють її любов до своєї Батьківщини, готовність захищати її інтереси, повагу до її культури і традицій, національну гордість і громадянську відповідальність. Патріотичні якості людини формуються з дитинства через родинне виховання, навчання в школах і дошкільних закладах, участь у громадських заходах. Якості: - любов до своєї Батьківщини; - готовність захищати інтереси Батьківщини; - повага до культури і традицій Батьківщини;
  • 6. - національна гордість (сповненість людини свідомістю приналежності до своєї нації, нерозривному зв'язку з нею, сполучена з почуттям любові до рідної Батьківщини і розумінням відповідальності за її долю); - відповідальність; - сміливість; - хоробрість; - дружелюбність; - доброзичливість; - відданість; - ввічливість; - охайність; - впевненість у собі; - самостійність; - цілеспрямованість; - самоконтроль; - надійність; - щирість; - самоповага; - чуйність. 11. Вправа «Які якості мені потрібно розвинути в собі, щоб стати гідним патріотом/патріоткою своєї держави?» 1) Напишіть 5 своїх якостей характеру якими ви пишаєтесь. 2) Напишіть якості характеру, які ви хочете розвинути в собі. 3) Напишіть шляхи, які допоможуть розвинути бажані якості. 12. Інтерактивна вправа «Склади пазли та подумай» Діти обʼєднуються по двоє, складають онлайн-пазли та аналізують побачене. Можна виконувати самостійно.
  • 7. Практичний психолог - Складіть онлайн-пазли, щоб отримати картинку. Подумайте та поясніть чи зображені державні символи України на вашій картинці? - Які народні символи України ви знаєте? Завдання здобувачам освіти по групам (посилання на онлайн-вправу) (Додаток 4): 1 група – картинка «Українка та українець» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=25d50096e1bc 2 група – картинка «Соняшники та небо» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3270407f629a 3 група – картинка «Пшениця» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cc2229b20de 4 група - картинка «Київ» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cda33d6fb48 5 група - картинка «Україна» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=27e7da77f2ee 6 група – картинка «Прапор України» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=00527d2175a8 7 група – картинка «Гімн України» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=38dbd63a8007 8 група – картинка «Герб України» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=0f207151b06b 9 група - картинка «Державна символіка України» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3e329f1fef23 10 група – картинка «Моя Україна» https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=21f6985636c6 13. Анкета «Патріотичне виховання» для учнів 7-11 класів Текст анкети (Додаток 5). Посилання на онлайн-тест: https://forms.gle/Md5ayVi9FapnMccKA
  • 8. 14. Вправа «Продовж речення» - Я патріот/патріотка своєї країни тому, що… 15. Рефлексія заняття - Чи справдились ваші очікування від нашого заняття? - Що Вам запамʼяталось? - Що цікавого та корисного для себе взяли? - Чому потрібно бути патріотом своєї держави?
  • 9. ДОДАТКИ до розробки виховного заходу «Я люблю свою країну – УКРАЇНУ!» Додаток 1 Онлайн-інтерактивна вправа «Кросворд» Розгадай кросворд. 1. Як називається наша держава? (Україна) 2. Столицею нашої країни є місто: (Київ) 3. Державною мовою України є: (Українська) 4. Оберегом дому в Україні вважається: (Рушник) 5. Київ розташований на березі річки: (Дніпро) 6. Найрідніша, наймиліша людина на землі – це: (Мама) 7. Як називається основний закон України? (Конституція) 8. В якому місяці святкуємо День Незалежності України? (Серпень/24 серпня) 9. Урочиста пісня, що є символом держави? (Гімн) 10. Як по іншому можна називати головне місто держави? (Столиця) 11. Як називається символічний знак держави, міста чи роду, зображений на прапорі, монетах, печатках? (Герб) 12. Як по іншому називається встановлене владою загальне, для всіх обовʼязкове правило, що має найвищу силу? (Закон) 13. Полотнище одного або кількох кольорів, яке є символом держави, організації. (Прапор) 14. Як називають людину, яка любить свою Батьківщину, все робить для того, щоб вона стала багатою та щасливою? (Патріот) 15. Як по іншому можна назвати межу між державами, рубіж? (Кордон) 16. Який кущ є символом України? (Калина)
  • 10. Додаток 2 Інтерактивна вправа «Добери пояснення до прислівʼя» Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної вправи офлайн (роздатковий матеріал). 1 група Прислівʼя Пояснення 1 Без верби і калини немає України. 3 У кожної людини є своє «коріння» - звичаї, традиції, які передаються від покоління до покоління. 2 Добре тому, хто у своєму дому. 5 Для кожної людини рідний край – найдорожчий. 3 Кожна травичка на своєму корені росте. 4 Люди, які живуть в одній місцевості, мають багато спільного в побуті та способі життя. 4 Кожний край має свої звичаї. 1 Без історії, традицій, культури не може бути країни, нації. 5 Кожному мила своя сторона. 2 Удома, на Батьківщині людині живеться найкраще. 2 група Прислівʼя Пояснення 1 Ми з такого роду, що любимо свободу. 5 У рідному домі тобі завжди раді, завжди нададуть притулок та допомогу. 2 Моя слава – Українська держава. 3 Так кажуть, коли хочуть висловити любов до рідної землі, коли сумують на чужині за Батьківщиною. 3 Рідна земля і в жмені мила. 2 Так кажуть з повагою про тих, хто піклується про свій народ, про свою країну. 4 Рідний край – земний рай. 1 Любов до свободи відчуває кожний українець. 5 Свій дім не ворог: коли прийдеш, то й прийме. 4 Для кожної людини рідні місця є найкращими та найзатишнішими. 3 група Прислівʼя Пояснення 1 Та земля мила, де мати родила. 3 Кожна людина повинна дбати про те, щоб її вчинки приносили користь рідній країні. 2 Тримайся за землю-матінку, вона одна не видасть. 5 Відважні воїни всюди здобувають славу.
  • 11. 3 Україна – рідний край, про її добробут дбай. 4 На рідній землі завжди краще, ніж на чужині. 4 У чужій сторонці не так світить і сонце. 1 Рідна земля для кожної людини є найкращою. 5 Де козак, там і слава. 2 Так говорять, про те, що рідна земля, наче матінка, зігріє й захистить, надасть підтримку й допомогу в скрутній ситуації. 4 група Прислівʼя Пояснення 1 Козак живе не тим, що є, а тим, що буде. 4 Кажуть про того, хто сміливо виходить із будь-якої небезпечної ситуації. 2 Козак журби не має, з біди не заплаче. 5 Відважні сміливі молодці завжди будуть в Україні. 3 Козак із пригорщі напʼється, з долоні пообідає. 1 Справжній боєць завжди сподівається на краще. 4 Козак не боїться ні хмари, ні грому. 2 Характеристика витривалих людей, яких не здолають незгоди, злигодні. Вони нізащо не втратять волі, гідності та честі. 5 Козацькому роду нема переводу. 3 Справжній боєць не зважає на труднощі та дрібні незручності. 5 група Прислівʼя Пояснення 1 Козацька потилиця панам- ляхам не хилиться. 3 Говорять, коли хочуть підбадьорити, підкреслити, що нема таких труднощів, яких не можна подолати. 2 Не журись, козаче, нехай твої вороги плачуть. 4 Справжні воїни ніколи не покладаються на долю, а вміло повертають на користь собі навіть несприятливі обставини. 3 Немає таких фортець, які козаки не могли б здобути. 2 Кажуть, щоб підбадьорити когось, як порада не впадати у відчай, не опускати руки, а діяти. 4 Не той козак, що за водою пливе, а той, що проти води. 5 Кажуть тому, хто нестаранний, неохайний, необережний, кого лякають труднощі. 5 Отамана з поганого козака не вийде. 1 Честь і гідність для козака – найдорожче, він ніколи ними не поступиться.
  • 12. Додаток 3 Інтерактивна вправа «Добери пояснення до прислівʼя» Завдання здобувачам освіти по групам за допомогою інтерактивної вправи онлайн (посилання на онлайн-інтерактивну вправу): 1 група – https://learningapps.org/watch?v=pmzc54oan23 2 група – https://learningapps.org/watch?v=pgtcgf9zj23 3 група – https://learningapps.org/watch?v=p6k7r5ruk23 4 група – https://learningapps.org/watch?v=p1ix3zuxj23 5 група - https://learningapps.org/watch?v=p38jfsyek23 Додаток 4 Інтерактивна вправа «Склади пазли та подумай» Завдання здобувачам освіти по групам (посилання на онлайн-вправу): 1 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=25d50096e1bc 2 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3270407f629a 3 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cc2229b20de 4 група - https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3cda33d6fb48 5 група - https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=27e7da77f2ee 6 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=00527d2175a8 7 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=38dbd63a8007 8 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=0f207151b06b 9 група - https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3e329f1fef23 10 група – https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=21f6985636c6
  • 13. Додаток 5 Анкета «Патріотичне виховання» для учнів 7-11 класів 1. Вважається, що патріотизм – це любов до Батьківщини. Ви погоджуєтесь із цим визначенням? а) так б) ні 2. Чи вважаєте Ви себе патріотом/патріоткою? а) так б) ні 3. Чи дивилися Ви патріотичні фільми, телепередачі? а) так б) ні 4. Які саме патріотичні фільми та телепередачі Ви дивилися? Напишіть. 5. Чи читали Ви патріотичні книги? а) так б) ні 6. Які саме патріотичні книги Ви читали? Напишіть. 7. Які заходи на патріотичну тематику проводились у школі? 8. Чи розмовляєте Ви з батьками на патріотичні теми? а) так б) ні 9. Хто, на Ваш погляд найбільше вплинув на формування ваших патріотичних почуттів? а) освітній заклад; б) батьки; в) оточуючі люди, друзі; г) засоби масової інформації; д) органи влади; е) ваш варіант відповіді.
  • 14. 10. За якими ознаками або висловлюваннями Ви визначаєте для себе поняття «патріотизм»? а) національне самоусвідомлення, гордість за приналежність до своєї нації, народу; б) неприйняття представників інших націй і народів; в) інтернаціоналізм, готовність до співробітництва з представниками інших націй і народів в інтересах своєї Батьківщини – України; г) безкорисна любов і служіння Україні, готовність до самопожертви заради її блага або спасіння; д) любов до рідного дому, міста, країни, вірність національній культурі, традиціям, способу життя; е) прагнення працювати для процвітання Батьківщини, для того, щоб країна, в якій Ви живете, була самою авторитетною, найміцнішою і її поважали в світі; є) патріотизм сьогодні не актуальний, не сучасний, не для сьогоднішньої молоді; ж) патріотизм – це лише романтичний образ, літературна вигадка; з) ваш варіант відповіді. 11. Наведіть приклад, коли Ви або ваш друг/подруга вчинили як патріоти? Дякую за Ваші відповіді!