Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

виховуємо громадянина.додаток и.

119 views

Published on

виховуємо громадянина

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

виховуємо громадянина.додаток и.

  1. 1. Додаток И Виховуємо патріота – громадянина України (виховний захід) 2016
  2. 2. Хід заходу Бібліотекар: Сьогодні, у наш нелегкий час питання національно- патріотичного виховання як ніколи раніше є актуальним. Зміни в політичному житті країни, прагнення до кращого життя, бажання перейти межу бідності, змінивши систему економіки, освіти, народного господарства робить нас, українців, борцями за свободу слова, за справедливість. Ми усвідомлюємо значення нашої національної ідеї, у нас з’являється почуття патріотизму. Все більше і більше людей носять вишиванки, прикрашають свою оселю національною символікою. Дух патріотизму відчувається у оселі кожної української родини. Українці дорожать своїм корінням, захищають свій менталітет, виховуючи своїх дітей справжніми патріотами своєї держави. Бібліотекар: До вашої уваги слайд: «Мета національно-патріотичного виховання». (бібліотекар коментує слайд) Бібліотекар: Морально – психологічне забезпечення національно – патріотичного виховання – це формування позитивних установок:  Високе самопочуття громадянина України;  Стійкий соціальний оптимізм;  Впевненість у єдності з Вітчизною. (бібліотекар коментує слайд) Бібліотекар: Зараз до вашої уваги відеоролик про тих, кого можна з гордістюназвати патріотами своєї держави.
  3. 3. (показ відеоролика) Бібліотекар: Для кращого розвиткунашої держави кожна людина має відчувати себе патріотом, захищати свою мову, традиції, звичаї. Збагатити знання учнів про свій рідний край, виховувати почуття любовідо народних та державних символів українського народу, сприяти розвитку творчих здібностей учнів – головна мета роботи бібліотеки. (розповідь супроводжується слайдами) Учні з гордістюповинні говорити«Я – українець, я – патріот». Адже невипадково українськийпоет В.Сосюраписав «Це так, як дихати – любити своюБатьківщину». Бібліотекар: У патріотичного виховання є свої складові: ЛЮБОВ до:  народу;  мови;  історії;  культури. (бібліотекар коментує слайд) Бібліотекар: Найкраще ці складові патріотичного виховання продемонструє наступний відеоролик. (показ відеоролика)
  4. 4. Бібліотекар: Отже, що ж таке патріотизм. Давайте ми з вами озвучимо це визначення разом. ПАТРІОТИЗМ [фр. patriotisme < грец. — patria батьківщина, вітчизна]. Відданість і любов до своєї Вітчизни, свого народу. (Яндекс Словники.Тлумачний словник іншомовних слів, 2004). (показ слайда) Бібліотекар: Тому із визначення патріотизму ми можимо виділити наступні його складові: патріотична свідомість, патріотичні почуття, патріотичне переконання, толерантність, патріотична поведінка. Адже справжній патріот – це людина, котра відчуває гордість за минуле і сучасне своєї Батьківщини, готовність захищати свою Вітчизну, відчуває любов до України, відданість своїй Батьківщині, готовність захищати інтереси, жити для блага Вітчизни. Бібліотекар: Невипадково Україну називають колискою патріотів. Адже у нашій державі народилися та творили такі видатні особистості як Тарас Шевченко, Леся Українка, Василь Стус, Ярослав Мудрий, Богдан Хмельницький та інші. (показ слайда) Бібліотекар: А зараз ми з вами поговоримо про ваших бабусь та дідусів, які також є прикладами для наслідування, адже багато хто з них воював за свою країну, захищаучи її кордони та суверенітет. Вони пережили багато бід, знущань, випробувань на своєму шляху, втрачали своє здоров’я. Та почуття любові до своєї землі, бажання вижити заради кращого майбутнього об’єднало їх у боротьбі із спільним ворогом. На слайді зразок розповіді. Тож розпочинаймо. Ваші прабабусі та дідусі заслуговують на те, щоб їхній подвиг згадати та розповісти своїм однокласникам. (діти розповідають про своїх рідних)
  5. 5. Бібліотекар: Згадували минуле ми з вами недаремно. Адже так склалася доля нашої країни, що її знову доводиться воювати за свою незалежність, відстоювати свої кордони. Скільки біди нам вже принесла ця війна, скільки біди вона ще може нам принести? Давайте ми з вами згадаємо – як це було та до чого воно привело. (показ відеоролика) Бібліотекар: Важко дивитися на події, що сталися. Багато людей загинуло, проявляючи свій дух патріотизму та бажання змінити життя на краще. Україна має уже сучасних героїв. На жаль, не всі вижили. Це герої Небесної Сотні, учасники АТО. Серед них і наш нетішинець Сергій Карпенко. (розповідь супроводжується слайдами) Бібліотекар: Напередодні нашого заходу учням 5-х та 6-х класів нашої школи було запропоноване анкетування на тему «Чи є ти справжнім патріотом». До вашої уваги результати анкетування: (бібліотекар коментує слайд) 90% учнів рахують, що патріот любить і поважає свою Батьківщину; 10% - гордяться своєюкраїною; 20% - цікавляться і шанують традиції; 20% - турбуються про своюкраїну; 10% - готови стати на захист своєї країни;
  6. 6. 5% - затрудняються відповісти. Бібліотекар: Отже, патріот – хто він? Тепер ми знаємо відповіді на це запитання. А саме:  Той, хто любить країну, де народивсяі виріс.
  7. 7.  Знає історію своєї країни, пишається своїм родом;шанує звичаї та традиції свого народу.  Знає і береже свою рідну мову.  Готовий стати на захистсвоєї Вітчизни.  Відстоює престижсвоєї країни.  Готовий віддати своїй Батьківщині всі сили і знання.  Будує своємайбутнє, пов’язуючи його з своєю Батьківщиною. Отже, що значить бути патріотом. Це – відчувати патріотизм, любовдо своєїБатьківщини і ставити її інтереси вище своїх власних; це бажання зробити все можливе,щоб зберегти її саму, її народ і її культуру, бажання захищати її інтереси і її кордони. Якщо ти хочеш стати патріотом, тоді потрібно дотримуватися і певних рекомендацій. А саме:  Якщо ти хочеш вирости достойною людиною ігромадянином, не говори погано про країну, в якій живеш.  Вивчай історію своєї країни, знайомся з пам’ятними та історичними місцями своєї Батьківщини.  Дивись передачі, фільми про людей, якіпрославляють країну, в якій ти живеш.  Не будь байдужим до тих подій , які сьогодніпроходять в твоїй країні.  Відчувай гордість за людей, які прославляють твою країну.  Проявляй себе з позитивноїсторони, доказуй свій патріотизм не словом, а ділом.  Гордись тим, що ти – громадянин України! Бібліотекар: Важливим є дотримуватися Концепції національно- патріотичного виховання, основних її положень та визначень. У нашій бібліотеці ви завждимаєте можливість ознайомитися із даним документом. Також, до вашої уваги постійно діючі книжкові виставки «Ми нація єдина», «Героям Небесної Сотні присвячується», «Мигерої твої, Україно», «Україна – колиска патріотів», «Я – українець, я – патріот». Наш захід завершується. Ми були раді зустрічі з вами. Бажаємо вам, щоб почуття патріотизму ніколи не полишало ваші серця.

×