Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Патріот

1,447 views

Published on

презентація

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Патріот

 1. 1. ДІЯЛЬНІСТЬ ШКІЛЬНОЇ ДИТЯЧОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ В СИСТЕМІ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛИ ( ІЗ ДОСВІДУ РОБОТИ СВАТІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ШКОЛИ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ - БІЛА ІРИНА ВІКТОРІВНА)
 2. 2. Патріотизм - одна з найбільш значущих, вічних цінностей, притаманних усім сферам життя суспільства і держави, є найважливішим духовним надбанням особистості, характеризує вищий рівень її розвитку і проявляється в її активно-діяльнісній самореалізації на благо Вітчизни. Виховання патріотизму - це наша найважливіша задача сьогодні!
 3. 3. Патріот (patriotes: грец. співвітчизник) – термін означає любов до своєї нації, відданість Батьківщині, піклування про неї, готовність до її захисту. Патріотизм – переконання, що твоя країна краща за інші тому, що саме ти в ній народився. Бернард Шоу
 4. 4. Патріотичне виховання: Це виховання патріота своєї малої та великої країни, який: • виявляє національну гідність; • знає і відстоює громадські права та виконує обов’язки; • успішно само реалізується в соціумі, як громадянин, сім’янин, професіонал, носій української національної культури.
 5. 5. Мета роботи з патріотичного виховання Формування та розвиток в учнів високої патріотичної свідомості, почуття вірності своїй Вітчизні, прагнення до виконання свого громадянського обов'язку; виховання патріотичних якостей особистості відповідно до моделі "Громадянина - патріота України". В “Основних орієнтирах виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України ” зазначено: «Патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, сприянні становленню й утвердженню України як суверенної, правової, демократичної, соціальної держави, готовності відстояти її незалежність, служити і захищати її, розділити свою долю з її долею, повазі до українських звичаїв і обрядів, відчутті своєї належності до України, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини, досконалому володінні українською мовою.»
 6. 6. Особистість Модель «Громадянина-патріота України» духовно та фізично здорова любить свою Батьківщину і народ здатна саморозвиватисятворчо мислить знає історію і культуру своєї країни дотримується духовних, правових, загальнолюдсь ких законів любить свою рідну мову має соціальну активну позицію громадянина має культуру думки
 7. 7. Рада школи Президент школи «Країна Помагаїв» 5-8 класи «Президентська країна» 9-11 класи Прем ’єр міністр президент Структура шкільного самоврядування
 8. 8. ГІМН школи: ( Автор: Кубрак Оксана Олександрівна – вчитель музики) Прокидається світ весь довкола. І стежина веде в "царство мрій" Знаю я - починається знову, Зі школи для мене день новий. / 2р. Приспів : Так процвітай же, наша школо! Низький уклін від нас тобі. Сяй в серці зіркою ясною Через роки , через віки ! Дзвоник перший і дзвоник останній В серці кожного буде завжди . Школі нашій найкращі вітання Від душі шлемо - учні твої. / 2р. Приспів. Тут є вчителька - другая мати Символ мудрості і доброти. Хай лунає ця пісня завзято Крізь століття і через віки. / 2р. Приспів.
 9. 9. Девіз школи: Не дай душі байдикувати, Щоб гнати марнослів'я пріч. Душа повинна працювати І день і ніч, і день і ніч! М. Заболоцький Правила поведінки:  Спочатку подумай, а потім зроби!  Роби людям тільки добро!
 10. 10. Заповіді учнів: 1. Школа - твій дім, ми - хазяїни в нім. 2. Один за всіх, всі-за одного! 3. Живи для усмішки друзів. 4. Кожна праця творча: твори, умій, знай! 5. Думай - колективно, працюй - оперативно! 6. Критикуєш - пропонуй, пропонуєш - виконуй! 7. Правда - без гучних фраз, краса, та без прикрас, І добро не напоказ - ось що дороге для нас!
 11. 11. Наша шкільна емблема: Кожна пелюсточка квітки – це напрямок за якими ми працюємо: - патріотичне виховання - національне виховання - правове виховання - родинне виховання - моральне виховання - інтелектуальне виховання - екологічне виховання
 12. 12. Наш прапор: Прапор школи поєднує червоний, жовтий, зеленій , блакитний і синій кольори, що символізують: червоний – колір спадщини від минулих поколінь до сьогодення, від діда до правнука; жовтий - символ тепла, безмежного щастя, сонячної радості, домашнього затишку для кожного у великій шкільній родині; зелений - символізує знання; блакитний - асоціюється з морем знань, на хвилях якого пливе шкільний корабель, щоб безперервно відкривати вічні істини, це знак довір'я і благородних помислів; синій – це колір, що втілює гармонію, надію та духовність.
 13. 13. «КРАЇНА БАРВІНКОВА» «Барвінкова країна» - це чудова країна дружби, радості, добра. У ній діти вчаться добре навчатися, гратися, дружити, співати і танцювати. Основною метою дитячої організації є захист прав та інтересів своїх членів, створення умов для розвитку здібностей підростаючого покоління. Завдання та діяльність організації спрямовані на згуртування дітей для виконання добрих і корисних справ, розвиток творчих здібностей.
 14. 14. Напрямки роботи молодших барвінчат. •Моя Україна – червоний. •Чисті криниці – зелений. •Джерело доброти – жовтий. •Богатирські ростки – фіолетовий. •Перехрестя умільців – синій. •Королівство кривих дзеркал – голубий. •Години радості – оранжевий.
 15. 15. Моя Україна – червоний.  Слухати розповіді про історію України, її героїв;  Відвідувати краєзнавчі музеї;  Знайомитися з історичними пам’ятками України;  Вчитися розбиратися в українських традиціях та мистецтві;  Грати в народні ігри з вожатими.
 16. 16. Краю мій – зелений.  Вчимося пікліватися про оточуюче середовище;  Вчимося піклуватися про птахів і тварин;  Вчимо рослини, дерева свого краю;  Доглядаємо за кімнатними квітами, рибками, тваринами в живому куточку;  Вчимося приймати участь в охороні зелених насаджень на території школи;  Вчимося техниці безпеки, протипожежним правилам на природі.
 17. 17. Джерело доброти – жовтий. • Вчимося турботливо, з любов’ю відноситися один до одного в класі, школі, до старших; • Вчимося приходоти на допомогу молодшим товаришам, друзям та старшим; • Вчимось милосердю.
 18. 18. Багатирська сила – фіолетовий.  Кожного ранку робити зарядку, закалятись;  Приймати активну участь у спортивних змаганнях;  Ходити в походи, екскурсії класом;  Вчимося активно приймати участь в шкільних спартакіадах;
 19. 19. Перехрестя умільців – синій.  Вчимося обслуговувати себе і допомагати своїм товаришам;  Вчимося чергувати і виконувати доручення;  Берем участь у всіх заходах по збору макулатури та сімян;  Вчимося робити своїми руками: вироби та маленький ремонт у класній кімнаті та в одежі.
 20. 20. Королівство кривих дзеркал – голубий.  Вчимо правила культури поведінки;  Приймаємо участь в концертах, вікторинах, допомагаємо в їх підготовці;  Вчимося читати газети і журнали, знайомимся з життям дітей з інших міст та країн, інших шкіл.
 21. 21. Години радості – оранжевий.  Вчимося активно приймати участь у підготовці свят, корисних справ, заходів;  Вчимося правильно користуватися бібліотекою, бібліотечним фондом, енциклопедіями;  Вчимося організовувати в класах вікторини, ігри , виставки, театри;  Відівдуємо гуртки та клуби;  Знайомимося з пам ‘ятниками культури, літератури, музики.
 22. 22. «КРАЇНА ПОМОГАЇВ» Девіз: «Веселко, веселко із сонця й води, Ми чуйними, добрими будем завжди». Мета: Захист прав та інтересів дітей, всебічний розвиток їх здібностей, спрямування дитячих зусиль на добрі та корисні справи.
 23. 23. Задачі: 1. Виховання свідомості, дісципліни в учнів, інтересу до навчання; 2. Виховання культури поведінки, взаємовідношення в колективі; 3. Формування доброї, чесниї, здрової, працелюбної особтстості, розвиток їх здібностей. Принципи:  Єдності слова і діла;  Честі і совісті;  Дружби і товаристкості;  Турботи і милосердя;  Добровільності і активності;  Самодіяльності.
 24. 24. Напрямки роботи І сектор “Помагайки.” •члени сектора “Помагайки” допомагають готувати і проводити години спілкування; •інсценують навчальні сюжети з наступним аналізом і обговоренням; •підбирають тести, статті, вірші; •виконують трудові доручення; •прибирають територію школи, ділянок, квітників, допомагають ветеранам; • організовують дозвілля молодших школярів.
 25. 25. ІІ сектор “П’ятірка”. •Об’єднує навчальний сектор, дісципліни і порядку, бережливих; •Слідкують за навчанням; •Відзначають відвідування учнями школи у внутрішкільному обліку; Допомагають один одному в навчанні, у підготовці до заліків. •Члени цього сектору виконують функції посту бережливих: •Перевіряють стан збереження шкільних підручників, організовують зустрічі з бібліотекарями, проводять масові заходи про книги.
 26. 26. ІІІ сектор “Котигорошко”. • Залучення учнів школи до спортивно – масової та фізкультурної роботи; •Проведення спортивних ігор на перервах та після уроків; Участь у районних спортивних змаганнях.
 27. 27. ІУ cектор “Червона калина”. • Збирати та вивчати народні традиції, обряди, звичаї; • Розвивати наше мистецтво; • Дотримуватись правил національної етики.
 28. 28. V сектор “Лелеки”.  Досліджувати і оберігати природу рідного краю, оберігати флору та фауну своєї місцевості;  Працювати за девізом : “Чиста Україна, чиста рідна земля”;  Вирощувати квіти на центральному квітнику школи.
 29. 29. VІ сектор “Дзвіночки”. •Розвивати творчі здібності учнів; •Надавати можливість дітям розкрити в собі краплинки талантів і зробити так, щоб ці краплинки переросли у співучі струмочки.
 30. 30. Президент школи і шкільні мІнІстри
 31. 31. І «Знання + наполеглива праця = путівка у життя» покликане виховувати в учнів відповідальне ставлення до навчання, свідому дисципліну на уроках. До його складу входять голова та його заступники (члени ради старшокласників), члени класних міністерств. Консультантом міністерства є заступники директора школи з навчально-виховної роботи. виховання свідомої дисципліни в учнів у позаурочний час: в школі ( на перервах і після уроків) та поза школою. До її складу входить голова та його заступники , члени – міністри5-11класів. Консультантом варти є заступник директора з виховної роботи. соціалізація учнів, виховання свідомих активних громадян держави. Склад: голова та заступники, політінформатори. Консультанти – вчителі історії та основ держави і права.
 32. 32. естетичне виховання учнів, організація їх дозвілля. Головне його завдання- організація дозвілля, підготовка і проведення вечорів, ранків, вечорниць, КВК, екскурсій і походів, організація роботи " Клубу вихідного дня”, бібліотечної ради, контролює роботу гуртків за інтересами. Склад: голова та заступники, старости гуртків художньої самодіяльності, музичного центру та ін. Консультанти- заступник директора з виховної роботи, педагог організатор, вчителі музики та літератури. залучення учнів школи до спортивно – масової, туристичної та фізкультурної роботи. Робота цього міністерства полягає у проведенні спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань і походів. Голова міністерства повинен мати організаційні здібності, хорошу фізичну форму і бути прикладом для інших учнів. Члени міністерства повинні проявляти активність у різних спортивно- туристичних акціях, здійснювати нагляд за фізичною формою учнів та станом здоров’я. Пропагувати здоровий спосіб життя. Склад: голова та заступники, міністри спорту і туризму 5-11 класів, голови спортивних секцій, кращі спортсмени школи. Консультанти – вчителі фізкультури, географії.
 33. 33. забезпечення гласності в діяльності органів самоврядування, сприяння розвитку ініціативи та демократії в школі. Склад: голова та заступники, шкільний іноформаційний центр, кореспонденти, фотографи, художники та комп’ютерні дизайнери. Консультанти – директор школи, завідувач інформаційним центром, учителі – мовники. «Любов та серце віддаю людям» виявлення учнів, які мають нахил до організаторської роботи, їх навчання та виховання. Допомагає одиноким літнім людям, ветеранам Великої Вітчизняної та Афганської війн, інвалідам. Проводить доброчинні заходи.Склад: керівниками школи є учні, які очолюють раду старшокласників. Куратори – адміністрація школи.
 34. 34. Наш волонтерський загін «ВІДРОДЖЕННЯ»: Волонтер – це людина, яка віддає свій час, натхнення, знання і сили іншим з власної волі, прагне приносити посильну допомогу для життя суспільства. Мета його роботи: зробити світ добрішим, допомогти тим, хто цього потребує. Живе загін за такими законами: 1. Роби людям тільки добро. 2. Допомагати ближньому. З. Бути добрим та милосердним до тих хто тебе оточує. 4. Немає чужої біди-допомогти потрібно завжди.
 35. 35. Робота загону «ВІДРОДЖЕННЯ»:
 36. 36. День української писемності
 37. 37.  Створення Шевченківської світлиці
 38. 38. Тематичні уроки
 39. 39.  Виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, виставка малюнків, конкурс газет
 40. 40.  Участь у відкритому районному Свистунівському фестивалі поезії Т.Г. Шевченка.
 41. 41. День партизанської Слави
 42. 42.  Проведення класних годин
 43. 43. День Соборності України
 44. 44.  День пам'яті жертв Голодомору
 45. 45.  День захисника Вітчизни День захисника Вітчизни
 46. 46.  День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС
 47. 47.  День ПЕРЕМОГИ
 48. 48.  Зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, Афганістану, бійцями АТО, ветеранами праці
 49. 49.  Ознайомлення з пам`ятками історії та культури України
 50. 50.  Екскурсії та походи учнів до пам’ятних знаків, обелісків, музею, бібліотеки міста
 51. 51.  Гурток ПАТРІОТ
 52. 52. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

×