Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Андрей Виноходов
Мета: виховати повагу до матері, як до Жінки, до найріднішої в світі людини, берегині сім’ї; прищеплювати любов до бабусі, сестри, подруги; розвивати в учнів естетичний смак, навички морально-етичної поведінки; збагатити словник дітей новими словами, образними висловами до мами, бабусі, прагнення допомогти їм у повсякденних турботах, бути уважними і слухняними; зміцнити колектив класної родини.
Використання сучасних педагогічних технологій у формуванні читацької компетентності молодших школярів на уроках позакласного читання (календарне планування, авторські уроки)
Проект "Хай живуть найкращі мами всіх дівчаток і хлоп'ят"Андрей Виноходов
Мета: виховати повагу до матері, як до Жінки, до найріднішої в світі людини, берегині сім’ї; прищеплювати любов до бабусі, сестри, подруги; розвивати в учнів естетичний смак, навички морально-етичної поведінки; збагатити словник дітей новими словами, образними висловами до мами, бабусі, прагнення допомогти їм у повсякденних турботах, бути уважними і слухняними; зміцнити колектив класної родини.
Використання сучасних педагогічних технологій у формуванні читацької компетентності молодших школярів на уроках позакласного читання (календарне планування, авторські уроки)
"Дружний клас. Взаємодія з іншими людьми. Практична робота: обговорення літературних джерел (Української народної казки "Ріпка", байки Л. Глібова "Лебідь, Щука, Рак")
22 травня виповнюється 145 років від дня народження українського державного і політичного діяча Симона Петлюри.
Симон Петлюра – це видатна постать в українській історії, особистість загальнонаціонального масштабу, людина, яка була здатна своєю діяльністю консолідувати етнос, стати на чолі визвольних змагань за національну незалежність і процесу українського державотворення.
Будучи керівником УНР у найважчий для неї період, він зумів не лише на практиці очолити державну структуру, а й реалізувати її модель, закласти підвалини демократичної республіки. Аксіомою для С. Петлюри упродовж усієї його політичної діяльності періоду Української революції було невідступне дотримання постулату державної незалежності України.
Довгі десятиліття життя та діяльність Симона Петлюри були перекручені та спаплюжені радянською пропагандою. Таким чином комуністична пропаганда намагалася дискредитувати не тільки ім’я видатного політичного й військового діяча, а й саму українську ідею, до реалізації якої долучився Симон Петлюра й уособленням якої він був. Тому й досі надзвичайно актуальною залишається потреба пізнання справжнього Петлюри, аналіз як його досягнень і здобутків на ниві української справи, так і помилок та прорахунків.
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
24 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин» від – кандидат сільськогосподарських наук, фізіолога рослин, директора з виробництва ТОВ НВП "Екзогеніка" Олександра Обозного та завідувача відділу маркетингу ТОВ НВП "Екзогеніка" Бориса Коломойця.
Участь у заході взяли понад 75 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пану Олександру та пану Борису за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного сільського господарства у нашій країні!
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
1. Лозуватська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів
Конспект уроку
з основ здоров'я
3 клас
на тему
«Дружний клас.
Взаємодія з іншими людьми»
ПРАКТИЧНА РОБОТА:
ОБГОВОРЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ
(української народної казки «Ріпка» ,
байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак» і
оповідання В.О.Сухомлинського « Наш
папа видужав» )
Підготувала і провела
вчитель Лимборська І.А.
2. Дата 16 листопада 2016 рік
Класс 3
Урок № 11
Тема: Дружний клас. Взаємодія з іншими людьми.
ПРАКТИЧНА РОБОТА. ОБГОВОРЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ
(українсько народної казки «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь,
Щука і Рак»)
Мета: розширити уявлення дітей про те, що таке дружба, сприяти
поглибленому осмисленню поняття « дружба» і « друг»,
згуртованості і дружбі у класі; навчати школярів взаємодіяти з
іншими людьми; формувати моральні якості учнів; обговорити
казки, прислів'я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу,
товариськість; виховувати культуру спілкування, уміння
дружити, цінувати і берегти дружбу, бути вірним другом
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда за запитаннями
— Для чого слід уважно перевіряти термін придатності харчових
продуктів?
— Чи можна вживати неякісні і прострочені продукти харчування?
Чим вони небезпечні?
— Що слід робити при харчовому отруєнні?
( відповіді дітей)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
УЧИТЕЛЬ. — Ми починаємо вивчати розділ «Серед людей». У ньому ви
дізнаєтесь, що таке дружний клас, дружна родина, як стати
толерантним, про правила спілкування, як залагодити конфлікт, як
комп’ютер впливає на здоров’я.
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як взаємодіяти з іншими людьми.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Читання оповідання В. Сухомлинського « Наш папа видужав»
У маленької Каті радість –видужав її папа. Більше року він
хворів, лежав у лікарні, переніс три операції. Мама і Катя
горювали. Не раз, бувало, прокинеться Катя вночі і чує: мама
плаче.
А сьогодні батько вже на роботі. Здоровий і бадьорий.
Зустріла дівчинка в дворі своїх однокласників – Петрика і
Гришу – і поділилися радістю:
3. - Наш папа видужав!
Хлопчики подивилися на Катю із здивуванням, повели очима і,
нічого не сказавши, побігли ганяти м’яч.
Катя пішла до дівчаток, що грали в класики.
- Наш папа видужав! – сказала вона.
Одна дівчинка із здивуванням запитала:
- Ну і що ж?
Катя відчула, як до горла підкотилася грудка, дихати їй стало
важк5о. Вона відійшла до самотнього дерева і заплакала.
УЧИТЕЛЬ. - Діти, як ви вважаєте, чому заплакала Катя?
( Відповіді дітей)
(Продовження читання оповідання)
- Чому ти плачеш, Катю? – почула вона тихий, ласкавий голос
Кості, мовчазного хлопчика, що сидів за самою останньою
партою.
Катя підняла голову і, схлипуючи, відповіла:
- Наш папа видужав.
- Як це добре! – зрадів Костя. – Біля нашого будинку в бору вже
зацвіли проліски. Зайдемо після уроків до нас, нарвемо пролісків
і понесемо вашому папі.
Радість засяяла в Катрусиних очах.
УЧИТЕЛЬ. - Чому радість засяяла в Катрусиних очах?
- Як ви ставитесь до вчинку Кості?
- Чи можна Костю назвати другом?
2. Гра « Ланцюжок»
На дошці записаний початок речення « Друг – це той, хто…»
Діти « Ланцюжком» висловлюються про того, хто називається
другом, а учитель під час виступу учнів складає на дошці перелік
ключових слів.
- Взаємно допомога.
- Розуміння.
- Вірність.
- Підтримка.
- Уміння зберігати таємниці.
- Співпереживання
УЧИТЕЛЬ. - Отже, діти, дружба припускає взаємну допомогу й
емоційну близькість, тобто схожість почуттів, переживань. Від
друга чекають вірності, у друга шукають підтримки – допомогти в
скрутну хвилину. До друга йдуть з радістю – він розділить її з
вами. Друг розуміє ваші заповітні мрії, збереже ваші таємниці.
3. Складання моделі слова « друг»
4. 4. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Читання вірша А. Костецького «Гойдалка на двох»
ГОЙДАЛКА НА ДВОХ
Спробуй на гойдалці сам покататись!
Будуть навколо всі дивуватись.
Тут навіть зовсім затятий жаднюга
Місцем повинен ділитися з другом.
УЧИТЕЛЬ.— Розкажіть, що вам подобається робити разом з іншими
дітьми.
( Відповіді дітей)
УЧИТЕЛЬ. Запам’ятайте!
Взаємодія — це коли люди щось роблять разом і допомагають одне
одному.
2. Бесіда « Дружний клас»
УЧИТЕЛЬ. – У шкільному колективі ви проводите значну частину
свого часу. Тому відносини в колективі мають надзвичайно
важливе значення. Від того, як складаються ці відносини,
залежить і успіх спільної справи, якою у ньому займаються, і
щастя або нещастя його членів. Від того залежить наскільки
дружний клас.
- Який клас можна назвати дружним?
- Чим відрізняється дружний клас від недружного?
- А ваш клас, діти, можна назвати дружним?
( відповіді дітей)
УЧИТЕЛЬ. – Згадайте, як ми брали участь в різних конкурсах. Як
ми разом обмірковували тему чи то малюнка, чи то композиції; як
обмінювалися в процесі роботи кольоровими олівцями, крейдою,
овочами, уточнювали деталі малюнка, придумували назви
композиціям; хто і як кому допоміг. Саме в такий момент між вами
відбувалося взаєморозуміння і взаємодія.
- Прочитайте речення на дошці « Ми – дружний клас».
- А скажіть мені, хто це « ми»? Підніміть, будь ласка, руку ті, хто
відносить себе до поняття « ми».
Справжній друг
добрий вірний чесний порядний скромний безкорисливий
5. - А тепер підніміть руки ті, хто може сказати про себе» я».
- Отже, поняття « я» і « ми» один з одним дуже пов’язані. Без 2 я»
не може бути « ми».
- Діти, спробуйте скласти речення, близьке за значенням до
речення « Ми – дружний клас», використовуючи слово « я». ( Я
вчуся в дружному класі)
3. Складання правил дружнього класу
- Усі класні справи вирішуються спільно.
- Усі допомагають один одному, якщо це необхідно.
- Усі шанують один одного, не сміються над слабкими і не
придумують клички.
- Усі чесні в стосунках з товаришами.
- Друзі не « розпускають» плітки і не довіряють чуткам.
- Друзі не ображаються на критику, а намагаються виправлятися.
УЧИТЕЛЬ. Пам'ятайте! Той, хто сміється над ближнім, обманює,
обзивається і говорить погані слова, піднімає руку на ближнього,
підводить товаришів, не слухає учителя на уроці, лінується
вчитися, грубить старшим, той ганьбить честь класу
- Для того щоб дружба назавжди оселилася у нашому класі,
необхідно прийняти ці правила дружби і дотримуватися їх.
4. Робота над проектом ( с. 54)
— Об’єднайтесь у три групи
(«Художники», «Поети», «Юристи»).
«Художники» створять емблему класу.
«Поети» напишуть вірш, який стане нашим девізом.
«Юристи» складуть правила класу.
Оформіть плакат з емблемою, девізом і правилами та почепіть його на
видноті.
5. Роботи за підручником ( с. 55). Практична робота.
Обговорення літературних джерел (української
народної казки: «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»).
А) Вибір і ознайомлення з твором.
— Діти, зараз ви об’єднаєтесь у дві групи . Кожна з груп прочитає
вибраний твір.
•1. група «Казка» — казку Івана Франка «Ріпка»;
• 2. група «Байка» — байку Леоніда Глібова «Лебідь, Щ ука і Рак».
Б) Обговорення творів у формі бесіди.
1 група обговорює байку.
• Що хотіли зробити Лебідь, Щ ука і Рак?
• Куди кожен з них тягнув хуру?
• Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?
• Як їх краще розв’язувати: галасувати, сперечатися, наполягати на
своєму чи радитися, домовлятися і діяти разом?
2 група обговорює казку.
• Хто посадив ріпку?
6. • Хто допомагав її витягнути?
— Що було головною умовою успіху?
— Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?
— Наведіть приклади таких ситуацій.
— Як ви розумієте вислів: «Один — за всіх і всі — за одного»?
— Поясніть, чому важливо вміти взаємодіяти.
В) Пояснення значення вислову « Один - за всіх,і всі - за одного»
УЧИТЕЛЬ. Кожен повинен підтримувати свого ближнього, всі мають
допомагати одне одному. Прислівя характеризує почуття колективізму,
взаємну допомогу, підтримку – один з головних моральних принципів.
6. Гра « Збери прислів’я»
УЧИТЕЛЬ, - Діти, перед вами на парті лежать папірці з написаними
прислів’ями. Ваша задача полягає в тому, щоб ліву частину приєднати
до правої і отримати повне прислів’я про дружбу, друзів і дружні
стосунки.
- Дружній череді виграєш бій.
- Один за одного стій - тримай.
- Друга шукай, а знайдеш - і вовк не страшний.
- Вірний друг на душі туга.
- Без друга дорожчий за друга.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
1.Бесіда
— Як ви вважаєте, чи можна ваш клас назвати дружним?
— Пригадайте різні випадки, коли ви виконували якусь спільну роботу
(наприклад, готувалися разом до свята).
- Чи дружними ви були між собою?
- Яких правил ви дотримували при взаємодії?
2. Вправа « Незакінчене речення»
УЧИТЕЛЬ. Діти, продовжіть речення: « Я дізнався…., зрозумів….,
навчився…..,повторив….,запам’ятав….,зацікавився….»
7. • Хто допомагав її витягнути?
— Що було головною умовою успіху?
— Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?
— Наведіть приклади таких ситуацій.
— Як ви розумієте вислів: «Один — за всіх і всі — за одного»?
— Поясніть, чому важливо вміти взаємодіяти.
В) Пояснення значення вислову « Один - за всіх,і всі - за одного»
УЧИТЕЛЬ. Кожен повинен підтримувати свого ближнього, всі мають
допомагати одне одному. Прислівя характеризує почуття колективізму,
взаємну допомогу, підтримку – один з головних моральних принципів.
6. Гра « Збери прислів’я»
УЧИТЕЛЬ, - Діти, перед вами на парті лежать папірці з написаними
прислів’ями. Ваша задача полягає в тому, щоб ліву частину приєднати
до правої і отримати повне прислів’я про дружбу, друзів і дружні
стосунки.
- Дружній череді виграєш бій.
- Один за одного стій - тримай.
- Друга шукай, а знайдеш - і вовк не страшний.
- Вірний друг на душі туга.
- Без друга дорожчий за друга.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
1.Бесіда
— Як ви вважаєте, чи можна ваш клас назвати дружним?
— Пригадайте різні випадки, коли ви виконували якусь спільну роботу
(наприклад, готувалися разом до свята).
- Чи дружними ви були між собою?
- Яких правил ви дотримували при взаємодії?
2. Вправа « Незакінчене речення»
УЧИТЕЛЬ. Діти, продовжіть речення: « Я дізнався…., зрозумів….,
навчився…..,повторив….,запам’ятав….,зацікавився….»