SlideShare a Scribd company logo
Дидактична гра.
Українська мова.2 клас.
«Збирання врожаю.»
Обладнання: макет із зображенням яблуні,яблучка, на яких записані іменники у
називному відмінку однини трьох родів,три кошички.
Предметна компетентність: розрізняє іменники за родами.
Ігрове завдання (задум):
Цієї осені наша яблунька рясно зародила. Аж віти вгинаються. Давайте допоможемо
їй – позриваємо яблучка. А яблучка - непрості. На них записані іменники різних родів. І
кожна група буде зривати яблука з іменниками одного роду і складати урожай у кошик.
Ігрові правила:
1. Прочитайте слова, записані на яблучках.
2. Кожна група вибирає іменники одного роду.
3. Перемагає та команда,яка швидко і правильно збере урожай у кошик.
Ігрові дії:
1. Вчитель розповідає ігрову ситуацію та правила гри.
Розподіляє роди по групах:перша група-жіночий рід, друга - чоловічий рід, третя -
середній рід.
2.Учні:
- по черзі « зривають» яблучка з іменниками того роду, який розподілено;
- складають у груповий кошик.
Вчитель визначає команду-переможця.
Результат: кількість і правильність зібраних «яблучок» - іменників, розрізнених за
родами - допомога яблуньці.
Година спілкування «Добро від тебе і від мене»
Виховна година з використанням інтерактивних, творчих вправ.
Мета: розширювати уявлення учнів про можливості творення добра;
формувати вміння проявляти позитивніякості, бажання робити добрі вчинки;
виховувати чуйність, доброзичливість,безкорисливість.
Обладнання: ілюстрації «Серії картинок про добрі вчинки»,змінні табло з пінопласту
для презентацій, заготовки аплікацій «символів добра», кольоровий папір, ножиці,
клей, слова, надруковані на аркушах для «асоціативного куща».
Хід заняття.
І. Вступна бесіда вчителя.
1.Читання вчителем вірша Анатолія Костецького «Як зробити день веселим».
При обговоренні змісту вірша вчитель акцентує увагу на те, що вже у привітаннях
ми бажаємо добра одне одному.
2. – Сьогодні ми поговоримо про добрі вчинки. Ми вже неодноразово розмовляли
на цю тему. Але ви, напевно, думаєте,що добро можуть робити люди старші за вас.
А це не так. І такі маленькі, як ви, теж спроможні творити добро. Зараз ви прослу-
хаєте короткі повчальні оповідання і зробите висновки самі.
ІІ. Слухання оповідань.
Завдання для слухання: визначити у кожному оповіданні , про який саме добрий
вчинок йдеться, хто його зробив і для кого.
Вчитель читає оповідання:
- Василь Сухомлинський «Петрик,собака й кошеня», «Красиві слова і красиве діло»,
- ЄвгенШморгун «Добре діло».
У першому оповіданні добрий вчинок робить хлопчик для кошеняти,
у другому –хлопчик для іншого хлопчика,
у третьому – дівчинка для дерева.
ІІІ. Висновки проводяться у вигляді «асоціативного куща»:
на дошці прикріплене слово «добро» і стрілочки,що розходяться від нього у різні
боки.
До них діти прикріплюють слова: «родичам», «рослинам», «тваринам», «товаришам».
ІV. Робота в групах.
1.Вчитель роздає кожній групі по три ілюстрації із«Серії картинок про добрі вчинки».
2.Діти обговорюють зміст картинок, встановлюють послідовність, прикріплюють до
табло.
3.Презентація біля дошки( по одному учаснику з групи) – розповідають про добрий
вчинок, зображений на картинках.
V. Підсумок.
1.Не потрібно чекати, що тобі віддячать за добрий вчинок. Добро обов”язково
вернеться чи
від тієї людини, чи від іншої.Слухання вірша Івана Драча «Добро твориться просто».
2. Треба бути чуйним,щоб бачити навколо себе тих,кому потрібна твоя допомога.
Потрібно розвивати в собі вміння проявляти себе у добрих ділах, не бути «черствим».
VI. Виготовлення стенду-нагадування «Добро панує у нашій класній родині».
1.- Як говорять про людину,яка чудово виконує свою роботу – що у неї «золоті руки»,
а про ту,що багато знає – що у неї « світла голова», а коли людина робить багато добрих
справ? Кажуть,що у неї велике і добре серце.
2.-Ми зараз виріжемо свої сердечка і наклеїмо до розкритих долоньок,які ми вже собі
підготували заздалегідь. Кожний з вас виготовить свій символ доброти,який потім
прикріпить на стенді.
Самостійна творча робота дітей. (Розмір серця людини приблизно прирівнюється до
розміру кулака – цікава інформація ).
3.Виготовлення стенду:посередині вчитель прикріплює світлину класу, а діти по черзі
– свої символи доброти навколо (на пінопласті, за допомогою канцелярських гвіздків).
- Цей стенд буде вам нагадувати,що лише добрі вчинки мають панувати у нашій
класній родині.
VII. На наступних заняттях ви розповідатимете про свої добрі вчинки,які ви від
сьогодні будете робити і колекціонувати (збирати) у своїй пам”яті . Успіхів вам у цій роботі !
.
Додатки.
1. Анатолій Костецький «Як зробити день веселим»
Ти прокинься
Рано-рано,
Лиш над містом сонце встане,
Привітайся з ластівками,
З кожним променем
Ласкавим.
Сам гарнесенько умийся,
Сам швиденько одягнися.
Підійди до тата й мами
І скажи їм:
-Добрий ранок!
Усміхнися всім навколо:
Небу,сонцю, квітам, людям.
І тоді обов”язково
День тобі –
Веселим буде!
2. Іван Драч «Добро твориться просто»
Добро твориться просто – ні за так.
Так, як цвіте і опадає мак.
Як хмарка в”ється і сміється пташка,
Як трудиться мурашка-горопашка.
3. Василь Сухомлинський «Петрик, собака й кошеня»
Маленький хлопчик Петрик ішов стежкою в саду. Бачить, біжить назустріч чорна кудлата
собака.
Петрик злякався, хотів тікати. Та раптом до його ніг притулилось маленьке кошеня. Воно
втекло від собаки й просило Петрика: захисти мене ,хлопчику , від цього страшного звіра.
Стоїть Петрик, дивиться на кошеня, а воно підняло голову до нього і жалібно нявчить.
Петрикові стало соромно перед кошеням. Він взяв його на руки, розгнівався на собаку і
пішов їй на зустріч.
Собака зупинилась, злякано подивилась на Петрика й сховалася в кущах.
4.Василь Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло»
Серед поля стоїть маленька хатинка. Її побудували, щоб у негоду люди могли сховатися і
пересидіти в теплі.
Одного разу серед літнього дня захмарило і пішов дощ. Ав лісі в цей час було троє хлопців.
Вони сховалися в хатинці і дивилися, як з неба ллє, мов з відра.
Коли це бачать: до хатинки біжить ще один хлопчик. Незнайомий. Мабуть, з іншого села.
Одежа на ньому була мокра, як хлющ. Він тремтів од холоду.
І ось перший із тих хлопців,що сиділи в сухому одязі,сказав:
-Як же ти змок на дощі! Мені жаль тебе…
Другий теж промовив красиві й жалісливі слова:
-Як страшно опинитися в зливу серед поля. Я співчуваю тобі…
А третій не сказав ні слова. Він мовчки зняв із себе сороку й дав її змоклому хлопчикові. Той
скинув
Мокру сорочку й одягнув суху.
Гарні не красиві слова .
Гарні – красиві діла.
5.Єген Шморгун «Добре діло»
Була весна. Ліс прибрався, мов на оглядини. Мерехтіло в очах від розмаю квітів, приємно
паморочилася голова від запахущого молодого листя, від пташиного пересвисту.
Як переходили видолинок, Інну щось шарпнуло за ногу. Глянули – а нога в сильці.
Було сильце із тонкого дроту. Років шість чи й більше тому браконьєр поставив його на
заячій стежині, примотавши кінцем до дубка. Хтозна,чи потрапило коли в нього необачне
звірятко,а от дубкові вийшла від того велика шкода: дріт глибоко врізався у стовбурець і не
давав деревцю рости.
Ми трохи поморочилися і розмотали той дріт.
От і вся пригода. Здавалось би, давно пора їй забутися. А Інна часом і сьогодні згадує:
-Пригадуєш. Васильку, як дубка визволили?
А все тому,що ми тоді не просто провели в лісі хороший весняний день, а зробили хоч
маленьке, але добре діло.
Відкритий урок з батьками
«Чого нас Букварик навчив»
Інтегрований урок з навчання грамоти та уроку з курсу «Я і Україна» з
використанням творчих вправ.
Ключові компетентності:
- закріплювати знання і вміння учнів про звуки і букви,слова;
- вдосконалювати навички читання;
- розвивати зв’язне мовлення дітей, пізнавальну активність;
- розширювати знання учнів про сезонні зміни у природі;
- виховувати почуття любові до ближнього.
Предметні компетентності:
Початковий рівень:
- визначає заданий звук у словах;
- називає слова з заданим звуком за малюнками.
Середній рівень:
- добирає приклади слів із заданими буквами;
- відповідає на запитання за змістом прочитаного;
- розпізнає тварин у довкіллі.
Достатній рівень:
- читає слова, речення;
- складає і записує речення;
- встановлює послідовність подій за малюнками.
Високий рівень:
- співставляє звукову модель слова та малюнок;
- складає зв’язну розповідь за малюнками;
- співставляє і робить висновки про сезонні зміни в природі.
План уроку:
1.Вступне слово вчителя до дітей і батьків:
- Дорогі діти! Ось і підійшло до завершення навчання в першому класі.
Разом з вашими рідними ви заклали першу цеглину у стіну знань, умінь,
яку ви будете мурувати все своє життя. І,звичайно,від того, наскільки
надійно ви покладете перші цеглини,залежить міцність усієї стіни.
- Шановні родичі наших діток!
Я хочу поділитися радістю за наших діток з вами. А причин для радості
є чимало.Адже кожен з учнів нашого класу добре читає,пише,рахує.
Але не тільки це мене радує.А ще те,що вони здружились,стало набагато
менше намагань образити одне одного, навчились ділитись і партою,і ручкою,
і цукеркою.
Тож ми сьогодні зібрались, аби коротко згадати цей шлях труднощів і маленьких
перемог, по якому нас вів вірний друг і помічник, перший підручник – Букварик.
2.Учні декламують вірші:
- Цю найпершу в школі книжку
Знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш Буквар.
- Книжка ця нам найдорожча,
Бо навчає й веселить.
Зустріч з буквами, складами-
То щаслива була мить.
- Ми навчалися читати, мислити і розмовляти.
Скоромовки і прислів’я знаєм.
І загадку не одну вже розгадаєм.
3.Відгадування загадок:
-Він великий, світлий, чистий.
Сяють вікна променисто.
Парти в три ряди стоять.
Діти вчаться тут охоче.
Настрій є у всіх робочий.
-Хто вгадав уже із вас?
-Ну, звичайно,це наш (клас).
-Є чарівник у школі в нас.
Ану впізнайте, хто він.
Озветься раз він – тиша в нас.
Озветься ще раз – гомін.
Щоб не спізнились на урок –
Нам голос подає (дзвінок).
4. Розповідь вчителя.
- Спочатку були звуки. Ми вчились їх знаходити у назвах предметів,що нас оточують,
на картинках.
Взнавали безліч нових слів,збагачували свій словниковий запас.
Завдання : знайти на картинках слова зі звуком [ C ]. Вчитель показує картинки, на
яких зображено суницю, листок,сонечко, росу, пелюстки,стебло.
5.- Далі були звукові моделі слів.
Завдання: знайти співвідношення між малюнками і моделями слів.
На дошці прикріплені три малюнки і три звукові моделі,діти проводять стрілочки від
малюнка до відповідної моделі.
6. -Далі розпочали вивчати букви, складати перші слова. Не всім одразу це вдавалось,
але ми наполегливо боролися з труднощами і лінощами. І всі вийшли переможцями.
Діти декламують вірші:
- Згадайте, люба вчителько,матусі,татусі.
Як «бекали і мекали» над буквами усі.
А як тепер читаємо, як книги бережем.
З подякою прощаємось із другом Букварем.
- Найперша в світі книжечка, найпершії слова,
Найперше слово складене,це – «мама» дорога.
Уже малі не будемо,за плями вибачай.
Тебе ми не забудемо, Букварику, прощай !
7.- І ось як ми вміємо читати!
Діти читають віршики до малюнків,всі вгадують про яку саме букву йдеться,тоді
учень перевертає малюнок і показує всім.
8. - І читати, і писати навчились. І в цьому була допомога і Букварика,і вчителів, і
рідних людей.
Напевно, кожна матуся разом зі своїм дитям згадувала каліграфію заново. Адже
дорослі пишуть вже кожний по-своєму. І кожна матуся чи бабуся знають особливості письма
своєї дитини.
І ми це зараз перевіримо.
Завдання для матусь і бабусь:з-поміж запропонованихзразків письма,що розкладені
на столі, вибрати листок з написаним своєю дитиною. Виконувати по групах (по 5-6
чоловік).
9.-Вже ми пишем і читаєм, а ще вміло розмовляєм.
Завдання:за серією картинок скласти розповідь. Виконується у групах. Презентують
по 2 учні.
10. - Завдяки допомозі Букварика,наші дітки читають і виконують завдання і у інших
підручниках. Ці завдання вчать мислити, спів ставляти, робити висновки.
- ось зверніть увагу на наш куток про природу. Стрілочки на календарі з назвами
місяців дітки вже самі повертають.
Кожної пори року змінюється картина природи на нашому кутку. Діти це
спостерігають і зараз порівняють,знайдуть ці зміни. Діти порівнюють три картинки з одним і
тим самим пейзажем, зображеним у різні пори року.
11.-А різноманітні оповідання,вірші,статті у підручниках вчать найголовнішого – бути
людяними, доброзичливими, розвивають вміння товаришувати, співчувати,допомагати один
одному.
Завдання для дітей:вибрати із запропонованихваріантів правильне рішення (виконуються
колективно,картинки із серії «Що таке добре і що таке погано» прикріплені на дошці).
12. –Всі ці набуті знання,які діти отримують у школі і далі, у інших навчальних закладах,
звичайно, дадуть змогу стати порядними людьми і обрати собі хорошу професію.
Діти декламують вірші:
Спитай у тата чи у мами,яка професія у них.
Професій в світі є чимало, сповна їх вистачить на всіх.
Та є одна поміж професій,якої вчаться всі в житті.
Яка для кожного найперша, якої вчишся зараз ти.
Учитель, лікар чи геолог,письменник,слюсар чи шахтар –
Всі називають головною одну професію – школяр!
Бо всім відомо, що без школи, без знань, що маєш там набуть,
Не станеш у житті ніколи тим, ким з дитинства мрієш буть.
Завдання для дітей:записати на листку, ким вони мріють бути,коли виростуть.
13.-Попереду у вас ще багато років навчання. Тож бажаю не втратити інтересу до науки,
впевнено свої таланти і здібності розвивати,знаходити нових друзів і виростати хорошими
людьми.
А батькам – сил і наснаги,терпіння і витривалості. І усім нам – здоров”я!
Діти декламують вірші:
Гостинно нас зустріла школа й клас,
Бо ми прийшли у перший раз
До неї радо – я і ти.
Все в цьому класі, як завжди:
Учнівські парти і стільці,
Учитель з крейдою в руці…
Але ми запевняєм вас –
Це найдивніший в школі клас!
Цей клас як диво-корабель.
У нім до чарівних земель
Ти вирушаєш, ще й не сам –
Є місце друзям і батькам.
Щоб кожен з нас узяти зміг
Травневий грім, січневий сніг,
Калину у легкій імлі, та голос рідної землі.
14.Прощання з Букварем.
Учні здають підручники, лунає пісня «Прощавай,Букварику».
Вірші : - Букварик довго і терпляче,
Нас, учнів, грамоті навчав.
Він, мудрий чарівник неначе,
Нам таємниці відкривав.
- Прощаємось із ним, та знаю,
Дорослий кожен і школяр
Із вдячністю не раз згадає
Цікавий, рідний всім Буквар.
15.Вручення дипломів про успішне закінчення першого класу.
Всі аплодують!
Відкритий урок з навчання грамоти з використанням творчих вправ
Тема. Звук [ Ф ].Позначення його буквою «еф». Читання слів і речень з буквою «еф».
Ключові компетентності:
- ознайомити учнів з великою і малою буквами «еф» та їх звуковим значенням;
- вдосконалювати літературну вимову слів зі звуком [ ф ] ;
- формувати вміння робити звуко-буквений аналіз слів;
- розвивати читацькі навички та зв’язне мовлення учнів;
-активізувати пізнавальну діяльність учнів;
- виховувати повагу до людей різних професій.
Предметні компетентності:
Початковий рівень:
- визначає звук [ф]у словах;
-називає слова з буквою «еф» за малюнком;
-визначає позицію звука [ф] у словах;
- знає та називає елементи букви «еф».
Середній рівень:
-порівнює друковану та рукописну букви «еф»;
-наводить приклади слів з буквою «еф»;
- відповідає на запитання за змістом прочитаного.
Достатній рівень:
- читає склади, речення з вивченими буквами;
- читає текст цілими словами;
- друкує букву «еф» та слова з нею.
Високий рівень:
- виконує звуковий аналіз слів з літерою «еф»;
- співставляє звукову модель слова та малюнок;
- висловлює оцінні судження щодо своєї роботи на уроці.
Навчально-методичне забезпечення уроку:
каса букв, звукові фішки,предметні малюнки, ілюстрації із зображенням людей різних
професій,
фішки «промінчики сонця», криптограма слова «футболіст», «квіточка-семицвіточка» зі
складами
слів,сигнальні картки.
План уроку:
1.Перевірка вчителем готовності учнів до уроку.
2.Ігри і творчі вправи з метою повторення вивченого про букву «ща»:
- гра «Обведи букву» (додаток 1);
- творча вправа з використанням «квіточки-семицвіточки» (додаток 2);
- гра «Заховані слова» (додаток3).
3.Слухання і розгадування загадки з метою оголошення теми уроку(додаток4).
4.Артикуляційні вправи зі звуком [ф]. Віднесення його до приголосних твердих звуків.
5.Творчі вправи на закріплення знань про звук [ф]:
- вправа «впіймай звук» (додаток 5);
-гра «Відшукай предмет» (додаток 6).
6. Аналіз будови літери «еф». Порівняння великої і малої літер «еф» між собою.
7. Робота в «Супутнику Букваря»:
- друкування літери «еф» та слів з нею;
- співставлення звукових моделей і малюнків.
8.Творчі вправи на закріплення про будову літери «еф»:
- читання криптограми «футболіст»;
- бесіда про види спорту, ознайомлення з фігурним катанням,показ ілюстрацій,
викладення на набірному полотні назви із «помилкою вчителя» (фігурне капання).
9.Руханка – імітації рухів тварин.
10.Різні види читання слів за «Букварем»:
- «ланцюжком»;
- вибіркове ( прочитати спочатку слова з буквою ф ,що стоїть на початку слова,потім –
всередині, прочитати слова,що написані з великої букви).
11. Творча робота в парах:
- бесіда про професії, про робочі форми;
- утворення назв професій за ілюстраціями і викладання їх з букв на партах.
12. Висловлювання оцінних суджень про свою роботу на уроці,підведення підсумків уроку.
Додатки:
Додаток 1
Читання віршика,записаного на дошці:
- У садочку зелен кущ.
Над кущем літає хрущ.
Ми прибігли до куща –
Над кущем нема хруща.
Знайти і обвести кольоровою крейдою букву «ща».
Додаток 2
- Утвори і прочитай слова.
ДО БОР ІРКА
ПЛА Щ ИК
Я КУ
Додаток 3
Підкресли слова, віднайшовши їх у рядках букв:
КПУЗЕМЛЯТАІЩАСТЯЖИО
ОЬБХРУЩСВЮШУБКАЮЇД
ЦЛАПТАШКАЖДУПЛАЩБЕ
Додаток 4
Відгадай загадку:
Дивний птахз рожевим пір’ям.
Наче мальва на подвір’ї.
На ногах тонких та рівних.
Має назву птах (фламінго).
Додаток 5
Просигнальте зеленим кольором, коли почуєте у слові звук[ф]:
- фарба, альбом,олівець,фломастер, баскетбол,футбол, хокей, тюльпан,
- фіалка, кофта,пальто,сарафан, телевізор, телефон.
Додаток 6
Знайти на картинках слова зі звуком [ф]:
- фотоапарат,жираф, дельфін,фрукти( на картинках зображено багато предметів, діти
мають
- відшукати серед них потрібне);
- на картинці із зображенням веселки знайти слово із даним звуком ( фіолетовий);
- знайти такі слова у класній кімнаті (цифри,фігури,фіранки, форма).

More Related Content

What's hot

вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьми
Коваленко Ірина
 
тематичне заняття за темою калина
тематичне заняття  за темою калинатематичне заняття  за темою калина
тематичне заняття за темою калина
Cshkilniy
 
Творчі роботи школярів
Творчі роботи школярівТворчі роботи школярів
Творчі роботи школярів
Людмила Шведенко
 
Заняття "Про терпіння і сумління"
Заняття "Про терпіння і сумління"Заняття "Про терпіння і сумління"
Заняття "Про терпіння і сумління"
Alyona Bilyk
 
Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"
Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"
Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"
Alyona Bilyk
 
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
Людмила Шведенко
 
Родинами багата Україна
Родинами багата УкраїнаРодинами багата Україна
Родинами багата Україна
Semenuk
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
Cshkilniy
 
Здрастуй, школо
Здрастуй, школоЗдрастуй, школо
Здрастуй, школо
Semenuk
 
"Яйце-райце".Інтегрований урок читання та розвитку мовлення.
"Яйце-райце".Інтегрований  урок читання  та  розвитку мовлення."Яйце-райце".Інтегрований  урок читання  та  розвитку мовлення.
"Яйце-райце".Інтегрований урок читання та розвитку мовлення.
Larysa Mosiychuk
 
Все ми хочемо уміти
Все ми хочемо умітиВсе ми хочемо уміти
Все ми хочемо уміти
Ковпитська ЗОШ
 
урок-тренінг 0000
урок-тренінг 0000урок-тренінг 0000
урок-тренінг 0000
Людмила Шведенко
 
Майдебура Т.В.
Майдебура Т.В.Майдебура Т.В.
Майдебура Т.В.
Людмила Шведенко
 
Сухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мисленняСухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мислення
Людмила Шведенко
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Alyona Bilyk
 
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класуСвіт дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
Ковпитська ЗОШ
 
урок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класурок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класpr1nc1k
 
Свято-відкриття тижня початкових класів
Свято-відкриття тижня початкових класівСвято-відкриття тижня початкових класів
Свято-відкриття тижня початкових класів
Ковпитська ЗОШ
 

What's hot (20)

вих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьмивих год,вчимося жити добрими людьми
вих год,вчимося жити добрими людьми
 
тематичне заняття за темою калина
тематичне заняття  за темою калинатематичне заняття  за темою калина
тематичне заняття за темою калина
 
Творчі роботи школярів
Творчі роботи школярівТворчі роботи школярів
Творчі роботи школярів
 
Заняття "Про терпіння і сумління"
Заняття "Про терпіння і сумління"Заняття "Про терпіння і сумління"
Заняття "Про терпіння і сумління"
 
Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"
Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"
Заняття "Рідна дитина - щастя для родини"
 
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
урок у 3 класі, Лимборська І.А. 2017
 
Родинами багата Україна
Родинами багата УкраїнаРодинами багата Україна
Родинами багата Україна
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
 
Здрастуй, школо
Здрастуй, школоЗдрастуй, школо
Здрастуй, школо
 
"Яйце-райце".Інтегрований урок читання та розвитку мовлення.
"Яйце-райце".Інтегрований  урок читання  та  розвитку мовлення."Яйце-райце".Інтегрований  урок читання  та  розвитку мовлення.
"Яйце-райце".Інтегрований урок читання та розвитку мовлення.
 
Все ми хочемо уміти
Все ми хочемо умітиВсе ми хочемо уміти
Все ми хочемо уміти
 
урок-тренінг 0000
урок-тренінг 0000урок-тренінг 0000
урок-тренінг 0000
 
Майдебура Т.В.
Майдебура Т.В.Майдебура Т.В.
Майдебура Т.В.
 
Сухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мисленняСухомлинський Урок мислення
Сухомлинський Урок мислення
 
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!» Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
Конспект інтегрованого заняття:« Ми дуже любимо наш край і славим українців!»
 
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класуСвіт дитинства. Родинне свято для 6 класу
Світ дитинства. Родинне свято для 6 класу
 
урок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 класурок літературного читання 3 клас
урок літературного читання 3 клас
 
літ. читання 2 клас
літ. читання 2 класліт. читання 2 клас
літ. читання 2 клас
 
Свято-відкриття тижня початкових класів
Свято-відкриття тижня початкових класівСвято-відкриття тижня початкових класів
Свято-відкриття тижня початкових класів
 
смоліне теремок
смоліне теремоксмоліне теремок
смоліне теремок
 

Viewers also liked

з досвіду роботи хали о
з досвіду роботи хали оз досвіду роботи хали о
з досвіду роботи хали о
Andy Levkovich
 
презентація псюк нова
презентація псюк новапрезентація псюк нова
презентація псюк нова
Andy Levkovich
 
михайлова блог фото
михайлова блог фотомихайлова блог фото
михайлова блог фото
Andy Levkovich
 
презентация михайлова
презентация михайловапрезентация михайлова
презентация михайлова
Andy Levkovich
 
труд лютий квітень
труд лютий квітеньтруд лютий квітень
труд лютий квітень
Andy Levkovich
 
презентацIя 5 клас
презентацIя 5 класпрезентацIя 5 клас
презентацIя 5 клас
Andy Levkovich
 
5 клас. Арх споруди теорія
5 клас. Арх споруди теорія5 клас. Арх споруди теорія
5 клас. Арх споруди теорія
Andy Levkovich
 

Viewers also liked (7)

з досвіду роботи хали о
з досвіду роботи хали оз досвіду роботи хали о
з досвіду роботи хали о
 
презентація псюк нова
презентація псюк новапрезентація псюк нова
презентація псюк нова
 
михайлова блог фото
михайлова блог фотомихайлова блог фото
михайлова блог фото
 
презентация михайлова
презентация михайловапрезентация михайлова
презентация михайлова
 
труд лютий квітень
труд лютий квітеньтруд лютий квітень
труд лютий квітень
 
презентацIя 5 клас
презентацIя 5 класпрезентацIя 5 клас
презентацIя 5 клас
 
5 клас. Арх споруди теорія
5 клас. Арх споруди теорія5 клас. Арх споруди теорія
5 клас. Арх споруди теорія
 

Similar to збірка матеріалів

Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Ковпитська ЗОШ
 
У колі дружної родини
У колі дружної родиниУ колі дружної родини
У колі дружної родини
Людмила Шведенко
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
dzheredzha_raisa
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читання
innapol
 
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Людмила Шведенко
 
конспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваконспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєва
Юля Лещишина
 
129
129129
Виховна година на тему:"Свято Миколая"
Виховна година на тему:"Свято Миколая"Виховна година на тему:"Свято Миколая"
Виховна година на тему:"Свято Миколая"
Лидия Рудакова
 
виховні заходи
виховні заходивиховні заходи
виховні заходи
Aleksandr Dubitskiy
 
Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...
Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...
Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...
kpschool7
 
Сікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана ВалентинівнаСікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана Валентинівна
Людмила Шведенко
 
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинськогострінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського24111962t
 
відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.Оксана Кикоть
 
Урок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docxУрок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docx
Репетитор Історія України
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Вікторія Смірнова
 
Свої права потрібно знати
Свої права потрібно знатиСвої права потрібно знати
Свої права потрібно знати
Alyona Bilyk
 

Similar to збірка матеріалів (20)

Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
Розробки занять для "Школи майбутнього першокласника"
 
У колі дружної родини
У колі дружної родиниУ колі дружної родини
У колі дружної родини
 
Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
 
позакласне читання
позакласне читанняпозакласне читання
позакласне читання
 
355,23.docx
355,23.docx355,23.docx
355,23.docx
 
150.
150.150.
150.
 
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
Лимборська І.А., "Добро починається з тебе"
 
конспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєваконспект уроку сирєєва
конспект уроку сирєєва
 
426,23.docx
426,23.docx426,23.docx
426,23.docx
 
129
129129
129
 
Виховна година на тему:"Свято Миколая"
Виховна година на тему:"Свято Миколая"Виховна година на тему:"Свято Миколая"
Виховна година на тему:"Свято Миколая"
 
виховні заходи
виховні заходивиховні заходи
виховні заходи
 
Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...
Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...
Клуб "Планета здоров’я" Кам'янець-Подільська ЗОШ №7 Школа сприяння здоров’ю М...
 
159
159159
159
 
Сікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана ВалентинівнаСікун Оксана Валентинівна
Сікун Оксана Валентинівна
 
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинськогострінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
стрінками доброти пізнавальна конфенренція за творамив. о. сухомлинського
 
відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.
 
Урок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docxУрок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docx
 
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
Корекційне заняття. Подорож-гра "Буду я природі другу"
 
Свої права потрібно знати
Свої права потрібно знатиСвої права потрібно знати
Свої права потрібно знати
 

More from Andy Levkovich

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітиПоложення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Andy Levkovich
 
Zno2021
Zno2021Zno2021
16 днів проти насильства
16 днів проти насильства16 днів проти насильства
16 днів проти насильства
Andy Levkovich
 
Zno21
Zno21Zno21
7 клас моделювання
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделювання
Andy Levkovich
 
практична 6
практична 6практична 6
практична 6
Andy Levkovich
 
практична 5
практична 5практична 5
практична 5
Andy Levkovich
 
практична 4
практична 4практична 4
практична 4
Andy Levkovich
 
привітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективупривітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективу
Andy Levkovich
 
Туризм це стиль життя
Туризм це стиль життяТуризм це стиль життя
Туризм це стиль життя
Andy Levkovich
 
Що таке проект
Що таке проектЩо таке проект
Що таке проект
Andy Levkovich
 
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
Andy Levkovich
 
ікт в школі
ікт в школіікт в школі
ікт в школі
Andy Levkovich
 
зно олімп проекти
зно олімп проектизно олімп проекти
зно олімп проекти
Andy Levkovich
 
на сайт день матері
на сайт день матеріна сайт день матері
на сайт день матері
Andy Levkovich
 
природа на сайт
природа на сайтприрода на сайт
природа на сайт
Andy Levkovich
 
лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)
Andy Levkovich
 
твір опис 7 клас
твір опис 7 кластвір опис 7 клас
твір опис 7 клас
Andy Levkovich
 
презентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителяпрезентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителя
Andy Levkovich
 
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвкIнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Andy Levkovich
 

More from Andy Levkovich (20)

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітиПоложення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
 
Zno2021
Zno2021Zno2021
Zno2021
 
16 днів проти насильства
16 днів проти насильства16 днів проти насильства
16 днів проти насильства
 
Zno21
Zno21Zno21
Zno21
 
7 клас моделювання
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделювання
 
практична 6
практична 6практична 6
практична 6
 
практична 5
практична 5практична 5
практична 5
 
практична 4
практична 4практична 4
практична 4
 
привітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективупривітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективу
 
Туризм це стиль життя
Туризм це стиль життяТуризм це стиль життя
Туризм це стиль життя
 
Що таке проект
Що таке проектЩо таке проект
Що таке проект
 
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
 
ікт в школі
ікт в школіікт в школі
ікт в школі
 
зно олімп проекти
зно олімп проектизно олімп проекти
зно олімп проекти
 
на сайт день матері
на сайт день матеріна сайт день матері
на сайт день матері
 
природа на сайт
природа на сайтприрода на сайт
природа на сайт
 
лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)лIто 2016 (1)
лIто 2016 (1)
 
твір опис 7 клас
твір опис 7 кластвір опис 7 клас
твір опис 7 клас
 
презентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителяпрезентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителя
 
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвкIнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
 

Recently uploaded

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 

Recently uploaded (10)

POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 

збірка матеріалів

  • 1. Дидактична гра. Українська мова.2 клас. «Збирання врожаю.» Обладнання: макет із зображенням яблуні,яблучка, на яких записані іменники у називному відмінку однини трьох родів,три кошички. Предметна компетентність: розрізняє іменники за родами. Ігрове завдання (задум): Цієї осені наша яблунька рясно зародила. Аж віти вгинаються. Давайте допоможемо їй – позриваємо яблучка. А яблучка - непрості. На них записані іменники різних родів. І кожна група буде зривати яблука з іменниками одного роду і складати урожай у кошик. Ігрові правила: 1. Прочитайте слова, записані на яблучках. 2. Кожна група вибирає іменники одного роду. 3. Перемагає та команда,яка швидко і правильно збере урожай у кошик. Ігрові дії: 1. Вчитель розповідає ігрову ситуацію та правила гри. Розподіляє роди по групах:перша група-жіночий рід, друга - чоловічий рід, третя - середній рід. 2.Учні: - по черзі « зривають» яблучка з іменниками того роду, який розподілено; - складають у груповий кошик. Вчитель визначає команду-переможця. Результат: кількість і правильність зібраних «яблучок» - іменників, розрізнених за родами - допомога яблуньці.
  • 2. Година спілкування «Добро від тебе і від мене» Виховна година з використанням інтерактивних, творчих вправ. Мета: розширювати уявлення учнів про можливості творення добра; формувати вміння проявляти позитивніякості, бажання робити добрі вчинки; виховувати чуйність, доброзичливість,безкорисливість. Обладнання: ілюстрації «Серії картинок про добрі вчинки»,змінні табло з пінопласту для презентацій, заготовки аплікацій «символів добра», кольоровий папір, ножиці, клей, слова, надруковані на аркушах для «асоціативного куща». Хід заняття. І. Вступна бесіда вчителя. 1.Читання вчителем вірша Анатолія Костецького «Як зробити день веселим». При обговоренні змісту вірша вчитель акцентує увагу на те, що вже у привітаннях ми бажаємо добра одне одному. 2. – Сьогодні ми поговоримо про добрі вчинки. Ми вже неодноразово розмовляли на цю тему. Але ви, напевно, думаєте,що добро можуть робити люди старші за вас. А це не так. І такі маленькі, як ви, теж спроможні творити добро. Зараз ви прослу- хаєте короткі повчальні оповідання і зробите висновки самі. ІІ. Слухання оповідань. Завдання для слухання: визначити у кожному оповіданні , про який саме добрий вчинок йдеться, хто його зробив і для кого. Вчитель читає оповідання: - Василь Сухомлинський «Петрик,собака й кошеня», «Красиві слова і красиве діло», - ЄвгенШморгун «Добре діло». У першому оповіданні добрий вчинок робить хлопчик для кошеняти, у другому –хлопчик для іншого хлопчика, у третьому – дівчинка для дерева. ІІІ. Висновки проводяться у вигляді «асоціативного куща»: на дошці прикріплене слово «добро» і стрілочки,що розходяться від нього у різні боки.
  • 3. До них діти прикріплюють слова: «родичам», «рослинам», «тваринам», «товаришам». ІV. Робота в групах. 1.Вчитель роздає кожній групі по три ілюстрації із«Серії картинок про добрі вчинки». 2.Діти обговорюють зміст картинок, встановлюють послідовність, прикріплюють до табло. 3.Презентація біля дошки( по одному учаснику з групи) – розповідають про добрий вчинок, зображений на картинках. V. Підсумок. 1.Не потрібно чекати, що тобі віддячать за добрий вчинок. Добро обов”язково вернеться чи від тієї людини, чи від іншої.Слухання вірша Івана Драча «Добро твориться просто». 2. Треба бути чуйним,щоб бачити навколо себе тих,кому потрібна твоя допомога. Потрібно розвивати в собі вміння проявляти себе у добрих ділах, не бути «черствим». VI. Виготовлення стенду-нагадування «Добро панує у нашій класній родині». 1.- Як говорять про людину,яка чудово виконує свою роботу – що у неї «золоті руки», а про ту,що багато знає – що у неї « світла голова», а коли людина робить багато добрих справ? Кажуть,що у неї велике і добре серце. 2.-Ми зараз виріжемо свої сердечка і наклеїмо до розкритих долоньок,які ми вже собі підготували заздалегідь. Кожний з вас виготовить свій символ доброти,який потім прикріпить на стенді. Самостійна творча робота дітей. (Розмір серця людини приблизно прирівнюється до розміру кулака – цікава інформація ). 3.Виготовлення стенду:посередині вчитель прикріплює світлину класу, а діти по черзі – свої символи доброти навколо (на пінопласті, за допомогою канцелярських гвіздків). - Цей стенд буде вам нагадувати,що лише добрі вчинки мають панувати у нашій класній родині. VII. На наступних заняттях ви розповідатимете про свої добрі вчинки,які ви від сьогодні будете робити і колекціонувати (збирати) у своїй пам”яті . Успіхів вам у цій роботі ! .
  • 4. Додатки. 1. Анатолій Костецький «Як зробити день веселим» Ти прокинься Рано-рано, Лиш над містом сонце встане, Привітайся з ластівками, З кожним променем Ласкавим. Сам гарнесенько умийся, Сам швиденько одягнися. Підійди до тата й мами І скажи їм: -Добрий ранок! Усміхнися всім навколо: Небу,сонцю, квітам, людям. І тоді обов”язково День тобі – Веселим буде! 2. Іван Драч «Добро твориться просто» Добро твориться просто – ні за так. Так, як цвіте і опадає мак. Як хмарка в”ється і сміється пташка, Як трудиться мурашка-горопашка. 3. Василь Сухомлинський «Петрик, собака й кошеня» Маленький хлопчик Петрик ішов стежкою в саду. Бачить, біжить назустріч чорна кудлата собака. Петрик злякався, хотів тікати. Та раптом до його ніг притулилось маленьке кошеня. Воно втекло від собаки й просило Петрика: захисти мене ,хлопчику , від цього страшного звіра. Стоїть Петрик, дивиться на кошеня, а воно підняло голову до нього і жалібно нявчить.
  • 5. Петрикові стало соромно перед кошеням. Він взяв його на руки, розгнівався на собаку і пішов їй на зустріч. Собака зупинилась, злякано подивилась на Петрика й сховалася в кущах. 4.Василь Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло» Серед поля стоїть маленька хатинка. Її побудували, щоб у негоду люди могли сховатися і пересидіти в теплі. Одного разу серед літнього дня захмарило і пішов дощ. Ав лісі в цей час було троє хлопців. Вони сховалися в хатинці і дивилися, як з неба ллє, мов з відра. Коли це бачать: до хатинки біжить ще один хлопчик. Незнайомий. Мабуть, з іншого села. Одежа на ньому була мокра, як хлющ. Він тремтів од холоду. І ось перший із тих хлопців,що сиділи в сухому одязі,сказав: -Як же ти змок на дощі! Мені жаль тебе… Другий теж промовив красиві й жалісливі слова: -Як страшно опинитися в зливу серед поля. Я співчуваю тобі… А третій не сказав ні слова. Він мовчки зняв із себе сороку й дав її змоклому хлопчикові. Той скинув Мокру сорочку й одягнув суху. Гарні не красиві слова . Гарні – красиві діла. 5.Єген Шморгун «Добре діло» Була весна. Ліс прибрався, мов на оглядини. Мерехтіло в очах від розмаю квітів, приємно паморочилася голова від запахущого молодого листя, від пташиного пересвисту. Як переходили видолинок, Інну щось шарпнуло за ногу. Глянули – а нога в сильці. Було сильце із тонкого дроту. Років шість чи й більше тому браконьєр поставив його на заячій стежині, примотавши кінцем до дубка. Хтозна,чи потрапило коли в нього необачне звірятко,а от дубкові вийшла від того велика шкода: дріт глибоко врізався у стовбурець і не давав деревцю рости. Ми трохи поморочилися і розмотали той дріт. От і вся пригода. Здавалось би, давно пора їй забутися. А Інна часом і сьогодні згадує: -Пригадуєш. Васильку, як дубка визволили? А все тому,що ми тоді не просто провели в лісі хороший весняний день, а зробили хоч маленьке, але добре діло.
  • 6. Відкритий урок з батьками «Чого нас Букварик навчив» Інтегрований урок з навчання грамоти та уроку з курсу «Я і Україна» з використанням творчих вправ. Ключові компетентності: - закріплювати знання і вміння учнів про звуки і букви,слова; - вдосконалювати навички читання; - розвивати зв’язне мовлення дітей, пізнавальну активність; - розширювати знання учнів про сезонні зміни у природі; - виховувати почуття любові до ближнього. Предметні компетентності: Початковий рівень: - визначає заданий звук у словах; - називає слова з заданим звуком за малюнками. Середній рівень: - добирає приклади слів із заданими буквами; - відповідає на запитання за змістом прочитаного; - розпізнає тварин у довкіллі. Достатній рівень: - читає слова, речення; - складає і записує речення; - встановлює послідовність подій за малюнками. Високий рівень: - співставляє звукову модель слова та малюнок; - складає зв’язну розповідь за малюнками; - співставляє і робить висновки про сезонні зміни в природі.
  • 7. План уроку: 1.Вступне слово вчителя до дітей і батьків: - Дорогі діти! Ось і підійшло до завершення навчання в першому класі. Разом з вашими рідними ви заклали першу цеглину у стіну знань, умінь, яку ви будете мурувати все своє життя. І,звичайно,від того, наскільки надійно ви покладете перші цеглини,залежить міцність усієї стіни. - Шановні родичі наших діток! Я хочу поділитися радістю за наших діток з вами. А причин для радості є чимало.Адже кожен з учнів нашого класу добре читає,пише,рахує. Але не тільки це мене радує.А ще те,що вони здружились,стало набагато менше намагань образити одне одного, навчились ділитись і партою,і ручкою, і цукеркою. Тож ми сьогодні зібрались, аби коротко згадати цей шлях труднощів і маленьких перемог, по якому нас вів вірний друг і помічник, перший підручник – Букварик. 2.Учні декламують вірші: - Цю найпершу в школі книжку Знає будь-який школяр. До усіх книжок доріжку Прокладає наш Буквар. - Книжка ця нам найдорожча, Бо навчає й веселить. Зустріч з буквами, складами- То щаслива була мить. - Ми навчалися читати, мислити і розмовляти. Скоромовки і прислів’я знаєм. І загадку не одну вже розгадаєм. 3.Відгадування загадок: -Він великий, світлий, чистий. Сяють вікна променисто.
  • 8. Парти в три ряди стоять. Діти вчаться тут охоче. Настрій є у всіх робочий. -Хто вгадав уже із вас? -Ну, звичайно,це наш (клас). -Є чарівник у школі в нас. Ану впізнайте, хто він. Озветься раз він – тиша в нас. Озветься ще раз – гомін. Щоб не спізнились на урок – Нам голос подає (дзвінок). 4. Розповідь вчителя. - Спочатку були звуки. Ми вчились їх знаходити у назвах предметів,що нас оточують, на картинках. Взнавали безліч нових слів,збагачували свій словниковий запас. Завдання : знайти на картинках слова зі звуком [ C ]. Вчитель показує картинки, на яких зображено суницю, листок,сонечко, росу, пелюстки,стебло. 5.- Далі були звукові моделі слів. Завдання: знайти співвідношення між малюнками і моделями слів. На дошці прикріплені три малюнки і три звукові моделі,діти проводять стрілочки від малюнка до відповідної моделі. 6. -Далі розпочали вивчати букви, складати перші слова. Не всім одразу це вдавалось, але ми наполегливо боролися з труднощами і лінощами. І всі вийшли переможцями. Діти декламують вірші: - Згадайте, люба вчителько,матусі,татусі. Як «бекали і мекали» над буквами усі. А як тепер читаємо, як книги бережем. З подякою прощаємось із другом Букварем. - Найперша в світі книжечка, найпершії слова, Найперше слово складене,це – «мама» дорога. Уже малі не будемо,за плями вибачай.
  • 9. Тебе ми не забудемо, Букварику, прощай ! 7.- І ось як ми вміємо читати! Діти читають віршики до малюнків,всі вгадують про яку саме букву йдеться,тоді учень перевертає малюнок і показує всім. 8. - І читати, і писати навчились. І в цьому була допомога і Букварика,і вчителів, і рідних людей. Напевно, кожна матуся разом зі своїм дитям згадувала каліграфію заново. Адже дорослі пишуть вже кожний по-своєму. І кожна матуся чи бабуся знають особливості письма своєї дитини. І ми це зараз перевіримо. Завдання для матусь і бабусь:з-поміж запропонованихзразків письма,що розкладені на столі, вибрати листок з написаним своєю дитиною. Виконувати по групах (по 5-6 чоловік). 9.-Вже ми пишем і читаєм, а ще вміло розмовляєм. Завдання:за серією картинок скласти розповідь. Виконується у групах. Презентують по 2 учні. 10. - Завдяки допомозі Букварика,наші дітки читають і виконують завдання і у інших підручниках. Ці завдання вчать мислити, спів ставляти, робити висновки. - ось зверніть увагу на наш куток про природу. Стрілочки на календарі з назвами місяців дітки вже самі повертають. Кожної пори року змінюється картина природи на нашому кутку. Діти це спостерігають і зараз порівняють,знайдуть ці зміни. Діти порівнюють три картинки з одним і тим самим пейзажем, зображеним у різні пори року. 11.-А різноманітні оповідання,вірші,статті у підручниках вчать найголовнішого – бути людяними, доброзичливими, розвивають вміння товаришувати, співчувати,допомагати один одному. Завдання для дітей:вибрати із запропонованихваріантів правильне рішення (виконуються колективно,картинки із серії «Що таке добре і що таке погано» прикріплені на дошці). 12. –Всі ці набуті знання,які діти отримують у школі і далі, у інших навчальних закладах, звичайно, дадуть змогу стати порядними людьми і обрати собі хорошу професію. Діти декламують вірші: Спитай у тата чи у мами,яка професія у них. Професій в світі є чимало, сповна їх вистачить на всіх. Та є одна поміж професій,якої вчаться всі в житті. Яка для кожного найперша, якої вчишся зараз ти.
  • 10. Учитель, лікар чи геолог,письменник,слюсар чи шахтар – Всі називають головною одну професію – школяр! Бо всім відомо, що без школи, без знань, що маєш там набуть, Не станеш у житті ніколи тим, ким з дитинства мрієш буть. Завдання для дітей:записати на листку, ким вони мріють бути,коли виростуть. 13.-Попереду у вас ще багато років навчання. Тож бажаю не втратити інтересу до науки, впевнено свої таланти і здібності розвивати,знаходити нових друзів і виростати хорошими людьми. А батькам – сил і наснаги,терпіння і витривалості. І усім нам – здоров”я! Діти декламують вірші: Гостинно нас зустріла школа й клас, Бо ми прийшли у перший раз До неї радо – я і ти. Все в цьому класі, як завжди: Учнівські парти і стільці, Учитель з крейдою в руці… Але ми запевняєм вас – Це найдивніший в школі клас! Цей клас як диво-корабель. У нім до чарівних земель Ти вирушаєш, ще й не сам – Є місце друзям і батькам. Щоб кожен з нас узяти зміг Травневий грім, січневий сніг, Калину у легкій імлі, та голос рідної землі. 14.Прощання з Букварем. Учні здають підручники, лунає пісня «Прощавай,Букварику». Вірші : - Букварик довго і терпляче, Нас, учнів, грамоті навчав. Він, мудрий чарівник неначе,
  • 11. Нам таємниці відкривав. - Прощаємось із ним, та знаю, Дорослий кожен і школяр Із вдячністю не раз згадає Цікавий, рідний всім Буквар. 15.Вручення дипломів про успішне закінчення першого класу. Всі аплодують!
  • 12. Відкритий урок з навчання грамоти з використанням творчих вправ Тема. Звук [ Ф ].Позначення його буквою «еф». Читання слів і речень з буквою «еф». Ключові компетентності: - ознайомити учнів з великою і малою буквами «еф» та їх звуковим значенням; - вдосконалювати літературну вимову слів зі звуком [ ф ] ; - формувати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; - розвивати читацькі навички та зв’язне мовлення учнів; -активізувати пізнавальну діяльність учнів; - виховувати повагу до людей різних професій. Предметні компетентності: Початковий рівень: - визначає звук [ф]у словах; -називає слова з буквою «еф» за малюнком; -визначає позицію звука [ф] у словах; - знає та називає елементи букви «еф». Середній рівень: -порівнює друковану та рукописну букви «еф»; -наводить приклади слів з буквою «еф»; - відповідає на запитання за змістом прочитаного. Достатній рівень: - читає склади, речення з вивченими буквами; - читає текст цілими словами; - друкує букву «еф» та слова з нею. Високий рівень: - виконує звуковий аналіз слів з літерою «еф»; - співставляє звукову модель слова та малюнок; - висловлює оцінні судження щодо своєї роботи на уроці. Навчально-методичне забезпечення уроку:
  • 13. каса букв, звукові фішки,предметні малюнки, ілюстрації із зображенням людей різних професій, фішки «промінчики сонця», криптограма слова «футболіст», «квіточка-семицвіточка» зі складами слів,сигнальні картки. План уроку: 1.Перевірка вчителем готовності учнів до уроку. 2.Ігри і творчі вправи з метою повторення вивченого про букву «ща»: - гра «Обведи букву» (додаток 1); - творча вправа з використанням «квіточки-семицвіточки» (додаток 2); - гра «Заховані слова» (додаток3). 3.Слухання і розгадування загадки з метою оголошення теми уроку(додаток4). 4.Артикуляційні вправи зі звуком [ф]. Віднесення його до приголосних твердих звуків. 5.Творчі вправи на закріплення знань про звук [ф]: - вправа «впіймай звук» (додаток 5); -гра «Відшукай предмет» (додаток 6). 6. Аналіз будови літери «еф». Порівняння великої і малої літер «еф» між собою. 7. Робота в «Супутнику Букваря»: - друкування літери «еф» та слів з нею; - співставлення звукових моделей і малюнків. 8.Творчі вправи на закріплення про будову літери «еф»: - читання криптограми «футболіст»; - бесіда про види спорту, ознайомлення з фігурним катанням,показ ілюстрацій, викладення на набірному полотні назви із «помилкою вчителя» (фігурне капання). 9.Руханка – імітації рухів тварин. 10.Різні види читання слів за «Букварем»: - «ланцюжком»; - вибіркове ( прочитати спочатку слова з буквою ф ,що стоїть на початку слова,потім – всередині, прочитати слова,що написані з великої букви).
  • 14. 11. Творча робота в парах: - бесіда про професії, про робочі форми; - утворення назв професій за ілюстраціями і викладання їх з букв на партах. 12. Висловлювання оцінних суджень про свою роботу на уроці,підведення підсумків уроку. Додатки: Додаток 1 Читання віршика,записаного на дошці: - У садочку зелен кущ. Над кущем літає хрущ. Ми прибігли до куща – Над кущем нема хруща. Знайти і обвести кольоровою крейдою букву «ща». Додаток 2 - Утвори і прочитай слова. ДО БОР ІРКА ПЛА Щ ИК Я КУ Додаток 3 Підкресли слова, віднайшовши їх у рядках букв: КПУЗЕМЛЯТАІЩАСТЯЖИО ОЬБХРУЩСВЮШУБКАЮЇД ЦЛАПТАШКАЖДУПЛАЩБЕ Додаток 4 Відгадай загадку: Дивний птахз рожевим пір’ям.
  • 15. Наче мальва на подвір’ї. На ногах тонких та рівних. Має назву птах (фламінго). Додаток 5 Просигнальте зеленим кольором, коли почуєте у слові звук[ф]: - фарба, альбом,олівець,фломастер, баскетбол,футбол, хокей, тюльпан, - фіалка, кофта,пальто,сарафан, телевізор, телефон. Додаток 6 Знайти на картинках слова зі звуком [ф]: - фотоапарат,жираф, дельфін,фрукти( на картинках зображено багато предметів, діти мають - відшукати серед них потрібне); - на картинці із зображенням веселки знайти слово із даним звуком ( фіолетовий); - знайти такі слова у класній кімнаті (цифри,фігури,фіранки, форма).