1. Тема. Складання і розв'язування простих задач на множення
Мета: закріплювати обчислювальні навички, знання таблиці множення
числа 2; формувати вміння порівнювати вирази, які містять табличні випадки
множення числа 2; закріплювати навички розв'язування задач; розвивати
логічне та критичне мислення; підвищувати інтерес до предмета.
Засоби навчання: зображення дерева, стікери, мультимедійний комплект.
Ключові компетентності: математична компетентність, уміння вчитися
впродовж життя, соціальна.
Тип уроку. Розвиток компетентностей.
Перебіг уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
* Створення позитивного психологічного клімату класу.
— Ми починаємо урок, а на уроці ми…
Уважні!
Розумні!
Організовані!
Кмітливі!
— Уявіть, що у ваших долоньках — дрібка гарного настрою. Поділіться ним,
щоб зробити день приємнішим для всіх, хто поряд із вами. Девіз нашого
уроку: «Вигадуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви!»
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
1. Усна лічба.
Гра «Порівняй, не обчислюючи»
9 + 9 + 9… 9 ∙ 4
7 + 7 + 7 + 7 …7 ∙ 4
6 + 6 + 6 + 6 … 6 • 3
8 + 8 + 8 + 8 + 8 … 8 • 5
2. Кругові вирази.
46+ 14 45 + 26
55 + 37 27 + 28
33 + 12 92 – 46
71 – 44 60 - 27
2. Хвилинка каліграфії.
— Встанови закономірність та продовж ряд.
2 4 6 ….
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення числа 2.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Робота за підручником (с. 61-62).
Завдання 1.Розв’язування задачі.
Завдання 2.Колективне виконання.
Завдання 3. Учні розв’язують задачі усно.
Завдання 5. Письмове виконання завдання з коментуванням.
Завдання 4. Задача розв’язується самостійно, після аналізу.
Завдання 6. Колективне виконання задачі
Завдання 7 з логічним навантаженням.
Фізкультхвилинка.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
1. Перевір значення виразів, які обчислили Максим та Поліна.
Виправ помилки
2 • 4 + 23 = 31 2 •5 + 36 = 46
2 • 8 +34 = 50 2 • 9 + 45 = 63
2 •7 + 56 = 70 2 •6 + 38 = 44
2. Склади задачі й розв'яжи їх усно. Відповіді запиши .
1) До магазину привезли 3 коробки цукерок по 2 кг кожна та 1 коробку у якій
5 кг цукерок. Скільки всього кілограмів цукерок привезли до магазину?
2) Було – 12 цукерок
3. Дали – 4 дітям по 2 цукерки
Залишилося - ?
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.
Вправа «Дерево».
У кожного учня по два стікери одного кольору, і два — іншого. На двох
стікерах потрібно написати дві речі, які сподобалися на уроці, на двох інших
— які не сподобалися. Перші стікери діти кріплять на кроні дерева, а два
інших — на корені.