Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
271,23.docx
1. Білицький комунальний заклад загальної середньої
освіти І-ІІ ступенів № 8 Добропільської міської ради
ЦИФРОВІ КОНСПЕКТИ УРОКІВ МАТЕМАТИКИ
З ТЕМИ «ПОДІЛЬНІСТЬ ЧИСЕЛ»
Методичний збірник
м. Добропілля-2022
3. 3
Білицький комунальний заклад загальної середньої
освіти І-ІІ ступенів № 8 Добропільської міської ради
ЦИФРОВІ КОНСПЕКТИ УРОКІВ МАТЕМАТИКИ
З ТЕМИ «ПОДІЛЬНІСТЬ ЧИСЕЛ»
Методичний збірник
м. Добропілля-2022
4. 4
Рецензенти:
Калашник Юлія Юріївна, учитель математики навчально-
виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
№ 7 - дошкільний навчальний заклад" Добропільської
міської ради Донецької області, керівник педагогічної
спільноти вчителів математики Добропільської міської ради
Донецької області
Схвалено рішенням педагогічної ради Білицького КЗЗСО І-
ІІ ст.№ 8, протокол №1 від 31.08.2022 р.
та надано для розгляду КР ЦПРПП
Рекомендовано рішенням координаційної ради КО «Центр
професійного розвитку педагогічних працівників
Добропільської міської ради Донецької області», протокол
№20 від 23.11 .2022 р).
Анотація
У збірнику представлені цифрові конспекти уроків
математики при навчанні з використанням технологій
дистанційного навчання. Автор висвітлює особистий підхід
до проведення уроків в синхронному та асинхронному
форматах, використовуючи сервіси, ресурси, мультимедійні
контенти, освітні платформи для організації інтерактивної
роботи.
Збірник призначений для вчителів математики.
6. 6
ВСТУП
Сучасне життя розвивається бурхливими темпами,
усі його сфери зазнають вагомих змін, причому на ці зміни
найшвидше реагує саме освіта. Відбуваються кардинальні
зміни в способах поширення та використання інформації,
що зумовлюють еволюцію освітніх технологій, сприяють
активному впровадженню дистанційної освіти як одного з
напрямів реформування і стратегічного розвитку освітньої
системи України.
Одним із пріоритетів розвитку можливостей
освітнього процесу в дистанційному форматі є цифровізація
діяльності вчителя. Нові електронні технології можуть не
тільки забезпечити активне залучення учнів в освітній
процес, але і дозволяють учителю керувати цим процесом.
Інтерактивні можливості дозволяють налагодити і навіть
стимулювати зворотний зв'язок, забезпечити діалог і
постійну підтримку учнів.
Тому метою створення збірника цифрових
конспектів з математики стало забезпечення підтримки
діяльності вчителя, щодо впровадження електронних
освітніх сервісів та ресурсів в освітній процес.
В збірнику представлена тема «Подільність чисел»,
яка розглядається в 5 класі. Відповідно до змісту навчальної
діяльності та очікуваних результатів навчання, що зазначені
в модельній навчальній програмі з математики 5-6 класів
(автор Істер О.С.), були сформовані цифрові конспекти
уроків у синхронному та асинхронному форматі їх
проведення.
В кожному конспекті охарактеризована діяльність
вчителя та учнів, містяться всі задіяні освітні електронні
ресурси та сервіси з відповідними посиланнями,
продемонстровані різнобічні види навчальної діяльності,
що направлені на формування ключових компетентностей
7. 7
та розв’язування практичних задач, які допомагають
побачити особливості застосування математики в
особистому та суспільному житті.
Представлений збірник може використовуватися в
діяльності вчителя математики під час навчання з
використанням технологій дистанційного навчання як в
повному презентовано форматі, так і при форматуванні
деяких етапів з урахуванням особливостей освітнього
процесу в певний момент часу.
8. 8
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Урок №1
Тема уроку Дільники натурального числа. Прості і складені
числа
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
систематизувати знання учнів про зміст дії ділення
натуральних чисел;
розширити знання учнів про властивості ділення
натуральних чисел, доповнити їх уявленням про такі
поняття, як дільник числа, кратне числу, прості і складені
числа;
сформувати вміння учнів знаходити дільник числа та
класифікувати натуральні числа залежно від кількості
дільників.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Формат уроку: онлайн-урок (25 хв) за допомогою сервісу
Google Meet.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)
9. 9
Перевірка технічних засобів навчання, перевірка інтернет-
зв’язку, привітання, облік присутності здобувачів освіти
ІІ. Мотивація навчальної діяльності (3хв)
Учитель пропонує учням перейти за посиланням (QR-код в
презентації або в чаті посилання) та скласти пазл «Тема
урока»
Пазл створений за допомогою сервісу
https://www.jigsawplanet.com/
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (7хв)
Після того як учні озвучили тему уроку, вчитель починає
пояснення навчального матеріалу, використовуючи
презентацію https://cutt.ly/2NqSHVy
ІV. Закріплення набутих знань (8 хв)
Учні разом з вчителем виконують завдання за підручником
Математика О. Істер, 5 клас, 2022
№ 930 (усно)
№ 932 письмово, учні в зошитах вчитель записує,
використовуючи віртуальну дошку
№ 930 Чи може касир 90 грн решти дати купюрами по:
1) 2 грн; 2) 5 грн; 3) 10 грн; 4) 20 грн?
Відповідь: 1) так, 90:2=45; 2) так , 90:5=18; 3) так, 90:10=9;
4) ні, 90:20=4 остача(10)
№ 932 Запиши всі двоцифрові числа, кратні числу 19.
Відповідь: 1) 19; 38; 57; 76; 95
V. Підсумки уроку (2хв)
Учні разом з вчителем проговорюють основні аспекти, які
були розглянуті під час уроку, повторюють метод
визначення простих та складених чисел
VІ. Домашнє завдання (2хв)
За підручником п. 26, 29 опрацювати, виконати письмово
завдання № 925, 943
Учитель надає коментарі до виконання домашнього
завдання
VІІ. Рефлексія (2хв)
10. 10
Учитель надає посилання дітям (через QR-код в презентації
або в чаті посилання), де учні записують свої відчуття після
уроку (задоволення, все зрозуміло, є питання тощо).
https://www.menti.com/alug1ahah32y
Потім учитель транслює «Хмаринку слів», що оформлена за
допомогою сервісу https://www.mentimeter.com/
11. 11
Урок №2
Тема уроку Ознаки подільності на 2, 5 і 10
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
домогтися засвоєння ознак подільності на 2, 5 і 10;
сформувати вміння розв'язувати задачі на застосування цих
властивостей;
розвивати пізнавальні здібності учнів.
Тип уроку: засвоєння знань і вмінь.
Формат уроку: онлайн-урок (25 хв) за допомогою сервісу
Google Meet.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)
Перевірка технічних засобів навчання, перевірка інтернет-
зв’язку, привітання, облік присутності здобувачів освіти
ІІ. Актуалізація знань (3 хв)
Учитель проводить урок, використовуючи презентацію
Урок 2
Учням пропонується перейти за посиланням (QR-код в
презентації або в чаті посилання) та виконати інтерактивну
вправу «Дільники числа»
12. 12
https://learningapps.org/1169438
Вправа створена за допомогою інтернет-сервісу
мультимедійних дидактичних вправ https://learningapps.org
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв)
Учитель пропонує учням вирішити питання:
Чи обов’язково потрібно ділити 288 на 2; 150 на 10; 2 365 на
5, щоб довести подільність цих чисел?
Зрозуміло, що знаючи певні правила можна не виконувавши
ділення, з’ясувати подільність чисел.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (4 хв)
Після постановки проблемного питання, вчитель формулює
ознаки подільності на 2, 5, 10, при цьому використовується
матеріал, що представлений в презентації Урок 2.
ІV. Закріплення набутих знань (8 хв)
1) Учні виконують математичний диктант з подальшою
самостійної перевіркою
1) обведіть ті числа, які діляться на 2;
2) закресліть ті числа, які діляться на 5;
3) підкресліть ті числа, які діляться на 10.
Для перевірки учитель в презентації Урок 2 робить
відповідні відмітки.
2) Учні разом з вчителем виконують завдання за
підручником Математика О. Істер, 5 клас, 2022
№ 951 (додатково № 958) письмово, учні в зошитах, вчитель
записує, використовуючи віртуальну дошку.
№ 951 Які із чисел 6538, 7780, 9835, 10 391, 15 932, 18 060,
44 445 діляться: 1) на 2; 2) на 5; 3) на 10?
Відповідь: 1) 6538; 7780; 15932; 18060
2) 9835; 7780; 18060; 44445
3) 18060
№ 958 Знайди всі значення b, які кратні числу 10 і для яких
нерівність 8195 < b < 8243 буде правильна. Вибери
найбільше з них і дізнаєшся про кількість населення міста
Почаїв Тернопільської області за останнім переписом
13. 13
населення
Відповідь: b = 8200; 8210; 8220; 8230; 8240.
8240 кількість населення міста Почаїв Тернопільської
області за останнім переписом населення
V. Підсумки уроку (4 хв)
Учням пропонується виконати онлайн-завдання на
встановлення відповідності.
Завдання створено на платформі Всеосвіта. Посилання на
тест для того щоб потім провести його серед своїх учнів
https://cutt.ly/2NqSZLY. Відповідно створене посилання на
тест розміщується на презентації і у вигляді посилання, і у
вигляді QR-коду (зразок у презентації)
VІ. Домашнє завдання (2хв)
За підручником п. 27 опрацювати, виконати письмово
завдання № 952, 956
Учитель надає коментарі до виконання домашнього
завдання
VІІ. Рефлексія (2 хв)
Учитель пропонує учням прописати в чаті свої враження
після уроку або словесно, або у вигляді смайла.
14. 14
Урок №3
Тема уроку Ознаки подільності на 3 і на 9
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
сформувати уявлення про ознаки подільності натуральних
чисел на 3 та 9;
засвоїти ознаки подільності на 3 і 9;
застосовувати ознаки подільності на 3 та 9 до розв'язування
вправ.
розвивати логічне та критичне мислення учнів, навички
співпраці;
виховувати культуру математичних записів,
наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Формат уроку: онлайн-урок (25 хв) за допомогою сервісу
Google Meet.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)
Перевірка технічних засобів навчання, перевірка інтернет-
зв’язку, привітання, облік присутності здобувачів освіти
ІІ. Актуалізація знань (3 хв)
15. 15
Учитель на екрані представляє (у вигляді презентації Урок
3) слайд із завданням «Знайди число».
Учні з першої таблиці виписують в зошит числа, які націло
діляться на 2, з другої на 5.
Після опрацювання вчитель показує правильні відповіді,
учні самостійно перевіряють власні роботи, проходить усне
опитування ознак подільності на 2, 5, 10.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв)
Учитель ставить учням проблемне питання:
А чи є серед виписаних ними чисел числа, які націло
діляться на 3 чи 9?
Проходить обговорення питання
ІV. Вивчення нового матеріалу (4 хв)
Таким чином. Учитель разом з учнями формулює ознаки
подільності на 3 і 9, при цьому використовується матеріал,
що представлений в презентації Урок 3
V. Закріплення набутих знань (8 хв)
Учням пропонується виконати інтерактивну вправу
«Знайди пару».
Вправа створена за допомогою сервісу
https://learningapps.org
Учні разом з вчителем виконують завдання за підручником
Математика О. Істер, 5 клас, 2022
№ 971 (додатково № 981)
Із чисел 180, 2109, 541, 4590, 7891, 111 102 випиши ті, які:
1) діляться на 3; 2) діляться на 9; 3) діляться на 2 і на 3; 4) не
діляться на 3; 5) діляться на 3, але не діляться на 9.
Відповідь: 1) 180; 2109; 4590; 111102
2) 180; 4590;
3) 180; 4590; 111102;
4) 541; 7891;
5) 2109; 111102.
№ 981 Підстав замість «зірочок» такі цифри, щоб число:
1) 2*7* ділилося і на 3, і на 5;
16. 16
2) 20* 06* ділилося і на 2, і на 9.
Відповідь: 1) 2175; 2475; 2775; 2070; 2370; 2670; 2970
2) 201060; 208062; 206064; 204066; 202068.
VІ. Підсумки уроку (4 хв)
Учні у формі усного опитування формулюють ознаки
подільності на 3 і на 9 та самостійно наводять приклади
чисел, які націло діляться на 9
VІІ. Домашнє завдання (2хв)
За підручником п. 28 опрацювати, виконати тестове
завдання
Посилання для вчителя, щоб надати тестування у вигляді
домашньої роботи учням https://cutt.ly/yNqS1MN
В презентації Урок 3 потрібно вставити лише посилання на
тестування або QR-код, щоб учні змогли перейти та
виконати завдання.
Учитель надає коментарі до виконання домашнього
завдання
VІІІ. Рефлексія (2 хв)
Учитель пропонує учням виходячи із підсумків уроку
виразити свої враження:
Якщо є задоволення, все зрозуміло, то прописати в чаті +
Якщо є сумніви, не все зрозуміло підняти руку, за
допомогою кнопки в Google Meet.
Якщо є розчарування, та матеріал не засвоєний, вимкнути
камеру, але залишатися на зв’язку
17. 17
Урок №4
Тема уроку Розкладання натуральних чисел на прості
множники.
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
сформувати вміння використовувати алгоритм розкладання
складених чисел на прості множники;
розвивати алгоритмічну культуру учнів як здатність діяти за
заданим алгоритмом;
розвивати логічне та критичне мислення учнів, навички
співпраці;
виховувати культуру математичних записів,
наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння та закріплення набутих знань.
Формат уроку: асинхронний урок за опорним цифровим
конспектом для учнів
Учителем на освітній платформі надається опорний
цифровий конспект для учнів з метою вивчення та
закріплення навчального матеріалу учнями самостійно.
18. 18
Опорний цифровий конспект
І. Організаційний момент
Перевірте роботу технічних засобів навчання, підготуйте
робочий зошит, підручник Математика О. Істер, 5 клас,
2022, канцелярські приладдя. Читайте уважно цю
інструкцію та виконуйте вказівки. У вас все вийде,
результативної вам роботи.
ІІ. Актуалізація знань
Пригадайте ознаки подільності на 2, 3, 5, 9, 10 виконавши
інтерактивну вправу за посиланням
https://learningapps.org/display?v=pwq017nvt22
Ми з вами пам’ятаємо, що є прості та складені числа.
Прості числа – діляться або на 1, або само на себе. Складені
мають багато дільників відмінних від 1 і самого себе.
Виконайте інтерактивну вправу «Класифікація» за
посиланням https://learningapps.org/display?v=pot5pqfvt22,
щоб ще раз пригадати прості числа.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Таким чином, ми прийшли з вами до висновку, що складене
число складається з добутку простих чисел. Алгоритм
знаходження цих чисел наведений у відео. Перегляньте
відео https://youtu.be/IN0u82S57EU та запам’ятайте порядок
дій. Додатково опрацюйте за підручником п. 30 (с. 165).
ІV. Закріплення набутих знань
За алгоритмом, що наведений у відео, розкладіть в зошиті
на прості множники числа: 24; 32; 33; 108. Фото роботи
прикріпить на платформу для перевірки.
V. Фізкультхвилинка
Зробіть паузу. Встаньте із-за робочого стола і виконайте
прості фізичні вправи:
1. Лівим ліктем віртуально намалюйте цифру 6
2. Правим ліктем-цифру 8
3. Лівим коліном цифру 2
4. Правим коліном цифру 7
19. 19
5. Поплескайте собі, ви молодці!!!!
VІ. Перевірка набутих знань
Самостійна робота. За посиланням* виконайте тестові
завдання. На тестування 15 хвилин. Увага, в тесті матеріал,
який був вивчений раніше. На занятті все сьогодні було
опрацьовано. Тому не поспішайте та уважно виконуйте
завдання. Термін виконання до наступного уроку
математики.
*Примітка: створення посилання для проходження учнями
тестування відбувається на платформі «Наурок» за
створеним раніше тестом https://cutt.ly/7NqS3Kn
VІІ. Підсумки уроку та рефлексія
Після опрацювання навчального матеріалу сьогоднішнього
заняття, виконання тесту, зроби для себе висновки: чи все у
тебе вийшло? Чи залишалися питання?
Заповни форму опитування за посиланням*
*Примітка: використовуючи це посилання
https://cutt.ly/oNqS7hW можна згенерувати посилання учням
для опитування
20. 20
Урок №5
Тема уроку Найбільший спільний дільник. Взаємно прості
числа
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
навчити знаходити спільні дільники кількох чисел;
сформувати навички знаходження НСД за алгоритмом;
навчити визначати взаємно прості числа;
розвивати логічне та критичне мислення учнів, навички
співпраці;
виховувати культуру математичних записів,
наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Формат уроку: онлайн-урок (25 хв) за допомогою сервісу
Google Meet.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)
Перевірка технічних засобів навчання, перевірка інтернет-
зв’язку, привітання, облік присутності здобувачів освіти
ІІ. Актуалізація знань (5 хв)
Учитель надає відповіді на питання минулого уроку, які діти
21. 21
надали через форму опитування (див. Урок 4)
На екрані представляється (у вигляді презентації Урок 5)
слайд із завданням «Знайди прості множники».
Учні за допомогою алгоритму розкладання на прості
множники записують задані числа в зошити.
396 2 363 3
198 2 121 11
99 3 11 11
33 3 1
11 11
1
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв)
Учитель ставить учням проблемне питання: а чи є серед
записаних простих множників заданих чисел спільні?
Назвіть їх: 3 і 11
ІV. Вивчення нового матеріалу (3 хв)
Отже тема нашого уроку: Найбільший спільний дільник
чисел.
Учитель разом з учнями формулює означення НСД та
алгоритм знаходження, при цьому використовується
матеріал, що представлений в презентації Урок 5
V. Закріплення набутих знань (9 хв)
Учні разом з вчителем (вчитель записує розв’язання на
слайді презентації) виконують завдання за підручником
Математика О. Істер, 5 клас, 2022
№ 1026 1) 3) 5) (додатково № 1034)
№ 1026 Знайди найбільший спільний дільник чисел:
1) 78 і 195; 3) 210 і 120; 5) 4, 24 і 32;
Відповідь: 1) НСД (78; 195) = 49; 3) НСД (210; 120) =30; 5)
НСД (4; 24; 32) = 8;
№ 1034 Яку найбільшу кількість однакових подарунків
можна скласти з 72 цукерок «Волошка» і 60 цукерок
«Троянда», використавши всі цукерки?
Відповідь: 12 подарунків
22. 22
Виконують вправу на знаходження пари взаємно простих
чисел за посилання (QR-код в презентації або в чаті
посилання) https://learningapps.org/display?v=pok89xijj22
4) VІ. Підсумки уроку (2 хв)
Учні у формі усного опитування учні формулюють
алгоритм знаходження НСД та означення взаємно простих
чисел
VІІ. Домашнє завдання (2хв)
За підручником п. 30, 31 опрацювати, переглянути відео
«Знаходження НСД» за посиланням
https://youtu.be/hBN99tfRMic . Виконати у зошиті письмово
№ 1027 4) 5) 6) надіслати фото роботи.
Учитель надає коментарі до виконання домашнього
завдання
VІІІ. Рефлексія (2 хв)
Учитель пропонує учням виходячи із підсумків уроку
виразити свою позицію (слайд презентації).
23. 23
Урок №6
Тема уроку Найменше спільне кратне
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
сформувати поняття про кратність, кратні числа;
навчити за алгоритмом знаходити найменше спільне
кратне чисел;
розвивати логічне та критичне мислення учнів, навички
співпраці;
виховувати культуру математичних записів,
наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння знань і вмінь.
Формат уроку: онлайн-урок (25 хв) за допомогою сервісу
Google Meet.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв)
Перевірка технічних засобів навчання, перевірка інтернет-
зв’язку, привітання, облік присутності здобувачів освіти
ІІ. Актуалізація знань (5 хв)
Учитель проводить урок, використовуючи віртуальну
дошку Padlet (доступ до неї надається учням через
24. 24
посилання, що прописується в чаті зустрічі)
https://padlet.com/eleno4kanew/d3gzou1vtca6j0xp
1) Перевірка домашнього завдання № 1027 за підручником.
Учні перевіряють власні записи з наведеними на зображенні
2) За допомогою сервісу Оnlinemschool учні розкладують на
множники числа 168; 456 та знаходять НСД цих чисел,
записуються розкладання в зошит.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (3 хв)
1) Учитель пропонує учням вирішити задачу (усно):
Мама спекла до свята деяку кількість пиріжків, яка менша,
ніж 50. Відомо, що це число ділиться на 4, на 6 і на 9.
Скільки пиріжків спекла мама?
Відповідь: 36 пиріжків
2) За допомогою сервісу learningapps.org учні виконують
вправу «Знайти слова», таким чином формулюють тему
уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (4 хв)
Учитель озвучує визначення НСК та алгоритм знаходження.
Пропонує учням переглянути відео-інструкцію
знаходження НСК.
ІV. Закріплення набутих знань (8 хв)
Учні разом з вчителем виконують завдання за підручником
Математика О. Істер, 5 клас, 2022 №1050 (додатково №
1052) (учитель записує відповідні розв’язання на слайді і
демонструє учням). Учні або з роз’ясненнями вчителя, або
самостійно працюють в зошиті, потім прикріплюють фото
класної роботи на дошку для оцінювання вчителем.
№ 1050. Знайди найменше спільне кратне чисел: 1) 15 і 18;
2) 16 і 24; 3) 48 і 72; 4) 350 і 420
Відповідь:1) НСК (15; 18) = 90; 2) НСК (16; 24) = 96; 3) НСК
(48; 72) = 144; 4) НСК (350; 420) = 2100
№ 1052 Знайди НСК (81; 99) та дізнаєшся відстань (у км) від
Полтави до Львова
Відповідь: 891 км від Полтави до Львова
25. 25
V. Підсумки уроку (4 хв)
Учням пропонується виконати онлайн-завдання на
встановлення відповідності.
Завдання створено на платформі «Всеосвіта». Посилання на
тест для того щоб потім провести його серед своїх учнів
https://cutt.ly/INqDwOH. Відповідно створене посилання на
тест розміщується на презентації і у вигляді посилання, і у
вигляді QR-коду (зразок у презентації)
VІ. Домашнє завдання (2хв)
Опрацювати за підручником п.32, повторно переглянути
відео, виконати тестування*. Учитель надає коментарі до
виконання домашнього завдання.
*Примітка: посилання для вчителя, щоб надати тестування
у вигляді домашньої роботи учням https://cutt.ly/yNqDiLT
VІІ. Рефлексія (2 хв)
Учитель пропонує учням зробити «Хмарку слів» за
допомогою сервісу https://wordart.com/create . Учні
оголошують свої слова, вчитель вводить в програмі та
враження від уроку комплектується у хмару слів, яка
демонструється на екрані.
26. 26
Урок №7
Тема уроку Розв'язування задач на знаходження НСД, НСК
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
удосконалити навички розкладання чисел на прості
множники;
закріпити вміння за алгоритмом розв’язувати задачі на
знаходження НСД, НСК;
розвивати навички самостійної роботи;
розвивати логічне та критичне мислення учнів;
виховувати культуру математичних записів,
наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння знань і вмінь.
Формат уроку: асинхронний урок
Учителем на освітній платформі надається посилання на
віртуальну дошку Padlet, де розміщений навчальний
матеріал заняття для самостійного опрацювання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель на освітній платформі надає початкові коментарі до
роботи з дошкою Padlet: Перевірте роботу технічних засобів
27. 27
навчання, підготуйте робочий зошит, підручник
Математика О. Істер, 6 клас, 2022, канцелярські приладдя.
Читайте уважно пости на дошці
(https://padlet.com/eleno4kanew/nwopxll9xiedsccz) та
послідовно виконуйте завдання. У вас все вийде,
результативної вам роботи.
ІІ. Мотивація, актуалізація знань
Учні працюють з дошкою Jamboard https://cutt.ly/FNqDdrb
для налаштування на роботу
Інтерактивна вправа "Упорядкування" на складання
алгоритму знаходження НСД
Інтерактивна вправа "Упорядкування" на складання
алгоритму знаходження НСК
Інтерактивна вправа «Пазл» на знаходження НСД, НСК
чисел.
ІІІ. Фізкультхвилинка
Учням пропонується зробити найпростіші фізичні вправи,
що демонструються у відео фізхвилинки
ІІІ. Закріплення та перевірка набутих знань
Учні переходять за посиланням на гуглформу, та виконуючи
завдання письмово в зошиті, заповнюють опитувальник*
*Примітка: використовуючи це посилання
https://cutt.ly/uNqDgoH можна згенерувати посилання учням
для опитування та переглянути надані відповіді.
Завдання у гуглформі:
1) Знайдіть НСД та НСК чисел 25 і 320
Відповідь: НСД (25;320)=5; НСК (25;320)=1600
2) Яку найбільшу кількість однакових новорічних
подарунків можна скласти із 135 мандаринів, 189 яблук і
243 цукерок?
Відповідь: 27 букетів
3) Дідусеві Юрка ще немає 90 років, але його вік є числом,
що ділиться на 6, 8, 9 і 12. Скільки років дідусеві?
Відповідь: 72 роки
28. 28
Також учням пропонуються довідкові матеріали щодо
зазначеної теми:
Відео "Розкладання на множники"
Відео "Знахождення НСД"
Відео "Знахождення НСК"
Підручник Математика, 5 клас
VІІ. Підсумки уроку та рефлексія
Учні переходять за посиланням та виконують вправу
«Колесо Фортуни», де вони засобами формувального
оцінювання отримують оцінку своєї діяльності під час
заняття.
*Примітка: вправа створена за допомогою сервісу
https://wordwall.net/
29. 29
Урок №8
Тема уроку Розв'язування задач з теми «Подільність
чисел».
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
удосконалити вміння застосовувати ознаки подільності
чисел до розв’язування задач;
удосконалити навички розкладання чисел на прості
множники;
закріпити вміння за алгоритмом розв’язувати задачі на
знаходження НСД, НСК;
розвивати навички самостійної роботи;
розвивати логічне та критичне мислення учнів;
виховувати культуру математичних записів,
наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння знань і вмінь.
Формат уроку: асинхронний урок за опорним цифровим
конспектом для учнів
Учителем на освітній платформі надається опорний
цифровий конспект для учнів з метою вивчення та
закріплення навчального матеріалу учнями самостійно.
30. 30
Опорний цифровий конспект
І. Організаційний момент
Перевірте роботу технічних засобів навчання, підготуйте
робочий зошит, підручник Математика О. Істер, 6 клас,
2022, канцелярські приладдя. Читайте уважно цю
інструкцію та виконуйте вказівки. У вас все вийде,
результативної вам роботи.
ІІ. Мотивація, актуалізація, закріплення, підсумки
уроку та рефлексія
Сьогодні вас чекає цікавий математичний квест із
завданнями з теми «Подільність чисел».
Перейдіть за посиланням https://cutt.ly/iNqDk7M та знайдіть
вихід з цього квесту. Станьте переможцями.
За результатами пройденого вебквесту ти отримаєш оцінку
своєї діяльності.
Будь уважним, якщо ти не правильно будеш вводити ключ
до завдань, то оцінка буде знижуватися.
За результатами опитування, що є в кінці квесту, я зрозумію
твій настрій та готовість до подальшої роботи
Довідкові матеріали щодо зазначеної теми:
Відео "Розкладання на множники"
Відео "Знахождення НСД"
Відео "Знахождення НСК"
Підручник Математика, 5 клас
31. 31
Урок №9
Тема уроку Тематична контрольна робота з теми
«Подільність чисел»
Мета: формувати уміння організовувати свою діяльність
для досягнення цілей (підприємливість) через
удосконалення вміння усно й письмово висловлювати свої
думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти
(вільне спілкування державною мовою), усвідомлення ролі
математичних знань та вмінь в особистому і суспільному
житті людини (математична компетентність);
удосконалювати опанування основою цифрової грамотності
для розвитку і спілкування (інформаційно-комунікаційна
компетентність) та навички отримання нової інформації з
метою застосування її для оцінювання навчальних потреб
(навчання впродовж життя); розвивати допитливість,
прагнення шукати і пропонувати нові ідеї (компетентність в
галузі природничих наук і техніки).
Завдання:
перевірити:
вміння та навички розкладання чисел на прості множники;
вміння за алгоритмом розв’язувати задачі на знаходження
НСД, НСК;
розвивати навички самостійної роботи;
розвивати логічне та критичне мислення учнів;
виховувати наполегливість, старанність.
Тип уроку: засвоєння знань і вмінь.
Формат уроку: асинхронний урок
Учителем на освітній платформі надається опорний
цифровий конспект для учнів.
Опорний цифровий конспект
Перевірте роботу технічних засобів навчання, підготуйте
робочий зошит, канцелярські приладдя.
Перейдіть за посиланням* та виконайте контрольну роботу.
Зверніть увагу, що на деякі питання можна відповісти в
32. 32
програмі, а один приклад потрібно розв’язати письмово в
зошиті та прикріпити в опитувальнику фото роботи.
Не поспішай, пригадай все вивчене, у тебе все вийде.
Успіхів!
Не забувай за академічну доброчесність і виконуй
самостійно.
Довідкові матеріали щодо зазначеної теми:
Відео "Розкладання на множники"
Відео "Знахождення НСД"
Відео "Знахождення НСК"
Підручник Математика, 5 клас
*Примітка: використовуючи посилання
https://cutt.ly/4NqDzFj учитель може генерувати посилання
для учнів та вносити відповідні зміни до тексту контрольної
роботи та налаштування.
33. 33
ВИСНОВКИ
Виходячи з досвіду роботи, сьогодні перевага
надається інтерактивним урокам, де роль вчителя зводиться
до керування діяльності учнів на досягнення цілей уроку.
Вчитель розробляє план інтерактивного уроку, де
основними складовими є вправи і завдання, які
виконуються учнями. Важлива відмінність
інтерактивних вправ і завдань від загальних відзначається в
тому, що виконуючи їх, учні не стільки закріплюють
вивчений матеріал, скільки вивчають уже новий.
Тому, організовуючи освітній процес, який
спирається на використання інтерактивних методів
навчання, треба враховувати включеність у процес
пізнання всіх учнів класу. Сумісна діяльність означає, що
кожен вносить свій індивідуальний вклад, у ході роботи йде
обмін знаннями, ідеями, засобами діяльності.
Таким чином, розроблені конспекти уроків з
урахуванням цих особливостей полегшують підготовку
вчителя до сучасних уроків, економлять час та дозволяють
правильно зорієнтуватися в інформаційному світі нових
освітній технологій та цифрових інструментів.
34. 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Про освіту: Закон України від 05.09.2017 р. № 2145-
VIII. Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39,
ст.380
2. Про повну загальну середню освіту: Закон України
від 16.01.2020 №463-IX Відомості Верховної Ради
(ВВР), 2020, № 31, ст.226
3. ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ базової середньої освіти:
Постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2020
№ 898. Урядовий портал
4. Істер О.С. Модельна навчальна програма
«Математика. 5-6 класи» для закладів загальної
середньої освіти: наказ Міністерства освіти і науки
України від 12.07.2021 № 795
5. Істер О. С. Математика : підруч. для 5-го кл. закл. заг.
серед. освіти / Олександр Істер. — Київ : Генеза,
2022. — 304 с. : іл.
6. Освітня платформа Нові знання https://nz.ua
7. Сервіс для створення пазлів
https://www.jigsawplanet.com/
8. Додатки Google ( Google Диск, Google Форми)
9. Онлайновий сервіс для створення та проведення
миттєвих опитувань https://www.mentimeter.com/
10. Інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних
вправ https://learningapps.org
11. Національна освітня платформа Всеосвіта
https://vseosvita.ua
12. Освітній онлайн-портал «На урок»
https://naurok.com.ua/
13. Канал «Олена Кулібаба» на відеохостингу YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCa3sUQR05Ms4f1
zSnCRpDDg
14. Віртуальна дошка Padlet https://padlet.com/
35. 35
15. Сервіс для онлайн-розрахунків Оnlinemschool
https://ua.onlinemschool.com/math/assistance/number_t
heory/multiplier/
16. Онлайн-генератор хмар слів
https://wordart.com/create
17. Сервіс інтерактивних вправ WordWall
https://wordwall.net/