Чим себе зайняти під час карантину? Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує маленьким школярикам здійснити віртуальну мандрівку у світ цікавої математики разом із журналом «Колобочок».
Тисніть на посилання і перевірте себе! Удачі!
Чим себе зайняти під час карантину? Чернігівська обласна бібліотека для дітей пропонує маленьким школярикам здійснити віртуальну мандрівку у світ цікавої математики разом із журналом «Колобочок».
Тисніть на посилання і перевірте себе! Удачі!
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з хибними та істинними висловлюваннями;
розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, мовлення, алгоритмічне та логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Мета. Закріпити обчислювальні навички додавання та віднімання у межах вивчених випадків до 10; вчити давати повні відповіді на запитання; розвивати мислення, пам’ять, швидкість при розв’язуванні прикладів і задач; виховувати інтерес до уроків математики.
О. Парасюк, вчитель-методист початкових класів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1
22 травня виповнюється 145 років від дня народження українського державного і політичного діяча Симона Петлюри.
Симон Петлюра – це видатна постать в українській історії, особистість загальнонаціонального масштабу, людина, яка була здатна своєю діяльністю консолідувати етнос, стати на чолі визвольних змагань за національну незалежність і процесу українського державотворення.
Будучи керівником УНР у найважчий для неї період, він зумів не лише на практиці очолити державну структуру, а й реалізувати її модель, закласти підвалини демократичної республіки. Аксіомою для С. Петлюри упродовж усієї його політичної діяльності періоду Української революції було невідступне дотримання постулату державної незалежності України.
Довгі десятиліття життя та діяльність Симона Петлюри були перекручені та спаплюжені радянською пропагандою. Таким чином комуністична пропаганда намагалася дискредитувати не тільки ім’я видатного політичного й військового діяча, а й саму українську ідею, до реалізації якої долучився Симон Петлюра й уособленням якої він був. Тому й досі надзвичайно актуальною залишається потреба пізнання справжнього Петлюри, аналіз як його досягнень і здобутків на ниві української справи, так і помилок та прорахунків.
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жаріковаestet13
До вашої уваги історія про українську поетку, бойову медикиню, музикантку – Єлизавету Жарікову, яка з початку повномасштабної війни росії проти України приєдналася до лав ЗСУ.
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинtetiana1958
24 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин» від – кандидат сільськогосподарських наук, фізіолога рослин, директора з виробництва ТОВ НВП "Екзогеніка" Олександра Обозного та завідувача відділу маркетингу ТОВ НВП "Екзогеніка" Бориса Коломойця.
Участь у заході взяли понад 75 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пану Олександру та пану Борису за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного сільського господарства у нашій країні!
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...tetiana1958
29 травня 2024 року на кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету було проведено відкриту лекцію на тему «Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випробувань пестицидів: шлях до підвищення якості та надійності досліджень» від кандидата біологічних наук, виконавчого директора ГК Bionorma, директора Інституту агробіології Ірини Бровко.
Участь у заході взяли понад 70 студентів та аспірантів спеціальностей 202, 201 та 203, а також викладачі факультету та фахівці із виробництва. Тема лекції є надзвичайно актуальною для сільського господарства України і викликала жваве обговорення слухачів та багато запитань до лектора.
Дякуємо пані Ірині за приділений час, надзвичайно цікавий матеріал та особистий внесок у побудову сучасного захисту рослин у нашій країні!
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, підготував віртуальну виставку «Допомога НАТО Україні».
1. Тема уроку :
«Повторення вивчених таблиць множення і
ділення»
Мета :- повторити вивчені таблиці множення і ділення ,формувати вміння
розв’язувати задачі , закріплювати уміння знаходити невідомий доданок
,зменшуване і від’ємник; розвивати обчислювальні навички , логічне мислення ,
увагу , математичне мовлення; виховувати старанність у роботі , охайність у
записах , бажання вивчати математику.
Обладнання : формула уроку , мультимедійний проектор,магнітофон, цибуля,
часник , перець гіркий , виноград , горішки , груші , цукерки,яблука , пиріжки,
стрічки , іграшка-свистунець,бублики,геометричне поросятко,диференційовані
картки-яблучка,монетки для змагання.
2. Хід уроку
I.Організація класу.
Ми прийшли сюди навчатись,
Нам не можна лінуватись.
Будемо активно руку підіймати,
Голосно і чітко відповідати,
Місця суму не давати.
Сьогодні я пропоную вам здійснити подорож у сиву давнину , коли життя
наших предків було дуже важким. Багато роботи випало в той час на їх руки й
долю .Та народ наш – невтомний трудар. Але сірі будні скрашувалися святами.
А робота і свято часом перепліталися на ярмарку.
- Що ж таке ярмарок ?
Ярмарок – це торг , який влаштовували у певному місці і в певну пору для
того ,щоб продавцям продати товар , а покупцям – купити.
ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку
Чи хочете і ви побувати на такому ярмарку ?
Сьогодні ми відвідаємо ярмарок , але ярмарок незвичний , а
математичний. На ярмарку нас чекає багато всього цікавого і корисного.
Ми повторимо вивчені таблички множення і ділення,будемо розв’язувати
задачі ,обчислювати вирази, пригадаємо математичну термінологію і
повторимо матеріал про геометричні фігури .
IУ.Актуалізація опорних знань
Для поїздки на ярмарок ми , як і наші предки ,використаємо дерев’яний
віз,але щоб підготувати його до руху, нам треба змастити колеса возів,
Тому нам потрібно повторити математичну термінологію, якою будемо
користуватись протягом подорожі у минуле. Компоненти чисел
2.КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
Екіпаж готовий, транспортні засоби працюють .Підготовчі завдання виконані
чітко. Відкриваємо зошити , перевіряємо правильність їх положення, порядок на
робочому місці,правильну посадку під час письма .Пропускаємо 4 клітинки
,записуємо сьогоднішню дату , класна робота .І вирушаємо у путь.
Нарешті дісталися на ярмарок. Але виявилось , що ворота зачинені і
відчиняться тільки за умови виконання завдання на логічне мислення і
уважність .
Готові ви відкрити ворота ?
Вам треба не тільки виконати завдання , але і запам’ятати відповіді, бо вони
знадобляться для виконання наступного завдання.
1. У бідоні 4 л молока. Скільки молока в 2 таких бідонах. (8)
3. 2.Чебурашка, Крокодил Гена і Шапокляк дуже хотіли відправитися у подорож
разом з нами . Вони чекали нас 3 год. Скільки годин чекав кожен з них ? ( 3 год)
3- 8 ваз у Катерини
В кожній вазі апельсини
По 3 в кожній вазі
Скільки апельсинів разом(24)
А зараз ми з вами каліграфічно запишемо число, яке ділиться на 3
3. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ
Отже , ворота відкриваються , а за ними на нас чекає справжній ярмарок.
Для того , щоб дізнатися скільки коштують товари на ярмарку , потрібно
провести математичний диктант. Ваше завдання, у рядочок через клітинку
записати тільки відповіді на вирази і тоді ви дізнаєтеся вартість запропонованих
вам товарів.
Погляньте, цибуля яка уродила
Велика , ріпчаста , ну справжнє диво .
Скільки коштує цибуля , запишіть. — 3*5-12(=3)
Хто гострого хоче, часник хай придбає
Він всякі мікроби вогнем випікає .
Часник , як добрий кулак – і зубці добірні .
Скільки коштує часничок , запишіть (25-1)/3(=8)
Перець гіркий! Перець червоний!
Добра із нього приправа для квашеної капусти, огірків, помідорів.!
Не завадить і м’ясо приперчити.
Продаю недорого 2*7-9(=5)
На лозі, росою вмиті,
зріли грона соковиті.
Він солодкий, соковитий,
Теплим сонечком налитий..
Купуйте золотистий виноград(21+9 )/3 (10)
- Купуйте ці груші – солодкі, духмяні,
2*2+15(=19)
Купляйте, не минайте, пиріжки!
Свіженькі, тепленькі, смачненькі! 9/3+22(=25)
- Перевіримо , чи правильно вирахували вартість товарів :
ЗАКРІПЛЕННЯ РАНІШЕ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.Ознайомлення з елементами економіки
Вчитель
4. За допомогою чого можна купити товар ?
Раніше користувалися так званими товарними грошима, коли товар не купляли ,
а обмінювали на інші потрібні речі, такі як сіль ,риба чи худоба. Але потім так
розраховуватися стало дуже незручно (, бо ніяк було давати здачу , не зручно
було постійно худобу на ярмарок водити і так далі.)І тоді люди придумали
гроші. Спочатку це були злитки або бруски , а пізніше монети круглої форми з
міді , бронзи, золота чи срібла. Але металеві гроші були важкі , тому на зміну їм
прийшли паперові.
Яка грошова одиниця використовується в Україні?
Назва гривні походить від назви шийної прикраси –гривня. Згодом
гривнею стали називати злиток срібла, а у 1992 році вона стала офіційною
одиницею вартості в Україні.
А хто мені скаже скільки копійок в гривні?
- Але сьогодні у нас ярмарок незвичний , нам знадобляться не гроші, щоб щось
купити , а математичні знання – наш розум , кмітливість , винахідливість .
Фізкультхвилинка
3.Колективне письмове розв’язування задач №593
Читаємо задачу вголос
Про кого йде мова у задачі ?
Скільки купюр у покупця було?
Якої вони вартості?
Скільки грошей покупець витратив на книжку?
Про що запитується у задачі?
Чи можемо одразу дати відповідь на запитання задачі? Чому?
А чи можемо дізнатися ? Як?
Якщо ми знаємо, скільки грошей було у покупця спочатку і знаємо , скільки він
витратив,то чи можемо дізнатися,скільки грошей у нього залишилося?
На скільки дій задача?
Про що дізнаємося у першій дії?
Про що дізнаємося у 2 дії?
Записуємо задачу
4. Приклади №596
– Купуйте яблучка червоненькі,
Вітамінні ,чепурненькі,
На смак солодкі , а не кислі…
Вживати яблучка – корисно!
А придбати яблучка зможемо лише обчисливши вирази.
Підсумок уроку
На доброму ярмарку ми побували,
Одні продавали —а ми ось – знання здобували,
Співали, сміялись та ще йтанцювали,
Та про предків наших славних з шаною згадали.
Наш ярмарок закінчується .
5. Ми бажаємо всім, щоб у ваших родинах завжди був достаток, щоб було що
продавати і було за що купувати. А щоб ви ніколи не стали жертвою шахраїв
потрібно вчити математику і завжди виконувати домашнє завдання.Д/з:599,600
6. Ми бажаємо всім, щоб у ваших родинах завжди був достаток, щоб було що
продавати і було за що купувати. А щоб ви ніколи не стали жертвою шахраїв
потрібно вчити математику і завжди виконувати домашнє завдання.Д/з:599,600