До 190-річчя від дня нродження українського письменника Юрія Федьковича пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку, на якій представлена література про його життєвий шлях і твори автора.
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщіtetiana1958
Пропонуємо студентам Державного біотехнологічного університету активно поринути у аспекти логістики складу одягу H&M.
Метою практики є не тільки отримання теоретичних знань, а й їх застосування практично.
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.tetiana1958
Державний біотехнологічний університет.
Випуск магістрів-науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
Спеціальність 133 "Галузеве машинобудування"
Випуск магістрів- науковців факультету мехатроніки та інжинірингу, 2024 р.
272,23.doc
1. Тема: Розв’язування вправ на всі дії з
десятковими дробами.
Мета уроку:
Повторення, корекція та закріплення навчального матеріалу.
Повторити поняття десяткового дробу, додавання та віднімання, множення та
ділення десяткових дробів.
Закріпити вміння порівнювати дроби, знаходити рівні між собою дроби (випадки
відкидання та приписування нулів в кінці дробової частини десяткового дробу).
Закріпити навички додавання та віднімання, множення та ділення десяткових
дробів, застосування цих дій в розв’язуванні рівнянь та задач. Навчати вмінню
правильних записів та оформлення розв’язання рівнянь, прикладів, задач.
Розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, творчу активність, обчислювальні
навички; розвивати навички розумових дій, уміння аналізувати, порівнювати,
узагальнювати, шукати закономірності, розмірковувати за аналогією; тренувати зорову
пам'ять.
Виховувати вміння працювати в команді, доброзичливість, уважність,
самостійність, підтримувати інтерес до математики.
Формувати духовні потреби і мотиви діяльності.
Обладнання: комп’ютер, картки для усної лічби, малюнок кросворду, сигнальні
картки.
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.
Форма проведення:заочна подорож.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент. 5хв.
- Шановні пасажири! Вітаємо Вас на борту літака КЗШ№23 авіокомпанії
КарачунЛайнес.Просимо вас прихопити багаж знань та пристебнуни паски уваги.
Увага! Злітаємо, приємного польоту протям всього уроку.
- Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з
його літер. І всі ці слова потрібні нам будуть для успішної роботи на уроці.
Складемо невеличкий словничок. Наприклад, усмішка, увага, успіх. Продовжте.
У – успіх(увага,усмішка)
Р – радість( робота, результат)
О – обдарованість ( організованість, охайність)
К – кмітливість (колектив, команда)
Сподіваюсь протягом нашого польоту успіх буде завжди поруч.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.7хв
Шановні пасажири, пролітаємо зону турбулентності.Виникло питання! Слово-відгадка
2. буде одним з ключових слів нашого пльоту. У вас є три спроби.
Увага, загадка:
це – дрібні свинцеві кульки для стрільби з мисливської зброї;
це – часті, переривчасті звуки, наприклад, "барабанний …";
він може бути правильний чи неправильний, звичайний чи десятковий.
(Це слово – "Дріб")
- А ви вже знаете , що слово яке має декілька значень називається
багатозначним.
І одне із значень цього слова пов’язане з математикою. І сьогодні на уроці ми
продовжимо вивчати десяткові дроби, ми дізнаємося про застосування десяткових
дробів у різних галузях. І я маю надію,що сьогоднішній урок стане в нагоді , щодо
вибору майбутньої професії.
- Зверніть увагу на табло : дата нашого польоту 4 березня., напрямок польоту :
дроби в житті людини. Тому відкриваємо зошити і записуємо число, класна робота
і тему уроку.
- Наш політ іде нормально,за вікном ясно, безхмарно. А на борту, бізнес-ланч з
історичним присмаком.
Відео – розповідь про історію винекнення.
- Шановні пасажири ми поринаємо у хвилі цікавих задач під вітрилами
невирішених проблем.
На борту літака ви можете придбати пам’ятні сувеніри але розрахуватись ви
зможете не грішми. А чим? Ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
На базарі їх не купиш,
На дорозі не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш.
(ЗНАННЯ)
Правильно, вартість квитків виражається вашими знаннями. Не забудьте захопити з
собою спритність, допитливість, кмітливість і просто гарний настрій.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
1. Фронтальне опитування.
Перевірка дз. 4 хв.
Отже бажаючих придбати сувеніри., а бажаючих у нас «ВСІ», перевіримо вашу
готовність. У вас у кожного є таблиці, вам треба обвести правильній варіант. По
закінченню взаємоперевірка допоможе вам дізнатись правильну відповідь.
3. Кожне завдання оцінюється у 0,5 балів,
тобто максимум ві можете отримати за 11
завдань 5,5 балів. Тобто підрахуйте кількість правильних відповідей та помножте на 0,5.
- А тепер скажіть будь – ласка хто заробив максимум тобто 5,5 або 5 у свій гаманець?
Молодці, ви перші перетинденти на сувенірі від компанії Карачуни Лайнес.
- Я вірю, шо решта наших пасажирів до кінця польоту наповнить свої гаанці гарними
результатами. А зараз перевіримо вашу інтуїцію, якщо ви вірите то плескаете один раз у
долоні якщо – ні то нічого не робите і уважно слухаєте. (КОЖНА ПРАВИЛЬНА
ВІДПОВІДЬ 1 БАЛ) 2-3хв.
Гра «Вірю – не вірю)
1. Чи вірите ви, що число 5,07 є десятковим дробом?( так)
2. Чи вірите ви, що число 0,9 менше за 1,01?(так)
3. Чи вірите ви, що сума чисел 3,02 і 6,8 дорівнює десяти?(ні)
4. Чи вірите ви, що десятковий дріб не зміниться якщо справа до нього дописати
нулі?(так)
5. Чи вірите ви, що12,2000=12,2? (так)
6. Чи вірите ви, що під час додавання не звертають увагу на кому?(ні)
- Отже, у всіх є кошти на придбання сувенірів. І серед нас нема «зайців». Тому
продовжуємо подорож і дужеприємно , що з нами на борту присутні юні експерти з
рвзних галузей, які ретельно підбирали цікавий матеріал.
ІV. Закріплення знань, вмінь і навичок. 10хв
Ви вже накопичили багато знань про десяткові дроби!Я хочу , щоб завдяки нашому
уроку кожен із вас можливо обрав ту чи іншу професію, або просто побачив як на
практиці , у реальному житті, як ми можемо використати знання с десяткових дробів.
№ Виконайте
дії
Закресліть правильний варіант
відповіді
А Б В Г
1 7,5·0,1 7,5 0,75 0,075 75
2 0,3·0,2 6 0,6 0,06 0,05
3 0,725·10 0,0725 7,25 72,5 725
4 3,8·0,001 0,038 0,0038 0,00038 0,38
5 0,2·5 1 10 0,001 0,1
6 0,219:0,01 0,00219 2,19 219 21,9
7 3,75:100 0,375 0,0375 375 0,00375
8 0,35:7 0,05 5 0,5 0,005
9 1,08:0,1 0,108 108 10,8 1,08
10 32:0,8 4 0,4 40 400
11 0,4·50 2 200 0,2 20
№ Виконайте
дії
Закресліть правильний варіант
відповіді
А Б В Г
1 7,5·0,1 7,5 0,75 0,075 75
2 0,3·0,2 6 0,6 0,06 0,05
3 0,725·10 0,0725 7,25 72,5 725
4 3,8·0,001 0,038 0,0038 0,00038 0,38
5 0,2·5 1 10 0,001 0,1
6 0,219:0,01 0,00219 2,19 219 21,9
7 3,75:100 0,375 0,0375 375 0,00375
8 0,35:7 0,05 5 0,5 0,005
9 1,08:0,1 0,108 108 10,8 1,08
10 32:0,8 4 0,4 40 400
11 0,4·50 2 200 0,2 20
4. Давайте поміркуємо! Навіщо вивчати десяткові дроби? Де в житті вони
використовуються?( Медицина – склад ліків. Кулінарія – скільки тих чи інших продуктів
потрібно до страви.
Магазини – покупці та продавці. Бухгалтера - розрахунки. Задачі на рух –
швидкість транспорту, час руху, шлях.)
Десяткові дроби використовуються майже в усіх сферах життя. Без них ми не
можемо. Знання про них допомагають людям в житті.)
З нами на борту єксперт з медицини, давай те послухаемо його!
1)Лікар. Який ріст, вага і тиск у кожної людини
І яка температура в хворої дитини.
Скільки ліків треба дати, щоб хворобу збороти,
Тут приходять на допомогу десяткові дроби
Учень: Якщо уявити здоров'я людини у вигляді піраміди (екран), то її основою буде
фізичне здоров'я. Воно становить 0,5, тобто половину від усього здоров'я людини.
Психічне здоров'я – емоції, вміння їх контролювати, тощо – 0,3 частини. І своєрідна
вершина здоров'я – духовний світ людини – бачення прекрасного – 0,2 піраміди
здоров'я.
- Отже, дроби допомагають нам порівняти складові здоров'я між собою.
Учень: Що ж впливає на здоров'я людини, які чинники? Розглянемо наступний плакат.
Знову ж таки, якщо здоров'я людини уявити як круг, то ми бачимо, що 0,2 частини
здоров'я людини залежить від спадковості, 0,1 частина – від медицини, 0,2 частини – від
екології, а решту – від способу життя людини. Яка це частина? (1-0,2 – 0,1- 0,2 = 0,5
спосіб життя)
- Отже, не слід сподіватись: "Ось прийде лікар, дасть нам здоров'я".
З медициною все зрозуміло, а от які аргументи зможе привести підприємець?
2) Підприємець. Якщо підприємцем заможним хочеш стати,
То без дробів ти не зможеш працювати.
Бо не треба у кишені калькулятор мати,
Потрібно вміти в голові все рахувати,
Де, що, коли і як вигідно купити?
Скільки грошей треба заплатити?
Який прибуток з цього, і які витрати?
Словом, і підприємцю треба дроби знати.
Задача 1. На виготовлення однієї плитки жуйки на фабриці Віллі Вонки необхідно 0,8 год,
а на виготовлення вічної барбариски потрібно 0,4 год. Скільки всього необхідно часу для
виготовлення 3 плиток жуйки і 4 вічних барбарисок?
Відповідь:
3 • 0,8 + 4 • 0,4 = 2,4 + 1,6 = 4 (год).
Відповідь. 4 год.
5. Задача 2. Щоб отримати 1 т цукру, треба переробити 4,7 т цукрових буряків. Скільки
треба цукрових буряків, щоб виробити 2 т; 2,7 т; 0,55 т; 700 кг цукру.
ГДЗ відповідь:
1) 2 • 4,7 = 9,4 (т) - щоб виробити 2 т цукру;
2) 2,7 • 4,7 = 12,69 (т) - щоб виробити 2,7 т;
3) 0,55 • 4,7 = 2,585 (т) - щоб виробити 0,55 т;
4) 0,7 • 4,7 = 3,29 (т) - щоб виробити 700 кг
Дякуеємо нашому молодому підприємцю за допомогу!
А що, ж нам скаже кухар? Як нам знадобляться звичайні дроби під час приготування їжі?
- Шановні пасажир пролітаємо зону фізичної активності. Всім налаштуватись на
прикольну хвилинку.
V.Фізкультхвилинка. 1 хв.
- Порухались, а тепер прийшов час і підкріпитися. До нас спішить на допомогу експерт з
кулінарії.
Кухар. До їдальні, зголоднілі, спішимо обідати,
Але й там наш кухар зможе повідати,
Як щоденно у роботі стають у пригоді
Наші дроби десяткові при кожній нагоді.
Скільки овочів свіженьких на борщ витрачають,
І який відсоток м’яса в юшку добавляють.
Як ділити пампушки на кожну дитину,
На котлети скільки фаршу взяти йому можна.
Словом, кухарі у своїй справі добре мусять знати,
Як ділити усе і множити, відняти, додати.
Ширину розрахувати, довжину відміряти,
Сантиметри, міліметри додати, відрізати.
Щоб було комфортно, стильно і всім до вподоби,
Знов прийдуть на допомогу десяткові дроби.
І кравець, і швачка з ними весь час дружать,
Вони їм в роботі вірно і вправно служать.
Задача 3. Оленка допомагала мамі у приготуванні піци. За рецептом піци, окрім
води, потрібно 400 г борошна, 25 г дріжджів, 7 г солі, 200 г грибів, 450 г ковбаси, 150 г
помідорів, 50 г перцю, 350 г сиру, кетчуп.
1)
Продукт Маса продукту в грамах Маса продукту в
кілограмах
Борошно 400 0,4кг
Дріжджі 25 0,025кг
Сіль 7 0,007кг
Гриби 200 0,2
Ковбаса 450 0,45
6. Помідори 150 0,15
Перець 50 0,05
Сир 350 0,35
2)Для приготування піци Оленка купила продукти, указані в таблиці 2. Заповніть
таблицю 2.
Продукт для піци Ціна продукту за
1 кг
Маса продукту
для піци
Вартість продукту
для піци
Борошно 12 грн. 50 к. 0,4кг 5 грн
Ковбаса 96 грн. 0,45кг 43,2 грн
Гриби 26 грн. 80 к. 0,2кг 5,36 грн
Сир 64 грн. 20 к. 0,35кг 22,47 грн
- Увага! Ми наближаємось до нашої мети, наш літак знижує висоту та
уповільнює швидкість.Пристебніть паски знань та перевіряємо багаж. А
допоможе перевірити нам кубик Блума.передавайте його між собою та
коментуйте завдання.
Назви: які дроби ти знаєш.
Придумай: де ще використовуються або застосовуються д.д.
Поясни: для чого потрібні д.д.
Чому:потрібні знання про д.д.
Запропонуй: які завдання з д.д. ти хотів би розв’язувати або навчитись
розв’язувати.
Поділись: своїми враженнями, що ти дізнався нового.
- Звук посадки літака.Наш літак прибув до місця призначення, порахуйте
зароблені кошти в гаманцях. Підніміть руку хто поповнив свій гаманець на 9 -
11 балів? Ви отримуєте білети на наступну подорож у бізнес класі. А хто
отримав менше, вам потрібно попрацювати ще.
- А для проходження паспортного контролю на наступний рейс вам треба
підготуватись вдома, для цього відкрийте закордонні паспорти(щоденники),№
_1073,№1098. З надією на наступну зустріч авіакомпанія дарує вам літачки –
сувеніри.
Дякуємо, що ви обрали наші авіалінії ! До нових зустрічей.
Я використовувала елементи стем освіти , які наразі є дуже актуальними, тому що
передбачають навчити дітей використовувати математичні навички і знання на практиці.