1. Сабақ жоспары
Тақырып: «Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу» Мектеп:«Батық ЖОББ мектебі»
КММ
Қатысушының саны Қатыспағаны Пән:математика
Мұғалімнің аты-жөні: Мәмбет Сәуле Молдабайқызы - Сынып: 5 казақ сыныбы
Оқыту
мақсаты:
Ондық бөлшектерді бөлуге мысалдар келтіру
Оқыту
мақсаты/ Күтілетін
нәтижелер:
Ондық бөлшектерге амалдар қолдана біледі
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөле алады
Оқушыларды жұптық, топтық жұмыстарға бейімделген, ұйымшыл
Тілдік
мақсат(тыңдалым,
оқылым, жазылым,
айтылым):
Ондық бөлшекті жазып, оқи алады, ондық бөлшектерге амалдар қолданып, есептей біледі
Алдынғы (бұрынғы)
оқыту/предшествующее
обучение:
Ондық бөлшек,бүтін бөлігін, бөлшек бөлігін ажырату,ондық бөлшектерді салыстыру, ондық бөлшектерді
қосу,азайту ондық бөлшектерді натурал санға көбейту және бөлу.
2. Ж о с п а р
Жоспа
рлау
уақыт
ы
(минут
пен)
Жоспарланған іс-әрекеттер Бағалау Ресурстар
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеттері
2 мин Кіріспе:Смарт бейджик арқылы (натурал,
жай бөлшек, оңдық болшек сандары
бойынша) топтасамыз.
Топпен отшашу жасау УРА!!!
Смарт бейджик арқылы арқылы 3
топқа топтасады.
Тамаша Алдамұратова
Т.А..
«Математика, 5
сынып», Алматы:
Атамұра, 2016.
«Дидактикалық
үлестірме
материалдар»,
АКТ, топтарға
арналған
тапсырма
парақтары,
Постер,
тапсырмалар,
маркерлер,
стикерлер,
ватмандер,
проектор,
ноутбуктер, ашық
журнал,
бағдаршам,
3мин Үй тапсырмасы: «Көршінді
тексер».(жұптық жұмыс)
Үйге берілген тапсырманы бір-біріне
тексерту, бағалату.
Оқушылар жұптаса отырып үй
тапсырмасын тексереді, бағалайды
Өте жақсы
Өзі-өзін бағалау парағы
6мин Білу
Зымыран сұрақтар
«Миға шабуыл» (сұрақ-жауап)
Ондық бөлшек дегеніміз не
Ондық болшектерді қалай салыстырамыз
Ондық бөлшектің ондық таңбасы дегеніміз
не
Ондық бөлшекті натурал санға қалай
көбейтеміз
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу
Ондық бөлшектерді көбейту
Жауап береді Өте жақсы
7 мин Түсіну
Венн диаграммасы
Пайдалану арқылы жаңа сабақты түсінеді:
І топ Оңдық бөлшек тапсырма
ІІ топ Оңдық бөлшекпен натурал саңға
тапсырма көбейту мен бөлу;
ІІІ топ Ондықбөлшектерді көбейту мен бөлу;
Тапсырмаларды орындап, Венн
диаграммасы арқылы Постер қорғау
Көршісі бағалайды
7 мин Қолдану
«Ойлан- жұптас-бөліс» оқулықпен жұмыс.
Оқушылардың жас ерекшелігіне қарай
топтасып, тапсырманы дәптеріне Жарайсындар жақсы
3. Тапсырмаларды таңдау арқылы ұсыну:
А деңгейінің есебі
№1431___
В деңгейінің есебі
№_1444____
С деңгейінің есебі
№__1457(4,5,6)___
орындайды
Тапсырманы дәптеріне орындайды
5 мин Талдау
«Ойлан тап» (жеке, жұпта, топта)
Әр топқа тапсырма беру тақтаға жасырын
сөздер беріп сол сөздерден тақырыпқа
қатасыты сөйлемдер құрастыру
Әр топ тапсырманы орындап тақтаға
шығып көрсетедлі, сол арқылы
тақырыпты жинақтайды
Керемет, өте жақсы
4мин Топпен жұмыс
Ыстық орындың әдісі арқылы тапсырма беру
Топтарға жаңа тақырып бойынша
тапсырмалар тартып, түсініктерін
ортаға әр топтан шығартып айтқызу
Тамаша, өте жақсы
Бағалау критерий
Оңдық бөлшекті натурал
саңға көбейтужәне бөлуді
біледі
1
Оңдық бөлшектерді көбейту
және бөлуді біледі
2
Қндық бөлшектерге амалды
қолданудыбілмейді
0
4 мин Бағалау Бағалау парағын толтырады Бағалау парағы
5 мин Рефлексия «Екі жұлдыз бір тілек» Стикер таратылады