1. Қостанай облысы
Қостанай ауданы
«Красный Октябрь орта мектебі» ММ
Бастауышсынып мұғалімі:
ТемиргалиеваБимаржан Кокаевна
Күні:
Сынып:1
Қатысқандарсаны:
Қатыспағандарсаны:
Сабақтың тақырыбы «Х» еліне саяхат. Х дыбысы менәрпі.
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасынасілтеме)
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялықнормаларға
сәйкес дұрыс айту
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар
арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете
алады.
Құндылықтардыдарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолданудағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік Хат-письмо
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтасты
қ атмосферасын
қалыптастыру
5 минут
Психологиялық дайындық
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Сәлем бердік сіздерге
Құрметпенен біз
Сабақтың мақсатынанықтау
Сабақтың ережесінқұру
Ойын «Сенесің бе?» Айтқан тұжырымдарға
«ия», «жоқ»депжауап береді.
Дыбыстар дауысты, дауыссызболады.(ия)
Дауысты дыбыстар әндетпейді. (жоқ)
Дауыссыз дыбыстар кедергіге ұшырап
айтылады. (ия)
2. Дауысты дыбыстар екіге бөлінеді. (ия)
П – дауысты дыбыс. (жоқ)
Ы – жуан дауысты дыбыс.(ия)
І – жіңішке дауысты дыбыс. (ия)
Дыбыстардыбіз жазамыз, көреміз.(жоқ)
Әріптерді біз жазамыз, көреміз.(ия)
Балапан деген сөзде3 буын бар (ия)
Қант деген сөздеқ дыбысы сөздің
ортасында. (жоқ)
«Карусель»ойынын өткізу. Сұрақ –жауап
Сабақтың
ортасы
8 минут
Туысқаннан, таныстан
Келетұғын хат, хабар.
Қайәріптенбасталған?
Х әрпіненбасталған.
Х дыбысын сипаттаймыз.
Шашылған әріптерден сөз құрау
Х әрпі қай жерде кездеседі?
Хат, –басында
Асхана, –ортасында
Тарих, - соңында
Мынау не?
Хат туралы не білеміз?/Хат туралы мәлімет
айту/
Біздің сыныпқахат келді. Хатты оқу
Таныстырылы
м, оқулықпен
жұмыс
Оңға түзу тұр,
Солға түзу тұр.
Алға бір адым
Артқа бір адым.
Оңға бұрылып,
Солға үңіліп
Жоғары, төмен қарайық,
Орнымыздытабайық.
Сергіту сәтіне
арналған
жинақ
Аяқталуы
16 минут
Оқулықпен жұмыс
Бағандағысөздердіоқу, сөздерден сөйлемқұрау
«хана» сөзінен жаңа сөздершығару
3. Қызықты
тапсырма
8 минут
Өлең оқу тақырыпқою, сұрақтар қою, жауап
беру
Топпен жұмыс
1-топ. Көп нүктенің орнынатиісті әріпті табу
2-топ. . Буындардан сөз құрау
3-топ. Дауысты , дауыссыз дыбыстардыайыра
білу
№3 Сұрақтардыңжауабынболжа. Диалогті рөлге
бөліп оқыңдар.
-Сен кітапханада болдыңба?
-Қандай кітаптар алдың?
-Кітаптарды таңдауға кім көмектесті?
Дәптермен жұмыс
Тақтамен жұмыс Жатқа сөздер жазу
Оқулық,
дәптерлер.
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия Парталас
көршіңе бір
пікір таңдаңыз
Дифференциац
ия –
оқушыларға
көбірек қолдау
көрсетудіқалай
жоспарлайсыз?
Қабілеті
жоғары
оқушыларға
қандай
тапсырмалар
қоюды
жоспарлап
отырсыз?
Бағалау – оқушылардыңматериалды меңгеру
деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтар
мен байланыс
(тәрбие)
Қолдау
көрсету.
Қабілеті
жоғары
оқушылар
айтылған
сөздер мен
сөйлемдердің
көпшілігін
дұрыс
қайталай
Оқушылар өздеріжасаған бет-бейнелеріне қарап
бір-біріне көңіл- күйлерінайтады. (қуанышты,
көңілді, көңілсіз, ашулы)
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды
бір-біріне
деген құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу.