Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
СмольниковаСмольникова
ГалинаГалина
Валентинівна,Валентинівна,
доцент кафедри
методики та
психології
дошкільної і початков...
веде адаптація, уміння дитини знайти оптимальний для
себе рівень стресу і витрачати адаптаційну енергію в
такому темпі та ...
Для сучасного садочка особливе значення має
те, що психічний стрес, викликаний
відносинами між дітьми і дорослими,
регулює...
Вкрай необхідні вербальні та невербальні впливи
дорослих на особистість дитини з метою надання
їй допомоги в усвідомленні ...
В основі моделювання освітнього процесу
в дошкільному закладі лежить ідея здоров’я -
збереження, розвитку особистості дити...
Реабілітація фізичного і психічного здоров'я дітей
засобами освіти - одна з важливих складових
адаптивної системи, де заст...
Мета рефлексивного навчання - виявити резерви
в становленні і розвитку пізнавальної діяльності
дітей, надати їм педагогічн...
Отже, істотними ознаками адаптивного підходу в
освітньому процесі є:
збереження фізичного, психічного і морального
здоров...
 Реалізація завдань адаптивної освіти успішно
здійснюється в дошкільних навчальних закладах
міста Києва:
№ 63 (директор C...
Г.В.Смольникова. Адаптивна освіта в дошкільних навчальних закладах міста Києва
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Г.В.Смольникова. Адаптивна освіта в дошкільних навчальних закладах міста Києва

99 views

Published on

Г.В.Смольникова. Адаптивна освіта в дошкільних навчальних закладах міста Києва

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Г.В.Смольникова. Адаптивна освіта в дошкільних навчальних закладах міста Києва

 1. 1. СмольниковаСмольникова ГалинаГалина Валентинівна,Валентинівна, доцент кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук.
 2. 2. веде адаптація, уміння дитини знайти оптимальний для себе рівень стресу і витрачати адаптаційну енергію в такому темпі та напрямку, які відповідають вродженим особливостям і перевагам. Вихователі дошкільних навчальних закладів мають створювати умови для формування позитивного мікроклімату в групі, піклуватися про стан відносин у дитячому колективі. Це є основою підтримання сталості «внутрішнього середовища і опору стресу» (за Гансом Сельє).
 3. 3. Для сучасного садочка особливе значення має те, що психічний стрес, викликаний відносинами між дітьми і дорослими, регулюється за допомогою стресора, в якості якого можуть бути: 1) сам педагог, його ставлення до дитини та до своєї справи; 2) педагогічні технології, які використовуються в дошкільному навчальному закладі; 3) особистісні відносини дітей тощо.
 4. 4. Вкрай необхідні вербальні та невербальні впливи дорослих на особистість дитини з метою надання їй допомоги в усвідомленні власних думок, почуттів, бажань і способів поведінки. В результаті цього дошкільник вчиться розуміти і приймати себе, піклуватися про себе, будувати свій внутрішній світ і відносини з оточуючими на основі вільного вибору, з опорою на самостійну діяльність та прийняття рішень.
 5. 5. В основі моделювання освітнього процесу в дошкільному закладі лежить ідея здоров’я - збереження, розвитку особистості дитини на основі співпраці з навколишнім середовищем, його духовними і матеріальними цінностями.
 6. 6. Реабілітація фізичного і психічного здоров'я дітей засобами освіти - одна з важливих складових адаптивної системи, де застосування різних методів ставиться на «міцну рефлексивну основу». Рефлексія (від лат. Reflexio - звернення назад) - розумовий процес, спрямований на самопізнання, аналіз своїх емоцій і почуттів, станів, здібностей, поведінки.
 7. 7. Мета рефлексивного навчання - виявити резерви в становленні і розвитку пізнавальної діяльності дітей, надати їм педагогічну підтримку. Тому важливою рисою адаптивності є ідея корекційного впливу, суть якого - у створенні сприятливих умов для дитини, яка відчуває труднощі в процесі виховання та навчання.
 8. 8. Отже, істотними ознаками адаптивного підходу в освітньому процесі є: збереження фізичного, психічного і морального здоров'я дітей; реалізація психотерапевтичної функції педагога; створення сприятливого мікроклімату в групі і дошкільному навчальному закладі; навчання дітей на рефлексивній основі засобами адаптивних технологій; гнучка взаємодія всіх учасників освітнього процесу.
 9. 9.  Реалізація завдань адаптивної освіти успішно здійснюється в дошкільних навчальних закладах міста Києва: № 63 (директор Cамойлова С.Л.) № 82 (директор Михнян В.Ф.) № 152 (директор Груздєва Л.Г.) № 273 (директор Овчарек Н.П.)

×