Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Самоменеджмент. Планування робочого часу

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Upcoming SlideShare
Time management
Time management
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 17 Ad

Самоменеджмент. Планування робочого часу

Download to read offline

Укладач - Сабол Діана Михайлівна – старший викладач кафедри МПДПО ІППО, кандидат психологічних наук

Укладач - Сабол Діана Михайлівна – старший викладач кафедри МПДПО ІППО, кандидат психологічних наук

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Similar to Самоменеджмент. Планування робочого часу (20)

More from Інститут післядипломної педагогічної освіти КУБГ (20)

Advertisement

Recently uploaded (20)

Самоменеджмент. Планування робочого часу

 1. 1. Київський університет імені Бориса Грінченка Укладач - Сабол Діана Михайлівна – старший викладач кафедри МПДПО ІППО, кандидат психологічних наук
 2. 2. «Час самий обмежений капітал, і, якщо не можеш ним розпоряджатися, не зможеш розпоряджатися нічим іншим» П.Друкер
 3. 3. Поняття самоменеджменту Самоменеджмент (або таймменеджмент) - техніка правильного використання часу. Самоменеджмент допомагає виконувати роботу з меншими витратами, краще організувати працю, зменшити завантаженість роботою і, як результат, зменшити поспіх і стреси.
 4. 4. Самоменеджмент • Самоменеджмент це послідовне і цілеспрямоване використання ефективних методів роботи в повсякденній практиці, з оптимальним використанням своїх ресурсів для досягнення своїх же цілей.
 5. 5. Етапи успішного шляху до мети вирішити, чого ви хочете досягти; створити власне бачення успіху; використовувати метод «великих стрибків»;  зосередитися на цілях, що ведуть до успіху; вірити, що успіх прийде; не падати духом при невдачах.
 6. 6. Планування часу. Основні правила • Співвідношення (60:40). • Регулярність системність послідовність. • Реалістичне планування. • Заповнення втрат часу. • Фіксація результатів замість дій. • Термін виконання. • Узгодження різних планів в часі.
 7. 7. Планування часу. Основні правила • Визначення черговості виконання завдань
 8. 8. Правила аналізу АБВ Скласти список всіх майбутніх завдань; Систематизувати їх за ступенем важливості і встановити черговість; Оцінити завдання відповідно до категорій А, Б, В; Завдання категорії А виконувати потрібно самому;  Завдання категорії Б слід передоручити; Завдання, які залишилися, підлягають обов'язковому передорученню.
 9. 9. Класифікація Ейзенхауера Всі справи важливо розділити на 4 групи: 1)термінові і важливі; 2)важливі, але не термінові; 3)термінові, але не важливі; 4)не важливі і не термінові.
 10. 10. Метод АБВГ Так, завдання в групі 1 (термінові і важливі), зазначене літерою А, вказує на найважливішу справу з найсерйознішими наслідками в разі невиконання. Головне правило методу полягає в тому, щоб не братися за справу Б, поки не виконана завдання А, а за справу В, поки відкрита задача Б, і т.д. Буква Г означає «геть!». Цією буквою варто відзначати малоістотні завдання, які ні на що не впливають. Для розстановки пріоритетів в кожній групі завдань, використовуйте цифри, які будуть вказувати на послідовність виконання справ. Таким чином, найважливіша справа у Вашому списку повинна бути позначена як А1.
 11. 11. Реалізація та організація Правила початку дня. •починати день з позитивним настроєм; •починайте роботу по можливості в один і той же час; •повторний огляд плану дня, складеного напередодні; •спочатку ключові завдання; •починати без розгойдування; •вранці займатися складними і важливими справами, тому що пізніше зазвичай буває
 12. 12. Реалізація та організація Правила основної частини дня. •логічна підготовка роботи; • впливати на фіксацію термінів у власних інтересах; • перевіряти весь комплекс робіт з точки зору необхідності окремих робіт; • відхиляти проблему, яка додатково виникла; • уникати незапланованих імпульсивних дій; • вчасно робити паузу і дотримуватися розміреного темпу; • невеликі однорідні завдання виконувати серією;
 13. 13. Реалізація та організація Правила основної частини дня. 8) раціонально завершувати почате; 9) використовувати незаплановані тимчасові проміжки для підготовчої або рутинної діяльності; 10) на початку дня доцільніше займатися найважливішими завданнями, а в більш неспокійний період справами менш важливими; 11) викроювати спокійний час для відновлення сил; 12) контролювати час і плани.
 14. 14. Реалізація та організація Правила завершення дня. 1)завершити початі невеликі справи; 2)контроль над результатами і самоконтроль; 3)скласти план на наступний день; 4)кожен день повинен мати свою кульмінацію.
 15. 15. Контроль осмислення фізичного стану;  порівняння запланованого та досягнутого; коригування за встановленими відхиленнями.
 16. 16. Міфи про самоменеджмент Міф 1. «Самоменеджмент необхідний тільки керівникам. Ось стану начальником навчуся». Міф 2. «Самоменеджмент потрібно використовувати, тільки коли це необхідно при веденні складного проекту або роботі в авральному режимі. В інший час він мені не потрібен». Міф 3. «Самоменеджменту неможливо навчитися». Міф 4. «Я просто не можу себе змусити бути більш організованим».
 17. 17. Література: 1. П.Г. Перерва. Искусство самомаркетинга. Трудоустройство без проблем. – Х (http//psyfactor.org/lib/self-menedgement-4.htm). 2. 3. Дж. Моргенстерн. Тайм-менеджмент. Искусство планирования и управления своим временем и своей жизнью. М., Князев С.Н. Управление: искусство, наука, практика – Мн., Армита-Маркетинг, Менеджмент, Маслоу А. Мотивация и личность. СПБ.: Питер, 2003 3. Дэвид Аллен«Как привести дела в порядок. Искусство продуктивности без стресса» 4. Глеб Архангельский «Тайм Драйв» 5. Брайан Трейси «Оставьте брезгливость, съешьте лягушку» 6. Брайан Трейси «Результативный тайм-менеджмент» 7. М. Морочковський, О. Толкачев «Екстремальний тайм- менеджмент»

×