Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими потребами

1,565 views

Published on

Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими потребами

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими потребами

 1. 1. Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими потребами Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Чернігів
 2. 2. Чернігівській обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів здійснює комплексну реабілітацію дітей з вадами розвитку, яка спрямована на збереження, відновлення та коригування їх фізичного, психічного, духовного та соціального здоров’я, інтеграцію дитини в суспільство.
 3. 3. Обласний Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів на сьогодні включає: стаціонарне відділення для 65 дітей з батьками та відділення соціальної реабілітації (денного перебування) на 128 місць, а також відділення служби соціального патронату, де обслуговуються 52 дитини Потужність реабілітаційного комплексу складає 245 дітей.
 4. 4. 4 Медична реабілітація спрямована на нормалізацію функціонування нервової та опорно-рухової системи, покращення стану здоров’я дітей. Її забезпечують педіатр, ортопед, невролог, психіатр, медсестри з масажу, гідромасажу, спеціаліст з рефлексотерапії, інструктори з ЛФК.
 5. 5. 5 В комплексі реабілітації використовуються, в основному, не медикаментозні методи: гідрокінезотерапія, масаж, теплопроцедури, рефлексотерапія, ЛФК, заняття на тренажерах, лікувальна хореографія, засоби для вертикалізації та розвитку ходи: параподії та рефлекторно- навантажувальний пристрій «Гравістат», тренажер «Мотомед,»комплекс «Локомат».
 6. 6. Соціально-педагогічні послуги забезпечують педагогічні працівники: вчителі-реабілітологи, асистенти вчителів-реабілітологів, вихователі, вчителі-логопеди, практичні психологи, музичний керівник, інструктор з фізкультури.
 7. 7. Профорієнтаційне навчання організовано в майстернях та кабінетах Центру: - в швейній майстерні; - в деревообробній майстерні; - в комп’ютерному кабінеті.
 8. 8. 8 Логопеди Центру спільно з англійськими фахівцями виготовляють комунікативні книжки для альтернативного спілкування. Музичні заняття, танцювальна терапія допомагають вірити в свої сили та сприяють бажанню спілкуватися
 9. 9. Заняття з психологами, застосування обладнання кімнати сенсорної інтеграції сприяють покращенню емоційного стану дітей
 10. 10. Каніс-терапія – лікування за допомогою собак – сприяє розвитку моторики, сенсорних відчуттів, емоційності, знімає стан тривожності, викликає інтерес до оточуючого світу. Включення пісочної анімації в комплекс реабілітаційних послуг для дітей з психофізичними вадами розвитку є одним з дієвих методів у профілактиці і корекції порушень психоемоційного та психофізичного їх стану.
 11. 11. 11 В комплексі реабілітаційних заходів успішно застосовується лікувальна педагогіка за методом Марії Монтессорі – Монтессорі-терапія.
 12. 12. Монтессорі-терапія - це лікувальна педагогіка, заснована на принципах методики Марії Монтессорі і спрямована на дітей з відхиленнями у розвитку. Монтессорі-терапія не заміняє інші медичні впливи, але, знаходячись на межі педагогіки й медицини , передбачає тісну співпрацю вчителя і лікаря, причому сам вчитель стає до певної міри лікарем, оскільки процес навчання носить характер терапії
 13. 13. В основі методики Монтессорі лежить ідея про те, що кожна дитина, з її можливостями, потребами, системою стосунків проходить свій індивідуальний шлях розвитку. Ці періоди життя Монтессорі назвала сензитивними.
 14. 14. Суть методики в тому, щоб знайти ті "точки росту", які не вражені хворобою і з яких може розпочатися поступове сходження до розвитку. Допоможи зробити мені це самому”, - головний девіз Монтессорі-педагогіки надає можливість “дитині бути самостійною, а значить, незалежною .
 15. 15. Монтессорі-педагогічні прийоми та принципи створення підготовленого середовища дозволяють враховувати індивідуальні особливості здорової та хворої дитини, вони підходять для дітей, чий розвиток протікає з особливостями за причиною хвороби.
 16. 16. Підготовка середовища певною мірою залежить від діагнозу дитини та її фізичних вад. Модифікація класичного матеріалу проводиться залежно від виду розладів дітей. “ Клас Монтессорі – спеціально підготовлене оточення для розвитку дітей.
 17. 17. В роботі з дітьми застосовується різноманітний дидактичний Монтессорі –матеріал для дітей від 3 до 7 років, а також так званий “Тодлєр- матеріал” для найменших, і деякий адаптований матеріал.
 18. 18. Розвиваючі зони класу Монтессорі: зона практичного життя, зона сенсорики, зона математики, граматична зона, а також зона культурного виховання, відпочинку, художня та зона розвиваючих ігор.
 19. 19. Розвиваюча зона «Навички практичного життя» відповідає важливим сензитивним періодам розвитку дитини
 20. 20. Дітям з порушеннями дрібної моторики добираємо вправи: пересипання, перекладання, робота з пінцетом, тощо.
 21. 21. Вправляючись, дитина швидко починає помічати свої помилки і, бажаючи їх виправити, досягає правильного вирішення поставленого завдання, а у подальшому вчиться їх попереджати.
 22. 22. Вправи на розвиток і контроль рухів (пересипання, перекладання, робота з пінцетом ) допомагають розвитку координації рухів, м’язового контролю, вміння володіти своїм тілом. Фізичний розвиток і рухова активність сприяють розвитку психічної діяльності. В більшості випадків діти з неврологічними захворюваннями внаслідок рухових обмежень мають низький рівень абстрактного мислення.
 23. 23. Дітям з різними вадами в розвитку, а особливо із затримкою розумового розвитку, важливо маленькими кроками переходити від спрощених до більш складних матеріалів та видів діяльності. Дітям з розумовою відсталістю, в зв’язку із слабким рівнем розвитку короткочасної пам’яті , пропонуємо презентації вправ, починаючи з підрозділу „Самообслуговуюча праця”
 24. 24. Діти, які не можуть закінчити вправу із-за фізичного безсилля, потребують допомоги Унікальність методу в тому, що дитина виконує прості для неї дії, вправляючись з матеріалом: вона порівнює, вимірює, систематизує
 25. 25. Заняття за методом Монтессорі допомагають повірити дитині у себе, у свої власні сили, відчувати себе рівними серед оточуючих, сприяють інтеграції дитини в суспільство. Впровадження Монтессорі- терапії в процес реабілітації дітей з особливими потребами сприяє розвитку у дітей індивідуальності, формує волю та позитивну дисципліну.
 26. 26. Результативності лікувально- педагогічного процесу сприяють розширення форм роботи з батьками дітей, комплексний підхід до визначення роботи з схваленій ВООЗ концепції „Тандем” – „Партнерство” в реабілітаційній схемі „дитина – сім’я – фахівець”.
 27. 27. 27 За роки функціонування в Центрі отримали реабілітаційні послуги понад 20 тисяч дітей. Ефективність реабілітації пацієнтів Центру: - покращення суб’єктивного показника якості життя у 97 % пацієнтів, - позитивні зміни були досягнуті в 84 % дітей, - інтегровані в суспільство майже 60 % дітей- інвалідів.

×