Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Початкова школа: освіта для життя

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Check these out next

1 of 15 Ad

Початкова школа: освіта для життя

Download to read offline

Змістовно-методичне забезпечення
ціннісно орієнтованого інтегрованого навчання за програмою
«Початкова школа: освіта для життя»

Змістовно-методичне забезпечення
ціннісно орієнтованого інтегрованого навчання за програмою
«Початкова школа: освіта для життя»

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Similar to Початкова школа: освіта для життя (20)

Advertisement

More from Інститут післядипломної педагогічної освіти КУБГ (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

Початкова школа: освіта для життя

 1. 1. «ПОЧАТКОВА ШКОЛА: ОСВІТА ДЛЯ ЖИТТЯ» ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
 2. 2. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Нормативна база експерименту • наказ Міністерства освіти і науки України «Про проведення всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва та Київського університету імені Бориса Грінченка» від 16.08.2017 року № 1180 • наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу київської міської ради (київської міської державної адміністрації) «Про організацію дослідно-експериментальної роботи «Змістовно- методичне забезпечення ціннісно орієнтованого інтегрованого навчання за програмою «Початкова школа: освіта для життя» у загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва» від 19.08.2017 року №800
 3. 3. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Нормативна база експерименту Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження експериментального навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють в межах дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Змістовно-методичне забезпечення ціннісно орієнтованого інтегрованого навчання за програмою «Початкова школа: освіта для життя» від 01.09.2017 року №1244
 4. 4. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Дослідно-експериментальна робота здійснюється у період з 01 липня 2017 року по 01 вересня 2021 року відповідно до спеціально розробленої Програми за такими етапами: І етап – організаційно-підготовчий (червень 2017- серпень 2017) ІІ етап – організаційно-пошуковий (вересень 2017 – серпень 2020) - удосконалення змістовно-методичного забезпечення освітнього процесу та його апробацію в умовах спеціально-організованого навчання ІІІ етап - підсумковий (вересень 2020 - серпень 2021) - узагальнення результатів попередніх етапів дослідження; проведення аналізу результатів експерименту з використанням визначених методик
 5. 5. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Скажи мені – і я забуду, Покажи мені – і я запам’ятаю, Дай мені зробити – і я навчуся…. Конфуцій
 6. 6. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Освітня програма «Початкова школа: ОСВІТА ДЛЯ ЖИТТЯ» Програмою передбачено реалізацію інтегрованого тематично-проектного навчання, тобто організацію спільного освітнього простору вчителя та учнів, побудованого на основі інтеграції змісту освіти та видів діяльності навколо проблемних питань дослідно-творчих міні-проектів, поєднаних спільною темою.
 7. 7. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
 8. 8. 1 клас Тема “ШКОЛА” Семестр Назва міні-проекту Тривалість (у тижнях) І 1. «Я – школяр, я – школярка» 3 2. «Шкільний портфель» 2 3. «Життя книги» 3 4. «Дорога до школи» 3 5. «Шкільне подвір'я» 3 «Школа у святковому вбранні» 1 ІІ 6. «Школа – наш дім» 2 7. «Закони Шкільної країни» 2 8. «Школа чемних» 3 9. «Зростаємо здоровими» 3 10. «Школа в довкіллі» 3 11. «Красиве і корисне» 3 12. «Рік у школі» 2 Резерв 2 Усього: 34 ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
 9. 9. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Календарно-тематичне планування складається на семестр у довільній, зручній для використання формі, з урахуванням навчальних можливостей учнів класу, погоджується на засіданні методичного об’єднання вчителів початкової школи, затверджується директором і слугує документом, який забезпечує умови для виконання навчальної програми.
 10. 10. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
 11. 11. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Одиницею інтегрованого тематично-проектного навчання є проектний день, який має спільну тему та тематичне питання, що має бути вирішене протягом дня. Навчальний зміст інтегрується навколо проблемного питання. Орієнтовна структура дня побудована за такими етапами: організаційний, пізнавальний, дослідницький, творчий, підсумковий.
 12. 12. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Проект 4 «Дорога до школи» День 2 Питання дня: Що треба зробити перед виходом до школи? Етапи Приклади навчальної діяльності Організаційний • Підготовка освітнього середовища 1. Ранкова зустріч «Мій ранок» - Вітання; обмін інформацією «Мій ранок»; щоденні новини. - Дослідження. «Час, що витрачається учнями на дорогу до школи і на зворотній шлях». Заповнення стенду новин. - Групова гра «Крокодил» • Постановка проблеми для дослідження та питань для вирішення (у класі) 2. Он-лайн гра «Що я роблю вранці?» • Мотивація діяльності 3. Складання розповіді «Мій ранок» 4. Міркування «Вдалий і невдалий ранок»
 13. 13. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Етапи Приклади навчальної діяльності Пізнавальний • Виконання ігор, вправ, практичних завдань, розгадування ребусів, кросвордів тощо 5. Вивчення скоромовки 6. Читання відкритих та закритих складів 7. Письмо писаної букви Д великої • Обмін інформацією 8. Перегляд відео «Режим дня дитинки за півтори хвилинки» 9. Групова робота «лото» 10. Тестування на відчуття часу Дослідницький • Проведення спостережень, експериментів, дослідів 11. Прослуховування оповідання «Ласунка йде до школи» 12. Обговорення оповідання Творчий • Втілення отриманих знань, умінь у матеріальну форму 13. Складаннязадачзамалюнкаминазнаходженнясуми Підсумковий • Рефлексія 14. Рефлексія « Гномик» • Вербальне / формувальне оцінювання діяльності учнів, висловлення побажання
 14. 14. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-х класів експериментальних навчальних закладів здійснюється відповідно до Орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 №1009 «Про орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи».
 15. 15. ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) Педагогіка дії – це освіта для життя… В. Лай, німецький педагог

×